امیر مسعودی
درج آگهی رایگان جدید

قالیشویی
تعمیر درب پارکینگ
شرکت سمپاشی
مجله دلتا مجله دلتا .

مجله دلتا

معرفي جاذبه هاي گردشگري توس

توس يكي از شهرهاي تاريخي و مشهور استان خراسان رضوي است كه نامش بيش از همه چيز ياد فردوسي را در ذهن تداعي مي‌كند.
جاذبه هاي گردشگري توس گردش در توس

شهر توس خود يك شهر ثبت شده تاريخي است و جاي‌جاي اين شهر مي‌تواند جاذبه‌اي براي ديدن داشته باشد. معروف‌ترين جاذبه‌هاي گردشگري توس را مي‌توان آرامگاه فردوسي ناميد كه نزد عاشقان و علاقه‌مندان زبان و ادبيات و فرهنگ فارسي و ايراني داراي مقامي بي‌بديل است. در ادامه با مجله دلتا همراه باشيد تا به بررسي برخي جاذبه هاي گردشگري توس بپردازيم.

آرامگاه فردوسي

جاذبه هاي گردشگري توس آرامگاه فردوسي
آرامگاه فردوسي در ۲۸ كيلومتري غرب روستاي پاژ، شهرستان توس قرار دارد.بناي آرامگاه فردوسي يكي از زيباترين مقبره‌هاي ايران به‌شمار مي‌رود كه در طول زمان تغييرات زيادي داشته است و معماران بزرگي براي طراحي بناي مقبره شاعر بزرگ ايران طرح‌هايي ارائه كرده‌اند. مقبره با در ورودي در سمت جنوب، روبروي استخري به ابعاد ۱۰ در ۳۰ متر قرار دارد كه تصوير آرامگاه را منعكس مي‌كند. در قسمت داخلي اين آرامگاه، سنگ قبري مرمرين با ابعاد يك در يك و نيم متر و در حدود نيم متر ارتفاع، روي سكويي مرمرين قرار دارد. اين اثر ارزشمند در تاريخ ۱۲ فروردين ۱۳۴۲ در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيد.

بقعه هارونيه

جاذبه هاي گردشگري توس بقعه هارونيه

بقعه هارونيه كه با نام مقبره امام محمد غزالي نيز شناخته مي‌شود، در قلب دشت توس قرار دارد. اين بنا كاملا آجري است و هيچ‌گونه تزيينات كاشي‌كاري در آن به‌كار نبرده‌اند. گنبد بنا دو پوسته دارد كه پوشش خارجي آن ويران شده بود و در سال‌هاي اخير، بازسازي شده است. بر سطح خارجي گنبد داخلي، اثرهايي از تيغه آجري ديده مي‌شود كه ساختمان دو پوش گنبد را به هم متصل مي‌كرد. اين بنا داراي يك ورودي در سمت جنوب با سردر فوق‌العاده رفيع است. درون گنبد ساده است و مقرنس‌كاري‌هايي مربوط به دوره تيموري در رواق وسطي پشت ضلع شمالي گنبدخانه ديده مي‌شود. اين اثر تاريخي در سال ۱۳۸۲ تحت عنوان مقبره امام غزالي به شماره ۸۹۴۴ در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيد.

تابران توس

جاذبه هاي گردشگري توس تابران توس

شهر تاريخي تابران توس در قرون پيشين به منطقه‌اي در ميان دو رشته كوه بينالود در جنوب و هزار مسجد در شمال اطلاق مي‌شده‌ است. اين ولايت مشتمل بر چهار شهر تابران، رادكان، نوغان و تروغبذ بوده و تابران كه اكنون به توس مشهور است در قرن ۴ هجري قمري بزرگ‌ترين شهر منطقه محسوب مي‌شده‌ است. آنچه از تابران توس قديم بر جاي مانده عبارتند از: باروي شهر، ارگ توس، گنبد هارونيه، بقاياي مسجد جامع تابران باغ و بناي نوساز آرامگاه فردوسي.

موزه شهر توس

موزه توس

نماي بيروني بناي موزه توس برگرفته از معماري دوره هخامنشي و همچنين مفاهيم اسطوره‌اي اشعار فردوسي است و از نقاط گردشگري توس است. اين موزه متشكل از چهار قسمت يا بخش است، كه بر اساس اشياي موزه تقسيم‌بندي شده است. موزه توس همچنين داراي غرفه فروش كتاب، نشريات و محصولات فرهنگي است كه به لحاظ موضوعي با حال و هواي آرامگاه فردوسي جور در مي‌آيند.

قبرستان عاشقان

جاذبه هاي گردشگري توس قبرستان عاشقان

 

 

قبرستان عاشقان مربوط به اواخر دوره تيموريان تا دوره قاجار است و در شهرستان مشهد، بخش مركزي، دهستان طوس، ۱۵۰ متري شمال غرب روستاي عاشقان واقع شده كه در آن سنگ قبرهاي صندوقي با حجاري‌هاي مذهبي و همچنين سنگ مزار محرابي وجود دارد. اين اثر در تاريخ ۲۷ اسفند ۱۳۸۶ به‌ عنوان يكي از آثار ملي ايران به ثبت رسيده است و از جاذبه هاي گردشگري توس است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۱۶:۳۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

جشن‌هاي سنتي در فستيوال‌ هاي ژاپن

جذابيت فستيوال‌ هاي ژاپن به‌ اندازه‌اي است كه هر ساله تعداد زيادي از گردشگران به اين كشور سفر مي‌كنند.
فستيوال‌ هاي ژاپن

جشن‌هاي سنتي ژاپن مانند جشن شكوفه هاي گيلاس ژاپن، مراسم آتش بازي در ژاپن، جشن سانجا، عيد ژاپن، جشن تكليف ژاپن، فستيوال هنري ژاپن و … زبانزد گردشگراني است كه از اين كشور بازديد مي‌كنند. در اين مطلب در  مجله دلتا به مهمترين فستيوال‌ هاي ژاپن مي‌پردازيم تا بتوانيد در صورت سفر به اين كشور، برنامه ريزي مناسبي براي شركت در آنها داشته باشيد.

فستيوال برف و يخ ژاپن در ساپورو

جشنوارۀ برف و يخ ژاپن هر سال در ماه فوريه در شهر ساپورو برگزار مي‌شود و طي آن هنرمندان مجسمه‌هايي از افراد معروف مي‌سازند و به نمايش مي‌گذارند كه به طور معمول در رسانه‌هاي جهان تصاويري از آن منتشر مي‌شود.

فستيوال‌ هاي ژاپن فستيوال برف و يخ در ساپورو ژاپن

مجسمه‌هاي غول پيكر يخي با ارتفاع نزديك به ۱۵ متر در اين فستيوال زمستاني در هنگام شب به كمك نور تصاوير خيره كننده‌اي مي‌آفريند و سالانه نزديك به ۲ ميليون نفر را براي ديدار يكي از جذاب‌ترين جشن‌هاي سنتي ژاپن راهي شهر ساپورو مي‌كند.

سابقه اين جشن به سال ۱۹۵۰ و بازي ساده دانش‌آموزان براي ساخت آدم برفي بر مي‌گردد. اين فستيوال به مرور زمان گسترش پيدا كرد و در حال حاضر در محل‌هاي ديگري هم مراسمي شبيه به آن برگزاري مي‌شود.

مراسم آتش بازي در ژاپن

در خيلي از كشورها مراسم آتش بازي انجام مي‌شود. حتماً مي‌دانيد كه اين مراسم در ايران به نام چهارشنبه سوري معروف است. متأسفانه در ايران اين كار به زيبايي كه در كشورهايي مانند ژاپن هست، انجام نمي‌شود.

در فصل تابستان در ژاپن جشنواره‌هاي آتش بازي زيادي برگزار مي‌شود كه صحنه‌هاي خيره كننده‌اي رقم مي‌زند. حضور در جشنواره‌هاي آتش بازي در فستيوال‌ هاي ژاپن، يك پيشنهاد بسيار جذاب است.

فستيوال‌ هاي ژاپن مراسم آتش بازي در ژاپن

آتش بازي رود سوميدا، آتش بازي خليج توكيو و آتش بازي جينگوگايئن سه آتش بازي بزرگ توكيو هستند.

جشن شكوفه هاي گيلاس ژاپن

جشن شكوفه‌هاي گيلاس ژاپن يا هانامي يك سنت طولاني براي گرامي داشتن زيبايي گل‌ها و تماشاي آنهاست.

فستيوال‌ هاي ژاپن جشن شكوفه هاي گيلاس ژاپن

يكي از معروفترين شكوفه‌ها كه در سراسر ژاپن يافت مي‌شود، شكوفه‌هاي گيلاس يا همان ساكورا(Sakura) است. هر سال در ماه‌هاي مارس و آوريل فستيوال هايي برگذار مي‌شود و مردم با حضور در مكان‌هاي عمومي پر از شكوفه‌هاي زيباي گيلاس به خوشگذراني و شكرگزاري اين نعمت مي‌پردازند و يكي از محبوب‌ترين فستيوال‌ هاي ژاپن است.

جشن سانجا

شهر توكيو پايتخت ژاپن، هر ساله در سومين جمعه، شنبه و يكشنبه ماه مي ميلادي برگزار مي‌شود و دسته‌هاي نمايشي به ارائه هنر خود در معبد آساكوسا مي‌پردازند. هر ساله صحنه‌هاي زيبا و جالبي از اين جشن در خبرگزاري‌هاي جهان مخابره مي‌شود كه در آن زنان و مردان هنرمند با نظمي دقيق و جالب به ارائه هنرهاي نمايشي مي‌پردازند.

فستيوال‌ هاي ژاپن جشن سانجا

فستيوال گانجيتسو

گانجيتسو(Ganjitsu) در زبان ژاپني به معناي سال نو است. ژاپني‌ها هم مانند خيلي از مسيحيان، ابتداي سال نو ميلادي را كه روز ۱ ژانويه است، جشن مي‌گيرند.

فستيوال‌ هاي ژاپن فستيوال گانجيتسو

در ژاپن ۳ روز اول سال تعطيل است و انواع جشن‌هاي سنتي ژاپن در سراسر كشور برگزار مي‌شود. ژاپني‌ها معتقدند كه بايد جشن گانجيتسو را به خوبي برگزار و از خداوند براي سال جديد طلب خير كنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۳:۲۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

وضعيت قيمتي املاك كمتر از ۱۰۰ متر مربع

هم‌اكنون با كمبود عرضه آپارتمان‌هاي كوچك و ميان‌متراژ در بازار، قيمت‌هاي عجيب و دور از انتظاري براي فروش آن‌ها پيشنهاد مي‌شود.
آپارتمان ‌هاي كمتر از ۱۰۰ مترمربع آگهي هاي ملكي
بررسي ميداني آگهي هاي ملكي عرضه شده به بازار خريد و فروش مسكن نشان مي‌دهد كه همچنان حجم آپارتمان ‌هاي كمتر از ۱۰۰ مترمربع و كوچك متراژ در مقايسه با واحد‌هاي بزرگ‌متراژ به ميزان قابل توجهي كاهش يافته است.

به گزارش مجله دلتا، يكي از مهم‌ترين مشكلات بازار مسكن عدم تعادل ميان واحدهاي عرضه شده و تقاضاي موجود در بازار است. به اين معناكه اگرچه حجم زيادي از تقاضاي مصرفي موجود در بازار به دليل كاهش قدرت خريد از يك سو و الگوي مناسب مصرفي از سوي ديگر به دنبال خريد آپارتمان‌هاي كوچك متراژ هستند اما سمت عرضه (بسازوبفروش‌ها) به دلايل مختلف از جمله ضوابط شهرسازي و بالا بودن هزينه‌هاي ساخت‌وساز، تمايل بيشتري به ساخت واحدهاي بزرگ متراژ دارند.

اين روند طي سال‌هاي گذشته منجر به نابساماني و عدم تعادل در بازار خريد و فروش مسكن شده است به‌طوري‌كه به دليل كمبود عرضه واحدهاي كوچك متراژ، قيمت‌گذاري مالكان براي فروش آنها نيز به گونه‌اي متفاوت رقم مي‌خورد.

هم‌اكنون نيز طي چندماه گذشته از سال ۹۹ كه بازار مسكن روند پرنوسان و پرجهشي را سپري كرده، مساله «كمبود آپارتمان كوچك متراژ»  در ميان آگهي هاي ملكي بازار به شدت به چشم مي‌خورد. بررسي‌ها نشان مي‌دهد: معدود آپارتمان‌هاي كوچك و ميان متراژ (كمتر از ۱۰۰ مترمربع) در بازار نيز عمدتا با قيمت‌هاي پيشنهادي عجيب و غريب براي فروش عرضه شده‌اند. همين موضوع نيز پروسه خريد آنها را براي متقاضيان حاضر در بازار دشوار كرده است.

در جدول زير تازه‌ترين آگهي‌ آپارتمان ‌هاي كمتر از ۱۰۰ مترمربع در شهر تهران ارائه شده است. براي اطلاع از قيمت دقيق خريد يا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و ساير شهرستان‌ها به سايت املاك دلتا مراجعه كنيد.

واحد‌هاي كمتر از ۱۰۰ مترمربع

پيشنهاد مطالعه: براي آگاهي از گزارش هاي ملكي بيشتر مطلب “خانه اولي‌ها بخوانند!” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۷:۲۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

اكسسوري هاي زنانه؛ ترند پاييز ۲۰۲۰

در اكسسوري زنانه ترند پاييز 2020 همانند فصل قبل دوگانگي خاصي ديده مي‌شود. دنياي فشن در اين فصل ترندهاي طبق چهارچوب و قواعد خاص را كنار زد.
اكسسوري زنانه ترند پاييز 2020

در اكسسوري زنانه ترند پاييز ۲۰۲۰ همانند فصل قبل دوگانگي خاصي ديده مي‌شود. مرواريدهاي ظريف در كنار زنجيرهاي درشت، گوشواره‌هاي اورسايز به شكل حيوانات و كيف‌هاي خاص همان‌طور كه يك روندي جديد در مد است، يادآور سبك‌هاي تاثيرگذار گذشته نيز مي‌شود. دنياي فشن در اين فصل ترندهاي طبق چهارچوب و قواعد خاص را كنار زد و اكسسوري‌هاي متفاوت را در ران‌وي‌ها به نمايش گذاشت. با مجله دلتا همراه باشيد.

اكسسوري زنانه ترند پاييز ۲۰۲۰

شال‌هاي پشمي پهن و قواره بزرگ

شال‌هاي پهن كه در ابعاد و اندازه‌هاي مختلف امسال بر روي دوش مدل‌ها در كت واك‌ها ديده مي‌شد يكي از اكسسوري زنانه ترند پاييز ۲۰۲۰ به شمار مي‌روند. اين شال‌ها يك آيتم خوب براي گرم كردن هستند؛ اگر به جنس كشمير، پشم‌هاي لطيف و يا مخمل كوبيده باشند. اگر پهناي شال را بيشتر در نظر بگيريد با وصل آن به دور سرشانه با يك سنجاق سينه مي‌توانيد يك شنل يا پانچو دوست داشتني براي استايل‌ خود داشته باشيد.

اكسسوري زنانه ترند پاييز 2020-شال

بستن دستمال گردن

دستمال گردن‌، در ادامه‌ي ترندهاي فصل قبل از اكسسوري‌هاي شيكي هستند كه در كنار پالتو و كت و شلوار براي شما يادآوار دهه‌هاي گذشته هستند. بستن دستمال گردن‌هايي در طرح‌هاي اسليمي، بته جقه، لوگوي برندها و يا ساده را همراه گردن‌بندهاي زنجيري را، براي اين فصل به شما پيشنهاد مي‌كنيم.

شال گردن و سنجاق‌سينه

اگر مي‌خواهيد طبق روند مد پاييز امسال استايل داشته باشيد، بهتر است جاي سنجاق سينه‌ها را تغيير دهيد. بر روي شال گردن‌هاي بافت زمستانه سنجاق سينه‌هاي متنوع بزنيد، با اين كار به جاي شال‌هاي هميشگي و يكنواخت يك آيتم خاص در استايل‌تان ايجاد مي‌كنيد.

اكسسوري زنانه ترند پاييز 2020-سنجاق

كلاه و هدبندها

طيف متنوعي از كلاه‌ها در استايل‌هاي پاييزي ديده شده است. از كلاه‌هاي بافتني هميشگي گرفته تا كلاه‌هاي كلاچ(Cloche) ، نيوزبوي (News boy)، ترپر (trapper) و فدورا (Fedora) به همراه بندهاي تزئيني و اكسسوري‌هاي نقره‌اي بر روي آن‌ها، از آيتم‌هاي فانتزي كمد پاييز شما مي‌تواند باشد. از تفاوت ديگر كلاه‌ها، تور متصل به آن‌ها است كه بر روي صورت قرار مي‌گيرد.

دستكش‌هاي چرمي

دست‌كش‌هاي چرمي از اكسسوري زنانه ترند پاييز ۲۰۲۰ به حساب مي‌آيند كه در مدل‌هاي مختلف طبق سبك پوشش كاربرد دارند. مثلا دستكش‌هايي كه به سبك راك هستند و تا نصف انگشتان را مي‌پوشانند متناسب با استايل كژوال به همراه كت‌هاي كوتاه چرمي و شلوار جين هستند. دستكش‌هاي چرمي كه كمي بلندتر هستند و به فرم چين خورده روي مچ دست قرار مي‌گيرند؛ يك اكسسوري شيك براي استايل‌هاي كمي رسمي‌تر به همراه پالتوهاي زمستانه است.

اكسسوري زنانه ترند پاييز 2020-دستكش

كمربندهاي زنجيردار

كمربندها از جمله اكسسوري‌هايي هستند كه بر روي كت‌ها و پيراهن‌هاي بافت پاييزي خيلي شيك هستند. اغلب كمربندهاي ترند امسال مانند ترندهاي اخير سگك‌هاي كمربند به شكل لوگوي برندها به همراه زنجير‌هاي طلايي آويز داشتند. اگر خيلي طرفدار اكسسوري‌هاي براق و طلايي نيستيد، همان كمربندهاي چرم مشكي به همراه يك سگك كوچك طلايي را انتخاب كنيد كه با استايل كژوال همخواني بيشتري دارند.

اكسسوري زنانه كمربند

ترند جوراب شلواري توري

جوراب شلواري‌هاي توري و نازك در كنار بوت‌هاي زمستانه از ديگر اكسسوري زنانه ترند پاييز ۲۰۲۰ است. همين تناقض جنس جوراب شلواري‌ها با حال و هواي سرد استايل را متفاوت نشان مي‌دهد. جوراب شلواري‌ برند‌ها از تورهايي با طراحي از لوگو خودشان به پاي مدل‌هاي فشن شو FW2020 ديده شد.

اكسسوري زنانه جوراب شلواري

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيشتر “نحوه ست كردن كيف و كفش زنانه” را مطالعه كنيد.

همچنين بخوانيد:

چگونه سبك لباس پوشيدن خود را پيدا كنيم؟

بايد و نبايد‌ هاي استفاده از اكسسوري براي خانم‌ ها

نكات تركيب رنگ قهوه‌اي با رنگ‌هاي ديگر

۹ روش براي پوشيدن لباس هاي تكراري


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۰۹:۵۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

نحوه ست كردن كيف و كفش زنانه

يكي از قوانين مد كه همه خانم‌ها در تمام سنين دارند ست كردن كيف و كفش است. نحوه ست كردن كيف و كفش چگونه است؟
نحوه ست كردن كيف و كفش

سليقه، اصل اساسي در استايل هر شخص و همينطور در نحوه ست كردن كيف و كفش است، اما دانستن برخي از قوانين تاثير زيادي روي انتخاب خواهد گذاشت. كيف و كفش از اكسسوري‌هايي هستند كه سريع ديده مي‌شوند تطابق نداشتن آنها زود خود را نشان مي‌دهد. اگر شما هم مثل اكثر خانم‌ها مشكي و سفيد اولين انتخابتان براي خريد كيف و كفش است، بايد بگوييم اين دو رنگ با اكثر  رنگ‌ها و بافت‌ها هماهنگ مي‌شود اما اگر يكنواخت و كسل‌كننده به نظر مي‌رسد، سعي كنيد از كيف‌هاي جير، كيف‌هاي دوشي چرم و بوت‌هاي چرمي و كشي استفاده كنيد. با مجله دلتا همراه باشيد.

نحوه ست كردن كيف و كفش 

اگر رنگ مشكي را در سبك لباس پوشيدن‌ مي‌پسنديد، براي يكنواخت و تكراري به نظر نرسيدن از طرح‌هاي مختلف در كيف و كفش خود استفاده كنيد. براي مثال مي‌توانيد كيف جير را با كفش چرم مات مشكي ست كنيد. البته در انتخاب طرح‌ها هم بايد دقت داشته باشيد تا تناسب را حفظ كنيد. كيف مشكي با تمام رنگ‌هاي خنثي هماهنگي دارد. اگر كيف شما مجلسي است مي‌توانيد كفش خود را از انواع كفش‌ها و صندل‌هاي مجلسي با رنگ‌هاي خنثي انتخاب كنيد و اگر كيف شما براي استفاده روزمره مناسب است مي‌توانيد از كتاني، كفش لوفر، كفش‌هاي عروسكي و تخت كمك بگيريد.

 • رنگ سفيد شايد از نظر خيلي از خانم‌ها رنگ سختي براي ست كردن لباس باشد ولي رنگ طلايي مي‌تواند مكمل يك كيف زيبا براي مهماني باشد.
 • تركيب كفش‌هاي روزمره و ساده با كيف مجلسي ترندي كه اين روزها خيلي طرفدار دارد.

نحوه ست كردن كيف و كفش صندل ترندي

 • جزئيات را به استايل خود اضافه كنيد! يك كيف با طراحي متفاوت و صندل زنانه مجلسي ساده تركيب خوبي را با هم مي‌سازد.
 • استفاده از رنگ‌هاي پاستلي دلنشين را بيشتر در كيف و كفش بكار ببريد.

نحوه ست كردن كيف و كفش صندل

 • كيف و كفش طرح‌دار را مي‌توان با رنگ هاي ساده و درخشان تركيب كرد.
 • مي‌توانيد رنگ كفش يا صندل خود را با رنگ طرح‌هاي كيف خود ست كنيد.

نحوه ست كردن كيف و كفش صندل

 • هنگامي كه دو طرح را مي‌خواهيد ست كنيد دقت كنيد كه هر دو از يك خانواده نباشند.
 • يكي ديگر از روش ها هماهنگ كردن بافت و جنس كيف و كفش است.
 • دقت داشته باشيد كه جزئيات روي كيف را با جزئيات و تزئينات كفش هماهنگ كنيد.

 • كيف و كفش هاي تيره را در هر جايي مي‌توان استفاده كرد.

نحوه ست كردن كيف و كفش مشكي

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيشتر “استايلي با رنگ نارنجي در روز هاي پاييزي” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۸:۰۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

ست كردن رنگ‌ هاي پاستيلي در لباس

اگر مي‌خواهيد در مورد ست و تركيب كردن رنگ‌هاي پاستيلي بدانيد، اين مقاله به شما كمك مي‌كند.
رنگ‌هاي پاستيلي

بهترين نكته در مورد رنگ‌ هاي پاستيلي اين است كه به دليل داشتن هاله‌هاي مشترك و ته‌ رنگ سفيد، اكثر آن‌ها با يكديگر ست مي‌شوند. رنگ‌ پاستيلي در دنياي مد بسيار محبوب هستند، زيرا بسياري از افراد با لباس‌هايي كه تماما رنگ پاستيلي داشته باشند، احساس راحتي مي‌كنند و آنها را به لباس‌هاي رنگ روشن ترجيح مي‌دهند. با بخش مد و زيبايي مجله دلتا همراه باشيد.

Pastel color of clothes

رنگ زرد پاستيلي با صورتي‌ها و ارغواني‌هاي پاستيلي

ست كردن رنگ‌ زرد پاستيلي با صورتي‌ها و ارغواني‌هاي پاستيلي هميشه زيبا مي‌شود. اين تركيب يادآور بهشت است و زرد پاستيلي هم امسال ترند شده است و انتخاب‌هاي بسيار زيادي داريد كه مي‌توانيد آنها را به صورت آنلاين پيدا كنيد. اگر هوا كمي سرد است، پليوري به رنگ زرد پاستيلي با شلوار كتان يا گشاد بپوشيد. همچنين مي‌توانيد يك كت صورتي پاستيلي را براي جلسات كاري خود انتخاب كنيد.

رنگ شاد

رنگ پاستيلي آبي را با سبز ست كنيد

اين رنگ‌ها براي كت و شلوار زنانه عالي است. مي‌توانيد رنگ يكي از آن‌ها را پررنگ‌تر از ديگري انتخاب كنيد و تضاد رنگي در لباس‌ خود داشته باشيد و يا اينكه سايه‌هاي كمرنگ‌تر از هر دو رنگ را بپوشيد و به لباس‌هاي خود ظاهري ملايم‌تر بدهيد. اگر كمي رنگ ارغواني و يا زرد به لباس‌هاي خود اضافه كنيد، مشكلي پيش نخواهد آمد!

رنگ پاستيلي

رنگ‌هاي خنثي و ملايم پاستيلي

اگر رنگ زياد و غليظ شما را مي‌ترساند، هميشه اين انتخاب را داريد كه از رنگ‌ هاي پاستيلي ملايم و خنثي‌تر استفاده كنيد و رنگ‌هايي را با هم ست كنيد كه از يك خانواده هستند و تنها هاله و تن‌هاي آن‌ها با يگديگر متفاوت است مانند قرمز كم‌ رنگ، نارنجي‌هاي پاستيلي و زردهاي پاستيلي. همچنين مي‌توانيد محتاطانه‌تر در مورد لباس‌هايتان تصميم بگيريد، حتما نيازي نيست كه هر تكه از لباستان يك رنگ باشد. تنها مي‌توانيد كت خود را با رنگ پاستيلي انتخاب كنيد و باقي لباس‌ها را مانند بلوز و شلوار ساده نگه داريد.

پاستيلي

اكسسوري‌هاي پاستيلي رنگ

اكسسوري را فراموش نكنيد، آنها مي‌توانند دقيقا همان چيزي باشند كه شما احتياج داريد، مخصوصا جوراب شلواري‌هاي با رنگ پاستيلي كه امسال بسيار ترند شده‌اند. اكسسوري‌ها با رنگ پاستيلي براي كساني مناسب است كه تنها كمي رنگ براي لباس‌هاي خود مي‌خواهند و نه اينكه تمام لباس‌هايشان پاستيلي رنگ باشد. يك كيف يا يك جفت كفش پاستيلي رنگ راهي عالي براي ست كردن رنگ پاستيلي با لباستان است. استفاده از اكسسوري مانند جادويي مي‌ماند كه مي‌تواند ظاهر شما را كسل كننده به چشمگير تغيير دهد.

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “اصولي كه هر خانم خوش تيپي دارد” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۹:۵۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

چگونه لباس ورزشي مناسب انتخاب كنيم؟

پوشيدن لباس ورزشي مناسب، ورزش كردن را لذت بخش‌تر مي‌كند.
لباس ورزشي

خوشبختانه روز به روز به تعداد علاقمندان به ورزش اضافه مي‌شود و عده بيشتري متوجه تاثيرهاي بي‌نظير ورزش هستند. اگر شما هم ورزشكار هستيد بهتر است از لباس ورزشي مناسب و حرفه‌اي استفاده كنيد تا هنگام فعاليت، بدن آرامش بيشتري داشته باشد و از ورزش كردن لذت بيشتري ببريد. با مجله دلتا همراه باشيد تا با انواع لباس‌ ورزشي مناسب آشنا ‌شويد.

اهميت دادن به جنس لباس

اين روزها به دليل شرايط اقتصادي، كيفيت خيلي چيزها پايين آمده است تا قيمت‌ها براي اقشار مختلف، مناسب باشد. انواع لباس ورزشي زنانه و مردانه در بازار موجود هستند كه عليرغم رنگ‌بندي زيبا و قيمت پايين، براي ورزش كردن آن هم به صورت حرفه‌اي مناسب نيستند. در ساخت اين لباس‌ها از الياف مصنوعي مانند پلاستيك استفاده شده و به همين دليل ورزشكار علاوه بر تعريق زياد، از بوي بد بدن هم اذيت خواهد شد و همين دو نكته كافي است كه لذت ورزش را از بين ببرد. به همين دليل براي انتخاب لباس ورزشي مناسب سراغ الياف طبيعي يا الياف تكنولوژيك مثل نانو برويد تا دچار اين دردسرها نشويد.

برند در لباس ورزشي مهم است؟

در هر حيطه‌اي برندهايي هستند كه به صورت تخصصي كار مي‌كنند. براي مثال شلوارها و لگ‌هاي زنانه برندهاي معتبر ورزشي، علاوه بر داشتن الياف مناسب، در بخش زانوها داراي الياف متفاوتي هستند كه حركت را آسان‌تر كند. به همين دليل است كه ورزشكاران حرفه‌اي تنها سراغ محصولات برندهاي معتبر مي‌روند. اگر شما هم به صورت حرفه‌اي ورزش مي‌كنيد؛ حتما براي تهيه لباس ورزشي استاندارد هزينه كرده و به اين هزينه به ديد يك سرمايه گذاري براي سلامتي‌ خود نگاه كنيد.

لباس ورزشي مناسب

لباس ورزشي مناسب و معجزه رنگ‌ها

رنگ‌هاي شاد و پر انرژي و تاثير آنها بر روحيه افراد مي‌تواند باعث نشاط بيشتري در ورزش شود. همين نشاط به انگيزه بالاتر تبديل خواهد شد. بنابراين موقع خريد لباس ورزشي سراغ رنگ‌هاي زيبايي كه به رنگ پوستتان مي‌آيند، برويد.

ست مناسب باشگاه

 • شلوارك و نيم تنه: پوشيدن نيم تنه به خصوص براي خانم‌هايي كه در قسمت شكم و پهلو اضافه وزن ندارند، بهتر است.
 •  شلوارك و تاپ ورزشي: پوشيدن تاپ براي افرادي كه به نيم تنه علاقه ندارند يا شكم و پهلو دارند، توصيه مي‌شود.
 •  لگ و تاپ: در نيمه دوم سال كه هوا سرد است، به جاي پوشيدن شلوارك، مي‌توانيد تاپ ورزشي را با لگ ست كنيد.
 • لگ و نيم تنه: گزينه‌اي است كه هم براي تابستان و هم براي زمستان مناسب است.

ست ورزشي با هودي زنانه

هودي‌هاي زنانه گزينه جديد و بسيار پرطرفدار اين روزهاي دنياي ورزش است. زيباترين مدل هاي هودي زنانه را مي‌توان با لگ بلند، لگ برمودا و شلوار دمپا گشاد ورزشي ست كرد و تركيب زيبايي به وجود آورد. هودي را بسته به جنس آن مي‌توان در فصل‌هاي مختلف پوشيد؛ اما بيشتر طرفداران در فصل‌هاي سرد سال سراغ اين مدل لباس مي‌روند. پوشيدن يك هودي آزاد و بلند با شلوار دمپا گشاد مي‌تواند گزينه‌ مناسبي براي پياده‌روي و دويدن باشد.

لباس ورزشي زنانه

اهميت كفش ورزشي

كفش‌هاي ورزشي اغلب داراي رويه مشبك يا توري هستند تا باعث گردش هوا و مانع از تعريق پا شوند. اين كفش‌ها بايد كفي مناسب و كاملا استاندارد داشته باشند. دقت كنيد كه برندهاي ورزشي براي هر ورزش خاص، كفش مخصوص طراحي مي‌كنند تا ورزشكار بتواند بهترين عملكرد را از خود نشان دهد. پس با توجه به نوع ورزشي كه مي‌خواهيد انجام دهيد، كفش ورزشي مناسب انتخاب كنيد.

 

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با انواع لباس ورزشي مردانه “لباس ورزشي مردانه در يك نگاه” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۶:۲۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

شلوار مناسب براي آقايان لاغر اندام

براي انتخاب شلوار غير رسمي آقايان لاغر اندام دو انتخاب داريد. يا شلوارهايي كه روي بدن راحت قرار مي‌گيرند و به اصطلاح شلوارهاي آزاد ناميده مي‌شوند. منظور ما از آزاد بودن شلوار، اصلا گشاد بودن آن نيست.
شلوار مناسب آقايان لاغر

آقايان لاغر اندام و قد بلند حتما با اين معضل حين خريد شلوار دست و پنجه نرم مي‌كنند كه شلواري اندازه‌ي خود نمي‌يابند. حتي اگر خيلي خوش شانس باشند و بلندي شلوار مناسب قد آن‌ها باشد كمر شلوارها معمولا اندازه‌ي آن‌ها نيست. البته اين‌ها مشكلاتي است كه با حضور يك خياط رفع مي‌شود. هدف ما در اين پست راهنمايي دادن به شما براي انتخاب شلوار مناسب آقايان لاغر اندام است. با مجله دلتا همراه باشيد.

شلوار مناسب آقايان لاغر : فرم اندام مستطيلي شكل

ويژگي‌هاي اندام به اين شرح است: كمر، سرشانه و پاها در يك راستا قرار گرفته‌اند. بازوها و ران‌هاي شما لاغر هستند. شلواري كه  انتخاب مي‌كنيد بايد اين لاغري را پوشش دهد و هيكل شما را متناسب سازد.

شلوار جين

جين تنگ حجم ساق پا و ران را براي شما متناسب مي‌كنند و تنها كاري كه بايد انجام دهيد انتخاب لباس مناسب براي بالاتنه‌ است. بهتر است آن را با پيراهن يا ژاكتي ست كنيد كه در عين فرم دادن به اندام مناسب باشد و چاق‌تر از حد معمول نشان ندهد.

شلوار مناسب آقايان لاغر جين

شلوار رنگي

براي انتخاب شلوار غير رسمي آقايان لاغر اندام دو انتخاب داريد. يا شلوارهايي كه روي بدن راحت قرار مي‌گيرند و به اصطلاح شلوارهاي آزاد ناميده مي‌شوند. منظور ما از آزاد بودن شلوار، اصلا گشاد بودن آن نيست. شلوار بايد اندازه بدن باشد و به درستي روي كمر فيت شود. اين شلوارها با حجم دادن به بدن، شما را پرتر نشان مي‌دهند. مي‌توانيد رنگ‌هاي خاكستري، سفيد يا آبي را انتخاب كنيد كه به خوبي روي بدن شما مي‌نشينند. ولي به سراغ شلوارهاي طرح‌دار و الگودار نرويد. چرا كه ممكن است در صورت انتخاب مدل نامناسب هيكل شما كوچكتر و لاغرتر ديده شود.

شلوار مناسب آقايان لاغر رنگي

شلوار مجلسي

براي انتخاب شلوار مجلسي آقايان لاغر اندام كافيست به سراغ مدل‌هاي تنگ برويد. قوانيني كه در مورد شلوار جين و رنگي گفته شد را براي اين شلوارها نيز اعمال كنيد.

شلوار مناسب آقايان لاغر : هيكل‌هاي ورزشكاري

هيكل شما داراي اين ويژگي‌ها است: شانه‌هاي عريض. بدني ماهيچه‌اي، كمري باريك‌تر از شانه‌ها ولي نه به باريكي هيكل‌هاي مثلث وارونه.

جين

شلوار جين پوشيدن شايد براي شما به اين دليل سخت است كه ران‌هاي شما را مورد فشار قرار مي‌دهد. پس به دنبال مدلي از جين باشيد كه اولا در قسمت ران جنسي سخت‌تر دارد و كشي و چسبان نيست و ثانيا پاچه‌هاي آن اندازه باشد و بلند و كوتاه بودنش نياز به اندازه كردن مجدد نداشته باشد.

شلوار مناسب آقايان لاغر جين هيكلي

شلوار رنگي

براي شلوار مجلسي سعي كنيد مدل‌هاي فيت بدن را بيابيد و رنگ‌هاي مختلف را نيز امتحان كنيد. از موارد بيش از حد حجيم دوري كنيد.

شلوار مجلسي

براي شلوار مجلسي آقايان لاغر اندم به فيت بدن بودنشان بيشتر توجه كنيد. شلوارهاي مجلسي مي‌توانيد مدل‌هاي طرح‌دار و الگودار را انتخاب كنيد و تناسب اندامتان بهم نخورد. رنگ‌هاي تيره انتخاب كنيد كه با پيراهن‌هاي رنگ روشن‌ به خوبي ست مي‌شود.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيشتر با مطالب مد و زيباي “انتخاب لباس مردانه متناسب با رنگ پوست” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۳:۲۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

استايلي با رنگ نارنجي در روز هاي پاييزي

اين رنگ را نيز به‌عنوان يكي از گزينه‌هاي موردنظر در كمد لباس امسال خود داشته باشيد. استايلي با رنگ نارنجي را در اين مطلب مجله دلتا ببينيد.
استايلي با رنگ نارنجي

نارنجي يكي از شاداب‌ترين و بانشاط‌ترين رنگ‌ها است. رنگي كه از تركيب رنگ پرشور و حرارت قرمز و رنگ درخشان و شاد زرد به‌وجود مي‌آيد. شايد در كشورمان كمتر شاهد پوشيدن لباس‌هايي با رنگ نارنجي باشيم، اما اين رنگ در روز‌هاي پاييز انتخاب بسيار جذابي در استايل است، پس اين رنگ را نيز به‌عنوان يكي از گزينه‌هاي موردنظر در كمد لباس امسال خود داشته باشيد. استايلي با رنگ نارنجي را در اين مطلب مجله دلتا ببينيد.

استايلي با رنگ نارنجي در روز هاي پاييزي

رنگ نارنجي

نارنجي درست مانند تمامي رنگ‌هاي ديگر، طيف وسيعي دارد. از آنجا كه رنگ‌هاي فرعي مانند رنگ نارنجي از تركيب دو رنگ اصلي به‌وجود مي‌آيند، خصوصيات دو رنگ تشكيل‌دهنده را نيز در خود دارند. مسلم است كه هرچه مقدرا هركدام از اين رنگ‌ها بر ديگري غالب شود، خصوصيات همان رنگ نيز بيشتر در رنگ نارنجي به‌دست آمده، خودش را نشان مي‌دهد.

تركيب نارنجي و آبي

آبي، رنگ مكمل يا متضاد رنگ نارنجي است. تركيب آبي و نارنجي، يكي از گزينه‌هاي مناسب در ست كردن لباس است؛ به‌شرطي كه توناژ رنگي مناسب را پيدا كنيد. مثلا اگر نارنجي روشن مي‌پوشيد، از آبي روشن‌تر استفاده كنيد و اگر نارنجي تيره مي‌پوشيد، از توناژ آبي تيره مثل آبي كبالت استفاده كنيد.

استايلي با رنگ نارنجي و آبي

بنفش

اگر استايل‌هاي ماكسيمال، كالر بلاكينگ و… را مي‌پسنديد، اين تركيب كاملا مناسب شماست. تركيب رنگ‌هايي كه هردو خاص و به‌اصطلاح جيغ هستند و در چشم. براي اين نوع تركيب، بهتر است كه از كيف و كفش و پيراهن يا تيشرتي با رنگ خنثي يا همان نارنجي كمرنگ استفاده كنيد؛ مگر اينكه قصد داشته باشيد كه توجه‌ها را به‌خود جلب كنيد.

استايلي با رنگ نارنجي و بنفش

زرد

زرد و نارنجي، هم‌خانواده هستند. بسياري از افراد، علاقه‌اي به استفاده از رنگ‌هاي هم‌خانواده در كنار يكديگر ندارند، اما برخي نيز آن را مي‌پسندند. اگر از تركيب رنگ‌هاي نارنجي و زرد استفاده مي‌كنيد، از رنگ زرد، كمتر و از رنگ نارنجي بيشتر استفاده كنيد، زيرا استفاده زياد از رنگ زرد، چشم را خسته مي‌كند.

استايلي با رنگ نارنجي و زرد

نارنجي و رنگ‌هاي خنثي

مشكي: همانطور كه مي‌دانيد، رنگ‌هاي خنثي ازجمله مشكي، سفيد و خاكستري، تقريبا با تمامي رنگ‌ها ست مي‌شوند و رنگ نارنجي نيز از اين قاعدع مستثني نيست. تركيب نارنجي و مشكي، بسيار زيبا و چشمگير است.

استايلي با رنگ نارنجي با مشكي

سفيد: يكي ديگر از رنگ‌هاي خنثي است كه تقريبا به هيچ رنگي، نه نمي‌گويد. اگر نارنجي روشن را همراه با رنگ سفيد بپوشيد، پوستتان تيره‌تر نشان مي‌دهدو برعكس.

خاكستري: جزو دوست‌داشتني‌ترين رنگ‌هاست. شايد هيچ تركيبي بهتر از تركيب پالتو و شلوار يا كت‌وشلوار خاكستري با پيراهن يا كيف و كفش نارنجي نباشد.

طرح نارنجي لباس

اگر رنگ نارنجي را دوست داريد، اما نمي‌خواهيد زياد به چشم بياييد، از رنگ‌هاي جيغ زياد استفاده كنيد. پيشنهاد ما به شما استفاده از لباسي طرحدار مثل طرح گل‌گلي با رنگ نارنجي است.

اكسسوري رنگ نارنجي

اگر پيشنهاد آخر هم نظرتان را جلب نكرد، آخرين روش براي استفاده از رنگ نارنجي در لباس، اكسسوري نارنجي است؛ به‌خصوص درحال حاضر كه زيورآلات دستساز مكرومه‌بافي و كاموايي و… در رنگ‌هاي مختلف شاد توليد مي‌شود. كيف و كفش نارنجي هم گرما را به استايل شما مي‌آورند؛ به‌شرطي كه رنگ بقيه استايل را هوشمندانه انتخاب كنيد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيشتر “استايل دامن در پاييز” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۷:۳۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

دامن پليسه در استايل روزهاي پاييزي

مطمئن باشيد كه يك بافت سايز بزرگ مي تواند يك ست ايده آل براي دامنه پليسه در روز هاي پاييزي باشد.
دامن پليسه

يكي از ترند‌هايي كه شما قطعا در پاييز امسال نبايد از دست بدهيد، دامنه پليسه است. با دامن پليسه يك استايل شگفت انگيز بسازيد. اگر مي‌خواهيد يك استايل خياباني شيك با دامنه پليسه داشته باشيد نياز است چند موردي به استايل خود اضافه كنيد تا بهترين خود باشيد. با مجله دلتا همراه باشيد.

دامنه پليسه با لباس بافتني سايز بزرگ

دامنه پليسه با يك تاپ بافتني شل بدون در نظر گرفتن ژاكت يا پليور بسيار شگفت انگيز به نظر مي‌باشد. براي روي آن از يك ژاكت جين استفاده كنيد. مطمئن باشيد كه يك بافت سايز بزرگ مي تواند يك ست ايده آل براي دامنه پليسه باشد. يك بافت آستين كوتاه موهر به رنگ آبي تيره را مي توان با يك دامنه پليسه زير زانو يا يك كفش پاشنه دار مجلل تكميل كرد.

دامن پليسه با بافتي

استفاده از رنگ روشن

اگر دامن رنگ روشن است آن را با رنگ‌هاي خنثي ست كنيد. اين باعث مي‌شود لباس شما متعادل به نظر برسد و همچنان تمركز اصلي روي دامن باقي مي‌ماند. يك بلوز آستين بلند يقه هفت مشكي با يك دامنه پليسه طلايي روشن فوق العاده به نظر مي رسد.

براي يك استايل ساده، به سراغ يك شوميز آستين بلند سفيد با بافت توري برويد در كنار آن دامن زرد رنگ مديوم بسيار شيك به نظر مي‌رسد.

دامن پليسه طلايي

استايلي درجه يك با دامن پليسه

يك شوميز كرم سفيد مدل پرك‌دار با يك دامن پليسه نقره‌اي متاليك براق و يك جوراب مشكي با كفش پاشنه‌دار مشكي استايل فوق العاده‌اي مي‌شود.

استايل با دامن كوتاه

دامن كوتاه را مي‌توانيد با بوت‌هاي بلند تا زانو و كت‌هاي مناسب ست كرد. خانم‌هايي كه دامن‌هاي پليسه كوتاه با پليورهاي يقه اسكي بزرگ، نيم‌بوت و كيف‌هاي با بند بلند پوشيده‌اند، ظاهري خيره كننده دارند. به علاوه، اگر كسي پا‌هاي كوتاه دارد حتما دامن كوتاه با يك بوت بلند انتخاب كند.

دامن پليسه كوتاه

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر “تركيب رنگ هايي كه هيچ وقت از مد نمي افتد” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۰۸:۵۰ توسط:مجله دلتا موضوع: