امیر مسعودی
درج آگهی رایگان جدید

قالیشویی
تعمیر درب پارکینگ
شرکت سمپاشی
مجله دلتا مجله دلتا .

مجله دلتا

لباس‌هاي قديمي را تغيير كاربري بدهيد و دوباره بپوشيد

براي همه ما بارها پيش آمده كه به سراغ كمد لباسمان رفتيم و با خود گفتيم كه با لباس‌هاي قديمي خود چه كنيم؟
لباس هاي قديمي را دوباره بپوشيد

آن‌دسته از لباس‌هايي كه كهنه، پاره يا بلااستفاده هستند كه تكليفشان مشخص است و از كمدمان مستقيم بايد به‌سمت بازيافت بروند، اما برخي لباس‌ها درون كمدمان جاي گرفته‌اند كه با گذشت مدت‌ها از خريد آن، هنوز سالم هستند و مي‌توان از آن‌ها استفاده كرد، اما شايد ديگر برايمان قديمي و تكراري شدند يا لباس‌هايي كه هديه گرفته‌ايم و نمي‌خواهيم آن‌ها را دور بيندازيم يا به شخص ديگري بدهيم. در اينجور مواقع، اگر گزينه هديه دادن، فروش يا قرض دادن لباس را نمي‌پسنديد، مي‌توانيد با روش‌هاي بسيار ساده كه نه وقت زيادي از شما مي‌گيرند و نه هزينه‌اي دارند، لباس هاي قديمي را دوباره بپوشيد. با مجله دلتا همراه باشيد تا چند ترفند در اين زمينه به شما آموزش بدهيم.

لباس هاي قديمي را دوباره بپوشيد

رد اتو برروي لباس

اگر در هنگام اتو كردن، حواستان پرت شد و رد اتو برروي لباس ماند يا لباس، سوراخ شد، مي‌توانيد آن قسمت را به شكل‌هاي مختلف مثل ماه، ستاره و… ببريد و از زير لباس، يك تكه پارچه توري، حرير يا… تكه‌دوزي كنيد.

لباس هاي قديمي را دوباره بپوشيد اتو

نو كردن شلوار يا شلوارك

شلوارك‌هاي قديمي را به‌اندازه‌اي كه مي‌خواهيد، كوتاه كنيد و برروي انتهاي پاچه، تور، حرير يا… بدوزيد. البته اين كار را با چسب‌هاي قوي هم مي‌توانيد انجام دهيد و لباس هاي قديمي را دوباره بپوشيد.

لباس هاي قديمي را دوباره بپوشيد شلوارك

تبديل لگ يا شلوار تنگ به نيم‌تنه

لگ را از پاچه‌ها تا كنيد؛ سپس بخش فاق آن را به صورت نيم دايره يا هفت ببريد تا به‌عنوان يقه نيم‌تنه استفاده كنيد؛ اندازه پاچه‌ها را كه قرار است جاي آستين را بگيرند، به دلخواه تنظيم كنيد. اكنون شما يك نيم‌تنه داريد. مشخصا فاق لگ را به هر مدلي كه ببريد، مدل يقه نيز به‌همان صورت از آب درمي‌آيد. اگر شلوارتان پاچه‌گشاد باشد، آستين آن كلوش خواهد شد.

لباس هاي قديمي را دوباره بپوشيد لگ

تبديل شال به پانچ

دو يا سه تكه شال قديمي را برداريد، و آن‌ها را به‌هم بدوزيد تا پانچي ساده و شيك داشته باشيد. پانچ شما باتوجه به نوع شالي كه استفاده مي‌كنيد، براي پاييز يا بهار مناسب خواهد بود.

لباس هاي قديمي را دوباره بپوشيد پانچ

نو كردن شلوار جين

اگر از شلوار جين خود خسته شديد يا بخش‌هايي از آن لك شده است، مي‌توانيد بااستفاده از رنگ مخصوص پارچه يا رنگ آكرليك، طرح‌هاي مختلفي روي آن بزنيد. براي اين كار مي‌توانيد از مهرهاي آماده يا مدل‌هايي كه خودتان از كاغذ درست مي‌كنيد، هم استفاده كنيد. البته گلدوزي و شماره‌دوزي نيز روش مناسبي براي زيبا كردن جين‌هاي قديمي يا پوشاندن پارگي و كهنگي بخش‌هايي از آن است.

لباس هاي قديمي را دوباره بپوشيد شلوار

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “كت و شلوار زنانه انتخابي شيك و جذاب” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۷:۳۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

نحوه صحيح ست كردن ژاكت بافتني

ژاكت بافتني يك لباس پاييزي و زمستاني كلاسيك و بسيار كاربردي است  كه مي‌توانيد با استفاده از آن استايل‌هاي متفاوت و زيبايي خلق كنيد.
ژاكت بافتني

 ژاكت بافتني نسبت به لباس‌هاي بافتني ديگر بسيار انعطاف‌پذير است. هم مي‌توان از آن‌ها براي مناسبت‌هاي رسمي استفاده كرد، و هم مناسبت‌هاي غير رسمي. به همين دليل است كه هر فردي بايد براي روزهاي سرد، حتما يك مدل ژاكت در كمد لباس‌هاي خود داشته باشد. با اين حال، اگر تا به حال ژاكت بافتني نپوشيده‌ايد، ممكن است در هنگام ست كردن آن با لباس‌هاي ديگر با چالش مواجه بشويد. اين ژاكتها مدلهاي بسيار متفاوتي دارند و ست كردن آنها كار چندان آساني نيست. اما نگران نباشيد، اگر چند نكته كليدي را در مورد ژاكت‌هاي بافتني ياد بگيريد، به راحتي مي‌توانيد از طريق آن‌ها استايل‌هاي شيك و جذابي خلق كنيد. با مجله دلتا همراه باشيد.

نحوه صحيح ست كردن ژاكت بافتني

به فرم بدن توجه كنيد

ژاكت‌هاي بافتني مدل، سايز، قد، و الگوي دوخت متفاوتي دارند. هر مدل ژاكتي براي يك فرم بدن مناسب‌تر است. به همين دليل است كه بايد مدل، الگوي دوخت و قد ژاكت بافتني خود را به نحوي انتخاب كنيد كه بدن در آن خوش فرم ديده شود. اگر لاغر هستيد و كمر كشيده‌اي داريد، بهتر است يك ژاكت تنگ انتخاب كنيد قسمت كمر آن چسبان باشد. يك ژاكت بافتني بلند و گشاد فرم بدن را در خود پنهان ميكند و باعث مي‌شود يك فرد شلخته و بدتيپ به نظر برسيد.

 استايل غير رسمي با ژاكت بافتني سايز بزرگ

ژاكت‌هاي بافتني سايز بزرگ بهترين انتخاب براي روزهاي سرد فصل پاييز و زمستان است. بهترين حالت اين است كه از ژاكت‌هاي سايز بزرگ براي يك استايل غير رسمي استفاده كنيد. فقط به ياد داشته باشيد: درست است كه اين ژاكت‌ها گشاد و راحت هستند و اين ماهيت‌شان است؛ اما به اين معنا نيست كه بايد سايز آن‌ها را بيش از حد بزرگ انتخاب كنيد. چون در اين حالت فردي شلخته به نظر خواهيد رسيد.

ژاكت بافتني كوتاه

دكمه‌هاي ژاكت بافتني خود را نبنديد

مي‌توانيد زير ژاكت بافتني خود يك تيشرت طرحدار جالب پوشيده و دكمه‌هاي ژاكت خود را باز بگذاريد تا توجه همه به سمت تيشرت‌ جلب شود. همچنين مي‌توانيد تيشرت خود را ساده و رنگي انتخاب كنيد؛ يا يك تيشرت راه راه يا طرحدار ديگر بپوشيد. با اين كار يك استايل غير رسمي و شيك خلق مي‌كنيد كه همراه با يك شلوار جين ساده، شلوار جين تنگ، و يا لگينگ تكميل مي‌شود.

ژاكت بافتني بلند

جلب توجه كمتر روي لباس اصلي

اگر حس مي‌كنيد لباسي كه پوشيده‌ايد زياد از حد جلب توجه مي‌كند و يا خيلي رسمي است، روي آن يك ژاكت‌بافتني ساده بپوشيد. به عنوان مثال، اگر يك لباس طرحدار شلوغ پوشيده‌ايد، ميتوانيد روي آن يك ژاكت‌بافتني ساده به رنگ مشكي بپوشيد تا كمتر جلب توجه كند. همچنين اگر الگوي لباستان زواياي تيزي دارد، ميتوانيد با پوشيدن يك ژاكت‌بافتني نازك روي آن، ظاهر لباس خود را كمي نرم‌تر نشان دهيد.

به دنبال ژاكت‌هاي بافتني خاص و شيك باشيد

همه ژاكت‌هاي بافتني ساده و غير رسمي نيستند. بعضي ژاكت‌ها هم هستند كه جزييات شيك و زيبايي دارند؛ مثل آستين حرير، دكمه‌هاي زينتي و غيره. سايز آنها نيز معمولا تنگ است و توي بدن بسيار شيك ديده مي‌شوند.

روي ژاكت بافتني خود يك كمربند ببنديد

براي اينكه ژاكت بافتني خود را از حالت سادگي دربياوريد، مي‌توانيد روي آن يك كمربند ببنديد. همچنين براي اينكه كمرتان باريكتر از حالت عادي ديده شود، بهتر است كمربرند را روي باريكترين قسمت كمر خود ببنديد. براي داشتن يك استايل شيك، از يك كمربند نازك، و براي داشتن استايلي مدرن، از يك كمربرند ضخيم استفاده كنيد.

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “لباس مجلسي مناسب خانم‎هاي چاق” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۴۹:۱۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

انواع استايل لباس در دنياي مد و فشن

همه‌ي ما تقريباً هر روز با مد و استايل به نوعي در ارتباط هستيم. حتي افرادي كه مي‌گويند با مد كاري ندارند و چندان از آن پيروي نمي‌كنند، صبح در هنگام آماده شدن و بيرون رفتن از منزل، لباسي را انتخاب مي‌كنند كه تمايل بيشتري به آن دارند.

استايل لباس پوشيدن هر فرد با فرد ديگر متفاوت است. در واقع سبك لباس پوشيدن كه هر فرد آن را طبق سليقه خود انتخاب مي‌كند. انواع استايل دنياي مد و فشن كه هر كدام ويژگي‌هاي خاص خود را دارند، از استايل بوهو گرفته تا رسمي و راكر… اگر مي‌خواهيد با آنها آشنا شويد و تغييري در استايل خود بدهيد، با مجله دلتا همراه باشيد.

انواع استايل لباس در دنياي مد و فشن

استايل وينتيج

استايل وينتيج يكي از استايل‌هايي است كه از گذشته الهام گرفته است. اين استايل پس از جنگ جهاني دوم، در دهه‌هاي ۲۰ تا ۷۰ ميلادي، رواج يافت. همه چيز در اين استايل در رنگ‌هاي روشن و پاستلي خلاصه مي‌‌شود. طرح پارچه‌هاي لباس‌هاي اين سبك، بيشتر خال خالي و گل‌گلي است و دامن، آيتم مهمي در آن به شمار مي‌رود.

استايل بوهو

سبك بوهو در يك كلمه به معناي غيرسنتي است. استايل بوهو برگرفته از مردم كوچ نشين بوهم يا بوهمياست كه در قسمت غربي جمهوري چك سكونت دارند. افرادي كه به لباس هاي طرحدار، بولد و عجيب علاقه دارند، اين استايل را مي‌پسندند. از ويژگي‌هاي اين سبك مي‌توان به لباس‌هاي گشاد و نازك، طرح‌هاي گلدار و رنگ‌هاي شاد و گرم مانند قهوه‌اي، جيگري، خردلي و… اشاره كرد.

انواع استايل دنياي مد و فشن بوهو

استايل هنري

همانطور كه از نامش پيداست، استايل هنري سبكي خلاقانه و مستقل است. در واقع در اين سبك، خود شخص تصميم مي‎گيرد كه چه لباس‌هايي به تن كند و كاري با قوانين سنتي يا حتي به روز دنياي مد ندارد. بنابراين سبك هنري بر تن هر فردي متفاوت است چرا كه هر كس بر اساس ايده، ذوق و سليقه هنري خود، سبكي جالب و غير متعارف خلق مي‌كند.

انواع استايل دنياي مد و فشن هنري

استايل كژوال

هدف اين استايل خلاصي از شر لباس‌هاي ناراحت و سخت است. مي‌توانيد اين استايل را به طور روزمره استفاده كنيد اما بايد به هارموني رنگ‌هاي آن توجه داشته باشيد. رنگ‌هايي را انتخاب كنيد كه با هم همخواني دارند، در غير اين صورت استايل‌تان شلخته به نظر خواهد رسيد.

انواع استايل دنياي مد و فشن كژوال

استايل رسمي

اين استايل معمولا براي ميهماني‌هاي رسمي و محيط‌هاي كاري و جلسات مناسب است و بيشتر در ميان افراد طبقه بالاي جامعه رواج دارد.

استايل تام بوي

اين استايل براي خانم هايي طراحي شده كه دوست ندارند استايلي ظريف و زنانه داشته باشند. آنها سبك لباس پوشيدن پسرانه را كه بر پايه راحتي و سادگي است، ترجيح مي‌دهند.

انواع استايل دنياي مد و فشن تام بوي

استايل راكر

معمولا افرادي كه به موسيقي راك علاقه دارند، استايل راكر را مي‌پسندند. تي‌شرت‌هاي قديمي، شلوار جين پاره و كت‌هاي چرمي سه آيتم جدانشدني از اين سبك لباس است. البته اين استايل بسته به اين كه طرفدار چه نوع سبكي از موسيقي راك هستيد، متفاوت است. رنگ مشكي نيز از رايج‌ترين رنگ‌هاي استايل راكر مي‌باشد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيشتر “چگونه لباس بپوشيم كه جوان‌تر به‌نظر برسيم؟” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۴۵:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

شلوار ورزشي مردانه و نكات مربوط به آن

امروز اگر در جالباسي يك مردي را كه اهميت زيادي به مد و لباس مي‌دهد باز كنيد، مسلماً يك يا دو دست لباس شلوار ورزشي مردانه با زنگ‌ها مختلف خواهيد ديد.
شلوار ورزشي مردانه

اگر پنج سال گذشته را در يكي از دورافتاده‌ترين نقاط زندگي بشري، زندگي كرده باشيد و يك‌باره وارد شهر شويد متوجه خواهيد شد كه همه چيز در مورد شلوار ورزشي عوض شده است. شلوار ورزشي همه‌جا و به تن هر كسي كه در خيابان راه مي‌رود ديده مي‌شود. در اين مطلب از مجله دلتا درباره شلوار ورزشي مردانه و چگونگي پوشيدن آن‌ها صحبت خواهيم كرد.

شلوار ورزشي مردانه و نكات مربوط به آن

مد و لباس‌هاي مردانه هر روز بيشتر از قبل تغيير و تكامل پيدا مي‌كند. يكي از اين تكامل‌ها شامل وارد شدن لباس ورزشي به داخل لباس‌هاي كژوال و خياباني مردانه است.

اگر از كساني هستيد كه به استايل‌هاي كژوال علاقه‌منديد و تا به حال شلوار ورزشي نداشته‌ايد، بايد بگوييم كه قدم در راه اشتباهي گذاشته‌ايد چرا كه شلوار ورزشي تبديل به عنصر اصلي لباس‌هاي كژوال شده است.

انواع شلوار ورزشي

روندهاي گوناگوني براي شلوار ورزشي به وجود آمده كه داراي ۴ نوع كل است، شلوار ورزشي شيك، اسپرت،روزانه، راحتي .

شلوار ورزشي شيك: اين شلوار را مي‌توان به راحتي با يك پيراهن هم تركيب كرد، به همين دليل، شلوار مردانه شيك ناميده مي‌شود.

شلوار ورزشي اسپرت: شايسته‌ترين و اصيل‌ترين نوع شلوار ورزشي است كه معمولاً داراي رنگ‌هاي تيره و خاكستري هستند.

شلوار ورزشي مردانه اسپرت

شلوار ورزشي روزانه، عنواني براي شلوارهاي ورزشي تقريباً گشاد و راحتي ست كه كلاسيك بوده و در هر مكاني از كابين هواپيما تا پشت ميز ناهارخوري مي‌توانيد از آن استفاده كنيد.

بيشتر مردان دوست دارند روزهاي آخر هفته خود را به خوشي و راحتي سپري كنند. مردان خوش‌پوش فرقي ندارد داخل خانه باشند يا بيرون از آن، مهم‌ترين مسئله خوش‌پوشي آن‌ها است. شلوار ورزشي راحتي گزينه اولي است كه هر مردي مي‌تواند آن را انتخاب كند.

استايل خياباني

براي اتصال شلوار ورزشي به اين استايل لازم نيست كار خاصي انجام دهيد. همان لباس‌هاي استايل خياباني را باملاحظه سادگي شلوار ورزشي و كفش‌هاي كتوني سفيد يا ساده به تن كنيد.

شلوار ورزشي مردانه استايل خياباني

استايل شيك يا رسمي

شيك يا رسمي بودن با شلوار ورزشي نوع ديگري است كه با پوشيدن پيراهن‌هاي دكمه‌دار، پالتو، اوركت يا بوليز و يا يك كت اسپرت مردانه مي‌توانيد ايجاد كنيد. براي انتخاب كفش عجله نكنيد و سعي داشته باشيد از كفش‌هاي اسپرت و ورزشي استفاده كنيد.

شلوار ورزشي مردانه رسمي

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “انواع كت چرم مردانه” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۶:۱۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

كت و شلوار زنانه انتخابي شيك و جذاب

كت شلوار زنانه و دخترانه از آن دست لباس‌هايي است كه هميشه و در همه مكان‌ها و مهماني‌ها مي‌توان از آن استفاده كرد.
كت شلوار زنانه

كت و شلوار زنانه و دخترانه از آن دست لباس‌هايي است كه هميشه و در همه مكان‌ها و مهماني‌ها مي‌توان از آن استفاده كرد و در عين حال خوش تيپ و خاص بود. كت و شلوار از لباس‌هاي رسمي در بين خانم‌ها محسوب مي‌شوند و اگر تمايل داريد در مجالس و مهماني‌ها تيپي رسمي و پوشيده‌اي داشته باشيد بهتر است اين مدل لباس را انتخاب نماييد. فقط دقت كنيد كه كت و شلواري كه مي‌پوشيد مطابق با مد روز و فرم اندام شما باشد. با مجله دلتا همراه باشيد.

انتخاب كت و شلوار بر اساس فرم اندم

براي انتخاب اين لباس، استايل و فرم بدن اهميت زيادي دارد. خانم‌هاي چاق يا لاغر، قد كوتاه يا قد بلند براي خريد كت و شلوار بايد مواردي را رعايت كنند. پس فرم بدن خود را بشناسيد و بهترين انتخاب را بر اساس فرم بدن خود داشته باشيد.

به عنوان مثال اگر كمر باريكي نداريد از  كت و شلوار هاي پاچه گشاد استفاده كنيد، تا همواره تمركز ديد از كمر به سمت انتهاي شلوار منتقل شود.

كت شلوار زنانه بلند

يا مثلا خانم‌هايي كه كوتاه قد هستند (زير  ۱۶۵ سانتي متر)، از كت‌هاي كوتاه استفاده كنند تا قد آن‌ها كشيده‌تر شود. براي خانم‌هاي قد بلند همواره از استايل‌هاي هم رنگ پيشنهاد مي‌شود، كه جذابيت بيش‌تري در اندام آن‌ها به نسبت گزينه‌هاي چند رنگ دارد.

ست كردن كت و شلوار زنانه

كت و شلوار زنانه طوسي، به علت خنثي بودن رنگ آن، قابليتي عالي براي ست شدن با رنگ‌هاي مكمل كيف و كفش و اكسسوري را دارد و در واقع يك استايل كاربردي را در اختيارتان قرار مي‌دهد.

كت شلوار زنانه طوسي

مخصوصا اگر آن را با كفش پاشنه بلند مشكي ست كنيد. اگر استايل كت و شلوار اسپرت باشد به راحتي مي‌توانيد با انواع كتوني به خصوص كتوني سفيد ست كنيد.

كت شلوار زنانه با كتوني

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “رنگ صورتي در استايل روزهاي سرد” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۲:۵۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

دروازه قرآن در يزد!

كوير دروازه قرآن به سبب وجود يك تالاب در آن، شهرت بسياري براي خود رقم زده است و چشم انداز بي نظيري دارد.
دروازه قرآن

به دل شن هاي روان مي‌زنيم و به كوير دروازه قرآن يزد مي‌رويم تا لحظاتي را غرق در سكوت و آرامش اين پهنه بي پايان شويم. با مجله دلتا همراه باشيد تا تصاوير كوير دروازه قرآن را با هم ببينيم، در مورد امكانات و تفريحاتش سخن بگوييم و آدرس كوير دروازه قرآن را به شما بدهيم.

آشنايي با كوير دروازه قرآن

كوير دروازه قرآن يكي از جاذبه هاي طبيعي استان يزد است كه در نزديكي شهر يزد قرار دارد. اين كوير در فاصله كمي از دروازه قرآن در ورودي يزد واقع شده است و احتمالا به همين دليل، چنين نامي را بر آن گذاشته اند. با كمي رانندگي در جاده خاكي از ورودي شهر يزد مي توانيد به اين كوير برسيد و از ديدن زيبايي هايش لذت ببريد. كوير دروازه قرآن امكانات خوبي براي اقامت و تفريحات دارد و همين موجب شده تا به يكي از كويرهاي محبوب يزد تبديل شود.

آشنايي با كوير دروازه قرآن دروازه قرآن

ديدني ها و تفريحات

تالاب پساب يزد

ديدني ترين بخش كوير دروازه قرآن، تالابي است كه از رهاسازي آب تصفيه خانه فاضلاب يزد در دل كوير به وجود آمده است. اين تالاب، در واقع مجموعه‌اي از تالاب هاي كوچك و بزرگ است كه بين پستي و بلندي هاي تپه‌هاي شني ايجاد شده اند. در اينجا انواع پرندگان و نيزارها ديده مي‌شود و اين تالاب آبشخور حيوانات كوير نيز هست. طول اين تالاب حدود ۳ كيلومتر و بيشترين عرض آن ۱ كيلومتر و ارتفاع آن از سطح دريا چيزي حدود ۱۱۴۵ متر است.

تالاب پساب يزد

تفريحات كويري

 • پياده روي در شنزار كويري
 • بالا رفتن از تپه‌هاي شني و تماشاي چشم اندازها
 • شب ماني در كوير و تماشاي آسمان شب
 • عكاسي از جلوه‌هاي بي‌نظير طبيعت

تفريحات كويري

تفريحات كمپ هاي كويري

 • سافاري | ۴۰۰۰۰ تومان براي هر نفر
 • موتور چهارچرخ | ۳۰۰۰۰ تومان براي هر نفر
 • شترسواري | ۲۰۰۰۰ تومان براي هر نفر
 • پاراگلايدر و كايت باگي. براي اطلاع از هزينه‌هاي اين دو تفريح بايد با كمپ‌هاي كويري تماس بگيريد

تفريحات كمپ هاي كويري

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مطالب گردشگري “كوير ريگ جن ايران” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۲:۲۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

بزرگترين كتابخانه جهان كجاست؟

عاشقان كتاب احتمالاً هميشه با اين سؤال روبرو شده‌اند كه بزرگ‌ترين كتابخانه جهان چه نام دارد و كجاست؟
كتابخانه كنگره كتابخانه كنگره آمريكا

كتابخانه‌ها براي هزاران سال مهم‌ترين و بزرگ‌‌ترين مخازن دانش بشري بوده‌اند. كتابخانه‌ها در طول تاريخ همواره با كلكسيوني از كتاب‌ها، اسناد دولتي و ديگر منابع علمي پر شده‌اند. بزرگترين كتابخانه‌هاي دنيا امروزه نيز همچنان پرطرفدارند و سالانه از شمار بالايي دانشجو و محقق علمي ميزباني مي‌كنند و پيوسته در حال توسعه‌ي منابع كتابخانه‌اي خود هستند. در مجله دلتا كتابخانه كنگره آمريكا را معرفي مي‌كنيم.

كتابخانه كنگره آمريكا

با بيش از ۱۶۷ ميليون اثر در كلكسيون خود، كتابخانه كنگره ملي آمريكا لقب بزرگ‌ترين كتابخانه جهان را به خود اختصاص داده است. كتابخانه كنگره، به‌طور رسمي كتابخانه ملي ايالات متحده محسوب مي‌شود و ميزبان برخي از مهم‌ترين اسناد دولتي است. اين كلكسيون از بيش از ۳۹ ميليون نسخه كتاب و ديگر آثار چاپي، ۳.۶ ميليون اسناد ضبط‌شده، ۱۴.۸ ميليون قطعه عكس، ۵.۵ ميليون نقشه، ۸.۱ ميليون قطعه نت موسيقي و ۷۲ ميليون دست‌نوشته تشكيل شده است.

كتابخانه كنگره كتابخانه كنگره آمريكا

كتابخانه كنگره آمريكا علاوه بر اينكه مركزي تحقيقاتي و مخزني براي نگهداري كتب مختلف است، همچنين اجازه چاپ و نشر كتاب‌ها در آمريكا را نيز صادر مي‌كند. مجوزهاي صادرشده از سوي اين كتابخانه براي حق چاپ و نشر نويسندگان و مؤلفان آمريكايي به چند صد هزار مورد در سال مي‌رسد.

كتابخانه كنگره آمريكا

گنجينهٔ كتب فارسي اين كتابخانه حاوي كتب ارزشمندي همچون نسخه‌هاي خطيِ كتاب‌هاي اسكندرنامه نظامي گنجوي، سفرنامۀ ناصرالدين شاه قاجار، و تفسير سيزده‌جلدي مثنوي مولانا جلال‌الدين رومي، اثر محمدتقي جعفري است.

آيا مي دانستيد؟

كتابخانه كنگره داراي بزرگ‌ترين كلكسيون از كتاب‌هاي ناياب در آمريكاي شمالي و بزرگ‌ترين كلكسيون كتاب‌هاي قرن پانزدهمي در نيمكره‌ي غربي است.

 • تعداد كتب و اسناد در حال نگهداري: ۱۶۷ ميليون
 • مكان: واشنگتن، آمريكا
 • تعداد بازديد سالانه: حدود ۱.۹ ميليون نفر
 • سال تأسيس: ۲۴ آوريل ۱۸۰۰

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري “كافه پروكوپ ؛ قديمي ترين كافه جهان كجاست ؟” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۶:۵۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

درياچه توشن؛ تقابل جنگل و دريا

يكي از جاذبه‌هاي بكر و ديدني گرگان، درياچه توشن است.
درياچه توشن

درياچه توشن يا آب‌بندان، با ارتفاع ۲۵۰ متر از سطح دريا و ۳۰۰ متر طول در حاشيه جنوبي اين روستاي سرسبز واقع شده است. اين درياچه در واقع يك سد خاكي تاريخي‌ست كه آب آن از چشمه دوبرار در نزديكي جنگل النگدره تامين مي‌شود و سه طرف آن‌را جنگل و مرتع فراگرفته است؛ قرارگيري اين درياچه در كنار مناطق جنگلي النگدره، ماهيان رنگارنگ در آب‌هاي شفاف آن، نزديكي به شهر گرگان و… اين جاذبه ديدني را به يكي از مقاصد پرطرفدار تبديل كرده است. با مجله دلتا همراه باشيد.

تفريحات و ديدني ‌هاي درياچه توشن

 •  زيبايي‌هاي جاده : يك جاده جنگلي شما را به درياچه مي‌رساند؛ آرام‌تر رانندگي كنيد تا زيبايي‌هاي اين جاده را كاملا لمس كنيد.
 • كمپينگ و پيك‌نيك : درياچه زيبا، طبيعت سرسبز، درختان تنومند سربه‌فلك كشيده كه دورتادور درياچه را فراگرفته و… فضايي دل‌انگيز را خلق كرده است. بابرپايي پيك‌نيك و كمپ بيشتر از اين نعمت لذت ببريد.

درياچه توشن تفريحات و ديدني ‌هاي درياچه توشن

 • ماهيگيري : براي ماهيگيري بايد تجهيزات ضروري را همراه خود ببريد.
 •  عكاسي : براي ثبت تصاوير بهتر و زيباتر مي‌توانيد مطالب آموزش عكاسي را بخوانيد.

تفريحات و ديدني ‌هاي درياچه توشن

اقامت و امكانات

 • اقامتگاه‌ و هتل‌هاي بلوار ناهارخوران
 • اقامتگاه بومگردي در روستا زيارت در فاصله ۲۰.۲ كيلومتري از درياچه
 • هتل و اقامتگاه در گرگان در فاصله ۱۱ كيلومتري از درياچه
 • كمپينگ در اطراف درياچه (پس از غروب آفتاب چندان توصيه نمي‌شود.)

اقامت و امكانات

درياچه توشن فاقد امكانات رفاهي اوليه است از اين‌رو وسايل مورد نياز و ضروري را همراه خود ببريد.

فصل سفر

بهار و تابستان: بهار با آب هواي مطبوع و خنك فصل مناسبي براي سفر است و تابستان اين خطه كمي شرجيست.

پاييز و زمستان: اوايل پاييز با درختان رنگارنگ و برگ‌ريزان زيبايي خاصي دارد و زمستان‌هاي اين ناحيه سرد است.

فصل سفر

پيشنهاد مطالعه: اگر علاقمند به جاذبه‌هاي گردشگري مطلب ”جنگل ناهارخوران ، گشتي در دنياي ۴۰ ميليون ساله” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۲۷:۲۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

۵ دليل براي اينكه به گرجستان سفر كنيد

گرجستان موقعيت تاريخي و فرهنگي عجيبي در منطقه دارد. تفليس پايتخت اين كشور در حالي كه شهري اروپايي محسوب مي‌شود اما حال و هواي شرقي هم دارد.
سفر به گرجستان

ديدني هاي تفليس به عنوان بزرگترين شهر كشور گرجستان شما را مجذوب خود خواهد كرد. اين شهر با جمعيت ۱.۵ ميليون نفري خود پايتخت گرجستان است و جاهاي ديدني در خود جاي داده است. ميدان آزادي و خيابان روستاولي تفليس گرجستان, درياچه ليسي ,محله حمام ها, پارك آبي, كليساي صخره‌اي گرجستان, پارك ريكه تفليس گرجستان ,پل صلح, كليساي جامع تثليث, شهر سيقناقي, شهر سنگي اوپليستيخه از مناطق ديدني گرجستان هستند. در مجله دلتا ۵ دليل سفر به گرجستان را مطرح مي‌كنيم.

طبيعت بي‌نظير گرجستان

طبيعت بي‌نظير گرجستان در كنار خونگرمي مردمان اين سرزمين، يكي از دلايل سفر به اين كشور است. دشت‌هاي فراخ و سرسبز شما را شگفت‌زده خواهد كرد.

سفر به گرجستان طبيعت بي‌نظير گرجستان

علاوه بر دشت‌هاي سرسبز، بلندترين قله اروپا به نام البروس با ارتفاع ۵۶۴۲ متر هم در گرجستان قرار دارد. يكي از مورد توجه‌ترين قله‌ها براي صعود كوهنوردان است.

تنوع غذا و نوشيدني

كساني كه قصد دارند به گرجستان سفر كنند قيد گرفتن رژيم را بزنند. در اين كشور نمي‌توانيد از غذاهاي متنوع و نوشيدني‌هاي درجه يك روي برگردانيد. جالب است بدانيد غذا و نوشيدني گرجستان بعد از ايتاليا، فرانسه و اسپانيا در رتبه چهارم اروپا قرار دارد.

تنوع غذا و نوشيدني

قرار گرفتن در مسيري مابين اروپا، شرق ميانه و آسيا اين تنوع غذايي گرجستان را به وجود آورده است. به گفته بسياري از كساني كه به گرجستان سفر كرده‌اند بهترين كباب‌ها را مي‌توان در گرجستان خورد.

گرجستان مقصدي ارزان

گرجستان مقصد گردشگري ارزاني است. مي‌توانيد با هر سطح درآمدي به آن سفر كنيد. اگر تور گران‌تري بخريد هتل‌هاي لوكس دارد كه پذيراي شما باشد و اگر بودجه كمتري در نظر باشد براي آن هم هتل و امكانات مناسب وجود دارد. حمل و نقل در آن گران نيست و هر تفريحي با توجه به بودجه جيب در اين كشور مهياست.

گرجستان مقصدي ارزان

شهر ساحلي باتومي

زيباترين ساحل درياي سياه در اين شهر قرار دارد. مهمترين نكته اين شهر اين است كه حتي در فصل زمستان هم مي‌توان به اين شهر سفر كرد و شنا كرد. موقعيت جغرافياي اين شهر طوري است كه فاصله كوه تا دريا بسيار كم است، اين يعني مي‌توان در يك روز هم اسكي كرد و هم شنا.

شهر ساحلي باتومي

جشنواره‌ بين‌المللي درياي سياه جاز

وقتي سخن از فستيوال موسيقي جاز مي‌شود بسياري از نگاه‌ها به باتومي جلب مي‌شود. هر ساله در ماه جولاي باتومي ميزبان جشنواره‌ بين‌المللي جاز درياي سياه است و سازمان‌دهندگان اين فستيوال بهترين خوانندگان و نوازندگان موسيقيِ جاز را از سراسر دنيا به اين جشنواره دعوت مي‌كنند. در طول مدت اين جشنواره تعداد زيادي از گروه‌هاي موسيقي و علاقه‌مندان موسيقي جاز گردهم مي‌آيند و شهر حال‌وهواي خاصي پيدا مي‌كند.

جشنواره‌ بين‌المللي درياي سياه جاز

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري بيشتر “باتومي؛ شهر ساحلي گرجستان” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۱:۱۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

تالاب ميقان؛ ميزبان پرندگان مهاجر

ميقان تالابي در استان مركزي ست كه بين شهرهاي اراك و داوودآباد قرار دارد.
تالاب ميقان

امروز راهي يكي از زيباترين و خاص‌ترين تالاب‌‌‌‌هاي ايران، تالاب ميقان اراك شديم تا از نزديك با اين جاذبه طبيعي خاص و غني آشنا شويم. در اين مطلب در مورد وضعيت تالاب ميقان و طبيعت منحصربه‌فرد آن اطلاعات جذابي به دست مي‌آوريم و سفري مجازي به اين جاذبه ديدني اراك انجام مي‌دهيم. اگر مي‌خواهيد تفريحات تالاب ميقان اراك را بدانيد و با لانه درناهاي خاكستري بيشتر آشنا شويد مجله دلتا را همراهي كنيد.

پرنده نگري

تالاب ميقان يكي از ده تالاب مهم كشور از نظر پرنده‌نگري به حساب مي‌آيد و هر ساله به ويژه در فصل پاييز و زمستان ميزبان پرندگان مهاجري مي‌شود كه هر جايي نمي‌توان آن‌ها را ديد. به همين خاطر معمولا علاقه‌مندان به پرنده‌نگري از اين فرصت بهره‌مند مي‌شوند و از اين تالاب بي‌نظير بازديد مي‌كنند.

تالاب ميقان پرنده نگري

در اين تالاب شما مي‌توانيد در فصل پاييز شاهد درناهاي خاكستري مهاجري باشيد كه هر سال براي تهيه غذا به اين تالاب مي‌آيند. از ديگر گونه‌هاي ثبت شده در اين تالاب مي‌توان به فلامينگوها، چوب پا، سرخمائي، آنقوت، بوتيما، خوتكا، آبچليك، كاكايي، غاز وحشي و… اشاره كرد.

عكاسي از پرندگان

از آن جا كه تالاب ميقان يكي از تالاب‌هاي مهم گونه‌هاي خاص پرنده در كشور محسوب مي‌شود، فعاليت پرنده‌نگري و به دنبال آن عكاسي از پرندگان جزو فعاليت‌هاي محبوب در اين تالاب است. شما مي‌توانيد در فصول مناسب به ويژه پاييز و زمستان در اين منطقه حضور پيدا كنيد و با رعايت نكات اصولي پرنده‌نگري به ثبت تصاوير زيبا از گونه‌هاي مهاجر بپردازيد.

عكاسي از پرندگان

عكاسي شب

علاوه بر عكاسي از پرندگان، به دليل نزديكي تالاب به منطقه كويري ميقان و نبود آلودگي نوري، فرصت اين را داريد تا عكاسي از ستارگان و آسمان زيباي شب را نيز در اين منطقه تجربه كنيد.

عكاسي شب

كمپ

اگر اهل طبيعت گردي هستيد و يا دوست داريد تا طلوع و غروب زيباي خورشيد در تالاب ميقان را ببينيد و فرصت كافي براي عكاسي و تماشاي پرندگان داشته باشيد، توصيه مي‌كنيم كه كمپ زدن در تالاب ميقان را در سفر خود به اين منطقه از قلم نيندازيد.

كمپ

نكته بسيار مهم

نيزارها، مرغزارها و پوشش گياهي اطراف تالاب‌ها معمولا خيلي سريع آتش مي‌گيرد و از اين طريق آتش به سرعت در سراسر تالاب پخش مي‌شود. تاكنون اين تالاب چندبار درگير آتش‌سوزي‌هاي بزرگ شده است كه اين امري بسيار خطرناك و تهديدآميز براي اكوسيستم تالاب‌ها محسوب مي‌شود، بنابراين تلاش كنيد از روشن كردن آتش بپرهيزيد و از گازهاي پيك‌نيك كوچك براي تهيه خوراك استفاده كنيد.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي بيشتر با جاذبه‌هاي گردشگري مطلب “جشن انگور ؛ اروميه ، اراك” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۴:۱۳ توسط:مجله دلتا موضوع: