امیر مسعودی
درج آگهی رایگان جدید

قالیشویی
تعمیر درب پارکینگ
شرکت سمپاشی
مجله دلتا مجله دلتا .

مجله دلتا

تالابي در گيلان كه دست ساز بشر است

در گوشه ايي از گيلان بهشتي وجود دارد كه با نيلوفر‌هاي آبي آذين شده است

يكي از جاذبه‌هاي گردشگري گيلان، تالاب سوستان در شهر لاهيجان است كه طبيعت شگفت‌انگيزي دارد. سوستان حدود ۱۰۰ سال پيش براي آبياري مزارع برنج به دست اهالي منطقه ايجاد شد. اين تالاب با آب باران و رودخانه‌اي كه در آن نزديكي است پر مي‌‌شود.تالاب سوستان از مناظر بي‌نظير استان گيلان است كه جلوه‌ي خاصي به اين استان بخشيده است با مجله دلتا همراه باشيد براي شناخت اين تالاب زيبا در گيلان سرسبز.تالاب سوستان

سوستان و طبيعت آن

در اطراف اين منطقه جنگل‌هاي انبوه ديده مي‌شود كه بيشتر درختان آن‌ها از نوع توسكا هستند؛ البته درختان ديگري از جمله ماز و بيد نيز در بين جنگل‌ها وجود دارند. در ضمن پس از پايان فصل رويش و شكوفه‌هاي نيلوفرهاي آبي، پسته دريايي نيز در تالاب سوستان ديده مي‌شود. اين گياه طعمي شبيه به پسته دارد و حاوي ويتامين‌هاي B و C و چند ماده مغذي ديگر مثل فسفر و پتاسيم است. فصل برداشت اين گياه خوراكي از اواخر مرداد شروع مي‌شود؛ البته توصيه مي‌كنيم از خريد پسته دريايي اجتناب كنيد؛ زيرا اين گياه دريايي در واقع تخم نيلوفر آبي است و برداشت و فروش بي‌رويه آن‌ها، بقاي نيلوفر آبي را به خطر بيندازد.

سوستان و طبيعت آن

مسير تالاب سوستان

اين منطقه داري مناظر زيبا و بكري است و راه دسترسي به آن نيز هموار و راحت مي باشد.اين مزيت باعث شده تا طبيعت دوستان و گردشگران استقبال جالبي از تالاب كنند و به تماشاي زيباي هاي آن نشسته و از اين همه زيبايي لذت ببرند.براي رفتن به اين سفر چندين مسير وجود دارد كه كوتاهترين مسير از ميدان دانشگاه آزاد در شهر لاهيجان به سمت روستاي سوستان است. همچنين مسير ميدان تربيت به سمت روستاي سوستان نيز مناسب است. در طول مسيربا مناظر طبيعي و بي نظيري روبرو ميشويد كه اشتياق ديدن تالاب را دو چندا مي كند.مسير تالاب سوستان

پرنده نگري و ماهيگيري

اين منطقه در فصل پاييز و زمستان ميزبان پرندگان مهاجر است كه از بين آن‌ها مي‌توان به چنگر و خوتكا اشاره كرد. در تالاب سوستان چند گونه ماهي بومي وجود دارد؛ البته در تابستان با كاهش ميزان آب تالاب، ماهي‌هاي آن هم كمتر مي‌شوند. به همين دليل توصيه مي‌كنيم به‌منظور حفظ ماهيان، ماهي‌گيري را به‌صورت محدود انجام دهيد.

پرنده نگري و ماهيگيري

بهترين زمان سفر به تالاب سوستان

فصل رويش نيلوفر آبي و برگ‌هاي آن از اوايل خرداد تا اواخر شهريور است ازنظر آب‌وهوا اوايل بهار و اوايل پاييز مناسب‌ترين زمان براي سفر به اين منطقه است؛ اما اگر مي‌خواهيد گل‌هاي نيلوفر آبي را از نزديك تماشا كنيد؛ بايد از اوايل خرداد تا اواخر شهريور راهي اين سفر شويد (رويش گل‌ها و شكوفايي آن‌ها از اواخر تير تا اواسط مرداد به اوج خود مي‌رسد).
بهترين زمان سفر به تالاب سوستان

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۲۷:۲۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

بي قانون‌ترين قطار دنيا در زيباترين جزيره دنيا

سريلانكا كشور ساحل هاي پهناور، آثار تاريخي بسيار، مردم خون گرم و غذاهاي خوشمزه و مقرون به صرفه است كه گزينه عالي براي سفر مي باشد

ماركوپولو مي‌گويد : “سريلانكا، زيباترين جزيره روي زمين است”

جزيره سريلانكا كشور ساحل هاي پهناور، آثار تاريخي بسيار، مردم خون گرم و غذاهاي خوشمزه و مرقون به صرفه. كشورهاي زيادي در دنيا وجود ندارد كه همچون سريلانكا داراي جاذبه هاي گردشگري زيادي داشته باشد. فرهنگ سريلانكا به بيش از ۲۰۰۰ سال ميرسد كه شواهد اين امر اثار تاريخي موجود مي باشد . كه مي توان به صومعه هاي زيبا كه با دقتي بالا تزيين شده اشاره كرد و نيز كشور سريلانكا مكاني براي يك سفر فوق العاده و از نظر قيمتي هم به صرفه بوده. با مجله‌ دلتا همراه باشيد تا هشت دليل جالب براي سفر به اين كشور را بدانيد.

جزيره سريلانكا

توك توك سوار شويد و در شهر سريلانكا بچرخيد

آيا كسي هست كه ماجراي «توك‌توك»ها را نداند كه در هند و جزيره سريلانكا فراوان هستند؟ اگر در «كلمبو» (Colombo) هستيد، سوار يكي از اين سه‌چرخه‌ها شويد و لذت ببريد، چراكه راهي ارزان و هيجان‌انگيز براي گردش در شهر و كشف زيبايي‌ها هستند. وقتي كه در سال ۲۰۱۴ در «آمبالانگودا» (Ambalangoda) بودم، از فرصت استفاده كردم و با يكي از همين سه‌چرخه‌ها به كشف شهر پرداختم.

توك توك

قطار سوار شويد و از زيبا ترين جاده ريلي دنيا لذت ببريد

نكته جالبي كه درباره اين قطار مشهور در سريلانكا وجود دارد، اين است كه بليط آن بسيار ارزان قيمت است و شما مي توانيد با پرداخت ۱.۵ دلار سوار آن شويد و از طي كردن اين مسير ۵ ساعته لذت ببريد. شايد باورش برايتان سخت باشد، اما واقعا بليط اين قطار مشهور جهاني فقط و فقط ۱.۵ دلار است. در واقع شما مي توانيد با پرداخت ۳ دلار از كندي به الا برويد و دوباره از الا به كندي برگرديد. شما مي توانيد در اين قطار روي صندلي ننشينيد و مثل خيلي ديگر از توريستان پايتان را از يك درب باز بيرون بگذاريد و لذت خود را از اين سفر زيبا و به يادماندني دوچندان كنيد چون در اين قطار هيچ قانوني وجود ندارد.زيباترين جاده ريلي دنيا

به سافاري رفته و پلنگ وحشي ببينيد

هنوز هم بر اين باوريد كه بايد براي سافاري، بايد مسير زيادي تا آفريقا برويد؟ خب، به من اجازه بدهيد تا بگويم كه لازم نيست! مي‌توانيد فيل، پلنگ يا بوفالو را در پارك‌هاي ملي جزيره سريلانكا از نزديك ببينيد.به‌عنوان مثال، پارك ملي «كومانا» (Kumana) كه در سال ۱۹۷۰ تاسيس شده است، محل نگهداري تمامي جانداران زيبايي است كه ديدن آن‌ها براي همگان تجربه‌اي جذاب خواهد بود.سافاري در سريلانكا

در جزيره سريلانكا كوهنوردي كنيد

سريلانكا با مناظر چشمگيرش يكي از بهترين مكان‌هاي دنيا براي درك واقعي طبيعت است و همينطور اين جزيره مكان فوق‌العاده‌اي براي آرامش ذهن و نيز تماشاي جالب‌ترين چشم‌اندازهاي دنيا است. در عكسي كه مي‌بينيد، صومعه‌ي «كدومبيگالا»(Kudumbigala) است كه در نزديكي پارك ملي كومانا است.كوهنوردي كدومبيگالا

به تماشاي وال‌ها برويد

در حالي‌كه صنعت گردشگري در اين كشور رو به رشد است، بايد به اين مطلب اشاره كرد كه «آروگام‌بي» (Arugam Bay) يا «ترين‌كومالي» (Trincomalee)، واقعا براي كساني كه اهل موج‌سواري هستند و عاشقان طبيعت، بهشت است، به‌ويژه كساني كه دوست دارند وال‌ها را تماشا كنند يا با دلفين‌ها در اقيانوس هند شنا كنند. سفر من در بخش شرقي جزيره سريلانكا يك هفته طول كشيد و به جرات مي‌توانم بگويم كه اين نواحي، پتانسيل فوق‌العاده‌اي براي جذب گردشگر دارد.

وال ها در اقيانوس هند

از سواحل فوق‌العاده‌ي جزيره زيبا سريلانكا ديدن كنيد

تمام جزيره سريلانكا به‌گونه‌اي است كه مي‌توانيد اوقات بي‌نظيري را در آن سپري كنيد. شگفت‌انگيزترين و لوكس‌ترين سواحل سريلانكا آماده‌اند تا تعطيلاتي فوق‌العاده آرام و لذت‌بخش را براي شما ايجاد كرده و به شما كمك كنند چالش‌هاي روزانه‌اي را كه با آن‌ها مواجه هستيد، از ياد ببريد.سواحل فوق‌العاده‌ي جزيره سريلانكا

بر فراز شهر پرواز كنيد

آيا دوست داريد جزيره سريلانكا را از ارتفاع ۱۰ هزار پايي ببينيد؟ دوست داريد از ساحل «ترين‌كومالي» (Trincomalee) يا كنار رودخانه‌اي در «كندي» پرواز كنيد؟ خب پس بايد حتما سري به تاكسي هوايي «سينامون» (Cinnamon) زده و براي خودتان يك پرواز رزرو كنيد.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه هاي گردشگري جنوب آسيا دهلي؛ دروازه رنگارنگ و باستاني هندوستان را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۱۷:۵۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

خانه اولي‌ها بخوانند!

با وجود كاهش دامنه محدوديت سن بنا، املاك ميانسال و سالخورده همچنان كانون جست‌و‌جوي خانه اولي‌ها است.
خريد-مسكن-خانه-اولي-‌ها

انعطاف شرط استفاده از تسهيلات بانكي ويژه خريد مسكن خانه اولي ‌ها و كاهش دامنه محدوديت «سن بنا» موجب شده آپارتمان‌هاي ۱۰ تا ۲۰ سال ساخت به مناسب‌ترين گروه املاك براي جست‌وجوي اين بخش از متقاضيان مسكن تبديل شود.

به گزارش مجله دلتا، تا پيش از اين صرفا امكان دريافت تسهيلات صندوق پس‌انداز مسكن يكم براي خريد خانه‌هاي تا ۱۵ سال ساخت از تاريخ صدور پروانه وجود داشت، اما چند هفته قبل بانك عامل بخش مسكن اعطاي اين تسهيلات براي آپارتمان‌هاي تا ۲۰ سال ساخت را نيز مجاز اعلام كرد و به اين ترتيب يك گروه از واجدان امتياز اين وام كه به دليل قيمت‌هاي بالاي آپارتمان‌هاي زير ۱۵ سال، امكان خروج از صندوق را پيدا نكرده بودند، اكنون مي‌توانند با خريد خانه‌هاي سالخورده‌تر از اين صندوق خارج شده و وام ارزان قيمت ۶ يا ۸ درصدي خود را دريافت كنند.

اين وام هم‌اكنون به لحاظ نرخ سود مناسب‌ترين وام مسكن شبكه بانكي كشور براي خريد مسكن خانه اولي ‌ها به شمار مي‌آيد كه نرخ سود آن براي خريد خانه در بافت‌هاي فرسوده احيا شده ۶ درصد و براي ساير نقاط شهري ۸ درصد است.

هم‌اكنون آپارتمان‌هاي قيمت مناسب در گروه سني ۱۰ تا ۲۰ سال ساخت به مراتب پرتعدادتر از آپارتمان‌هاي با سن تك‌رقمي است كه قيمت پيشنهادي آنها براي فروش معقول و متناسب با سطح انتظار خريداران باشد. از اين رو املاك ميانسال و سالخورده به كانون جست‌و‌جوي خانه اولي‌ها چه كساني كه امتياز وام صندوق يكم دارند و چه آنها كه با توجه به سقف بالاتر وام اوراق (تا ۲۴۰ ميليون تومان براي زوج‌هاي تهراني) قصد دارند از اين نوع وام استفاده كنند، تبديل شده است.

در جدول زير تازه‌ترين قيمت‌ آپارتمان هاي ۱۰ تا ۲۰ سال ساخت ارائه شده است. براي اطلاع از قيمت دقيق خريد يا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و ساير شهرستان‌ها به سايت املاك دلتا مراجعه كنيد.
خانه-اولي-ها

پيشنهاد مطالعه: براي آگاهي از گزارش هاي ملكي بيشتر مطلب “چرا آپارتمان‌هاي نقلي فروش نمي‌روند؟” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۷:۳۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

هزينه وام مسكن چقدر است؟

هزينه وام مسكن در اين گزارش بر اساس آخرين قيمت اوراق شهريور سال 99 يعني ۸۳ هزار تومان، محاسبه شده است.
هزينه وام خريد مسكن

هزينه وام خريد مسكن در مقايسه با حدود يك ماه گذشته افزايش يافته است، به طوري‌كه در شهريورماه ۹۹ زوج‌هاي تهراني براي تهيه اين اوراق بايد ۳۶ ميليون و ۲۴۰ هزار تومان و مجردهاي تهراني نيز بايد ۲۱ ميليون و ۱۴۰ هزار تومان پرداخت مي كردند. اين رقم هم‌اكنون براي زوج‌ها به ۳۹ ميليون و ۸۴۰ هزار تومان و براي مجردها به ۲۳ ميليون و ۲۴۰ هزار تومان رسيده است.

به گزارش مجله دلتا اوراق تسهيلات مسكن وارد كانال ۸۲ تا ۸۲ هزار تومان شده است؛ به طوري‌كه تسه (هر برگ) فروردين، ارديبهشت و خرداد سال گذشته به ترتيب ۸۲ هزار و ۳۰۰، ۸۲ هزار و ۵۰۰ و ۸۲ هزار و ۲۰۰ تومان قيمت دارند. هر برگ از اوراق تسهيلات مسكن بانك مسكن مربوط به تيرماه سال گذشته با قيمت ۸۲ هزار و ۸۰۰، در مرداد با قيمت ۸۲ هزار و ۳۰۰ و در شهريور نيز با قيمت ۸۲ هزار و ۳۰۰  تومان داد و ستد مي‌شود.

قيمت اوراق مهر، آبان و آذر سال گذشته نيز ۸۲ هزار و ۲۰۰، ۸۲ هزار و ۶۰۰ و ۸۲ هزار و ۵۰۰ تومان بوده و هر برگ اوراق تسهيلات مسكن در دي، بهمن و اسفند سال گذشته نيز با قيمت‌هاي ۸۲ هزار و ۶۰۰، ۸۲ هزار و ۷۰۰ و ۸۲ هزار و ۹۰۰  هزار تومان داد و ستد مي‌شود.

قيمت تسه در فروردين تا شهريور ۹۹

بر اين اساس،  تسه (اوراق) فروردين، ارديبهشت و خرداد سال ۹۹ به ترتيب ۸۲ هزار و ۹۰۰، ۸۳ هزار و ۸۲ هزار و ۹۰۰ تومان قيمت دارند و هر برگ اوراق تسهيلات مسكن در تير و مرداد و شهريور امسال نيز با قيمت ۸۲ هزار و ۷۰۰، ۸۲ هزار و ۹۰۰ و ۸۳ هزار تومان داد و ستد مي‌شود؛ بنابراين هزينه وام مسكن در اين گزارش بر اساس آخرين قيمت كه همان قيمت اوراق شهريور سال جاري يعني ۸۳ هزار تومان بوده، محاسبه شده است.

اوراق-تسهيلات-مسكن

قيمت اوراق براي مجردها و متاهل‌هاي تهراني

بر اين اساس، مجردهاي ساكن تهران مي‌توانند تا ۱۴۰ ميليون تومان تسهيلات دريافت كنند كه شامل ۱۰۰ ميليون تومان تسهيلات خريد مسكن و ۴۰ ميليون تومان جعاله مي‌شود؛ بنابراين براي ۱۰۰ ميليون تومان تسهيلات بايد ۲۰۰ برگه خريداري كنند. هزينه اين تعداد اوراق با در نظر گرفتن تسه ۸۳ هزارتوماني، ۱۶ ميليون و ۶۰۰ هزار تومان مي‌شود و با ۴۰ ميليون تومان وام جعاله و خريد ۸۰ ورق به مبلغ ۶ ميليون و ۶۴۰ هزار تومان، جمعا ۲۳ ميليون و ۲۴۰ هزار تومان هزينه لازم است.

زوج‌هاي تهراني نيز بر همين اساس مي‌توانند تا سقف ۲۴۰ ميليون تومان شامل ۱۰۰ ميليون تومان تسهيلات خريد مسكن براي هر نفر و ۴۰ ميليون تومان وام جعاله دريافت كنند؛ بنابراين زوج‌هاي تهراني بايد ۴۰۰ برگه تسهيلات مسكن خريداري كنند كه هزينه آن ۳۳ ميليون و ۲۰۰هزار تومان است كه همراه با ۶ ميليون و ۶۴۰ هزار تومان وام جعاله كه براي آن بايد ۸۰ برگه تسهيلات مسكن خريداري كنند، در مجموع بايد ۳۹ ميليون و ۸۴۰هزار تومان پرداخت كنند.

هزينه وام خريد مسكن در ساير استان‌ها

سقف اين تسهيلات براي مراكز استان و شهرهاي با جمعيت بيش از ۲۰۰ هزار نفر به ۸۰ ميليون تومان رسيده كه براي آن بايد ۱۶۰ برگه خريداري شود كه هزينه آن ۱۳ ميليون و ۲۸۰هزار تومان است. اين وام براي ساير مناطق شهري ۶۰ ميليون تومان در نظر گرفته شده است و بايد براي آن ۱۲۰ برگه به قيمت ۹ ميليون و ۹۶۰ هزار خريداري شود.

پيشنهاد مطالعه: براي آگاهي از گزارش هاي ملكي بيشتر مطلب “چرا آپارتمان‌هاي نقلي فروش نمي‌روند؟” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۳:۳۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

انتخاب شال گردن مردانه

يك شال گردن بافتني مردانه مي‌تواند در برابر سرما محافظت كند و يك شال گردن مردانه‌ سبك و نازك در برابر تابش آفتاب و گرما محافظ خوبي خواهد بود.
شال گردن مردانه

پاييز و زمستان را نمي‌توان بدون شال گردن به سر كرد. از طرفي استفاده از شال گردن باعث خوشتيپ‌تر شدن آقايان خواهد شد. براي انتخاب يك شال گردن مناسب بايد چه كرد؟ شال گردن مناسب شما داراي چه ويژگي‌هايي است؟ در اين مطلب اصول انتخاب شال گردن مردانه را براي شما شرح خواهيم داد و به پرسش‌هاي شما پاسخ خواهيم داد. با مجله دلتا همراه باشيد.

چرا بايد يك شال گردن مردانه در كمد لباس‌مان داشته باشيم؟

هيچ اكسسوري مانند شال گردن دوست خوبي براي آقايان در روزهاي سرد زمستاني نيست. شال گردن مي‌تواند علاوه بر گردن، در سرماي شديد، گوش و پيشاني شما را هم از باد و بوران حفظ كند.

شال گردن گره

چگونه يك شال گردن مردانه خوب انتخاب كنم؟

آيتم اول: قبل از هرچيز به جنس الياف شال گردن توجه داشته باشيد. البته اين انتخاب به درجه هوا و همچنين محلي كه قصد استفاده از آن را خواهيد داشت بستگي دارد. بر اين اساس شال گردن‌ها به دو دسته ضخيم و نازك تقسيم بندي خواهند شد.  معمولا شال گردن‌هاي ضخيم كه از جنس پشم هستند براي فصل زمستان و آن هايي كه از جنس ابريشم و پارچه كشميري هستند براي فصل پاييز مورد استفاده قرار مي‌گيرند كه البته كمي گرانقيمت‌تر خواهند بود.

 

آيتم دوم: رنگ است. اگر قصد استفاده از شال گردن در محيط‌هاي رسمي مانند سركار را داريد از رنگ‎هاي تيره و بدون طرح استفاده كنيد. ولي اگر قصد استفاده از شال گردن در مكان‌هاي عمومي را داريد امكان استفاده از رنگ‌هاي روشن و طرح‌هاي متنوع مي‌تواند انتخابي مناسبي باشد.

گره شال گردن

آيتم سوم: نحوه استفاده از آن است. اگر از شال گردن در مكان‌هاي رسمي استفاده مي‌كنيد كافي است آن را دور گردن  و در زير كت و يا اوركت خود بدون گره قرار دهيد ولي اگر مي‌خواهيد از اين اكسسوري به عنوان يك استايل براي جلب توجه ديگران استفاده كنيد گره‌هاي متنوع را در دستور كار خود قرار دهيد. همچنين به ياد داشته باشيد كه شال گردن هاي كوتاه براي گره زدن مناسب نيستند و ظاهرتان را خنده دار مي كنند.

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “استايل مردانه با كلاه بافت” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۵:۲۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

۴ راه كار براي از بين بردن پرز لباس

بعضي لباس‌ها بعد از مدتي پرز‌هايي روي آن ها ايجاد مي‌شوند و شكل لباس‌ها را زشت و نخ‌نما مي‌كنند براي جلوگيري از پرزلباس راهكارهاي وجود دارد.
پرز لباس

وقتي لباس يا پارچه ساييده شود پرز (پرز لباس به انگليسي: Pilling) بر روي آن به وجود مي‌آيد و باعث گوله گوله ديده شدن بافت لباس مي‌شود. اين پرزهاي ريز و درشت در صورت استفاده و شستن بيش از حد لباس هم به وجود مي‌آيد. اگر پوليور يا سوييشرت مورد علاقه‌تان پرز گرفته و از اينكه ديگر نمي‌توانيد از آن استفاده كنيد ناراحت هستيد، توصيه مي‌كنيم اين راه ها را امتحان كنيد. با مجله دلتا همراه باشيد.

از سمباده استفاده كنيد

به آرامي يك سمباده نرم را روي قسمت‌هاي پرز دار لباس بكشيد. اگر لباس تان خيلي نازك است با احتياط و به آرامي اين كار را انجام دهيد.

پرز لباس با سمباده

با قيچي پرز لباس را جدا كنيد

بسته به تعداد و اندازه‌ي پرزهاي لباس مي‌توانيد با قيچي هم كار پرز گيري را انجام دهيد. پارچه رو يك سطح صاف قرار دهيد. يك دست را زير پارچه قرار دهيد تا پرزها بيرون بيايند و راحت‌تر جدا شوند. حواستان باشد تا به پارچه آسيب نرسانيد. توصيه‌ي ما اين است كه ترجيحا از قيچي‌هاي كوچك مخصوص ناخن استفاده كنيد تا احتمال آسيب رساندن به پارچه به حداقل برساند.

از تيغ اصلاح استفاده كنيد

پارچه را روي يك سطح صاف پهن كنيد و تيغ اصلاح را به آرامي روي پارچه بكشيد. از فشار دادن بيش از حد تيغ روي لباس جلوگيري كنيد تا به پارچه آسيبي نرسد. بعد از اينكه تيغ را روي پارچه كشيديد با يك تكه چسب نواري پرزها را از روي پارچه جدا كنيد. حتما از تيغ نو و تيز استفاده كنيد تا تمامي پرزها از بين بروند. از تيغ‌هاي صابون دار و خيس به هيچ وجه استفاده نكنيد. زيرا باعث ايجاد پرز هاي بيشتر مي‌شوند.

پرز لباس با تيغ

با بيگودي از شر پرزهاي لباس راحت شويد

بيگودي‌ها بسيار نرم و انعطاف پذير هستند و براي پرزگيري لباس‌هاي پشم و كشمير عالي است. بيگودي را با حركات چرخشي روي پارچه بكشيد تا پرزهاي لباس را جمع كند.

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر ” ايده براي ست كردن هودي زنانه” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۱:۵۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

آبي كلاسيك رنگ سال ۲۰۲۰

آبي كلاسيك تداعي گر آسمان شب است و به همين دليل بسياري از افراد مي‌توانند با آن ارتباط نزديكي برقرار كنند.
آبي كلاسيك

شركت پانتون از رنگ آبي كلاسيك (Classic Blue) به عنوان رنگ پيشنهادي خود براي سال ۲۰۲۰ رونمايي كرده است. اين رنگ يادآور آسمان گرگ‌و‌ميش غروب است و آرامش محسور كننده‌اي را به همراه مي‌آورد. احتمالا ديدن رنگ آبي كلاسيك شما را به ياد درياچه‌اي آرام يا حتي لباسي خوش دوخت مي‌اندازد. با مجله دلتا همراه باشيد.

ويژگي‌هاي رنگ سال ۲۰۲۰

اين رنگ به جنسيت و فصل خاصي بستگي ندارد. مي‌توانيد اين رنگ را در فصول مختلف سال و در هر مدل لباسي به كار ببريد. مهم نيست كه لباس، يك پيراهن شب باشد يا يك دست كت و شلوار. علاوه بر اين اگر دوست دار محيط زيست و سبك زندگي پايدار باشيد، رنگ نيلگون آبي به راحتي از مواد طبيعي قابل استخراج است.

رنگ سال ۲۰۲۰ همانطور كه از نامش پيداست، به شما ظاهري با اصالت مي‌بخشد و آشفتگي جهان امروز را كه به دنياي فشن نيز راه پيدا كرده از بين مي‌برد.

تركيب رنگي با رنگ سال ۲۰۲۰

آبي كلاسيك + زرد: رنگ زرد از جمله رنگ‌هايي است كه در كنار رنگ آبي و به خصوص رنگ سال ۲۰۲۰، جلوه‌ي بسيار خوبي به استايل  مي‌بخشد. رنگ زرد، رنگ متضاد آبي مي‌باشد و تركيب اين دو رنگ توجه زيادي را جلب خواهد كرد.

آبي و زرد

آبي كلاسيك + آجري: رنگ نارنجي نسبت به زرد درخشندگي كمتري دارد و مات‌تر است و به همين علت تضاد كمتري ايجاد مي‌كند. اين رنگ در كنار رنگ سال ۲۰۲۰ به خوبي جور مي‌شود و مي‌توانيد آن را به عنوان يك چاشني هيجان انگيز در استايل خود به كار ببريد.

آبي و آجري

آبي كلاسيك + صورتي: اگرچه بسياري از افراد ترجيح مي‌دهند كه به سراغ استايل‌هايي بروند كه توجه كمتري را به سمت خود جلب مي‌كنند اما همواره كساني پيدا مي‌شوند كه عاشق پوشيدن لباس‌هاي متمايز و استايل‌هاي خاص‌تر هستند. اگر شما هم از جمله اين افراد هستيد، اين تركيب رنگ پيشنهادي مختص شماست!

آبي كلاسيك + سبز: بسياري از تركيب‌هاي رنگ كه در دنياي فشن و طراحي به كار برده مي‌شود، از طبيعت الهام گرفته شده است. سبز و آبي كلاسيك نزديكي زيادي به هم دارند و تضادي ايجاد نمي‌كنند اما در عين حال هر دو رنگ از جمله رنگ‌هاي سرد هستند و مي‌توانند ظاهري خنك خلق نمايند.

آبي و سبز

آبي كلاسيك + آبي: گاهي اوقات راه‌هاي ساده‌تري نيز براي ساختن استايل‌هاي جذاب وجود دارد. اگر مي‌خواهيد رنگ سال ۲۰۲۰ را به كمد خود اضافه كنيد، مي‌توانيد آن را به همراه آبي‌هاي ديگر ست كنيد. اين روش به شما كمك مي‌كند تا استايل مونوكروم و خارق العاده‌اي بسازيد و به يكي از پيشرويان در دنياي مد و فشن تبديل شويد!

آبي كلاسيك + سفيد: آبي كلاسيك رنگي آرام بخش است و تركيب آن به همراه رنگ سفيد، ظاهري پاك و خالص را براي شما به ارمغان خواهد آورد. اين تركيب رنگ يكي از تركيب‌هاي بسيار مناسب براي فصل تابستان به شمار مي‌رود چرا كه احساس خنكي بسيار زيادي به همراه دارد.

آبي كلاسيك + مشكي: رنگ مشكي نيز مانند سفيد از جمله رنگ‌هاي خنثي است كه در كنار همه‌ي رنگ‌ها ظاهري زيبا براي شما خواهند ساخت. بيراه نيست كه بگوييم اين تركيب رنگ كم دردسرترين تركيبي‌ست كه مي‌توانيد به كمك آن از رنگ سال ۲۰۲۰ در استايل خود استفاده كنيد.

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “امسال چه باراني بپوشيم؟” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۸:۰۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

چند استايل با سرهمي جين در روز هاي پاييز

سرهمي‌ اجزاي جدا نشدني لباس بچه‌ها كه به دنياي مد راه پيدا كرده است. براي استايل سرهمي جين بايد بدونيد كه همراه با چه لباس و كفشي بپوشيد.
استايل سرهمي جين

خيلي از ما با شنيدن كلمه‌ي سرهمي ياد روزهاي كودكيمون مي‌افتيم. سرهمي‌ها از اجزاي جدا نشدني لباس بچه‌هاست كه به دنياي مد و فشن راه پيدا كرده. استايل با سرهمي جين به صورت چند لايه هر بار ظاهر متفاوتي را خلق مي‌كند. مجله دلتا چند روش براي ست كردن سرهمي جين پيشنهاد مي‌كند، پس با ما همراه باشيد.

پايين شلوارتون رو تا بزنيد

براي قشنگ‌تر شدن استايل، پايين شلوار رو تا بالاي قوزك پا، تا بزنيد. كامل كننده‌ي اين استايل مي‌تواند بوت، كفش پاشنه بلند و يا حتي يه كتوني باشد.

از اكسسوري‌ها در استايل سرهمي جين غافل نشيد

اكسسوري‌ها مي‌تواند شامل كيف كوله، كلاه و… باشند. كلاه بيسبال و كلاه‌هاي بافت با اورال عالي مي‌شود. به علاوه به استايل ظاهر راحت و اسپورت مي‌دهد. براي كيف مي‌توانيد از كوله كوچيكي از جنس چرم استفاده كنيد. از اكسسوري‌هاي بزرگ كه تمركز و توجه رو از سرهمي جين شما كم مي‌كنند، دوري كنيد.

فقط يكي از بندها رو ببنديد

استايل سرهمي جين با يك بند خيلي غير رسمي به نظر مي‌آيد، حتما اين مورد را در استايل روزمره امتحان كنيد. با اين سبك ظاهري شبيه به دهه ۹۰ پيدا مي‌كنيد. مي‌توانيد زير سرهمي از يك هودي استفاده كنيد.

سرهمي با تك بند

استايل سرهمي جين با كت

استايل سرهمي جين با يك كت، باراني و… بسيار خاص و متفاوت است. اين استايل چشم‌ها را به خود جذب مي‌كند. مي‌توانيد سرهمي  را با پالتوهايي از جنس و مدل مختلف ست كنيد.

سرهمي با كت

سرهمي جين بلند

سرهمي بلند اگر با كفش پاشنه بلند و يا بوت همراه باشند، استايل كلاسيكي رقم مي‌زنند. مدلي را انتخاب كنيد كه روي كفش بيايد اما به زمين كشيده نشود. البته مي‌توانيد مدلي رو انتخاب كنيد كه كمي بلند و با تا زدن اندازه مي‌شود.

از رنگ هاي خنثي استفاده كنيد

از يك پيراهن ساده با رنگ خنثي مثل سفيد استفاده كنيد. براي تكميل استايل مي‌توانيد از بوت‌هاي نوك تيز كمك بگيريد. بوت و سرهمي مشكي در كنار هم ظاهر كلاسيكي به وجود مي‌آورند. به علاوه شما رو لاغرتر و قدبلند‌تر نشان مي‌دهند.

سرهمي با سوييشرت

استايل‌ سرهمي جين همراه با سويشرت، كه مي‌توانيد هم در زير سرهمي هم روي آن همراه با باراني و پالتو بپوشيد.

سرهمي با پالتو

سرهمي جين سفيد

رنگ سفيد لباس به استايل حس تازگي مي‌دهد. مي‌توانيد اين سرهمي را با تكه‌هاي طرح دار تكميل كنيد. براي روي سرهمي سفيد، كت چرم مشكي انتخاب خوبي است. اگر مي‎خوايد ساده به نظر بيايد، زير سرهمي تيشرت با رنگ خنثي بپوشيد. براي كفش انتخاب‌هاي زيادي داريد، از كانورس ساق دار گرفته تا نيم بوت.

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “چگونه استايل مشكي داشته باشيم” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۲:۱۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

امسال چه باراني بپوشيم؟

در فصل‌هايي مثل پاييز يه باراني زنانه خوش رنگ، جلوه‌ي ديگري به استايل شما ميده. براي مثال، رنگ قرمز درهواي مه آلود هيجان انگيزه است.
باراني زنانه

غنيمت روزهاي سرد و باراني، داشتن مدل جديد باراني زنانه است كه رغبت‌مان را براي بيرون رفتن چند برابر مي‌كند. به خصوص اگر شاغل باشيد، هيچ چيز به اندازه خوش‌استايل بودن سر صبح براي شما انگيزه نمي‌آورد. اگر با اين حرف موافق باشيد و در فكر خريد مدل جديد باراني زنانه هستيد تا از سرما بگريزيد، با اين مطلب مجله دلتا ما را همراهي كنيد تا با ترندهاي سال ۲۰۲۰ آشنا شويد.

جنس پارچه مناسب يك باراني چيست؟

يكي از معيارهاي مهم انتخاب يك باراني مناسب، جنس آن است. بايد از متريال ضدآب يا مقاوم در برابر آب كه قابل تنفس است، توليد شده باشد. براي مثال Gore-Tex متريالي ضدآب و قابل تنفس است كه شما با پوشيدن باراني از اين جنس عرق نخواهيد كرد. اين متريال معمولا در بيشتر ژاكت‌ها و باراني‌ها استفاده مي‌شود. علاوه بر اين، نايلون، كتان و پلي‌استر هم گزينه‌هاي خوبي براي خريد باراني مي‌باشند.

مدل جديد باراني زنانه ۲۰۲۰

اين درست است كه به هنگام انتخاب لباس‌هاي زمستانه و پاييزي مانند باراني، كاربرد حرف اول را مي‌زند اما مي‌توان اين معيار را به همراه شيك بودن در كنار هم قرار داد. باراني‌هاي زيادي وجود دارند كه با رنگ، متريال و استايل‌هاي گوناگوني طراحي شده‌اند و اين مساله، كار شما را بيش از پيش براي انتخاب مدل جديد باراني زنانه و دخترانه مناسب آسان مي‌كند. خوب است كه به هنگام انتخاب باراني به ويژگي‌هايي مانند داشتن كلاه، كمربند، دكمه و…  نيز دقت كنيد.

باراني از جنس وينيل

مدل جديد باراني زنانه و دخترانه آبي روشن را طراح خوش‌فكر، الكسا چانگ طراحي كرده است. احتمالا اين آيتم شما را به ياد باراني‌هاي كلاسيك بياندازد. اين باراني داراي كلاه بنددار و آستين‌هاي رگلان است. اين آيتم در عين سادگي شيك و برازنده به نظر مي‌رسد.

باراني كوتاه ترانسپرنت

اگر تمايل به امتحان مدل جديد باراني زنانه داريد كه بر تن كمتر خانمي ديده‌ايد، اين آيتم گلدار جذاب از جنس پلي يورتان با طرح شكوفه‌هاي چند رنگ دقيقا چيزي است كه به دنبال آن مي‌گرديد. اين باراني آستين‌هاي آزاد و رهايي دارد و شما مي‌توانيد بدون هيچ دردسري آن را بر روي لباس‌هاي خود پوشيده تا خيس نشويد. يا اين كه مدل ساده آن كه طرح بي‌رنگ است و زير آن مشخص است را بپوشيد.

باراني شفاف

باراني زنانه كلاه‌دار

آيتم بعدي، باراني جديد از برند Parlor است. اين مدل كلاه‌دار به رنگ قرمز بوده و براي ساختن يك استريت استايل، گزينه عالي و شيكي محسوب مي‌شود. اين باراني داراي بندهاي سگكي دور كلاه و كمر است. از ويژگي‌هاي ديگر اين مدل مي‌توان به جيب‌هاي فلپ كناري، آستين‌هاي بلند و سرآستين‌هاي كشي اشاره كرد.

باراني كلاه دار

باراني چهار جيب

اگر يك مدل جديد باراني زنانه مي‌خواهيد كه قابل ست شدن با اكثر لباس‌هاي شما باشد، رنگ‌هاي خنثي بهترين گزينه است. رنگ‌هايي مانند خاكي، بژ، سياه و… هميشه ماندگار هستند و به سادگي با ساير آيتم‌هاي استايل تركيب مي‌شوند.

باراني زنانه جلوباز

خانم‌ها معمولا زيرِ باراني خود سوييشرت، ژاكت يا بلوزهاي پشمي مي‌پوشند. اگر نظر شما هم همين است، به هنگام خريد باراني دلخواه‌ سايز تنگ يا فيت تن انتخاب نكنيد. بلكه كمي بزرگتر از سايز معمول خودتان بخريد كه جايي براي پوشيدن لباس‌هاي ديگر وجود داشته باشد.

باراني بلند ترنچ

مي‌توانيد به راحتي با پوشيدن اين مدل باراني چه روز باشد، چه عصر، در سطح شهر قدم بزنيد. به جز اين، باراني‌هاي بلند معمولا با بيشتر آيتم‌ها از جمله پيراهن، دامن و شلوار جين به خوبي ست مي‌شوند و هيچ محدوديتي از اين لحاظ براي استايل‌سازي شما ايجاد نمي‌كنند.

باراني بلند

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “نحوه ست كردن لباس خال خالي” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۲:۱۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

چگونه استايل مشكي داشته باشيم

مهم نيست كه در چه شرايطي هستيد، يك استايل مشكي هيچوقت از مد نمي‌افتد، بلكه شما را جذاب‌تر از هميشه نيز نشان مي‌دهد.
استايل مشكي

از مشكي هميشه به عنوان كامل‌ترين رنگ و بالاترين رنگ‌ها ياد مي‌شود. اين رنگ به ندرت كثيف مي‌شود و تيرگي آن شما را لاغرتر و كشيده‌تر نشان مي‌دهد در نتيجه بيشتر خانم‌ها علاقه دارند كه استايل مشكي داشته باشند. كارشناسان مد توصيه‌هايي براي پوشيدن رنگ مشكي دارند كه استايل سرتاپا مشكي را جذاب‌تر مي كند. در اين مطلب مجله دلتا مي‌خوانيد چطور سرتاپا مشكي بپوشيم؟

پارچه‌هاي متفاوت به كار ببريد

وقتي استايل سياه داريد, لازم نيست سر‌تا‌پا لباس‌‌ها هم يك جنس باشند. پس مانتو و شلوار نخي يا پيراهن و شلوار پارچه‌اي سياه را با هم ست نكنيد.از پارچه‌هاي گوناگون در استايل خود استفاده كنيد, مانند جين, كتان, مخمل و چرم.

بازي با نور در استايل مشكي

جنس‌هاي مختلف پارچه انعكاس متفاوت از نور را نشان مي‌دهند مثل پلاستيك، چرم، پشم و نخ. استفاده از اين قابليت در تركيب لباس‌هاي سياه كمك مي‌كند تا بتوانيد استايل تكراري نداشته باشيد.

چند لايه استايل مشكي

بافت پارچه

علاوه بر واكنش با نور، هر جنسي حس لمسي مختلفي دارد مثل خز و چرم. اگرچه هر دو مي‌توانند مشكي باشند اما تفاوت اساسي در جنس و چگونگي لمس شدن دارند. تركيب اين بافت‌ها مي‌تواند جلوه زيبايي به استايل بدهد.

بافت با استايل مشكي

بافت نيمه مرئي

استفاده از پارچه‌هايي با بافت نيمهمرئي مثل تور و گيپور در لباس‌هاي مشكي‌، از حالت ساده و يكنواخت خارج مي‌كند مثل مانتوهايي كه در آن‌ها پارچه گيپور به كار رفته، كه مدتي است مرسوم شده‌اند.

 استايل مشكي گيپور

لايه‌هاي مناسب

روي هم پوشيدن لباس‌هاي مشكي با بافت و نور متفاوت به جلوه بيشتر اين لباس‌ها روي هم و تاكيد بر تفاوت آن‌ها كمك مي‌كند.

تاكيد روي اكسسوري‌ها در استايل مشكي

اگر اصرار زيادي بر پوشيدن لباس‌هاي سياه داريد و اين قانون را بر لباس‌هاي خود اعمال مي‌كنيد اكسسوري‌ها از اين قاعده مستثني هستند. يعني مي‌توانيد اكسسوري‌ها را از رنگ‌هاي مختلف و متنوع انتخاب كرده و مشكي بودن استايل خود را بيش از پيش نشان دهيد.

 استايل مشكي اكسسوري

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “نحوه ست كردن لباس خال خالي” را مطالعه كنيد.

همچنين بخوانيد:

كاربردي ترين آيتم هاي پوشيدني هر فصل

۵ پيشنهاد براي لباس اداري خانم ها

انتخاب لباس زنانه مناسب با رنگ پوست

آستين پفي و هر آنچه بايد بدانيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۲۸:۴۲ توسط:مجله دلتا موضوع: