دارامان

گردشگري دلتا گردشگري دلتا .

گردشگري دلتا

خانه‌هاي ارزان در كدام مناطق هستند؟

كانون خانه‌هاي ارزان قيمت در تهران مناطقي هستند كه در آن‌ها واحدهاي كوچك‌متراژ و ميان‌متراژ عرضه مي‌شوند.
خريد خانه ارزان
با گراني حاكم بر بازار مسكن پايتخت، طبيعي است كه مناطقي كه امكان خريد خانه ارزان در آن‌ها وجود داشته باشد زير ذره‌بين قرار گيرد.
به گزارش مجله دلتا اين مناطق شامل محله‌هايي مي‌شوند كه در آن‌ها آپارتمان‌هاي كوچك‌ متراژ و ميان‌ متراژ متراكم است و پيش از اين هم متقاضيان مسكن به‌ويژه خانه اولي‌ها نيز در اين مناطق به جست‌وجوي خانه مي‌پرداختند. نكته قابل توجه اين است كه پيش‌تر اين مناطق، مصرفي به شمار مي‌آمدند و خانوارهاي با سطح درآمد پايين‌تر يا افراد با توان مالي محدودتر در چنين مناطقي سكونت داشتند، اما هم‌اكنون طيف مختلفي از خريداران اعم از متقاضيان مصرفي و سرمايه‌اي به بازار مسكن اين مناطق راه پيدا كرده‌اند.

عمده آگهي‌هاي مربوط به متقاضيان خريد خانه ارزان در پايتخت كه طي روزهاي گذشته با قيمت كل كمتر از يك ميليارد تومان به بازار مسكن شهر تهران عرضه شده است در مناطق ۹ ،۱۰ و ۱۱ شهر تهران قرار دارد. اگرچه گزارش‌ها نشان مي‌دهد در ساير مناطق جنوبي پايتخت نيز آگهي‌هايي با محدوده قيمتي پايين به بازار عرضه شده است، اما ميزان عرضه آگهي با اين سطح قيمت در مناطق مصرفي نزديك به مركز تهران بيشتر است. تعداد قابل‌توجهي از آگهي‌هايي كه با محدوده قيمتي كمتر از ۵۰۰ ميليون تومان و با مساحت كمتر از ۶۰ متر مربع عرضه شده‌اند؛ عموما در بازه متراژي ۳۵ تا ۶۰ متر مربع  و در نيمه جنوبي تهران قرار داشته‌اند.

در بازار مسكن مناطق مصرفي نيمه شمالي نيز مانند منطقه ۵ واحدهايي با قيمت كمتر از يك ميليارد تومان در شمار آگهي‌ هاي فروش ملك در روزهاي گذشته منتشر شده‌اند كه عمدتا قيمت اين آپارتمان‌هاي ريزمتراژ بين ۶۰۰ تا ۹۹۰ ميليون تومان است. در برخي از محله‌هاي مصرفي واقع در دو منطقه شرقي ۴ و ۸ شهر تهران نيز نمونه‌ هايي از اين آگهي‌ها به چشم مي‌خورد. براي اطلاع از قيمت خريد و فروش در تهران اينجا كليك كنيد.

خانه ارزان

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

وام مسكن مشكلات را بيشتر مي‌كند


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۱۶:۲۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

آگهي هاي پربازديد خريد و فروش ملك

مشاوران املاك پايتخت از افزايش تعداد مراجعه متقاضيان خريد و فروش آپارتمان به بازار در روزهاي گذشته خبر مي‌دهند.
تحقيقات ميداني از آگهي هاي پر طرفدار بازار خريد و فروش آپارتمان در روزهاي گذشته نشان مي‌دهد حضور متقاضيان مصرفي در بازار افزايش يافته است.

به گزارش مجله دلتا بررسي‌ ها نشان مي‌دهد در روز هاي اخير عمده آگهي هاي پربازديد در بازار مسكن مربوط به مناطق مصرفي پايتخت و براي آپارتمان‌هايي با مساحت كمتر از ۱۰۰ متر مربع بوده است و هم‌اكنون تنوع آگهي در اين گروه از واحدهاي مسكوني در بازار معاملات مسكن قابل توجه است.

فهرست آگهي‌ها گوياي آن است كه نه فقط در اين بخش از بازار مسكن واحدهاي مسكوني معمولي با متراژ كمتر از ۱۰۰ متر مربع كمبودي وجود ندارد بلكه نسبت به تقاضاي موثر و مصمم به خريد در بازار تعداد آنها بيشتر است. از سوي ديگر تعداد آگهي‌هاي با قيمت مناسب براي خريد از سوي متقاضيان نيز در اين گروه از واحدهاي مسكوني بيش از ساير گروه هاي متراژي است؛ به عبارت ديگر در روزهاي اخير تعداد آگهي هاي فروش آپارتمان كه با مساحت كمتر از ۱۰۰ مترمربع و با قيمت متعارف عرضه شده‌اند بيش از آپارتمان هاي قيمت مناسب عرضه شده به بازار  با مساحت بيش از ۱۰۰ متر مربع بوده است.

به نظر مي‌رسد روند تعديل قيمت در بازار آپارتمان‌هاي كوچك‌متراژ و ميان‌متراژ با سرعت بيشتري نسبت به واحدهاي مسكوني بزرگ‌ متراژ ادامه يافته است؛ هر چند در نهايت با ايجاد ثبات قيمت در بازار مسكن روند كاهش قيمت واحدهاي مسكوني بزرگ‌ متراژي كه سطح قيمت پيشنهادي آن‌ها همچنان نامتعارف است نيز سرعت بيشتري به خود خواهد گرفت.

واسطه‌هاي بازار معاملات مسكن از افزايش تعداد مراجعه متقاضيان خريد و فروش آپارتمان به بازار در روزهاي گذشته خبر مي‌دهند؛ با اين حال متقاضيان هم اكنون در حال بررسي شرايط بازار هستند و سطح معاملات خريد مسكن در مقطع زماني كنوني چندان افزايشي نداشته است. براي اطلاع از جديدترين آمار خريد و فروش مسكن در تهران و ساير شهرستان‌ها اينجا كليك كنيد.

خريد و فروش آپارتمان

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

وام مسكن مشكلات را بيشتر مي‌كند


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۸:۳۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

خريد خانه در محله سازمان برنامه

امكانات مناسب محله سازمان برنامه كه آن را به‌عنوان محله كارمندنشين سابق مي‌شناسند، متقاضيان بسياري را به خود جذب كرده است.
خريد خانه در محله سازمان برنامه

خريد خانه در سازمان برنامه به دليل دسترسي آسان متقاضيان به امكانات متنوع، خطوط حمل و نقل عمومي، آب و هواي مطلوب و شريان‌هاي اصلي عبور و مرور در تهران، انتخاب خوبي به نظر مي‌رسد.

به گزارش مجله دلتا بافت محله سازمان برنامه، مسكوني است و دسترسي آن به بزرگراه‌هاي اصلي شهر تهران از مزيت‌هاي اين محله محسوب مي‌شود. سازمان برنامه شمالي از شمال با بلوار آيت‌الله كاشاني، از جنوب با بزرگراه‌هاي علامه جعفري و بلوار فردوس، از شرق با بلوار شقايق و بزرگراه ستاري و از غرب با بزرگراه‌ باكري همجوار است.

سازمان برنامه جنوبي نيز از شمال به بلوار فردوس غربي، از جنوب به آزاد راه تهران_كرج، از غرب به بزرگراه باكري و از شرق به بلوار شقايق و بزرگراه ستاري محدود است. محله‌هاي سازمان برنامه شمالي و سازمان برنامه جنوبي در گذشته جزو تهران نبودند و از محلات اطراف تهران محسوب مي‌شدند. با الحاق بخش‌هايي از اطراف شهر به خود تهران، اين محله جزو محله‌هاي تهران و منطقه ۵ شهرداري شد.

محله سازمان برنامه در گذشته

در گذشته مالك زمين‌‌هاي سازمان برنامه فردي به نام “اعتماد” بوده است. بعدها سازمان برنامه و بودجه زمين‌ها را از اعتماد خريداري كرده و خانه‌هايي براي كارمندان مي‌سازد، اما به دليل بي‌كيفيت بودن خانه‌ها چندان استقبالي از آن‌ها نمي‌شود. اكنون بسياري از زمين‌ها و ساختمان‌هايي كه پيش از انقلاب ساخته شده بودند، فروخته شده و تبديل به ساختمان‌هاي جديد شده‌اند. آسفالت شدن بلوار آيت‌الله كاشاني كه تا سال ۵۵ خاكي بود در رشد و توسعه سازمان برنامه نقش مهمي داشت همچنين ساخت بزرگراه‌هاي باكري و ستاري دسترسي به اين محله را راحت‌تر كرد.

چگونه به محله سازمان برنامه برويم؟

بزرگراه‌هاي باكري و حكيم و بلوار آيت‌الله كاشاني دسترسي مطلوبي را به محله سازمان برنامه براي شهروندان فراهم مي‌كنند. ايستگاه‌هاي صادقيه و ارم سبز، در خطوط دو و پنج متروي درون شهري تهران و همچنين خطوط اتوبوسراني مترو ارم سبز تا پونك از ديگر نقاط دسترسي به سازمان برنامه هستند. سامانه‌هاي تاكسي‌راني و اتوبوس‌راني شقايق نيز حمل‌و نقل عمومي در اين محله را پوشش مي‌دهند.

مراكز خريد

مركز خريد آبنوس، كوروش و هايپر جزو مراكز خريد در دسترس ساكنان محله سازمان برنامه هستند. علاوه بر اين، نزديكي اين محله به صادقيه و جنت‌آباد و بلوار آيت‌الله كاشاني سبب شده است تا ساكنان بتوانند از امكانات محله‌هاي مجاور هم استفاده كنند.

مراكز تفريحي و ورزشي

بوستان‌هاي كيهان، اردكاني، مريم، ساناز، جانبازان و پرنيان جزو مراكز تفريحي با امكانات كامل در محله سازمان برنامه هستند كه اوقات فراغت خوبي را براي مردم اين محله فراهم كرده‌اند.

مراكز ورزشي محله سازمان برنامه مانند زمين چمن مصنوعي، باشگاه‌هاي ورزشي نسترن و آزاديان پذيراي ورزشكاران هستند. همچنين پارك ارم نيز به اين محله نزديك بوده و براي تفريح و هيجان شما در دسترس است.

قيمت ملك

قيمت خريد خانه در محله سازمان برنامه شمالي اندكي گران‌تر از سازمان برنامه جنوبي است. اختلاف قيمت جزئي نيز بين اجاره خانه در محله سازمان برنامه شمالي و جنوبي ديده مي‌شود و اين اختلاف به  متراژ خانه‌ها، موقعيت و سال ساخت بستگي دارد. در ميان محله‌هاي منطقه ۵ محله سازمان برنامه قيمتي متوسط دارد و مي‌توان خريد يا اجاره خانه در اين محله را به عنوان گزينه‌اي مناسب در نظر گرفت. براي اطلاع از قيمت خريد خانه در محله سازمان برنامه اينجا كليك كنيد.

همچنين بخوانيد:

خريد خانه در پيروزي ؛ محله خوش مسير شرق تهران

خريد آپارتمان در مناطق 19 و 20 با بهترين شرايط

خريد آپارتمان با 400 ميليون در منطقه 2 تهران


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۹:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

كوچ مستأجران در فصل سرد بازار اجاره

قيمت‌هاي پيشنهادي اجاره‌بها نشان مي‌دهد كه ركود معاملات مسكن، كاهش نرخ سود بانكي و تورم عمومي به خوبي تأثير خود را بر بازار اجاره گذاشته است.
اجاره خانه تهران

بررسي بازار اجاره خانه تهران نشان مي‌دهد؛ در حالي قيمت‌هاي پاييزي اجاره نسبت به شهريورماه تا ۲۰ درصد كاهش يافته است كه نسبت به زمان مشابه در سال گذشته با ۵۰ درصد افزايش روبرو بوده است.

به گزارش مجله دلتا قيمت‌هاي پيشنهادي اجاره‌بها در دفتر مشاوران املاك نشان مي‌دهد موجران در محاسبات خود؛ ركود معاملات مسكن، كاهش نرخ سود بانكي و تورم عمومي را به شدت لحاظ مي‌كنند.

بر اساس گزارش بانك مركزي، مهرماه امسال نرخ اجاره‌بها در تهران در مقايسه با مهرماه سال گذشته ۳۵ درصد افزايش داشته است. سال گذشته اين رقم ۱۵ درصد و در سال ۹۶ نيز ميزان افزايش سالانه اجاره‌بها در پايتخت ۸.۴ درصد گزارش شده ، در واقع، تورم اجاره‌بها در دو سال گذشته ۵۸ درصد بوده است.

در پي افزايش قيمت اجاره خانه درتهران، برخي مستأجران، پايتخت را به مقصد شهرهاي حاشيه ترك كرده‌اند؛ به‌ طوري‌ كه در يك سال گذشته، جمعيت برخي از شهرهاي اطراف تهران با افزايش تدريجي مواجه شده است. با توجه به كوچ مستاجران براي دستيابي به خانه‌اي متناسب با دهك درآمدي خود و همچنين ركود بازار مسكن پيش‌بيني مي‌شود دست‌كم دوسوم از واحدهاي ساخته شده  در دو سال گذشته به خانه‌هاي خالي تهران اضافه شده ؛ يعني ممكن است تا پايان سال گذشته و در شرايط ركود معاملاتي تعداد واحدهاي خالي از سكنه تهران به حدود ۵۸۰ هزار واحد رسيده باشد.

بر اين اساس مالكاني كه با توجه به افت ۶۴ درصدي معاملات مسكن تهران موفق به فروش آپارتمان‌هاي خود نشده‌اند، واحدهاي خود را وارد بازار اجاره كرده‌اند. با اين حال هنوز هيچ تناسبي بين توان مستأجران با نرخ‌ها ديده نمي‌شود؛ به‌خصوص اينكه ارقام نجومي در سايت‌هاي عرضه ملك به چشم مي‌خورد. از سوي ديگر عمده واحد هايي كه در فصل جابه‌جايي اجاره نرفته، بزرگ‌ متراژ هستند و قطع به يقين به سبب بالا بودن نرخ اجاره براي واحدهاي بزرگ، اين آپارتمان‌ها اقبال چنداني در واگذاري ندارند.

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

وام مسكن مشكلات را بيشتر مي‌كند

تكميل مسكن مهر؛ اولويت دوم دولت


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۰:۴۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

قيمت مسكن در منطقه پرطرفدار تهران

منطقه 5 تهران در سال‌هاي گذشته در صدر فهرست بالاترين قراردادهاي خريد و فروش مسكن قرار داشته است.
قيمت مسكن در منطقه 5

منطقه 5 به لحاظ موقعيت جغرافيايي از سمت شمال به ارتفاعات تهران، از شرق به بزرگراه آيت‌الله اشرفي اصفهاني، از جنوب به جاده مخصوص كرج و از غرب به مسيل كن منتهي مي شود. قيمت مسكن در منطقه 5 يكي از دلايلي است كه موجب ترجيح تقاضا به سكونت در اين منطقه شده است.

به گزارش مجله دلتا يكي از دلايل قدرت اين منطقه در جذب كافي متقاضي، قيمت هر متر مربع واحد مسكوني براي خريداران است. هم‌اكنون قيمت يك متر مربع واحد مسكوني در اين منطقه، 14 ميليون و 650 هزار تومان است كه نسبت به قيمت‌ها در مناطق 1، 2، 3 و 6 كمتر است.

طي سال‌هاي 89 تا 97 بيشترين ميزان معامله ثبت شده در اين منطقه مربوط به سال 90 با بيش از 30 هزار مورد و كمترين تعداد قرارداد امضا شده به سال 89 با كمتر از 15 هزار مورد بازمي‌گردد.

نوساز بودن واحدهاي مسكوني در اين منطقه دليل ديگر جذب تقاضا در اين منطقه است كه باعث شده اين منطقه در رده مناطق پر معامله تهران قرار بگيرد.

كمترين رشد قيمت از سال 93 به 94

تحليل گزارش مركز آمار از قيمت يك متر مربع واحد مسكوني در منطقه 5 پايتخت طي سال‌هاي 89 تا 97 نشان مي‌دهد كه قيمت‌ها به صورت مداوم در حال افزايش بوده است، اما بيشترين افزايش قيمت مربوط به سال 90 به 91 با جهش 34 درصدي و همچنين 96 به 97 با رشد 43 درصدي است.

طبق اين ارقام، جهش قيمت سال 97 بيش از سال 91 بوده است، اتفاقي كه در مناطق 1، ‌2 و 3 هم رخ داد اما در منطقه 4 برخلاف اين مناطق، جهش قيمت سال 91 بيش از سال 97 بوده است.

ناگفته نماند كه افزايش قيمت در سال 91 به 92 هم با 24 درصد قابل چشم پوشي نيست و رقم بالايي است، پس از آن در سال‌هاي 92 و 93 هم شاهد افزايش قيمت بوده ايم اما رشد قيمت از سال 93 به 94، 6 درصد بوده است كه كمترين رشد قيمت را در 9 سال مورد بررسي به خود اختصاص مي‌دهد.

براي اطلاع از قيمت مسكن در منطقه 5 اينجا كليك كنيد.

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

وام مسكن مشكلات را بيشتر مي‌كند


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۲۵:۱۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

چرا آپارتمان هاي كوچك فروش نمي‌روند؟

قيمت‌ گذاري گزاف در بازار فروش آپارتمان‌ هاي كوچك‌ در تهران نشان مي‌دهد كه مالكان هنوز از شرايط حقيقي بازار مسكن آگاه نيستند.
قيمت فروش آپارتمان در تهران
با استمرار ركود عميق در بازار معاملات مسكن، برخي از فروشندگان آپارتمان‌ هاي كوچك‌ متراژ همچنان قيمت فروش آپارتمان هاي خود را بالاتر از ميانگين قيمت مورد انتظار هر منطقه اعلام مي‌كنند.

به گزارش مجله دلتا اعلام قيمت‌هاي پيشنهادي گزاف ناشي از انتظار تورمي مالكان، تعجب فعالان بازار مسكن را برانگيخته است چرا كه اين نوع قيمت‌گذاري در هيچ‌يك از گروه‌ هاي متراژي به اندازه آپارتمان هاي كوچك‌ متراژ با مساحت تا ۶۰ متر مربع تعميم پيدا نكرده است. علت اين است كه معدود فروشندگان واقعي باقي مانده در بازار مسكن از شرايط ركود شديد حاكم بر معاملات آگاه هستند و دليلي براي دشوارتر كردن شرايط فروش ملك خود نمي‌بينند.

در عين حال يك گروه از فروشنده‌ها كه آپارتمان‌هاي كوچك‌متراژ در بازار فروش املاك را عرضه كرده‌اند، همچنان بر قيمت‌هاي پيشنهادي بالاتر از سطح تنزل يافته ماه‌هاي اخير اصرار دارند؛ به ويژه اينكه با كاهش توان خريد مردم، تقاضا براي چنين واحدهايي به شدت بالا رفته است و مالكان، اين‌گونه استنباط مي‌كنند كه اين واحدها در نهايت مشتري خود را خواهند داشت.

بررسي آگهي هاي موجود در گروه آپارتمان هاي كوچك متراژ نزد بنگاه‌ هاي معاملات املاك نشان مي‌دهد حدود نيمي از اين آپارتمان‌ ها، قيمت پيشنهادي بيش از حد مورد انتظار كنوني را دارند و البته گروه ديگري از فروشنده‌ ها با روند كاهش تدريجي قيمت‌هاي پيشنهادي همراه شده‌اند.

واسطه‌ هاي ملكي معتقدند علت تعيين قيمت فروش آپارتمان از سوي برخي از مالكان اين نوع واحدهاي مسكوني، آگاهي آنها از اين واقعيت است كه گروهي از خانه‌اولي‌هاي وام‌دار كه موعد دريافت تسهيلات آنها فرا رسيده، چاره‌اي جز خريد آپارتمان هاي كوچك ندارند و اين گروه از آپارتمان ها در هر شرايطي حتي با وجود ركود عميق كنوني، مشترياني بيش تراز ساير گروه هاي متراژي دارند، هرچند آنها واقعيت مهم‌تر درباره توانايي خريداران مسكن را در اين نوع قيمت‌گذاري ها ناديده گرفته‌اند.

 

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

وام مسكن مشكلات را بيشتر مي‌كند


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۹:۴۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

خبر خوش براي حومه نشينان تهراني

نقطه اوج قيمت مسكن در شهر جديد پرديس را مي‌توان مربوط به بازه زماني خرداد و تيرماه امسال دانست؛ اين در حالي است كه هم‌اكنون فعالان بازار مسكن و متقاضيان فروش واحدهاي مسكوني در اين شهر جديد از اعلام قيمت واحدهاي عرضه شده به بازار خودداري مي‎كنند.
مسكن مهر

بررسي‌هاي ميداني بازار مسكن در شهرهاي پرند و پرديس نشان مي‎دهد ميانگين قيمت يك متر مربع واحد مسكوني مهر در پرديس حدود ۳ ميليون و در پرند حدود ۲ ميليون تومان است كه حاكي از كاهش ۲۵ درصدي قيمت واحدهاي مسكوني در اين دو شهر است.

به گزارش مجله دلتا تحقيقات ميداني در دو شهر جديد اطراف تهران؛ پرند و پرديس نشان مي‌دهد قيمت‌هاي پيشنهادي و قطعي فروش واحدهاي مسكوني در اين شهرها در مقايسه با نيمه اول سال كاهش يافته است.

هم‌اكنون بازار معاملات مسكن اين دو شهر جديد برخلاف شهر تهران كه در ركود شديد معاملاتي به سر مي‌برد، با ركود روبه‎رو نيستند. در حالي كه بازار معاملات مسكن اين دو شهر جديد در وضعيت ركود شديد قرار ندارد، اما شرايط بازار و ميزان معاملات مسكن در اين شهرها نيز به گونه‌اي نيست كه بتوان از اين شرايط به رونق معاملات تعبير كرد.

تحقيقات ميداني حاكي است، هم‌اكنون ميانگين قيمت يك مترمربع آپارتمان مسكن مهر «كليد تحويل» يعني آن دسته از واحدهاي مسكن مهر كه آماده سكونت هستند و در عين حال عمليات بانكي آنها به منظور فروش اقساطي و دريافت دفترچه قسط انجام شده و حتي مالك اوليه چند قسط از اقساط وام بانكي آن را نيز پرداخت كرده است، در برج‌هاي مسكوني شهر جديد پرديس در بازه ۳ ميليون تا ۳ ميليون و ۲۰۰ هزار تومان است؛ به‌عنوان مثال،هم‌اكنون يك واحد مسكوني كليد تحويل ۹۰ مترمربعي در برج‌هاي مسكوني اين شهر جديد به‌طور ميانگين معادل حدود ۲۸۵ ميليون تومان قيمت‌گذاري شده است.

آن دسته از واحدهاي مسكن مهر كه هنوز عمليات ساختماني آنها به پايان نرسيده و در واقع جزو واحدهاي پيش‌فروشي به حساب مي‌آيند نيز به‌طور ميانگين مترمربعي حدود ۲ ميليون و ۴۰۰ هزار تومان قيمت‌گذاري شده و معامله مي‌شوند.

 نقطه اوج قيمت مسكن در شهر جديد پرديس را مي‌توان مربوط به بازه زماني خرداد و تيرماه امسال دانست؛ اين در حالي است كه هم‌اكنون فعالان بازار مسكن و متقاضيان فروش واحدهاي مسكوني در اين شهر جديد از اعلام قيمت واحدهاي عرضه شده به بازار خودداري كرده و تعيين شرايط قيمت را منوط به توافق بين خريدار و فروشنده اعلام مي‌كنند؛ در واقع فروشنده‌ها و واسطه‌ها به جاي اعلام قيمت پيشنهادي در متن آگهي‌هاي عرضه آپارتمان به بازار از واژه «توافقي» استفاده مي‌كنند.

همچنين بخوانيد:

مهلت دو ماهه به مالكان مسكن مهر پرديس

تكميل مسكن مهر؛ اولويت دوم دولت

نظارت بر معاملات مسكن مهر


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۷:۵۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

رهن و اجاره آپارتمان در منطقه 4 تهران

با اجاره آپارتمان در منطقه 4 مي توانيد از شرايط زندگي در محله‌هايي مانند پاسداران، شهرك اميد، گلستان، بوستان و بسياري ديگر بهره مند شويد.
اجاره آپارتمان در منطقه 4

منطقه 4 تهران، از جمله مناطقي است كه از نظر امكانات عمومي همچون مراكز تفريحي و فضاهاي سبز، داراي رتبه قابل قبولي است و با برخورداري از بيش از 25 بوستان شرايط خوبي را به لحاظ پوشش گياهي براي ساكنان اين محدوده به وجود آورده است. اگر قصد اجاره آپارتمان در منطقه 4 شهر تهران را داريد با مجله دلتا همراه باشيد.

به گزارش مجله دلتا از مراكز فرهنگي اين محدوده مي توان به فرهنگسراي اشراق و هنگام و از ايستگاه هاي متروي آن به ايستگاه متروي تهرانپارس، خواجه عبدالله انصاري، شهيد زين‌الدين و متروي فرهنگسرا اشاره كرد.

رهن و اجاره آپارتمان در منطقه 4

بررسي آگهي‌هاي اجاره آپارتمان در منطقه 4 پايتخت نشان مي‌دهد؛ در اين منطقه مي‌توان با وديعه كمتر از ۱۰۰ ميليون تومان و اجاره‌بهاي زير ۲ ميليون تومان، آپارتمان اجاري مناسب سكونت پيدا كرد.

نگاهي به آگهي آپارتمان‌‌هاي اجاري عرضه شده در بازار اجاره پاييزي در منطقه چهار نشان مي‌دهد؛ آپارتمان‌هاي اجاري به بهاي رهن هر متر مربع يك ميليون و ۵۰۰ تا يك ميليون و ۷۰۰ هزار تومان به سادگي قابل دسترسي بوده و عموم آپارتمان‌هاي مصرفي با قيمت‌هاي مناسب عرضه شده‌اند. در اين بين رويه قيمت‌گذاري اجاره آپارتمان‌هاي نوساز از موارد استثنا به شمار مي‌رود، چراكه قيمت‌گذاري آنها اغلب حبابي و بيش از سطح مورد انتظار است.

در اين منطقه تعداد آپارتمان‌هاي زير ۷۰ مترمربع عرضه شده به مراتب بيشتر از ساير مناطق است و در نتيجه مي‌تواند محل مناسبي براي جست‌وجوي متقاضيان آپارتمان‌هاي كوچك‌متراژ به خصوص زوج‌هاي بدون فرزند باشد.

نكته جالب در بررسي آگهي‌هاي موجود در بازار اجاره منطقه چهار اين است كه علي‌رغم تصورات از بازار اجاره پاييزي مبني بر وجود موارد پيشنهادي نامناسب و غيربرخوردار از امكانات ضروري، در بازار رهن و اجاره پاييز امسال اتفاقا آگهي‌هاي داراي امكانات كامل از قبيل آسانسور، پاركينگ و انباري نيز همچنان در صف واگذاري قرار دارند.

اجاره آپارتمان

 

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

وام مسكن مشكلات را بيشتر مي‌كند


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۲:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

هر نفر چند برگه تسهيلات مي‌تواند خريداري كند؟

با توجه به مصوبه شوراي پول و اعتبار، خريداران اوراق حق تقدم بانك مسكن تا ۴ ماه از زمان خريد اين اوراق امكان فروش آن را ندارند.
اوراق حق تقدم

ناظر بازار براي آن دسته از خريداران اوراق حق تقدم بانك مسكن با نماد معاملاتي تسه كه تنها ۴ ماه به زمان انقضاي تاريخ اعتبار آن نماد معاملاتي باقي مانده، براي اين محدوديت استثنا قائل شده است.

به گزارش مجله دلتا بر مبناي اين استثنا نمادهاي معاملاتي تسه ۹۶۰۹، تسه ۹۶۱۰، تسه ۹۶۱۱ و تسه ۹۶۱۲ كه مربوط به اوراق تسهيلات مسكن صادره در ماه‌هاي آذر تا اسفند سال ۱۳۹۶ هستند، از محدوديت فروش، معاف هستند.

از ديگر محدوديت‌هايي كه براي اوراق تسهيلات مسكن در نظر گرفته شده، تعيين سقف خريد ۱۶۰ برگه براي دارنده هر كد معاملاتي در هر جلسه خريد است.

بر اساس اعلام ناظر بازار فرابورس، تخطي از اين محدوديت‌ها منجر به ابطال كليه معاملات، حذف سفارش‌هاي انجام شده و ارجاع تخلف به مرجع رسيدگي به تخلفات در سازمان بورس و اوراق بهادار خواهد بود.

گفتني است دارندگان برگه هايي كه تاريخ اعتبار آنها به پايان رسيده، تا يك ماه پس از آن تاريخ مي توانند با مراجعه به شعب بانك مسكن نسبت به اخذ تسهيلات مسكن اقدام كنند.

محدوديت‌هاي معاملاتي اوراق تسهيلات بانك ملي

ناظر فرابورس در خصوص معاملات اوراق گواهي حق تقدم استفاده از تسهيلات مسكن بانك ملي با نماد معاملاتي «تملي»، محدوديت زماني فروش را حذف كرده و دارنده اين اوراق مي تواند از پانزدهم همان ماه تا ۲ سال اقدام به خريد و فروش اوراق كند.

همچنين محدوديت حجمي نيز براي اوراق تملي افزايش يافته و تقريبا تا ۸۰ درصد بيشتر از اوراق تسه امكان خريد اوراق تملي و تا سقف ۲۴۰ برگه در هر جلسه معاملاتي با يك كد بورسي وجود دارد.

كارشناسان بازار سرمايه معتقدند احتمال دارد محدوديت‌هاي حجمي جديد به افزايش قيمت اوراق تسهيلات مسكن بانك مسكن با نماد «تسه» و استقبال بيشتر از تسهيلات مسكن بانك ملي با نماد «تملي» منجر شود.

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

خبر خوش براي متقاضيان خريد آپارتمان


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۵۳:۱۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

افزايش 27 درصدي اجاره خانه

27

درصد افزايش اجاره بها، نتيجه چك و چانه صاحبخانه و مستاجر در تابستان امسال بوده است.
افزايش اجاره

در واكنش به افزايش اجاره خانه بسياري از مستاجران در حالي ترجيح به نقل مكان به جاي ديگري داشته‌اند كه در قراردادهاي جديد نيز با افزايش ۲۳ درصدي روبه‌رو شده‌اند.

به گزارش مجله دلتا افزايش اجاره بها در تابستان امسال در سراسر كشور متفاوت بوده است. بنا بر گزارش مركز آمار استان آذربايجان غربي با افزايش 11 درصدي مبلغ اجاره، صاحبخانه‌هاي منصف‌تري را نسبت به ديگر استان‌ها در خود جاي داده است. در طرف مقابل نيز، استان لرستان صاحبخانه‌هاي سرسخت‌تري داشته است كه  ۳۷٫۲ درصد روي رقم اجاره‌هاي جديد كشيده‌اند.

چرا افزايش اجاره در قراردادهاي جديد كمتر بوده است؟

ممكن است بسياري از مستاجرها به محض مواجهه با اجاره‌ خانه بالا به سراغ خانه‌هاي كوچك‌ متراژ يا خانه‌هايي در مناطق ارزان‌تر رفته‌ باشند. اين مورد مي‌تواند يكي از دلايلي باشد كه باعث شده قراردادهاي جديد، افزايش قيمت كمتري نسبت به قراردادهاي تمديدشده داشته باشند. دليل ديگر اين است كه اغلب صاحبخانه‌ها از ترس خالي‌ ماندن واحد مسكوني خود براي جذب مستاجر جديد راحت‌تر كوتاه مي‌آيند.

افزايش اجاره از نرخ تورم عقب افتاد

با اينكه ميزان افزايش مبلغ اجاره‌بها در هر سال، از افزايش عمومي ‌قيمت‌ها و شاخص تورم الگو مي‌گيرد، اما امسال با توجه به تورم بالا و قدرت خريد پايين مردم، صاحبخانه‌ها نتوانستند مبلغ اجاره را همگام با نرخ تورم بالا ببرند؛ چراكه مستاجرها توانايي پرداخت اجاره با افزايش ۳۵ درصدي را ندارند. گزارش مركز آمار درباره تغييرات اجاره‌ مسكن نشان مي‌دهد كه نرخ افزايش اجاره‌بها در تابستان هيچ ارتباطي با قيمت مسكن نداشته است. قيمت مسكن در تابستان ۹۸ نسبت به يك‌سال قبل افزايش ۵۶ درصدي را پشت سر گذاشته و اين نسبت هيچ شباهتي به نرخ افزايش اجاره‌بها ندارد. اين در حالي است كه خيلي از صاحبخانه‌ها امسال به خيال افزايش قيمت مسكن، اجاره‌بها را متناسب با آن بالا برده‌اند و به همين جهت در واگذاري واحد مسكوني خود ناكام مانده‌اند.

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

وام مسكن مشكلات را بيشتر مي‌كند


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۱۶:۲۱ توسط:مجله دلتا موضوع: