دارامان

گردشگري دلتا گردشگري دلتا .

گردشگري دلتا

با 20 ميليون تومان كجا مي‌توانيد خانه اجاره كنيد؟

گزارش‌هاي ميداني از بازار اجاره آپارتمان در تهران در آبان‌ماه 98 نشان مي‌دهد كه با 20 ميليون تومان مي‌توان در برخي مناطق پايتخت به اجاره آپارتمان اقدام كرد.
اجاره آپارتمان در تهران

واقعيت اين است كه قانون يكساني براي تعيين نرخ اجاره آپارتمان در تهران و ساير شهرها وجود ندارد و نرخ اجاره‌بهاي واحدهاي مسكوني در محله‌هاي مختلف بر اساس عرف تعيين مي شود.

به گزارش مجله دلتا به طور معمول، يك پنجم ارزش هر متر مربع مسكن را به عنوان قيمت عرفي براي رهن منزل در نظر مي گيرند. به عنوان مثال اگر هر متر مربع يك خانه، ۱۰ ميليون تومان ارزش داشته باشد، هزينه رهن اين منزل، هر متر مربع حدود ۲ ميليون تومان برآورد مي‌شود. عرف ديگري نيز وجود دارد كه در آن نرخ تبديل بهره را در بازار حدود ۳ درصد در نظر مي گيرند. به عنوان مثال براي هر يك ميليون تومان هزينه رهن،حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان اجاره در نظر مي گيرند.

براي تعيين اجاره بها، براي منزلي كه حدود ۱۰۰ متر مربع زيربنا دارد و قيمت هر متر مربع آن هم ۱۰ ميليون تومان است، نرخ منزل را حدود يك ميليارد تومان محاسبه مي‌كنند. بر اين اساس، يك پنجم اين مبلغ (۲۰۰ ميليون تومان) به عنوان هزينه رهن منزل در نظر گرفته مي شود و براي تبديل مبلغ رهن به اجاره بها، ۲۰۰ ميليون تومان را در ۲.۵ درصد ضرب مي كنند تا هزينه اجاره بها محاسبه شود: حدود ۵ ميليون تومان در ماه. در اين بين، مستاجرها هر چه وديعه بيشتري براي اجاره مسكن بپردازند، در همان حد، از پرداخت مبلغ اجاره بهاي ماهانه، راحت‌تر خواهند بود. 

آنچه در زير مي‌آيد جدول قيمت معاملات انجام شده رهن آپارتمان در تهران با وديعه ۲۰ ميليون توماني در آبان ماه امسال است. بنابر عرف بازار، در ازاي كم كردن يك ميليون تومان از وديعه، ۳۰ هزار تومان به اجاره‌بهاي ماهيانه اضافه مي‌شود. لازم به ذكر است كه قيمت آپارتمان هاي درج شده در اين جدول مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاك ايران مي باشد.

براي اطلاعات بيشتر در خصوص نرخ اجاره‌بهاي مسكن در مناطق مختلف شهر تهران اينجا كليك كنيد.

 قيمت اجاره بهاي آپارتمان با وديعه 20 ميليون تومان در تهران

منطقه

متراژ بنا (مترمربع) عمربنا(سال)

اجاره ماهيانه (تومان)

سعادت آباد چهارراه سرو خ پاكنژاد

70 10

7.000.000

پونك چهارديواري خ مرادآباد

23 30

2.500.000

خواجه نظام اجاره دار

46 25

1.600.000

تهرانپارس بلوار پروين

58 16

2.500.000

ظفر خ دليري ك هشت متري

60 21

2.850.000

پيروزي م شكوفه خ دژكام

60

30

1.500.000

نارمك م تسليحات فاطميه غربي

55 18

1.900.000

بلوار كشاورز 16 آذر

50 15

3.000.000

دولت خ كيكاووس ك لاواني

35 14

3.800.000

سبلان جنوبي خ بخت آزاد

55 12

1.500.000

شميران نو ميدان ابوذر

75 32

1.200.000

خ 17 شهريور خ خشكبارچي

45 20

1.100.000

سپاه خ حاتمي

69 25

1.500.000

سهروردي جنوبي خ ميثاق

65 17

3.500.000

 

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

وام مسكن مشكلات را بيشتر مي‌كند


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۳:۴۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

خريد آپارتمان در يوسف آباد

يوسف آباد با بافت غالب نوساز يكي از محله‌هاي قديم تهران است كه دسترسي مناسب آن به امكانات متنوع، متقاضيان بسياري را جذب اين منطقه كرده است.
خريد آپارتمان در يوسف آباد

اين محله از غرب به بزرگراه كردستان و محله اميرآباد، از شرق به خيابان ولي عصر و محله عباس‌آباد، از شمال به بزرگراه شهيد همت و محله ونك و از جنوب به خيابان دكتر فاطمي و دوراهي يوسف آباد محدود مي‌شود. اگر قصد خريد آپارتمان در يوسف آباد را داريد، با ما همراه باشيد.

به گزارش مجله دلتا محله يوسف‌ آباد از محله‌هاي با اصالت تهران و با بافت نوساز و مدرن است، اما در كنار ساختمان‌هاي بازسازي شده و نوساز اين محله، خانه‌هاي ويلايي متراژ بالا نيز به چشم مي‌خورند.

نصرالله حدادي درباره‌ يوسف‌ آباد در «طهران قديم» مي‌نويسد:

ميرزايوسف مستوفي‌الممالك از مردان دوره ناصرالدين‌شاه، اراضي بالادست محله سنگلج را تا فاصله بالاي آب كرج در تيول خود داشت. او بخشي از آن را به پسرش «حسن مستوفي‌الممالك» بخشيد و باغ حسن‌آباد، واقع در همين حوالي ميدان حسن‌آباد ساخته شد. در بالادست ميدان، يوسف‌آباد شكل گرفت و در انتها به محله بهجت‌آباد كه اقليت ارامنه در آن زندگي مي‌كردند، ختم مي‌شد كه تماماً جزو مايملك ميرزا يوسف مستوفي الممالك بود.

خريد آپارتمان

چگونه به يوسف آباد برويم؟

محله يوسف‌ آباد با دسترسي به دو اتوبان كردستان و همت و خيابان‌هاي اصلي و مهم تهران از جمله خيابان‌هاي سيد جمال الدين اسدآبادي (خيابان يوسف آباد)، مستوفي (خيابان عبدالمجيد اكبري)، شهيد جهان آرا، مهرام، بيستون و چهلستون، فتحي شقاقي، كاج شمالي و ابن سينا، محله بسيار مناسبي براي اقامت به حساب مي‌آيد. سامانه اتوبوسراني تندرو در خيابان وليعصر، ايستگاه‌هاي متروي مفتح، جهاد و ميرزاي شيرزاي و پايانه تاكسيراني يوسف‌آباد نيز حمل و نقل عمومي به اين محله را پوشش مي‌دهند، اما در نظر داشته باشيد كه قرارگيري يوسف آباد در محدوده‌ي طرح ترافيك زوج و فرد خالي از مشكل نيست.

مراكز تفريحي

از مراكز تفريحي اين محله مي‌توان به سينما و تئاتر گلريز و پارك‌هاي شفق و قزل قلعه اشاره كرد. مجموعه‌هاي تفريحي و ورزشي نادر (بالاتر از ميدان كلانتري)، كارن (نزديك شهر كتاب در ميدان فرهنگ)، شهيد جهان آرا نيز در اين محله قرار دارند.

مراكز خريد

مجتمع تجاري رز در خيابان اسدآبادي، مركز خريد هنر در خيابان فتحي شقاقي و پاساژ فرهنگ در ميدان فرهنگ نيز از مراكز مهم خريد يوسف‌آباد هستند كه معمولا مراجعين فرامحله‌اي دارند.

وجود تعداد زيادي رستوران‌، مراكز خريد، شهر كتاب، كافه‌، قنادي و بستني فروشي‌ و … باعث محبوبيت اين محله شده است. از كتابخانه‌هاي اين منطقه هم مي‌توان به كتابخانه شهيد دستغيب در خيابان 21 يوسف‌آباد، كتابخانه جهان‌آرا در خيابان جهان‌آرا و كتابخانه شفق در خيابان 21 يوسف‌آباد اشاره كرد.

قيمت ملك

يوسف‌ آباد يكي از محله‌هاي نسبتا گران قيمت تهران به شمار مي‌رود. قيمت خريد آپارتمان بسته به نوع كاربري مسكوني و اداري متغير است. نرخ ملك در اين محله از متر مربعي 18 ميليون تومان آغاز و به هر متر مربع 27 ميليون و 500 هزار تومان مي‌رسد.

براي دريافت اطلاعات بيشتر از شرايط خريد آپارتمان در يوسف‌ آباد به املاك دلتا مراجعه كنيد.

 

همچنين بخوانيد:

جردن؛ محله همه چيز تمام تهران

خريد آپارتمان در تهران فقط با 500 ميليون تومان

300 ميليون بدهيد، صاحبخانه شويد!


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۱:۵۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

درخشش آژانس دلتا 5 در مهرماه 98

در جشن ماهانه هلدينگ دلتا كه شنبه چهارم آبان‌ماه 98 برگزار شد آژانس 5 به عنوان آژانس برتر دلتا در مهرماه 98 معرفي شد.
جشن ماهانه دلتا

جشن ماهانه هلدينگ دلتا با حضور محمد تقوي مدير عامل اين هلدينگ روز شنبه چهارم آبان‌ماه برگزار شد. در اين مراسم، آژانس دلتا 5 برترين آژانس دلتا در مهرماه 98 معرفي شد و آژانس‌هاي  2×2 ، 850 و 44 به ترتيب مقام‌هاي دوم تا چهارم را كسب كردند.

به گزارش مجله دلتا محمد تقوي ضمن اشاره به اهميت ويژه اين رويداد ماهانه از تلاش و جديت مديران ، مسئولان و كاركنان آژانس دلتا 5 و ساير آژانس‌ ها قدرداني كرد و اظهار داشت: ظرفيت موفقيت در گروه دلتا بسيار بالا است و افتخار دلتا اين است كه با زيرمجموعه‌ هاي با صداقت رفتار مي‌كند.

پارسا تقوي معاون معاملاتي آژانس هاي گروه دلتا نيز در اين مراسم با صحبت در خصوص فضاي رقابتي سالمي كه در آژانس ايجاد شده است گفت: مهم ترين اتفاقي كه اكنون در اين مجموعه شاهد آن هستيم مشاركت اكثريت كاركنان در انجام دادن معاملات به واسطه اين رقابت سالم است.

پوريا كهنسال، مدير معاملات آژانس دلتا 5 نيز در جشن ماهانه دلتا در سخناني اظهار داشت: امروز علاوه بر اينكه هلدينگ دلتا به عنوان يك برند معتبر در همه جاي كشور شناخته مي‌شود، نام محمد تقوي خود يك برند است.

وي ادامه داد: شغل ما كه در زمره مشاغل خدماتي قرار دارد نقش مهمي را در جامعه ايفا مي‌كند. شايد جان افراد در دست ما نباشد، اما ما امانت‌ دار دارايي آن‌ها هستيم و يك مشاور خوب مي‌تواند نقش كليدي در زندگي افراد داشته باشد. از اين دريچه به حرفه خود نگاه كنيم كه خدمتگزار مردم هستيم و بايد با مشتريان خود صادق باشيم.

همچنين بخوانيد:

اوراق تسهيلات مسكن؛ بايد ها و نبايد ها

ميانگين قيمت خريد خانه در تهران

قيمت آپارتمان در تهران؛ 13 ميليون تومان

آيا واجد شرايط طرح ملي مسكن هستيد؟


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۱۶:۰۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

وام مسكن ارزان براي سه دهك درآمدي

با توجه به ميانگين قيمت مسكن پايتخت در مهرماه ۹۸، هم‌اكنون قيمت يك واحد ۶۵ متري، ۸۲۶ ميليون و يك واحد ۵۵ متري، ۶۹۹ ميليون تومان است.
افزايش وام مسكن

علي‌رغم گفته كارشناسان مبني بر تورم‌زا بودن افزايش وام مسكن محمود محمودزاده، معاون وزير راه و شهرسازي از رايزني اين وزارتخانه با بانك مسكن براي اختصاص وام ارزان قيمت به سه دهك درآمدي يك، دو و سه خبر داده است.

به گزارش مجله دلتا محمودزاده به تازگي درباره تسهيلات مسكن اظهار داشته است: با توجه به اينكه صندوق پس انداز مسكن يكم از محل بازگشت اقساط مسكن مهر تغذيه مي‌شود، در مكاتبه‌ اخير وزارت راه و شهرسازي با بانك مركزي درخواست شده است كه پرداخت ديون اين بانك از محل تسهيلات مسكن مهر به بانك مركزي با دو سال به تاخير انجام شود تا بتوانيم از محل اين منابع به پرداخت تسهيلات ارزان قيمت مسكن براي دهك‌هاي يك، دو و سه بپردازيم. پيش بيني مي‌كنيم رقمي كه در اين صندوق پس انداز خواهد شد حدود ۳۵۰۰ ميليارد تومان باشد.

وام مسكن ۲۳ درصد قيمت يك آپارتمان ۵۵ متري است

با توجه به ميانگين قيمت مسكن پايتخت در مهرماه ۹۸، هم‌اكنون قيمت يك واحد ۶۵ متري، ۸۲۶ ميليون و يك واحد ۵۵ متري با توجه به متوسط قيمت شهر تهران ۶۹۹ ميليون تومان است؛ در حالي كه با توجه به سقف پرداخت تسهيلات ۱۶۰ ميليون توماني براي زوجين تهراني، اين ميزان تنها ۲۳ درصد قيمت يك آپارتمان ۵۵ متري در پايتخت را پوشش مي‌دهد.

برخي كارشناسان معتقدند با توجه به جهش قيمت مسكن كه منجر به افت شديد معاملات شده افزايش سقف تسهيلات نمي‌تواند به رونق بازار مسكن كمك كند؛ چرا كه متقاضيان مصرفي از عهده پرداخت اقساط برنمي‌آيند. هم‌اكنون قسط وام ۱۶۰ ميليون توماني با نرخ سود ۸ درصد براي زوج‌هاي خانه اولي در شهر تهران ماهيانه يك ميليون و ۷۰۰ هزار تومان است و به نظر مي‌رسد افزايش سقف وام به چند سال زمان نياز دارد تا به تدريج با رشد درآمد، خانوارها بتوانند مبلغ بيشتري را به عنوان  اقساط ماهيانه پرداخت كنند

 

همچنين بخوانيد:

تمايل موجران ؛ رهن كامل نه ؛ فقط اجاره!

تحرك نسبي دربازار مسكن پايتخت

رشد معاملات مسكن در مناطق 4 و 5 تهران


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۲:۲۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

قيمت يك متر مربع خانه در طرح اقدام ملي

معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهر سازي گفت: قيمت ميانگين ساخت هر متر مربع خانه در طرح اقدام ملي بين يك و نيم ميليون (در خانه‌هاي يك طبقه و ويلايي) و ٢ تا ۲.۵ ميليون تومان در آپارتمان در نظر گرفته مي‌شود
قيمت

‍‍‍به گفته معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي ميانگين قيمت آپارتمان در طرح اقدام ملي مسكن از ۲ تا ۲.۵ ميليون تومان در هر متر مربع خواهد بود.

به گزارش مجله دلتا، محمود محمودزاده امروز در نشست خبري كه به منظور اعلام جزييات ثبت نام متقاضيان مسكن در طرح اقدام ملي برگزار شده بود در پاسخ به پرسشي در خصوص قيمت يك واحد آپارتمان در اين طرح، گفت:قيمت يك متر مربع خانه در اين طرح بسته به شرايط واحد مسكوني و ساختمان متفاوت است.

وي گفت: قيمت ها بر اساس تعداد طبقات هر ساختمان، زيربنا و متراژ تعيين مي شود و از آنجا كه متقاضيان خود مصالح را انتخاب مي‎كنند قيمت ها متفاوت خواهد بود.

معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهر سازي افزود: به هر صورت قيمت ميانگين ساخت هر متر مربع خانه در طرح اقدام ملي بين يك و نيم ميليون (در خانه‌هاي يك طبقه و ويلايي) و ٢ تا ۲.۵ ميليون تومان در آپارتمان در نظر گرفته مي‌شود و بسته به نوع سازه و تعداد طبقات اين قيمت‌ ها افزايش خواهد داشت.

وي تصريح كرد با توجه به اينكه متقاضي مسكن در اين طرح خانه خود را با چه ويژگي‌ هايي سفارش مي‌دهد قيمت‌ ها در بازه ‌هاي مختلفي تعريف شده است.

محمودزاده توضيح داد كه سياست دولت در اين طرح، حضور دهك‌ هاي مختلف اجتماعي است و بر اين اساس سبد مختلفي از طرح ها در اين پروژه تعريف شده است.

وي با بيان اينكه در اين طرح نمي‎توان كف و سقف قيمت براي هر واحد آپارتمان را تعيين كرد در عين حال گفت : اگر ميانگين قيمت يك  مترمربع را  ۲.۵ ميليون تومان در نظر بگيريم يك واحد آپارتمان ٧۵ مترمربعي ٢٠٠ ميليون تومان تمام مي‌شود.

به گفته معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي در سامانه اعلام شده براي ثبت نام انتخاب متراژ و نوع مصالح درنظر گرفته شده است.

وي تاكيد كرد: در ساخت خانه هاي اين طرح ضمن توجه به مقررات و اصول مهندسي استاندار ساخت و ساز رعايت خواهد شد.

محمودزاده توضيح داد كه براي جلوگيري از توقع مردم كه به عنوان نمونه مي‌توانند با فلان رقم صاحب خانه شوند هيچ رقم نهايي براي خانه هاي طرح اقدام ملي اعلام نمي‌شود.

همچنين بخوانيد:

هزينه‌ هاي ضروري براي دريافت وام خريد خانه

ارزان‌ترين محدوده تهران براي خريد خانه


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۰:۵۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

جردن؛ محله همه چيز تمام تهران

جردن جزو مناطق گران‌قيمت تهران است كه امكانات ويژه آن سبب شده تا خريداران خانه‌هاي لوكس نتوانند چشم خود را روي اين منطقه ببندند.
خريد آپارتمان در جردن

بسياري محله جردن را با سفارت‌خانه‌ها، مراكز اداري، برج‌ها و فروشگاه‌هاي لاكچري آن مي‌شناسند. اگر به دنبال خريد آپارتمان در جردن هستيد، قبل از هر اقدامي در اين مطلب با ما همراه باشيد.

به گزارش مجله دلتا ساخت و ساز جدي در جردن از ابتداي دهه 40 شروع شد و تا پيش از آن بخش اعظم اين محله را زمين‌هاي خاكي تشكيل مي‌داد. اكنون خيابان جردن در امتداد و مابين بزرگراه مدرس و خيابان وليعصر و با نام جديد نلسون ماندلا شناخته مي‌شود. وجود خيابان‌هاي معروف اسفنديار و ناهيد و بلوارهاي آرش و صبا و همچنين بافت نوساز در كنار تعداد زيادي سفارت، مراكز آموزشي، برج هاي اداري و تجاري و مراكز خريد، بسياري از متقاضيان را به اين منطقه جذب كرده است. ناگفته نماند كه تراكم جمعيتي بالاي جردن به دليل وجود مجتمع‌هاي مسكوني بزرگ و مراكز اداري و تجاري، تردد زيادي را در طول روز در اين منطقه ايجاد مي‌كند.

محله جردن

چگونه به جردن برويم؟

شما مي‌توانيد از طريق خيابان جردن به خيابان‌هايي چون خيابان وليعصر، بلوار ميرداماد، خيابان ظفر، خيابان گاندي، خيابان بيهقي و خيابان وزرا دسترسي داشته باشيد. همچنين از اين خيابان مي توان به بزرگراه‌هاي مدرس و حقاني، تونل نيايش، ميدان ونك و ميدان آرژانتين راه پيدا كرد.

با تونل آرش نيز خيابان جردن به راحتي به خيابان شريعتي متصل شده و راهي است تا بتوان به دور از ترافيك به شريعتي رسيد. همچنين ايستگاه‌هاي مترو اطراف اين خيابان مانند حقاني، ميرداماد، شريعتي، مصلا و ميدان تجريش آماده سرويس دهي به شهروندان هستند. دسترسي آسان به اين منطقه و موقعيت خاص محله جردن به دليل مجاورت با محله‌هاي الهيه، امانيه، داووديه و توانير باعث شده تا متقاضيان بسياري به دنبال داشتن دفتر كار و آپارتمان موقعيت اداري در اين منطقه باشند.

قيمت ملك

قيمت آپارتمان در جردن از هر متر مربع 20 ميليون تومان آغاز و براي واحدهاي نوساز يا داراي شرايط ايده‌آل به متر مربعي حدود 45 ميليون تومان مي‌رسد. همچنين عرضه املاك كلنگي با متراژ بالا در دفتر مشاوران املاك اين منطقه ديده مي‌شود. براي اطلاعات بيشتر در مورد خريد آپارتمان در محله جردن اينجا كليك كنيد.

همچنين بخوانيد:

خريد آپارتمان در تهران فقط با 500 ميليون تومان

300 ميليون بدهيد، صاحبخانه شويد!

خريد آپارتمان در ظفر ؛ محله پرطرفدار تهران


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۴۸:۳۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

بساز بفروش‌ها به اين مناطق بروند

گزارش‌هاي ميداني نشان مي‌دهد كه عرضه املاك كلنگي در دو منطقه يك و سه تهران علي‌رغم كاهش چشمگير باز هم بيشتر از مناطق ديگر پايتخت است.
خانه كلنگي
برآورد پرس و جو از مشاوران املاك پايتخت گوياي آن است كه طي روزهاي گذشته عرضه املاك كلنگي در مناطق يك و سه علي‌رغم كاهش چشمگير تعداد معاملات چنين املاكي در مقايسه با دوره رونق، نسبت به مناطق ديگر تهران بيشتر بوده و اين مناطق باز هم سهم بيشتري را در آگهي فروش خانه كلنگي داشته‌اند.
به گزارش مجله دلتا علاوه بر نبود گردش مالي كافي در بازار واحدهاي نوساز مسكوني شهر تهران، گزارش‌هاي ميداني نشان مي‌دهد كه بازار خريد و فروش املاك كلنگي و قديمي‌ساز در مناطق مختلف شهر نيز با با بي‌ميلي بساز بفروش‌ ها مواجه شده‌ است؛ چنانكه حتي نسخه ساخت مشاركتي در مناطق مركزي و نيمه جنوبي تهران نيز چندان موثر واقع نشده است. اين در حالي است كه مناطق يك و سه شهر تهران هم‌اكنون به كانون عرضه خانه كلنگي و آماده تخريب در پايتخت تبديل شده‌اند.
پيش از اين و در دوره رونق هم، اين دو منطقه شمالي پايتخت، داوطلب عرضه خانه‌هاي قديمي‌ساز بوده‌اند، با اين تفاوت كه تعداد عرضه آن‌ها به مراتب بيشتر از رقم‌هاي كنوني ثبت‌شده در دفتر مشاوران املاك بوده است.
هرچند شواهد از كاهش حضور سازندگان در بازار مسكن 22 منطقه شهر تهران، كاهش عرضه املاك كلنگي و همچنين كاهش تمايل به مشاركت براي تخريب و نوسازي واحدهاي مسكوني كلنگي دلالت دارد؛ اما اين كاهش، در مقياس كمتر در مورد بازار ساخت و ساز اين دو منطقه نيز صدق مي‌كند.

همچنين بخوانيد:

واحدهاي تجاري خالي ؛ در انتظار خريدار

كاهش قيمت خانه و بي تفاوتي خريداران

اعلام قيمت ميليوني واحد هاي طرح ملي مسكن


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۴:۴۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

معرفي سامانه ثبت‌ نام مسكن ملي

در شرايطي كه فقط چند روز به آغاز ثبت نام طرح ملي مسكن در ۱۰ استان كشور زمان باقي است، هنوز سامانه رسمي اين اقدام از سوي وزارت راه و شهرسازي مشخص نشده است.
ثبت نام مسكن

براساس گزارش معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي، اعلام عمومي آدرس سامانه ثبت‌ نام مسكن ملي به متقاضيان، به روز شنبه 18 آبان 98 موكول شده است.

به گزارش مجله دلتا علت اين تصميم، ارائه فرصت كافي به متقاضياني است كه هنوز مدارك ثبت‌ نام خود را تكميل نكرده‌اند. تاهل، عدم داشتن مالكيت خصوصي، عدم استفاده از امكانات دولتي از قبيل زمين، آپارتمان يا تسهيلات ويژه يارانه‌ دار و داشتن سابقه سكونت در شهر مورد تقاضا از شروط اصلي براي ثبت نام در طرح اقدام ملي مسكن است و گفته مي‌شود ثبت نام در اين طرح در استان‌هاي كرمان، قم، همدان و سيستان و بلوچستان نهايي شده است.

بنا بر گفته معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي ثبت‌ نام طرح ملي مسكن در ۱۰ استان كم تقاضا آغاز خواهد شد و اين ۱۰ استان با هم به صورت ادواري و ۳ استان ۳ استان در چند روز آينده شروع به ثبت‌ نام مي‌كنند. انتظار مي‌رود كه اين فرآيند ۷ تا ۸ روز كاري به طول بينجامد.

در شهر هاي جديد اقدامات اجرايي ساخت حدود ۶۷ هزار واحد طرح اقدام ملي آغاز شده است و زمين كافي در اختيار پروژه طرح اقدام ملي قرار مي‌گيرد تا جامعه هدف اين طرح بتوانند بهره‌مندي لازم را در خصوص رفع نياز مسكن داشته باشند.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

شايان ذكر است تاكنون، عمليات اجرايي ساخت ۱۸۰ هزار واحد مسكوني در طرح اقدام ملي مسكن آغاز شده و قرار است تا سال 99، ۴۰۰ هزار واحد مسكوني در سراسر كشور ساخته شود. تسهيلات در نظر گرفته شده براي اين طرح نيز ۷۵ تا ۱۰۰ ميليون تومان با نرخ سود ۱۸ درصد خواهد بود.

 

همچنين بخوانيد:

واحدهاي تجاري خالي ؛ در انتظار خريدار

كاهش قيمت خانه و بي تفاوتي خريداران

اعلام قيمت ميليوني واحد هاي طرح ملي مسكن


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۰:۲۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

نكات خريد آپارتمان در صادقيه

 صادقيه يا همان آرياشهر سابق از مناطق مرفه‌نشين تهران است كه محله‌ هاي صادقيه، صادقيه شمالي، ارمكان و بلوار فردوس را در خود جاي داده است.
خريد آپارتمان در صادقيه

دسترسي آسان و همچنين وجود مراكز فرهنگي، تجاري و تفريحي به‌عنوان يكي از معيارهايي كه متقاضيان خريد خانه به آن توجه دارند، صادقيه را به يك منطقه پر رفت و آمد و داراي مزيت رقابتي در شهر تهران تبديل كرده است. فكر مي كنيد با خريد آپارتمان در صادقيه از چه امتيازات ديگري برخوردار خواهيد شد؟ در اين مطلب با ما همراه باشيد.

به گزارش مجله دلتا صادقيه از غرب با بلوار فردوس، از شرق با محله ستارخان، از جنوب با آزادي و از شمال با محله پونك همسايه است. چشم‌انداز زيباي كوه و آب‌ و هواي مناسب باعث شده تا متقاضيان خريد يا رهن و اجاره خانه، به ويژه افرادي كه محل كار آن‌ ها در نزديكي شهر تهران و شهرك‌ هاي صنعتي و كارخانه‌ هاي واقع در اتوبان تهران_ كرج است، به شرط داشتن نقدينگي كافي، صادقيه را براي اقامت به مناطق شرقي تهران ترجيح دهند.

دسترسي به صادقيه

صادقيه به بزرگراه‌ هاي حكيم، آيت الله اشرفي اصفهاني، محمدعلي جناح، شيخ فضل الله نوري، جلال آل احمد و يادگار امام و همچنين بلوار مرزداران و خيابان ستارخان راه دارد و از اين لحاظ مي‌تواند براي افرادي كه با اتومبيل شخصي در سطح شهر تردد مي‌كنند، منطقه اسكان مناسبي باشد.

ايستگاه متروي صادقيه واقع در ضلع جنوب غربي فلكه دوم صادقيه، با قرار گرفتن در دو خط 2 و 5 متروي تهران، مسير ارتباطي تهران -كرج (مترو گلشهر) است. ايستگاه تاكسي سازمان آب از مبدا صادقيه به مقاصد متفاوت شهر هم از ديگر راه هاي ارتباطي دسترسي اين منطقه به ساير مناطق است. علاوه بر راه‌هاي ارتباطي ذكر شده سامانه اتوبوسراني تندرو دانشگاه علوم و تحقيقات هم در اين محله فعاليت مي‌كند.

مراكز خريد

مهم ترين مراكز خريد صادقيه مركز خريد گلديس، واقع در فلكه دوم صادقيه و ابتداي خيابان ستارخان است كه در نزديكي آن مراكز خريدي مثل افق، تهراني و سامان قرار دارند. همچنين بازار سنتي ستارخان در بزرگراه يادگار امام، مركز خريد شاخص ديگر اين ناحيه است.

قيمت ملك

قيمت ملك در اين منطقه بسته به سن بنا، موقعيت ساختمان (مسكوني و اداري) و كاربري ملك (ويلايي، آپارتمان و سوئيت) و … تغيير مي‌كند و از يك متر مربع 14 ميليون تومان شروع شده و به هر متر مربع 28 ميليون تومان هم مي‌رسد. در جدول زير نمونه قيمت‌ هاي پيشنهادي آپارتمان در منطقه صادقيه ارائه شده است.

 

             منطقه                         متراژ(متر)                        عمربنا (سال)                        قيمت كل 

صادقيه خيابان گلناز

106 2 1.767.000.000

صادقيه خيابان خسرو جنوبي

70 نوساز

1.330.000.000

صادقيه بلوار گلاب

75

نوساز

1.350.000.000

صادقيه فلكه اول

142 22

1.846.000.000

صادقيه فلكه دوم

95 14

1.400.000.000

صادقيه خيابان ستارخان

100 16

1.320.000.000

صادقيه خيابان صالحي

138 3

2.484.000.000

صادقيه سازمان آب 82 2

1.312.000.000

 

براي دريافت اطلاعات بيشتر از شرايط خريد آپارتمان در صادقيه اينجا كليك كنيد.

همچنين بخوانيد:

نكات خريد آپارتمان در اميرآباد

خريد آپارتمان در ستارخان ، محله اي خاص براي صاحبخانه شدن!

خريد آپارتمان در ظفر ؛ محله پرطرفدار تهران


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۰:۱۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

1460 ميليارد تومان درآمد فروش عرصه مسكن مهر

مدير عامل شركت عمران شهر جديد پرديس چندي پيش در مراسم اعطاي سند تك برگي عرصه و اعيان مسكن مهر از فروش ۳۵۰ ميليارد تومان عرصه مسكن مهر خبر داده بود.
عرصه مسكن مهر

مهدي هدايت، مدير عامل شركت عمران شهر جديد پرديس در حالي چندي پيش از فروش ۳۵۰ ميليارد تومان عرصه مسكن مهر سخن گفته بود كه وزير اسبق راه به تازگي اظهار داشته است كه در پرديس روزانه ۴ ميليارد تومان از فروش عرصه مسكن مهر درآمد ايجاد مي‌شود.

وي ادامه داد: اين تسهيلات براي خريد عرصه مسكن مهر جعاله (تعمير) بوده كه سود آن 18 درصد است.

اين در حالي است كه وزير اسبق راه و شهرسازي با انتقاد شديد از عملكرد مسئولان سابق وزارت راه و شهرسازي در خصوص طرح اين طرح، اظهار داشته است: هم‌اكنون در شهر پرديس  روزانه 4 ميليارد تومان از فروش عرصه مسكن مهر درآمد ايجاد مي‌شود كه معادل درآمد سالانه 1460 ميليارد تومان است.

همچنين بخوانيد:

بازار مسكن ؛ خداحافظ قيمت‌ هاي نجومي

بازار راكد ؛ كاهش قيمت مسكن ادامه دارد


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۵:۰۷ توسط:مجله دلتا موضوع: