دارامان

گردشگري دلتا گردشگري دلتا .

گردشگري دلتا

شيب تند افزايش قيمت زمين

دليل اول تورم قيمت زمين، كمبود ملك كلنگي قابل مشاركت در بازار ساخت و ساز است. برخي مالكان ساختمان‌هاي كلنگي در ماه‌هاي اخير، با مطالبه نرخ‌هاي نامعقول و بالاي مشاركت، شرايط توافق بر سر ساخت و ساز با سازندگان را غيرممكن كرده‌اند.
قيمت مسكن تهران
بررسي گزارش‌هاي مربوط به بازار مسكن نشان مي‌دهد در تابستان امسال كمترين تورم فصلي براي خريد آپارتمان و بيشترين تورم نيز براي بازار زمين به ثبت رسيده و به عبارت ديگر، شيب رشد قيمت مسكن تهران بعد از رشد قيمت زمين قرار گرفته است.
به گزارش مجله دلتا اگر چه تغييرات افزايشي قيمت زمين نيز به فاصله كوتاهي بعد از رشد قيمت مسكن در سال گذشته آغاز شد، اما گزارش‌ ها حاكي از آن است كه طي اين مدت،‌ شيب رشد قيمت زمين بيشتر از قيمت مسكن بوده است. بهار 98 ميانگين قيمت مسكن در تهران حدود ۱۰۶ درصد در مقايسه با بهار سال 97 افزايش يافت، در حالي كه جهش قيمت زمين در اين فاصله ۱۷۴ درصد گزارش شده است.
 

چرا قيمت زمين بيشتر از مسكن بالا رفت؟

دليل اول تورم قيمت زمين، كمبود ملك كلنگي قابل مشاركت در بازار ساخت و ساز است. برخي مالكان ساختمان‌هاي كلنگي در ماه‌هاي اخير، با مطالبه نرخ‌هاي نامعقول و بالاي مشاركت، شرايط توافق بر سر ساخت و ساز با سازندگان را غيرممكن كرده‌اند.

بسياري از سازندگان مسكن نيز با بررسي چشم‌انداز نه چندان روشن بازار فروش آپارتمان‌ هاي نوساز به دليل كاهش توان خريد مردم از يكسو و افزايش هزينه ساخت ناشي از رشد قيمت نهاده‌ هاي ساختماني از سوي ديگر، اصراري به رسيدن به توافق با مالكان نداشته‌اند؛ به همين دليل، تعداد قراردادهاي مشاركت در ساخت در شهر تهران طي ماه‌ هاي اخير كاهش پيدا كرده است. رشد قابل توجه قيمت زمين به‌رغم افت چشمگير معاملات نشان دهنده عرضه كم ملك كلنگي و تقاضاي بيشتر براي آن است.

از آنجا كه تقاضاي سرمايه‌اي در بازار زمين، به مراتب بيشتر از تقاضاي سرمايه‌اي در بازار مسكن، از بنيه مالي بالا برخوردار است. بنابراين طبيعي است تاثير خريد هاي سرمايه‌اي در بازار زمين نيروي بيشتري براي جهش قيمت در مقايسه با تاثير خريداران سرمايه‌اي بازار مسكن، وارد كند.

مسكن تهران

مسكن تهران

 

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

وام مسكن مشكلات را بيشتر مي‌كند


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۴:۱۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

خريد آپارتمان در محله مجيديه

محله‌ي مجيديه از محله‌هاي پرطرفدار شرق تهران براي سكونت است.
خريد آپارتمان در مجيديه

محله مجيديه با دسترسي مناسب خود به چند بزرگراه اصلي شهر و وجود آپارتمان‌هايي با متراژ متنوع، شهروندان بسياري را به خود جذب كرده است. اگر قصد خريد آپارتمان در مجيديه را داريد با مجله دلتا همراه باشيد.

به گزارش مجله دلتا محله‌ مجيديه تهران از طريق بزرگراه رسالت، به دو بخش مجيديه شمالي و جنوبي تقسيم شده است كه هر كدام بخشي از دو منطقه شهرداري تهران هستند. مجيديه شمالي و مجيديه جنوبي به ترتيب در مناطق 4 و 8 شهرداري تهران قرار دارند.

مجيديه در تاريخ

از آنجا كه اين محله در گذشته زمين‌هايي مناسب كشاورزي نداشته است، ساكنان زيادي هم نداشته است. با رشد شهرنشيني ، هموطنان ارمني از ابتداي دهه 30 شروع به ساخت و ساز در اين محله كردند؛ از اين رو، نسبت به ديگر محله‌ هاي قديمي تهران، مجيديه از قدمت كمتري برخوردار است. نام اين محله از نام عبدالمجيد بختيار (مجيد خان بختيار) نماينده مجلس شوراي ملي كه در اين منطقه زندگي مي‌كرد، گرفته شده است، نام محله اميريه تهران نيز از نام عموي او لطفعلي خان اميرمفخم برگرفته شده است.

چگونه به مجيديه برويم؟

محله مجيديه از شمال با بزرگراه شهيد زين‌الدين، از جنوب با مسيل باختر، از شرق با خيابان كرمان و از غرب با بزرگراه صياد شيرازي هم جوار است. روي هم رفته، مجيديه، محله‌ي خوش مسيري به حساب مي‌آيد. اگر با اتومبيل شخصي تردد مي‌كنيد، به بزرگراه‌هاي رسالت، زين الدين و صياد شيرازي دسترسي بسيار مناسبي خواهيد داشت. ايستگاه‌هاي مترو خواجه عبدالله و صياد شيرازي نيز شما را به مجيديه خواهند رساند. ضمن اينكه ايستگاه گلبرگ هم براي ساكنان بخش شرقي محله مجيديه مناسب است. اتوبوس هاي تندرو پايانه بيهقي _دانشگاه علم و صنعت حمل و نقل در اين محله را پوشش داده و در دو ايستگاه ميدان رسالت و چهارراه پاسداران به اين محله خط تاكسي وجود دارد.

آپارتمان مجيديه

اولين‌هاي مجيديه

تعداد چشمگير قنادي و مغازه‌هاي فروش مواد پروتئيني از چيزهايي است كه در محله مجيديه شما را متعجب خواهد كرد. پيشينيه اين مغازه‌ها به سال‌هاي ابتدايي اقامت ارمني ها در محله مجيديه برمي‌گردد. گفته شده است  كه توليد كالباس و سوسيس با ورود هموطنان ارمني  به ايران آغاز شده و رونق گرفته است .

مراكز خريد و تفريحي

مركز خريد دنياي نور در مجاورت بزرگراه رسالت يكي از مراكز خريد شاخص در محله مجيديه است. از مراكز تفريحي نيز مي‌توان به بوستان خانعلي واقع در خيابان هدايتي، بوستان دهقان نبش خيابان دهقان، بوستان شهيد جهان پناه واقع در خيابان منصوري و بوستان مجيديه واقع در خيابان منصوري اشاره كرد.

قيمت ملك

دسترسي مناسب مجيديه به خيابان‌ها و بزرگراه‌هاي تهران، آن را به يكي از محله‌هاي پرتراكم تهران تبديل كرده است. اگرچه سونامي ساخت و ساز و تخريب خانه‌هاي قديمي و ويلايي در مجيديه بافت غالب منطقه را نوساز و بزرگ‌متراژ كرده است، اما هنوز هم در اين محله مي‌توان آپارتمان‌هايي با متراژ كوچك  پيدا كرد؛ از اين لحاظ مجيديه مي‌تواند براي دانشجويان و زوج‌ هاي بدون فرزند انتخاب خوبي باشد. به دليل وجود تراكم در بافت مسكوني و وجود آپارتمان‌ هايي با متراژ هاي متنوع، خريد و فروش آپارتمان در مجيديه با قيمت‌هايي معقولي انجام مي‌شود. واحدهايي كه در دفتر مشاوران املاك آگهي شده‌اند نشان مي‌دهند كه در اين محله، قيمت آپارتمان از هر متر مربع، 11 ميليون تومان به هر متر مربع 22 ميليون و 500 هزار تومان مي‌رسد. براي خريد آپارتمان در محله مجيديه اينجا كليك كنيد.

همچنين بخوانيد:

خريد خانه در پيروزي ؛ محله خوش مسير شرق تهران

خريد آپارتمان در مناطق 19 و 20 با بهترين شرايط

خريد آپارتمان با 400 ميليون در منطقه 2 تهران


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۲:۰۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

بازار اجاره‌بها به كدام طرف حركت مي‌كند؟

در حالي كه طبق روند هر ساله مالكان به افزايش اجاره اقدام مي‌كنند، اما امسال برخي موجران با همان نرخ سال گذشته واحدهاي خود را به اجاره گذاشتند.
قيمت اجاره خانه در تهران
آمار آبان‌ماه نشان مي‌دهد كه بازار قيمت اجاره خانه در تهران و در شمالي‌ترين منطقه پايتخت دستخوش تغييراتي شده است كه مستاجران را خوشحال مي‌كند.

به گزارش مجله دلتا اصرار مالكان به افزايش اجاره بها مطابق هر سال منجر به خالي ماندن بسياري از آپارتمان‌هاي اجاري آن‌ها در تابستان امسال شد. از اين رو موجران ناگزير شدند در آذرماه از افزايش حبابي اجاره‌بهاي خود صرف‌نظر كرده و به نرخ‌هاي معقول‌تري كه با توان مستاجران هماهنگي دارد،‌ بازگردند.

رصد قيمت‌هاي پيشنهادي رهن و اجاره واحدهاي مسكوني عرضه شده در بازار مسكن در پاييز 98 حكايت از آن دارد كه در بازار پاييزي حباب اجاره‌بهاي پيشنهادي به تدريج در حال تخليه است و نرخ‌ها روند نزولي در پيش گرفته اند.

آگهي‌هاي پيشنهادي اجاره پاييزي محله‌هاي مصرفي منطقه يك تهران، ميانگين بهاي رهن كامل آپارتمان با امكانات كامل و ميانسال بين ۲ ميليون و ۸۰۰ هزار تا ۳ ميليون و ۲۰۰ هزار تومان برآورد كرده است. اين در حالي است كه بسياري از موجران تا دو، سه ماه پيش تصور مي‌كردند مي‌توانند واحدهاي خود را به بهايي بيشتر و بعضا تا رهن هر متر مربع ۴ ميليون تومان نيز به مستاجران واگذار كنند.

بهاي رهن كامل آپارتمان‌هاي بدون امكانات در محله‌هاي مصرفي منطقه يك نيز كه اغلب سن بنايي بيش از ۱۵ سال دارند، تقريبا هر متر مربع ۲ ميليون تومان تعيين شده است و البته با توجه به ركود حاكم بر بازار اجاره به دليل افت قدرت خريد، همين قيمت‌هاي پيشنهادي نزديك به استطاعت مستاجران نيز در بسياري از موارد سبب نشده زمان به اجاره رفتن ملك كاهش يابد و صف موجران در انتظار يافتن مستاجر به سرعت كوتاه شود.

با نگاه مناطق ديگر تهران به منطقه يك و پيش گرفتن رفتار معاملاتي مشابه، اين انتظار مي‌رود كه در آينده تخليه حباب اجاره به مناطق ديگر هم سرايت كند. براي اطلاعات بيشتر از قيمت اجاره خانه در تهران اينجا كليك كنيد.

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

وام مسكن مشكلات را بيشتر مي‌كند


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۲:۳۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

رهن و اجاره آپارتمان در محله هفت تير

محله هفت تير بخشي از منطقه ۷ تهران است كه به دليل وجود واحدهاي تجاري و مسيرهاي دسترسي متنوع يكي از محله‌هاي سرزنده تهران به شمار مي‌رود.
رهن و اجاره آپارتمان در هفت تير

محله هفت تير به دليل وجود مراكز تجاري و اداري و همچنين دسترسي آن به خيابان هايي مانند كريمخان، مفتح و بزرگراه مدرس يكي از محله‌هاي پرتردد در طول روز است. اگر قصد رهن و اجاره آپارتمان در محله هفت تير را داريد با مجله دلتا همراه باشيد.

به گزارش مجله دلتا توسعه محله هفت تير پيش از انقلاب آغاز شد. به همين سبب در مواجهه با اين محله باخانه‌هاي قديمي و زيباي بسيار زيادي رو‎به‎رو خواهيد شد. اين خانه‌ها همگي مناسب زندگي هستند. اگر اولويت شما دسترسي مطلوب به مركز شهر باشد، اين محله انتخاب خوبي است.

اين محله به عنوان يكي از شلوغ‌ترين محله‌هاي تهران شناخته مي‌شود. دليل آن هم بسيار واضح است. از ميدان هفت تير به نقاط مختلف شهر مي‌توانيد سفر كنيد. دليل ديگر اين شلوغي شكل كلي ميدان ۷ تير است. فضاي خياباني و اندازه خيابان‌ها به هيچ‌وجه يكسان نيست. اما اگر به كوچه پس‌كوچه‌هاي محله سر بزنيد، فضا خلوت‌تر و مناسب زندگي خواهد شد.

چگونه به هفت تير برويم؟

اصلي‌ترين قسمت از امكانات اين محله كه به آن اشاره كرديم، دسترسي آن است. ايستگاه اصلي اين محله بخشي از خط مترو تجريش – كهريزك است. از شرق ميدان امكان دسترسي به كريمخان و ميدان وليعصر وجود دارد. شمال و جنوب هم به مفتح و مدرس دسترسي خواهيد داشت. همين باعث شده كه محله ۷ تير يك نقطه مهم در مركز شهر باشد.

مراكز خريد

در اين محله دسترسي تجاري خوبي هم خواهيد داشت. كمي مانده به ابتداي مفتح شمالي، هايپرماركت ياس قرار دارد. اين فروشگاه انواع و اقسام محصولات را به فروش مي‌رساند. موسسات آموزشي مختلفي از آموزش زبان گرفته تا آموزش‌هاي تخصصي‌تر در محله ۷ تير مشغول به فعاليت هستند. اگر از ميدان به سمت كريمخان برويد، با كافه‌ها، كتابفروشي‌ها و رستوران‌هاي متنوعي روبرو مي‌شويد. نشر چشمه، هنوز و ثالث همگي در اين خيابان مستقر هستند. دسترسي خوبي به خيابان ايرانشهر و خانه هنرمندان ايران خواهيد داشت. سينما پايتخت در ابتداي خيابان مفتح هم مكان خوبي براي تماشاي فيلم‌هاي تازه است. اگر به هنر علاقه داريد، گالري شيرين در امتداد خيابان فراهاني است. در كل مي‌توان گفت كه محله ۷ تير امكانات دسترسي، فرهنگي، تجاري و آموزشي خوبي در اختيار دارد. مطمئنا اين محله با چنين مشخصاتي ‌مي‌تواند براي تمام اعضاي خانواده مناسب باشد.

اجاره آپارتمان در هفت تير

قيمت اجاره خانه در اين محله

محله هفت تير گزينه‌هاي فراواني را در اختيار شما قرار خواهد داد. در اين محله شما با خانه‌هاي قديمي و خانه‌هاي نوساز مواجه خواهيد شد. از نظر متراژ هم گستردگي فراواني وجود دارد. پس بهتر است كه با درك خواسته‌هاي خود درپي منزلي مناسب بگرديد و بودجه خود را فراموش نكنيد. قيمت خانه به متغيرهاي فراواني بستگي دارد. امكانات واحد مسكوني، سن بنا و شكل بنا هم اهميت زيادي دارند. اما در پايان دو فاكتور متراژ و موقعيت قرارگيري خانه بيشترين اهميت را دارد. اجاره‌بها مناطق مختلف تهران هر سال تفاوت پيدا مي‌كند و بالاتر مي‌رود. محله ۷ تير هم در چند ماه اخير شاهد افزايش در نرخ اجاره‌بها بوده است. اگر قصد زندگي در محله هفت تير را داريد، احتمالا مي‌توانيد يك گزينه مناسب با بودجه خود پيدا كنيد. اين محله امكانات گسترده‌اي دارد كه آن را تبديل به يكي از بهترين نقاط براي زندگي كرده است. محله هفت تير مي‌تواند بهترين گزينه براي دفتر كار شما نيز باشد. براي اطلاعات بيشتر از رهن و اجاره آپارتمان در هفت تير با موقعيت اداري اينجا كليك كنيد.

همچنين بخوانيد:

خريد خانه در پيروزي ؛ محله خوش مسير شرق تهران

خريد آپارتمان در مناطق 19 و 20 با بهترين شرايط

خريد آپارتمان با 400 ميليون در منطقه 2 تهران


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۱:۴۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

هشدار به متقاضيان مسكن در مورد بند «ج»

ثبت‌ نام برنامه اقدام ملي مسكن كار خود را به طور رسمي از ۲۱ آبان در چهار استان نخست اين فاز يعني سيستان‌ و بلوچستان، خراسان‌ جنوبي، خراسان‌ شمالي و قم آغاز كرد.
خريد مسكن

متقاضيان خريد مسكن در قالب طرح اقدام ملي با ورود به سامانه tem.mrud.ir ثبت‌ نام خود را بر اساس شرايط اعلام شده كه به استناد قانون ساماندهي و حمايت از ساخت و عرضه مسكن است انجام مي‎دهند.

به گزارش مجله دلتا بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازي، شرايط ثبت‌ نام در برنامه اقدام ملي مسكن شاملِ تاهل، نداشتن سابقه سكونت ملك مسكوني براي سرپرست خانوار و افراد تحت تكفل وي از اول فرودين ۸۴ به بعد، عدم استفاده از هيچكدام از امكانات دولتي از جمله زمين و يارانه و حداقل سابقه پنج سال سكونت در شهر مورد تقاضا است.

بررسي و پايش ثبت‌نام شدگان برنامه اقدام ملي مسكن در خصوص «بند ج» كه به موضوع عدم استفاده از تسهيلات دولتي براي خريد و يا ساخت مسكن اشاره دارد به سرعت و به صورت آنلاين انجام مي‌شود و در صورت قرمز بودن اين بند، متقاضي خود به خود از سيستم حذف مي‌شود.

امكاناتي كه وزارت راه و شهرسازي براي متقاضيان برنامه اقدام ملي مسكن تدارك ديده شامل ارايه تسهيلات وام بانكي به مبلغ ۷۵ تا ۱۰۰ ميليون تومان است كه براي متقاضياني كه در صندوق پس‌انداز مسكن يكم سپرده ندارند، نرخ سود وام ۱۸ درصد با دوره مشاركت مدني (ساخت) حداكثر دو ساله و بازپرداخت تسهيلات در قالب فروش اقساطي به مدت حداكثر ۱۲ سال محاسبه مي‌شود.

پس از پايان ثبت‌نام فاز نخست برنامه اقدام ملي توليد مسكن در چهار استانِ قم، سيستان‌ و بلوچستان، خراسان‌ شمالي و خراسان‌ جنوبي، در هفته آينده و در سه روز نخست ثبت‌نام در استان‌هاي كردستان، گلستان و كهگيلويه و بويراحمد انجام مي شود و در سه روز كاري پس از آن نيز استان هاي يزد، چهارمحال و بختياري و همدان ثبت نام برنامه اقدام ملي مسكن را انجام مي دهند.

براي كلانشهرها از جمله تهران و شهرهاي جديد، ثبت نام برنامه اقدام ملي مسكن در هفته اول آذرماه انجام مي‌شود و جزئيات آن به متقاضيان اعلام خواهد شد.

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

وام مسكن مشكلات را بيشتر مي‌كند


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۱:۳۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

منتظر تكان بازار مسكن باشيم يا خير؟

بانك مسكن از ۱۵ مهرماه 98 محدوديت شرط سني واحدهاي مسكوني براي دريافت‌ وام از طريق اوراق را كه تا پيش از آن ۲۰ سال بود به ۲۵ سال افزايش داد.
وام خريد مسكن

اخيرا بنابر مصوبه جديد وام خريد مسكن امكان استفاده از همه تسهيلات براي خريد خانه‌ هايي با عمر بناي حداكثر ۲۵ سال، مجاز و بلامانع اعلام شده است.

به گزارش مجله دلتا بانك مسكن در تازه‌ترين اقدام خود امكان استفاده از انواع تسهيلات خريد مسكن (به جز خانه‌‏اولي‌ها) را براي خانه‌هاي با عمر بناي حداكثر ۲۵ سال ساخت مجاز اعلام كرد. البته شرايط صندوق پس‌‏انداز مسكن يكم به روال گذشته است و حداكثر سن بناي مجاز براي آپارتمان‌ها و خانه‏‌هايي كه با اين نوع تسهيلات مورد معامله قرار مي‏‌گيرند ۱۵ سال است.

تحقيقات ميداني از شعب بانك مسكن در سراسر كشور حاكي از افزايش تقاضاي استفاده از اين تسهيلات براي خريد واحدهاي مسكوني با عمر بناي بالا است. هرچند برخي كارشناسان، افزايش وام خريد مسكن را دليلي براي رونق معاملات خريد مسكن در ميان گروه‌هاي مصرفي مي‌دانند، اما از سوي ديگر عده‌اي معتقدند با توجه به جهش قيمت مسكن كه منجر به افت شديد معاملات شده افزايش سقف تسهيلات نمي‌تواند به رونق بازار مسكن كمك كند؛ چرا كه خريداران مصرفي از عهده پرداخت اقساط برنمي‌آيند.

شرط سني آپارتمان‌ها براي دريافت اوراق تسهيلات مسكن در شرايطي منجر به محدوديت خريداران شده بود كه طي پنج سال گذشته متقاضيان خريد در تهران به تدريج به سمت واحدهاي قديمي‌تر روآورده‌اند.

مهرماه سال ۹۳ آپارتمان‌هاي با عمر بناي شش سال به بالا ۴۴.۷ درصد از كل معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده بودند. اين رقم در مهر سال ۹۴ به ۴۴.۹ درصد رسيد. مهرماه ۹۵ آپارتمان‌هاي مذكور ۴۸.۳ درصد از كل معاملات را از آن خود كرده اند.

اين گزارش حاكي است در مهر 9۶ واحدهاي مسكوني بالاي شش سال عمر ۵۳.۸ درصد خريد و فروش را به خود اختصاص دادند. در مهرماه ۹۷ نيز سهم آپارتمان‌هاي بالاي شش سال ساخت از كل مبايعه‌نامه‌هاي شهر تهران ۵۵.۵ درصد شد. تيرماه ۹۸ خانه‌هاي بيش از شش‌سال ساخت ۶۰ درصد از كل معاملات پايتخت را به خود اختصاص دادند.

هم‌چنين مهرماه ۹۳ واحدهاي بيش از ۲۰ سال ساخت ، ۶.۶ درصد از كل معاملات را در بر مي‌گرفت. اين رقم در شهريورماه ۹۸ به ۱۰.۹ درصد رسيده است. خريد و فروش خانه‌هاي ۱۶ تا ۲۰ سال ساخت نيز از ۶.۱ درصد در مهرماه ۹۳ به ۱۵.۹ درصد از كل معاملات در شهريورماه ۹۸ رسيد.

همچنين بخوانيد:

خريد آپارتمان در مشهد ؛فرصت ها را از دست ندهيد!

تادائو آندو ،معماري كه دانشگاه نرفت و ماندگار شد!

نكات طلايي تهيه سس بشامل


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۵:۵۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

شروط اعطاي وام 100 ميليوني مسكن

وزارت راه و شهرسازي براي افزايش وام مسكن تا سقف 100 ميليون تومان دو شرط تعيين كرده است.
بازپرداخت وام مسكن

متقاضيان افزايش وام تا ۱۰۰ ميليون تومان بايد توان بازپرداخت وام مسكن را به تاييد بانك برسانند. همچنين سود بانكي مقدار اضافه‌تر از رقم اوليه وام، مشمول تخفيف نبوده و با همان سود ۱۸ درصد محاسبه مي‌شود.

به گزارش مجله دلتا بنا به گفته محمد پژمان، معاون وزير راه و شهرسازي تاكنون ۶ هزار متقاضي تسهيلات نوسازي را دريافت كرده‌اند و امكان افزايش سقف تسهيلات نوسازي مسكن تا ۱۰۰ ميليون تومان نيز منوط به توانايي متقاضيان در بازپرداخت اقساط وام و تاييد اين موضوع توسط بانك است. سود بانكي مقدار اضافه‌تر از رقم اوليه وام نيز بر مبناي ۱۸ درصد محاسبه مي شود.

چرا نوسازي محله سيروس متوقف شد؟

معاون وزير راه و شهرسازي همچنين درباره توقف نوسازي منطقه سيروس كه دو سال گذشته توسط عباس آخوندي كلنگ زني شد، اظهار داشت: اين پروژه را به توسعه‌گر واگذار كرده‌ايم، اما بايد در آن تجديد نظر شود تا حداقل هزينه و درآمد اين پروژه سربه‌سر شود و توسعه‌گر بايد پيشنهاد اصلاح را ارايه دهد.

محمد پژمان با بيان اينكه هنوز پروژه نوسازي بافت فرسوده در سيروس به مرحله اجرا نرسيده است، گفت: نقشه‌هاي قبلي پذيرفته نشده است چراكه در اين نقشه‌ها، بيش از يك برابر اندازه يك واحد، مشاعات براي آن در نظر گرفته شده است كه هزينه زيادي را به سازنده تحميل مي‌كرد.

پژمان ادامه داد: محدوده نوسازي اين منطقه افزايش يافته و قرار شده سازنده نقشه‌اي براي محدوده بزرگ‌تر تهيه كند و به شركت باز آفريني ارائه دهد. البته در اين منطقه هنوز واحدي از سوي مالكان به توسعه‌گر ارائه نشده و دولت در اين منطقه ۵۰ واحد مسكوني خالي از سكنه دارد كه در صورت نياز اين واحدها را در اختيار مالكان بافت فرسوده قرار مي‌دهيم تا طرح به اجرا برسد.

گفتني است براساس اعتباري كه در اختيار وزارت شهرسازي براي اجراي طرح افزايش سقف تسهيلات نوسازي بافت فرسوده قرار گرفته به ۲۰ هزار واحد از سوي بانك مسكن تسهيلات نوسازي تخصيص پيدا مي كند.

همچنين بخوانيد:

واحدهاي تجاري خالي ؛ در انتظار خريدار

از تامين مسكن براي كارگران چه خبر؟

عرضه و تقاضاي مسكن در سال‌هاي 97 و 98


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۹:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

خريد آپارتمان در اكباتان ؛ بزرگترين شهرك مسكوني ايران

اكباتان يكي از نام‌هاي آشنا در بين محله‌هاي تهران است. حتي اگر يكبار هم اين محله را نديده باشيد دست‌كم در سفرهاي روزمره، نام آن را روي نقشه ايستگاه‌هاي مترو ديده‌ايد.
خريد آپارتمان در اكباتان ؛ بزرگترين شهرك ايران

اين شهرك از سمت شرق با كوي بيمه و شهرك آپادانا، از شمال با اتوبان تهران_كرج، از غرب با نمايشگاه صنايع هواپيمايي و از جنوب با بزرگراه شهيد لشگري در مجاورت است. اگر قصد خريد آپارتمان در اكباتان را داريد در شناخت بيشتر اين شهرك با مجله دلتا همراه شويد.

به گزارش مجله دلتا اكباتان در زمان افتتاح از نمونه مشابهي در خاورميانه برخوردار نبوده است. اين محله هم اكنون، بزرگ‌ترين شهرك مسكوني كشور با تراكم جمعيتي نزديك به ۴۵ هزار نفر به شمار مي‌رود. البته سايت‌هاي حوزه شهري، جمعيت فعلي اكباتان را حدود ۱۰۰ هزار نفر برآورد كرده‌ و با استناد به ساختار مدرن، رعايت استانداردهاي معماري، همچون مقاومت در برابر زلزله ۹ ريشتري، عمر مفيد اين شهرك را حدود ۳۰۰ سال تخمين مي‌زنند.

فاز يك محله اكباتان

مساحت واحدهاي مسكوني يك خوابه در اين فاز در دو متراژ ۶۸ و ۷۴ متر مربع ساخته شده است. آپارتمان‌هاي دو خوابه نيز ۷۸ و ۸۶ مترمربعي هستند و واحدهاي ۳ خوابه اين فاز داراي ۱۳۴، ۱۴۱ و ۱۴۶ متر مربع مساحت هستند. همچنين واحدهاي ۴ خوابه در فاز يك با مساحتي ۱۷۶ مترمربعي در اختيار متقاضيان قرار مي‌گيرند. اكثر واحدهاي مسكوني موجود در بازار املاك اكباتان بيش از ۱۰۰ متر مربع هستند. بنابراين اگر زوج هستيد و  تمايل به سكونت در واحدهاي كوچك‌تري داريد، بايد زمان بيشتري را براي جستجوي ملك مورد نظر خود در اين محله در نظر بگيريد.

اكباتان

چگونه به اكباتان برويم؟

شهرك اكباتان دسترسي مطلوبي به ديگر نقاط شهر دارد. ساكنان اين محله از طريق بزرگراه‌هاي شيخ فضل‌الله، باكري، لشكري، ستاري مي‌توانند به ديگر نقاط شهر دسترسي داشته باشند. ايستگاه‌هاي مترو شهرك اكباتان و ورزشگاه آزادي در خط ۴ مترو نيز از اين محله عبور مي‌كند. پايانه تاكسي در اين محله نيز وظيفه حمل‌ونقل و جابجايي ساكنان آن را به عهده دارند و وجود پاركينگ‌هاي وسيع و خيابان‌هاي عريض در اكباتان، شما را از نظر جاي پارك با مشكلات كمتري روبرو مي‌كند.

مراكز تفريحي و ورزشي

ساكنان محله اكباتان تهران از نظر امكانات رفاهي از موقعيت مناسب و استانداردي برخوردار هستند. دو ورزشگاه شهيد دستگردي (پاس) و راه‌آهن اين شهرك قرار گرفته‌اند. مجتمع مگامال واقع در فاز 2 نيز با امكاناتي همچون پرديس سينمايي، هايپر ماركت، نمايندگي برندها، آي تي لند و … پذيراي مراجعه‌كنندگان است. علاوه بر اين، فاز دو داراي سه بازارچه و فاز سه داراي ۴۰ واحد تجاري مختلف است و از اين جهت در تامين مايحتاج با مشكلي روبرو نخواهيد بود.

محله اكباتان

قيمت ملك

قيمت ملك در محله اكباتان مانند هر محله ديگري به عوامل مختلفي مانند مساحت، موقعيت بلوك، امكانات آن و قرارگيري در فازهاي مختلف مسكوني آن وابسته است. همچنين به دليل قدمت سازه‌ها، واحدهايي كه اقدام به نوسازي ملك و بازسازي داخلي كرده‌اند از قيمت بالاتري برخوردارند. علاوه بر اين، برخي بلوك‌هاي مسكوني با مشاركت مالكين اقدام به تعويض سيستم‌هاي سرمايشي و گرمايشي و آسانسورها كرده‌اند، كه اين اقدام نيز قيمت نهايي واحدهاي مسكوني اكباتان را بالا برده است . بنابراين دامنه قيمت فروش خانه‌هاي اكباتان بسيار متغير است. در حالت كلي مي‌توان ميانگين هزينه خريد هر متر مربع واحدهاي مسكوني اين محله را بين ۱۰ تا 23 ميليون تومان و حتي بالاتر نيز در نظر گرفت. مسلما بلوك‌هايي كه داراي امكانات بيشتر و دسترسي مناسب‌تري به مراكز اصلي محله و ايستگاه‌هاي مترو دارند از قيمت بالاتري نيز برخوردارند. ميزان تغيير قيمت‌ها در اين محله به حدي است كه گاه دو آپارتمان مشابه در بلوك‌ها و فازهاي مختلف با قيمتي حتي نزديك به دو برابر يكديگر نيز معامله مي‌شوند. براي اطلاع از قيمت خريد آپارتمان در اكباتان و منطقه 5 اينجا كليك كنيد.

 

همچنين بخوانيد:

خريد آپارتمان ارزان در شمال غربي تهران

خريد آپارتمان در مرزداران ؛ انتخابي متفاوت براي خانه دارشدن!

خريد خانه در قلهك ؛ انتخابي متفاوت براي خانه دار شدن


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۰۷:۳۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

قيمت آپارتمان در منطقه 7 تهران

گزارش‌هاي آبان‌ماه بازار مسكن نشان مي‌دهد كه در منطقه 7 پايتخت، آپارتمان‌ هاي نوساز با قيمت پايين‌تري آگهي شده‌اند.
قيمت آپارتمان در منطقه 7 تهران

هرچند قيمت آپارتمان در منطقه 7 تهران مانند ديگر مناطق به‌ خصوص براي واحد هاي نوساز هنوز از تب و تاب قيمت پيشنهادي بالا نيفتاده اما، افت قيمت در محله‌هاي مصرفي اين منطقه كاملا محسوس است.

به گزارش مجله دلتا ،تفكيك بافت منطقه 7 تهران به دو بخش مصرفي و لوكس نشان مي‌دهد كه در ماه‌هاي گذشته، افت قيمت از بافت لوكس اين منطقه آغاز شده است و فروشندگان ،پيشتاز كاهش قيمت پيشنهادي بوده‌اند. تحقيقات ميداني نشان مي‌دهد كه اين روند كاهشي قيمت به بافت مسكوني مصرفي اين منطقه شامل محله‌ هاي خواجه نظام، نامجو، معلم، سبلان و نظام‌آباد نيز سرايت كرده است و در هفته‌ هاي اخير انعكاس آن كاملا مشخص است. به‌عنوان مثال قيمت آپارتمان نوساز در محله سبلان، در بهار 98 حتي به متر مربعي ۱۳ تا ۱۴ ميليون تومان نيز رسيد، اين در حالي است كه اكنون آپارتمان‌ هاي نوساز در اين محله تقريبا ۱۲ ميليون تومان و كمتر آگهي شده‌اند.

اگرچه شواهد به دست آمده در بازار مسكن منطقه ۷ حكايت از افت قيمت آپارتمان‌ هاي مصرفي اين منطقه دارد، اما همچنان گروهي از سازندگان و عرضه‌كنندگان واحد هاي نوساز مصرفي در برابر كاهش قيمت پيشنهادي فروش مقاومت مي‌كنند. به اين ترتيب قيمت‌ هاي گزاف ۱۳ و ۱۴ ميليون توماني در محله‌ هايي كه قيمت آنها افت كرده، همچنان براي فروش واحد هاي نوساز و كليد نخورده پيشنهاد شده است.

قيمت آپارتمان در منطقه 7 تهران

قيمت هر مترمربع (ميليون تومان) 

(سن بنا (سال

(متراژ (متر مربع

محله

9

23

69

خواجه نظام، اجاره دار

17

17

125

جلفا نرسيده به عطار

18

30

108

جلفا، لاهيجاني

9.6

5

45

نامجو، سلمان فارسي

6.2

15

62

وحيديه، ارباب مهدي

13

11

56

معلم، گوهري

8

20

80

امام حسين (ع)، منتظري

12

10

76

خواجه نصير، سپاه

9

23

67

نامجو، شيخ صفي

13

نوساز

57

نامجو، احتشامي

11.2

3

73

خواجه نصير، سرباز

30

1

180

آپادانا، نوبخت

 

همچنين بخوانيد:

كناره گيري بساز بفروش‌ ها از معامله املاك كلنگي

خانه هاي بزرگ متراژ به دنبال مشتري

قيمت آپارتمان‌ هاي ميانسال


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۳:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

خريد آپارتمان در نازي آباد

نازي آباد از محله هاي قديمي و پرجمعيت در منطقه 16 تهران است كه بافت نوساز آن خريداران بسياري را جذب اين منطقه مي‌كند.
خريد آپارتمان در نازي آباد

محله نازي آباد از سمت شمال با اتوبان بعثت و محله جواديه، از سمت جنوب با محله ياخچي‌آباد، از سمت شرق با محله‌هاي خزانه و علي‌آباد شمالي و از سمت غرب با محله خاني‌آباد نو در مجاورت است. در اين مطلب قصد داريم با معرفي بيشتر اين محله براي خريد آپارتمان در نازي آباد به شما كمك كنيم.

به گزارش مجله دلتا نازي آباد را همه تقريبا به دليل بافت نوساز آن به‌ عنوان محله مرفه‌نشين جنوب تهران مي‎‌شناسند. بافت شهري منظم و وجود بيش از 70 ميدان در اين منطقه و ظاهر منسجم آن نسبت به ديگر محله‌هاي جنوبي شهر تهران، متقاضيان بيشتري را هم به اين منطقه كشانده است. در اين محله خانه‌ هاي نوساز و ويلايي هر دو با هم به چشم مي‌خورند، اما سونامي ساخت و ساز در اين منطقه، هر روز از تعداد خانه‌هاي ويلايي كم مي‌كند.

نازي آباد در تاريخ

در معرفي نازي‌‌ آباد گفته مي‌شود در گذشته در جنوب تهران، دهي به اسم ناز آباد وجود داشته است كه ناصرالدين‌شاه آن را به يكي از سوگلي‌ هاي خود به نام زبيده خانم ملقب به امينه اقدس بخشيده است. از يادداشت‌ هاي اعتمادالسلطنه مشخص مي شود، اين بخشش قبل از سال 1308 هجري قمري (1269 شمسي) اتفاق افتاده است، چرا كه در همين سال امينه اقدس مهماني مجللي در نازي آباد بر پا كرده و در آن مهماني ميزبان شاهزاده خانم‌هاي قجري بوده است.

منابع ديگري وجه تسميه اين محله را به حضور آلماني‌ ها در ايران ربط مي‌دهند. گفته مي‌شود ساخت بخشي از اين محله توسط آلماني‌ ها در زمان جنگ جهاني دوم صورت گرفته و در آن زمان ايراني‌ ها به آلماني‌ها نازي مي‌گفتند، بنابراين اين محله به نازي‌ آباد معروف شد. شواهد تاريخي، روايت اول را قابل استنادتر مي‌داند.

مراكز فرهنگي، تفريحي و ورزشي نازي آباد

فرهنگسراي بهمن با مساحتي بيش از پنج هزار متر مربع، يكي از فرهنگسرا هاي فعال در تهران است كه برگزار كننده انواع كلاس‌هاي آموزشي و فرهنگي بوده و همچنين داراي سالن هاي كنسرت، سينما و … است. پارك‌هاي سردار جنگل در خيابان شيرمحمدي، بوستان بهمن در ميدان بهمن، پارك 22 بهمن در خيابان نيكنام، شهداي 17 شهريور در خيابان تولايي و پارك شهر شادي آزادگان در خيابان دشت از مراكز تفريحي اين محله به شمار مي‎روند. مجموعه‌هاي ورزشي مرغوبكار، الزهرا، سالن ورزشي چندمنظوره فدك و استخر بهمن نيز پذيراي ورزشكاران در اين محله هستند.

محله نازي آباد

چگونه به نازي آباد برويم؟

محله نازي‌ آباد به بزرگراه‌ هاي نواب، بعثت، تندگويان و آزادگان دسترسي دارد. خطوط اتوبوسراني شهرك وصال- انقلاب، مترو علي‌آباد- شكوفه، مترو علي‌آباد- خاني آباد نو، فياض‌بخش- خاني‌آباد نو، فياض‌بخش – شهرك وصال، فياض‌بخش- هفده شهريور حمل و نقل عمومي در اين منطقه را پوشش مي‌دهند. ضمن اينكه خطوط تاكسي براي انتقال مسافران از نازي‌آباد به ايستگاه‌ هايي مانند مترو علي‌آباد، ميدان انقلاب، بازار بزرگ تهران و راه‌آهن مستقر هستند. ايستگاه مترو علي‌آباد نيز نزديكترين ايستگاه مترو به اين محله است.

مراكز خريد اصلي محله نازي آباد

بازار اول و دوم نازي‌ آباد، بورسي كامل از انواع پوشاك بچگانه، مردانه و زنانه است كه با دامنه قيمتي مناسب و براي سليقه‌ هاي متفاوت عرضه مي‌شوند. “بازار دوم” نازي‌آباد واقع در خيابان مدائن پس از بازار بزرگ تهران پر ترددترين بازار تهران است. بازار اول هم در خيابان مدائن قرار گرفته و نسبت به بازار دوم كوچكتر است.

قيمت ملك

قيمت متوسط رو به پايين مسكن در منطقه 16 نسبت به قيمت‌ ملك در مناطق مركزي و شمالي تهران از يك طرف و گرايش متقاضيان خريد آپارتمان به محله‌هاي ارزان‌تر و ترجيحا نوساز موجب شده تا محله نازي آباد با تراكم جمعيت به‌ ويژه جمعيت مهاجراين جوياي كار مواجه شود. نرخ ملك در اين منطقه نيز مانند ديگر مناطق پايتخت بسته به سال ساخت، كيفيت مصالح ساختماني، موقعيت ملك و … تغيير مي‌كند. قيمت يك متر مربع خانه در محله نازي آباد براي قديمي‌ساز هاي بالاتر از 20 سال از متري 4 ميليون و 500 هزار تومان آغاز شده و براي نوسازها بسته به موقعيت و محل ساخت به متري 14 ميليون تومان مي‌رسد. براي اطلاعات بيشتر در مورد خريد آپارتمان در نازي آباد اينجا كليك كنيد.

همچنين بخوانيد:

با 500 ميليون تومان كجاي تهران خانه بخريم؟

خريد آپارتمان زير 800 ميليون در منطقه 3 امكان پذير است؟

خريد ويلا در كيش ؛ تعطيلاتي زيبا در ويلاي شخصي!


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۲:۰۳ توسط:مجله دلتا موضوع: