امیر مسعودی
درج آگهی رایگان جدید

قالیشویی
تعمیر درب پارکینگ
شرکت سمپاشی
مجله دلتا مجله دلتا .

مجله دلتا

معرفي مركز حيدر علي اف جاذبه ي گردشگري باكو

باكو، پايتخت مدرن و ساحلي كشور آذربايجان است كه در كنار درياي كاسپين قرار دارد.
جاذبه ي گردشگري باكو

براي آن كه مركز حيدر علي اف را پيدا كنيد، لازم نيست دقت چنداني به خرج دهيد، چرا كه از فواصل خيلي دور، سازه‌اي متفاوت، جذاب و سپيد رنگ در محوطه‌اي وسيع خودنمايي مي‌كند. براي تفريح و وقت‌گذراني در كنار اين مجموعه، گزينه‌هاي متفاوتي پيش روي شماست. مي‌توانيد تنها به تماشاي اين ساختمان از بيرون اكتفا كنيد و يا در كنجكاوي پا را فراتر گذاشته و وارد مجموعه شويد تا ببينيد درون اين سازه عجيب و غريب و چشم‌نواز چه خبر است. اگر شما هم به اندازه ما كنجكاويد تا درباره اين جاذبه ي گردشگري باكو بيش‌تر بدانيد، همراه مجله دلتا بمانيد.

آشنايي با مركز حيدر علي اف

مركز حيدر علي اف يا حيدر عليف، سازه‌اي زيبا و شكوهمند است كه با طراحي خارق‌العاده و منحصر به فردي بنا شده و در قلب شهر باكو دلبري مي‌كند. امروزه در كنار جاذبه‌هاي تاريخي پايتخت آذربايجان، اين مركز فرهنگي يكي از مهم‌ترين و پربازديدترين ديدني‌‎هاي گردشگري باكو محسوب مي‌شود و به عنوان نمادي از شهر باكوي مدرن و كشور پيشرفته آذربايجان شناخته مي‌شود. در حال حاضر گردشگران بسياري، در طي سفر چند روزه خود به سراغ سازه حيدر علي اف مي‌روند تا حداقل با آن، عكسي به يادگار بگيرند.

جاذبه ي گردشگري باكو آشنايي با مركز حيدر علي اف

موزه حيدر علي اف

جذاب‌ترين بخش مركز حيدر علي اف، موزه آن است كه در سه طبقه به شما امكان مي‌دهد تا با حيدر علي اف، رهبر ملي آذربايجان و سومين رييس جمهور اين كشور آشنا شويد. كافي است به درون اين بخش پا بگذاريد، به زودي مجذوب طراحي داخلي و نحوه به نمايش گذاشتن اطلاعات آن خواهيد شد و متوجه نمي‌شويد چطور زماني از روزتان را صرف گشت و گذار در موزه حيدر علي اف كرده‌ايد.

جاذبه ي گردشگري باكو موزه حيدر علي اف

در اين بخش صفحه نمايش‌هايي بزرگ، لمسي و جالب توجه قرار داده شده و در محيطي تعاملي عكس‌ها و زندگي‌نامه حيدر علي اف را در اختيار بازديدكنندگان قرار مي‌دهند. با گشت و گذار در اين موزه با بخش‌هاي مختلف زندگي كاري و شخصي حيدر علي اف آشنا مي‌شويد و از اهميت اين مرد در تاريخ سياسي جمهوري آذربايجان آگاه خواهيد شد.

جاذبه ي گردشگري باكو موزه حيدر علي اف

لباس‌هاي رسمي، مدال‌هاي مختلف، ماشين‌هاي تشريفاتي و لوازم منزل حيدر علي اف، از جمله چيزهايي است كه مي‌توانيد در اين موزه شكيل و منحصر به فرد در گردشگري باكو، از نزديك ببينيد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري باكو “راهنماي سفر زميني به باكو” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۲۱:۰۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

دشت لار ، گردش در اطراف تهران

دشت لار يكي از جاهاي ديدني مازندران است كه فاصله چنداني تا تهران ندارد.
ديدني هاي دشت لار

طبيعت‌گردي آن‌قدرها هم ساده و راحت نيست. ديدني‌هاي مقصد سفر است كه باعث مي‌شود دوري راه و پياده‌روي طولاني را به جان بخريد. دشت لار و شقايق‌هاي زيبايش در مازندران قرار گرفته. اين دشت از سال ۱۳۵۴ پارك ملي اعلام شده. از ۱۳۶۱ هم منطقه حفاظت‌شده به‌شمار مي‌رود. دشت لار را در حاشيه دماوند پيدا مي‌كنيد. جايي كه از تهران چندان هم دور نيست. ما در مجله دلتا از ديدني‌ هاي دشت لار برايتان نوشته‌ايم. درباره‌ گونه‌هاي جانوري و گياهي تعريف كرده‌ايم. نشاني و دسترسي به پارك ملي را هم توضيح داده‌ايم.

لار؛ دشت پرگل و تماشايي ايران

دشت لار به دشت شقايق هم معروف است. پس تعجبي ندارد اگر فكر كنيم جذاب‌ترين منظره‌ آن شقايق‌هاي بي‌شمار‌ي‌ست كه در خرداد ماه همه جاي دشت مي‌رويند.

ديدني هاي دشت لار ديدني هاي دشت لار لار؛ دشت پرگل و تماشايي ايران

 

شقايق تنها گل اين دشت نيست. گل‌هاي زرد و بنفش زمين را رنگ مي‌كنند. از ميان‌شان رود جاري مي‌شود. بالاي سرتان آسمان آبي‌ست. سكوتي دلپذير همه جا را پر مي‌كند. هر قدر مي‌خواهيد تماشا كنيد، عكس بگيريد و نفس عميق بكشيد

آبشار سفيد‌آب؛ زلال و قشنگ

آبشار سفيدآب يكي ديگر از جاهاي ديدني‌ دشت لار است. اين آبشار نزديك درياچه سد لار قرار گرفته. صداي دل‌انگيز شرشر آب زير آسمان آبي، يكي از صحنه‌هايي‌ست كه در خاطرتان مي‌ماند. اين‌جا به آبشار قو هم معروف است.

 

ديدني هاي دشت لار آبشار سفيد‌آب؛ زلال و قشنگ

سد لار؛ باشكوه و تماشايي

در حدود ۷۵ كيلومتري پايتخت، سد لار با رودخانه جذابش قرار گرفته. مي‌توانيد يك روز را با منظره دلچسب سد لار بگذاريد و از طبيعت اطرافش لذت ببريد.

ديدني هاي دشت لار سد لار

رودخانه سفيدآب؛ زيبا و پر آب

از نام رودخانه سفيدآب معلوم است كه چه آب زلالي دارد. مي‌توانيد ساعتي كنار اين رودخانه قدم بزنيد. بعد كنارش بنشينيد و به صداي گوش‌نواز آب جاري گوش دهيد. اگر خرداد باشد، اطراف‌تان پر از گل‌هاي رنگي‌ست.

ديدني هاي دشت لار رودخانه سفيدآب؛ زيبا و پر آب

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري ايران “طبيعت گردي در ترز” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۰:۵۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

شيلين، جنگل سنگي چين

آيا تا به حال اسم جنگل سنگ را شنيده‌ايد؟ جنگلي با زيبايي‌هاي نفس‌گير كه ارزش يك‌بار ديدن را ‏دارد. ديدار از جنگل ‏سنگ شيلين تجربه اي بسيار جالب است.
جنگل‌-سنگي-چين-شيلين

جنگل‌ سنگي شيلين در كشور چين قرار دارد.چين، پر جمعيت ترين كشور دنيا، در شرق قاره آسيا قرار گرفته است. اين كشور زيبا و خوش آب و هوا داراي چشم اندازهاي طبيعي بي‌شماري است كه گويي تمامي ندارد. از اين رو چين به يكي از پربازديدترين كشورهاي دنيا تبديل شده و مورد توجه گردشگران زيادي قرار گرفته است.در اين مطلب مجله دلتا قصد دارد شما را با يكي از خارق‌العاده‌ترين پديده‌هاي طبيعي يعني جنگل سنگي چين آشنا كند.

جنگل سنگي شيلين يكي از زيباترين مكانهاي طبيعي دنياست كه در استان يون‌نان در جنوب‌غربي چين قرار دارد. يون نان Yunnan يكي از استان‌هاي جمهوري‌خلق چين است. يون‌نان در منطقه‌اي كوهستاني قرار دارد. با ارتفاعات بلند از سمت شمال‌ غربي و ارتفاعات كم در جنوب شرقي.در غرب يون‌نان ارتفاع بالاترين نقاط قله‌ها تا پايين‌ترين قسمت دره‌ها تا ۳۰۰۰ متر متغير است.

اين كوه‌هاي سربه فلك كشيده مساحتي بالغ بر سيصد كيلومتر مربع را در برگرفته‌اند و در حدود ۲۷۰ ميليون سال قدمت دارند سنگ‌ها و صخره‌ها به صورت شگفت‌انگيزي قرار دارند و مانند اين است كه درختاني ساخته شده از سنگ سر به آسمان كشيده شده باشند كه فعاليت‌هاي زمين لرزه‌اي و فرسايش آب و باد در طول هزاران سال اين سازه‌هاي سنگ آهك را بدين شكل درآورده است.

جنگل سنگي كه وسعتي برابر ۳۵۰ كيلومتر مربع دارد در سال ۱۹۸۴ به عنوان پارك ملي شناخته شد. ‏در سال بيشتر از ۱۰ ميليون گردشگر از سرتاسر دنيا از اين مكان عجيب ديدن مي‌كنند.

جنگل سنگي

مردم محلي هر ساله در ۲۴ ژوئن، جشنواره باستاني و مورد احترام مشعل را در شيلين، جنگل‌ سنگي چين برگزار مي‌كنند. اين جشنواره شامل بخش‌هاي مختلفي از نمايش‌هاي مرسوم از قبيل كشتي، گاو بازي، اژدها‌بازي، رقص شير و … مي‌شود.

شيلين جنگل‌هاي سنگي كوچكتري را نيز در برمي گيرد كه شامل غارها، آبشارها، حوضچه‌ها، يك درياچه در كنار جزيره و حتي رودخانه‌اي زيرزميني است. دو بخش كوچكتر از جنگل سنگي، نايگو Naigu و روستاي سوگاي Suogeyi Village قسمت‌هايي از كارستان جنوبي چين هستند كه در سازمان ميراث جهاني يونسكو به ثبت رسيده‌اند.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري تايلند “جزيره پوكت؛ بهشت ديدني تايلند” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۹:۱۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

ديدني هاي آمستردام ، قلب هلند

آمستردام، بزرگترين شهر هلند و بزرگترين مركز جذب توريست در اين كشور است.
جاذبه هاي آمستردام

ديدني هاي آمستردام بسيار متنوع، جذاب و شگفت انگيز هستند و با وجود مساحت نه چندان بزرگ اين شهر، مي‌توانيد روزها در ميان خيابان‌ها و بناهاي آمستردام قدم بزنيد و از تماشاي اين شهر سير نشويد. در اين مقاله از مجله دلتا فهرستي از جاذبه هاي آمستردام را براي شما فراهم كرده‌ايم تا پايتخت هلند را بهتر بشناسيد.

كانال‌هاي آمستردام

اگر تصاوير شهر آمستردام هلند را جستجو كنيد، احتمالا يك چيز مشترك در تمام آنها خواهيد ديد و آن كانال‌هاي آبي آمستردام است.

امروزه اين كانال‌ها به مشهورترين جاذبه ديدني در آمستردام و مهمترين مكان براي پياده روي و گردش در آمستردام تبديل شده‌اند. اما علاوه بر پياده روي يا حتي دوچرخه سواري كه از تفريحات رايگان آمستردام هستند، شما مي‌توانيد اين كانال‌ها را يك جور ديگر نيز تجربه كنيد؛ گشت و گذار با قايق.

جاذبه هاي آمستردام كانال‌هاي آمستردام

قايق سواري در مجموعه‌اي از ۱۰۰ كانال آمستردام بسيار لذتبخش است. درختان بلندي كه روي كانال سايه افكنده‌اند، بيش از ۱۰۰۰ پل و همچنين ساختمان‌هاي سنتي با معماري جذاب در حاشيه كانال مي‌تواند تجربه‌اي رويايي براي شما باشد.

موزه ملي آمستردام

ميدان موزه از ميدان‌هاي مشهور آمستردام است كه يكي از جاذبه هاي آمستردام هلند را در خود جاي داده است. موزه ملي آمستردام در شمال غربي اين ميدان واقع شده و بدون هيچ ترديدي، بزرگترين و مهمترين موزه هلند و يكي از بهترين ديدني‌هاي هلند است.
اين موزه در سال ۱۷۹۸ ميلادي در شهر لاهه (The Hague) تاسيس شد و سپس از سال ۱۸۰۸ ميلادي به آمستردام منتقل شد و امروزه گنجينه‌اي شگفت انگيز از آثار تاريخي و هنري مرتبط با تاريخ هلند و آمستردام را در خود جاي داده است. وجود بيش از ۸۰۰۰ اثر و شي تاريخي باعث شده تا موزه آمستردام به يكي از بهترين جاهاي ديدني آمستردام تبديل شود.

موزه ملي آمستردام جاذبه هاي آمستردام
پيشنهاد مي‌كنيم حتما اين موزه را در فهرست جاذبه هاي آمستردام هلند قرار دهيد زيرا تابلوي گشت شبانه (The Night Watch) كه مهمترين اثر رامبرانت (Rembrandt) است، در اين موزه قرار دارد.

موزه ون گوگ

اما وقتي درباره هلند و نقاشي حرف مي‌زنيم، ونسان ون گوگ يكي از اولين نام‌هايي است كه به ذهن خطور مي‌كند. بنابراين پيشنهاد مي‌كنيم بعد از بازديد از موزه ملي آمستردام، از ميدان موزه خارج نشويد زيرا در شمال غربي اين ميدان يكي ديگر از جاذبه هاي آمستردام قرار گرفته است.

جاذبه هاي آمستردام موزه ون گوگ
موزه ونگوگ در آمستردام بزرگترين مجموعه آثار و نامه‌هاي ون گوگ را در خود جاي داده است و شما مي‌توانيد به طور كامل با سبك نقاشي و زندگي اين هنرمند آشنا شويد.

ميدان دام آمستردام

اگر از افرادي كه به آمستردام سفر كرده‌اند بپرسيد گل سرسبد ديدني هاي آمستردام كجاست، احتمالا يك پاسخ به شما مي‌دهند و آن چيزي نيست جز ميدان دَم يا ميدان دام. ميدان دام آمستردام مركز تاريخي شهر آمستردام است كه در گذشته يك بازار شلوغ و پر رفت و آمد بوده و امروزه به عنوان شلوغ‌ترين جاهاي ديدني آمستردام شناخته مي‌شود.

جاذبه هاي آمستردام ميدان دام آمستردام

قصر سلطنتي آمستردام

اين ساختمان زيبا كه در قرن هفدهم ميلادي و ابتدا به عنوان ساختمان شهرداري آمستردام ساخته شده، در غرب ميدان زيباي دام قرار دارد.

قصر سلطنتي آمستردام جاذبه هاي آمستردام
اين ساختمان يكي از سه قصر سلطنتي هلند است و هنوز نيز خانواده سلطنتي در مواقعي از آن استفاده مي‌كنند. اما اين ساختمان زيبا به يكي از اماكن ديدني آمستردام تبديل شده و در بسياري از اوقات سال مي‌توانيد از آن بازديد كنيد. تزئينات و اشيا قرار گرفته در اين كاخ بسيار چشم نواز و شگفت انگيز است.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري هلند “هلند؛ سرزمين لاله ها” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۴:۰۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

طبيعت گردي در آبشار ترز

آبشار ترز در استان مازندران، منطقه سوادكوه، نزديك روستاي قرآن تالار قرار دارد.
آبشار ترز

آبشار ترز در مسير يكي از شاخه‌هاي فرعي رودخانه بابل رود واقع شده و در نهايت نيز به اين رودخانه مي‌پيوندد. اين آبشار آهكي از گونه دم اسبي مي‌باشد و ۱۸ متر ارتفاع دارد. اين آبشار آهكي از گونه دم اسبي مي‌باشد و ۱۸ متر ارتفاع دارد. در ادامه همراه مجله دلتا باشيد تا اين منطقه را بشناسيم.

شكل گيري آبشار

وجود آهك در آب رودخانه موجب رسوب گذاري و شكل گيري بستر عمودي آبشار در گذر زمان شده است. به دليل شسته شدن بستر پاييني آبشار، غار آهكي كوچكي نيز در پاي آبشار شكل گرفته است.اين منطقه و منطقه آبشار ترز ناحيه ‌اي بكر محسوب مي‌شود.

آبشار ترز شكل گيري آبشار

در اين جنگل پياده ‌روي و طبيعت‌گردي بسيار دل انگيز و روحنواز است، عبور از ميان درختاني كه از دوره سوم زمين شناسي باقيمانده بسيار جالب و تماشايي است. ديدن درختان كهنسال راش، ممرز، ليلكي، انجيلي، ازگيل و… و آشنايي با گونه‌‌هاي نادر گياهي منطقه، حس زيبايي در انسان بوجود مي آورد. نفس كشيدن در هواي پاك جنگل و عبور از مسير رودخانه‌ها و گام برداشتن بر روي پل‌ها هيجان و لذت اين سفر را دو چندان مي‎كند.

فصل‌هاي مناسب

ارديبهشت و خرداد بهترين فصل سفر به اين منطقه است. مسير جنگل تا آبشار پوشيده از پونه‌هاي كوهي است كه مي‌توانيد سوغات ببريد.اگر به فكر آب بازي با آبشار هستيد، از خرداد تا اواخر شهريور كه هوا گرم است مي‌توانيد به اين منطقه سفر كنيد. اما در ميانه تابستان هواي جنگل تا حدي شرجي است.

آبشار ترز فصل‌هاي مناسب

ديدن جنگل در فصل پاييز در ماه‌هاي مهر و آبان خالي از لطف نيست. به خصوص كه در مسير پياده روي تا آبشار تعدادي درخت انجيلي وجود دارد كه خزان زيبايي را به نمايش مي‌گذارند.

نكاتي كه بايد به آن توجه كنيد

در مواقع بارندگي مسير داخل جنگل بسيار لغزنده است و عملا دسترسي به آبشار بسيار سخت خواهد بود. بنابراين اگر روزهاي بارندگي و چند روز بعد را براي اين سفر انتخاب كرديد، كفش مناسب كوهپيمايي همراه داشته باشيد.براي عبور از رودخانه بابل رود پلي چوبي وجود دارد. با احتياط مي‌توانيد از روي آن عبور كنيد.

آبشار ترز نكاتي كه بايد به آن توجه كنيد

در صورت تمايل مي‌توانيد از قسمت‌هاي كم عمق رودخانه هم عبور كنيد.بهترين وسيله براي اين سفر خودروي شخصي شماست. چون با توجه به راه فرعي كه دارد، ماشين به سختي پيدا مي‌شود.اگر اين سفر رو انتخاب مي‌كنيد بايد صبح زود به سمت شيرگاه (يا بابل) حركت كنيد. فاصله آبشار از تهران ۲۳۰ كيلومتر و حدود ۳ ساعت و ۳۰ دقيقه زمان نياز است تا به ابتداي منطقه آبشار ترز پياده روي برسيد.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري بابل “هفت كوتوله در جنگل” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۰:۰۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

شكم‌گردي به مناسبت روز جهاني غذا!

شانزدهم اكتبر، سالروز جهاني غذاست.
روز جهاني غذا

روز جهاني غذا به افتخار تاسيس سازمان فائو در سال ۱۹۴۵ نامگذاري شده و در سراسر جهان گرامي داشته مي‌شود. غذاي ملي نشانگر هويت فرهنگي و سنت آشپزي هر كشور است. در چنين كشورهايي برخي غذاها كه علاقه‌مندان بسياري پيدا كرده‌اند عملاً غذاي ملي در نظر گرفته مي‌شوند. بخش مهمي از تجربيات سفر به هر كشور، با خوردن غذاي منحصربه‌فرد مردم آن سرزمين رقم مي‌خورد. به همين مناسبت در مجله دلتا به معرفي غذا هاي مشهور برخي كشورها پرداخته‌ايم.

استراليا؛ پاي گوشت

«پاي گوشت» نوعي غذا است كه گوشت و پياز سرخ شده، قارچ، انواع سبزيجات و غيره در داخل خمير پاي قرار مي‌گيرد و روي آن را با برس آشپزي معمولا تخم‌مرغ مي‌مالند و در داخل فر مي‌پزند. هنگام سرو هم روي آن را با سس كچاپ مي‌پوشانند. مردم استراليا اغلب هنگام پيك‌نيك، اين غذا را درست مي‌كنند؛ چراكه هم تهيه‌ي آن آسان است و هم به‌راحتي خورده مي‌شود.

استراليا؛ پاي گوشت روز جهاني غذا

اتريش؛ شنيسل

«شنيتسل ويني» از غذا هاي مشهور اتريش، به‌طور سنتي با گوشت گوساله، آرد، تخم‌مرغ و آرد سوخاري تهيه و در روغن سرخ مي‌شود؛ اما اغلب از گوشت حيوانات اهلي همچون مرغ و بوقلمون نيز براي تهيه‌ي آن استفاده مي‌كنند. اين غذا را مي‌توان با سالاد سيب‌زميني و ژله انگور قرمز سفارش داد.

روز جهاني غذا اتريش؛ شنيسل

در شهر وين، اين غذا را از قديم همراه با سالاد و پيش‌غذاي سيب‌زميني (معمولا سالاد سيب‌زميني يا سيب‌زميني ريز كبابي) سرو مي‌كنند.

آذربايجان؛ دلماسي يا دلمه

دُلمه، خوراكي در خاورميانه و مناطق اطراف آن مانند بالكان، قفقاز، روسيه و آسياي مركزي است. دلمه كلمه‌اي تركي به معني «پُرشده» است و مي‌توان آن را با برگ انگور، فلفل دلمه، كدو، گوجه فرنگي و بادمجان درست كرد. جمهوري آذربايجان در سال ۲۰۱۷، دلمه را در فهرست ميراث فرهنگي ناملموس يونسكو به ثبت رساند.

روز جهاني عذا آذربايجان؛ دلماسي يا دلمه

بريتانيا؛ رست‌بيف سنتي

از غذا هاي مشهور بريتانيا با شهرتي جهاني مي‌توان به «رست بيف» اشاره كرد. در حقيقت رست بيف، ناهار سنتي روزهاي يكشنبه است كه از قديم در اين روز سرو مي‌شود و برش‌هاي نازكي از گوشت كبابي را همراه با سبزيجات مختلف مثل هويج، نخود فرنگي و كلم ميل مي‌كنند.

بريتانيا؛ رست‌بيف سنتي روز جهاني غذا

فرانسه؛ كرپ

«كرِپ» يك پنكيك بسيار نازك است كه معمولا از آرد گندم يا آرد گندم سياه تهيه مي‌‌شود. كلمه‌ي كرپ به فرانسوي از ريشه‌ي لاتين crispa به‌معناي «پيچاندن» گرفته شده ‌است. اگر كرپ براي ناهار يا شام سرو شود، مخلفاتي چون پنير، تخم‌مرغ، قارچ، كنگر فرنگي، ژامبون و… در آن به چشم مي‌خورد. اين مخلفات را اغلب وسط كرپ مي‌ريزند و گوشه‌هايش را به داخل تا مي‌كنند.

روز جهاني غذا فرانسه؛ كرپ

هندوستان؛ برياني

«برياني» يك نوع برنج مخلوط است كه انواع مختلفي دارد و مي‌توان آن را به‌صورت گياهي يا غيرگياهي تهيه كرد. اين غذا در سراسر شبه‌قاره‌ي هند از جمله غذا هاي مشهور اين كشور محسوب مي‌شود؛ هرچند كه در مناطق ديگر دنيا نظير كردستان عراق نيز تهيه مي‌شود.

هندوستان؛ برياني روز جهاني غذا

در برياني از ادويه‌هاي هندي، برنج، گوشت (مرغ، گاو، بز، بره، ميگو يا ماهي)، سبزيجات يا تخم‌مرغ استفاده مي‌كنند. اگر به‌جاي گوشت، برياني را با سبزيجات بپزند، به آن برياني سبزيجات مي‌گويند. برياني از غذا هاي مشهور  هند، كلمه‌ي فارسي گرفته شده و به‌معناي گوشت كبابي است.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيشتر “ديدني هاي بندر تركمن ، پايتخت خاويار” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۳۹:۰۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

جاذبه‌هاي طبيعي سفر به مرنجاب

درست در قلب ايران كويري جذاب و افسانه‌اي وجود دارد كه هيچ كس نمي‌تواند در مقابل زيبايي‌ها و جاذبه‌هايش مقاومت كند.
سفر به مرنجاب

كوير مرنجاب را شاه عباس صفوي نامگذاري كرده است. مرنجاب به قدري جاذبه‌هاي گوناگون و متنوع را در خود جاي داده كه فرقي نمي‌كند مسن هستيد يا جوان؛ كودك يا بزرگسال؛ زن يا مرد؛ اين كوير براي همه نوع سليقه اي، ديدني‌هاي منحصربه‌فردي در كنار گذاشته است. پيشنهاد مي‌كنيم تا پايان اين مقاله با مجله دلتا همراه باشيد تا هر آنچه در مورد سفر به مرنجاب لازم است بدانيد را با شما در ميان بگذاريم.

درياچه نمك آران و بيدگل

درياچه نمك در حاشيه كوير مرنجاب و حدود ۳۵ كيلومتري شهر آران و بيدگل است. اين درياچه حدود ۶۵۰ كيلومتر مساحت دارد. درياچه در بيشتر ماه‌هاي سال خشك و به صورت نمكزار است ولي يكي از جذابيت‌هاي خيره كننده آن پس از بارش باران و تبخير آب نمايان مي‌شود: اشكال هندسي جالبي كه از رسوبات نمك به وجود آمده‌اند.

سفر به مرنجاب درياچه نمك آران و بيدگل

يادتان باشد كه زمين‌هاي اطراف اين درياچه به‌شدت باتلاقي هستند و ممكن هست خودروي شما يا حتي خودتان را گرفتار كنند؛ پس حتما براي رفتن به درياچه از يك راهنما كمك بگيريد. افراد زيادي در آن حوالي گرفتار باتلاق شده‌اند و سفرشان نيمه‌كاره مانده است.

جزيره سرگردان

جزيره سرگردان همانطور كه تا حدودي از نام آن هم پيداست، يكي از مرموزترين و جذاب ترين جاهاي ديدني كوير مرنجاب است. اين جزيره سرگردان در ميان درياچه مسيله يا همان درياچه نمك در حاشيه كوير قرار دارد و از دور مانند يك كوه كوچك به نظر مي‌رسد كه اطراف آن را حلقه‌اي از غبار پوشانده است.

جزيره سرگردان سفر به مرنجاب

درياچه مسيله در اكثر فصل‌هاي سال خشك و به صورت نمكزار است ولي در فصل‌هاي بارندگي سطح آب در حدود ۲ تا ۵ سانتي‌متر بالا مي‌آيد. اين جزيره از سنگ‌هاي آتشفشاني به وجود آمده و هيچ پوشش گياهي‌اي نيز ندارد.دقت كنيد كه نمكزارهاي اطراف جزيره سرگردان هم در بيشتر مواقع حالت باتلاقي دارد پس هنگام بازديد از آن جوانب احتياط را در نظر بگيريد.

رمل‌هاي كوير مرنجاب

همانطور كه پيش‌تر نيز گفتم بيشتر كوير مرنجاب پوشيده از ريگزار و تپه‌هاي شني است كه به آن‌ها «رمل» مي‌گويند. قدم زدن بر روي رمل‌ها در زير نور آفتاب تجربه دلچسب و شيريني است كه تنها در كوير مي‌توانيد داشته باشيد؛ شن‌هاي طلايي رنگي كه به لطف خورشيد گرم هستند ولي هنوز در زير آن خنكي شب كوير احساس مي‌شود.

سفر به مرنجاب رمل هاي كوير مرنجاب

طلوع يا غروب كوير مرنجاب را از دست ندهيد. رقص نورهاي رنگارنگ خورشيد بر روي رمل‌هاي طلايي صحنه ايست كه زيبايي‌اش تا مدت‌ها شيريني كوير را برايتان تداعي مي‌كند.

شب كوير

بي شك تاكنون بارها و بارها تعريف شب كوير را شنيده‌ايد حتي اگر تجربه ديدن آن از نزديك را هم نداشته باشيد. شب‌هاي كوير مرنجاب به ويژه اگر آسمان صاف باشد، واقعا شگفت انگيز و افسونگر است؛ به راحتي مي‌توانيد گرد بودن زمين را احساس كنيد چراكه در ميان ستاره‌هاي كوچك و بزرگ نقره‌اي رنگ محاصره مي‌شويد.

سفر به مرنجاب شب كوير

 

ستاره‌هايي كه بدون وسيله‌هاي حرفه‌اي رصد نيز قابل مشاهده هستند. چشم برداشتن از اين همه زيبايي و شكوه حتي با وجود خستگي روز هم دشوار خواهد بود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۳۴:۴۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

جاذبه‌ هاي شگفت‌انگيز ماداگاسكار

ماداگاسكار در اقيانوس هند، در كنار سواحل شرقي آفريقا واقع شده است و زيستگاه هزاران گونه گياهي و جانوري است.
جاذبه‌ هاي شگفت‌انگيز ماداگاسكار

تنوع طبيعي بسيار زياد ماداگاسكار ، لقب و عنوان قاره‌ي هشتم را براي اين سرزمين به ارمغان آورده است. حرمت و احترام به پيشينيان، اجداد و سنت در فرهنگ ملي اين كشور گسترده شده و به بخش جدايي ناپذيري در فرهنگ در آمده است. اين گراميداشت و تكريم، در معماري، هنر و رفتارهاي اجتماعي ماداگاسكار تاثير زيادي داشته است.  در ادامه در مجله دلتا تعدادي از جاذبه‌ هاي شگفت‌انگيز ماداگاسكار را معرفي مي‌كنيم.

پارك ملي رانومافانا

پارك ملي رانومافانا يكي از محبوب‌ترين و معروف‌ترين پارك‌هاي ماداگاسكار به شمار مي رود كه در ناحيه جنوب شرقي جزيره ماداگاسكار در نزديكي روستاي رانومافانا واقع شده است.

قسمت شرقي اين پارك داراي چشم انداز‌هاي بسيار زيبا و تماشايي است و گردشگران مي‌توانند جويبار‌هاي بيشماري را كه از دل تپه‌هاي جنگلي جاري مي‌شوند را نظاره كنند و از محيط دلنشين آن لذت ببرند.

جاذبه‌ هاي شگفت‌انگيز ماداگاسكار پارك ملي رانومافانا

اين پارك ملي زيستگاه و حفاظتگاهي براي لمور بامبوي طلايي، ميمون مانند است كه تنها بومي ماداگاسكار مي‌باشد و از جوانه‌هاي درختان بامبو كه داراي مقداري سيانور مي‌باشند تغذيه مي‌كند. پارك ملي رانومافانا به عنوان ميراث جهاني يونسكو به ثبت رسيده است.

پارك ملي ماسوالا

پارك ملي ماسوالا تقريبا ۲۵۰ مايل از جنگل هاي باراني را كه شامل سه پارك دريايي مي باشد را پوشش مي دهد، اين پارك ملي در ناحيه ي شمال شرقي ماداگاسكار واقع شده است. گونه هاي زيادي از لمور ميمون مانند در اين پارك ملي زندگي مي كنند و يك نوع گونه ي معروف اين لمور ها، آي آي (Aye-aye) مي باشد كه بزرگ ترين گروه پستانداران شب بيدار محسوب مي شود.

جاذبه هاي شگفت‌انگيز ماداگاسكار پارك ملي ماسوالا

گونه هاي متنوعي از ديگر حيوانات نيز در اين پارك ملي زندگي مي كنند كه مي توان به پرندگان متنوع و خزندگاني همچون قورباغه گوجه اي اشاره كرد.

پارك ملي آنداسيبه – مانتاديا

پارك ملي آنداسيبه – مانتاديا، زمين‌هايي با مساحت ۱۰۰ مايل از نواحي شرقي ماداگاسكار را در بر دارد و زيستگاه يازده گونه لمور به شمار مي‌آيد كه شامل بزرگ‌ترين لمور ماداگاسكار به نام ايندري است. اين پارك ملي در نزديكي شهر آنتاناناريوو، پايتخت ماداگاسكار قرار دارد و به دليل نزديكي به پايتخت دسترسي به اين جاذبه‌‌ي گردشگري راحت مي‌باشد.

جاذبه هاي شگفت‌انگيز ماداگاسكار پارك ملي آنداسيبه - مانتاديا

پارك ملي آنداسيبه – مانتاديا به دو بخش اصلي پارك ملي مانتاديا و منطقه حفاظت شده آنالامازوآترا تقسيم مي‌شود. گردشگران مي‌توانند با شركت در تور‌هاي توريستي در حدود ۱ تا ۶ ساعت از اين ناحيه بازديد كنند.

تپه سلطنتي آمبوهيمانگا

يكي ديگر از جاذبه‌ هاي شگفت‌انگيز ماداگاسكار تپه سلطنتي آمبوهيمانگا به عنوان يك ناحيه‌ي مقدس در كشور ماداگاسكار مي‌باشد كه در حدود ۵۰۰ سال مورد توجه مردم اين سرزمين بوده است.

جاذبه هاي شگفت‌انگيز ماداگاسكار تپه سلطنتي آمبوهيمانگا

اين تپه يك روستاي تاريخي مي‌باشد كه روزگاري جايگاه خانواده سلطنتي ماداگاسكار بوده است. ديواري در اطراف اين روستا كشيده شده است و با استفاده از ملات آهك و سفيده تخم مرغ ساخته شده است.

دهكده ايفاتي

دو روستاي ماهيگيري قديمي در ساحل جنوب غربي ماداگاسكار ، ايفاتي ناميده مي‌شوند. در اطراف ساحل خط مرجاني به طول ۶۰ مايل وجود دارد كه يك مانع طبيعي در برابر امواج بزرگ اقيانوس به شمار مي رود و آب هاي ساحلي در اين ناحيه مناسب فعاليت هايي همچون شيرجه زدن، غواصي و ماهيگيري مي باشد.

جاذبه هاي شگفت‌انگيز ماداگاسكار دهكده ايفاتي

منطقه‌ي بياباني درون جزيره به داشتن جنگل هاي خاردار معروف مي باشد. گردشگران مي توانند درختان عجيب بائوباب كه در طول قرن ها در اين جنگل ها رشد كرده اند را تماشا كنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۷:۲۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

ديدني هاي ماسوله ، روستاي پلكاني

روستاي ماسوله گيلان يكي از مناطق تاريخي و معروف‌ترين شهر پلكاني ايران است.
ديدني هاي ماسوله

زندگي شهري براي هر كسي درجه‌اي از يك نواختي را به وجود مي‌آورد كه براي رهايي از آن مي‌توان به مناطق و جاهايي با طبيعت خاص و مناظري بكر پناه برد. كافيست كوله بارتان را برداريد و چند روزي را ميهمان جايي مثل ماسوله شويد. در ادامه با مجله دلتا همراه باشيد تا با ديدني هاي ماسوله آشنا شويد.

طبيعت ماسوله

ديدني‌هاي ماسوله فقط به معماري و آثار تاريخي آن ختم نمي‌شوند. در اين‌جا آبشارها، جنگل ها، كوهستان‌هاي مرتفع، رودخانه ها و … را در يك مكان تجربه خواهيد كرد.

طبيعت ماسوله ديدني هاي ماسوله

بيشتر موارد بالا، در پارك جنگلي ماسوله دور هم جمع شده‌اند. آبشارهاي ماسوله رودخان، لارچشمه، كوشم و تريشوم از جمله معروف‌ترين جاذبه‌هاي طبيعي روستاي ماسوله هستند كه مي‌توانيد به بازديدشان برويد.

اگر اهل كوه‌نوردي باشيد مي‌توانيد به قله‌هاي مرتفع اين منطقه از جمله قله شاه معلم برويد و يا شبي را در ييلاق كوربار ماسوله به صبح برسانيد. به طور كلي، با وجود رودخانه‌ها و چشمه‌هاي فروان در اين ناحيه، طبيعت آن بسيار منحصر به فرد است. كافيست كمي همت كنيد و از روستا فاصله بگيريد تا به تماشاي شگفتي‌هاي طبيعت بكر گيلان بنشينيد.

موزه‌هاي روستاي ماسوله

سه موزه تاريخ طبيعي ماسوله، ميراث فرهنگي و عون ابن علي از مهم‌ترين جاذبه‌هاي گردشگري روستاي ماسوله هستند. در موزه تاريخ طبيعي با حيات وحش اين منطقه از گيلان آشنا خواهيد شد. درون اين موزه حيوانات بومي اين منطقه به صورت خشك شده در معرض نمايش قرار دارند.

موزه ميراث فرهنگي، در يكي از خانه‌هاي تاريخي معروف ماسوله به نام “خانه درزي” برپا شده است. اين خانه تاريخي از دوران پهلوي به يادگار مانده، ولي در آن آثاري از عهد قاجار به نمايش گذاشته شده است.

ديدني هاي ماسوله موزه‌هاي روستاي ماسوله

موزه عون ابن علي نيز در واقع جزئي از مقبره امام زاده عون ابن علي است. خود بناي اين امام زاده هم از جمله آثار تاريخي ارزشمند ماسوله است كه قدمتش را به قرن دوم يا سوم هجري نسبت داده‌اند. درون موزه مجاور اين امام زاده هم آثاري از دوران تيموريان و صفويان به چشم مي‌خورد.

بازار ماسوله، معروف‌ترين جاذبه‌ي اين منطقه‌ي گيلاني

از بازار ماسوله گيلان اصولا به عنوان مركز و قلب اين منطقه ياد مي‌شود. اين بازار ۴ سطح مجزا از هم دارد و مغازه‌هاي ماسوله دقيقا به خاطر وجود همين بازار به وجود آمده‌اند.

بازار ماسوله، معروف‌ترين جاذبه‌ي اين منطقه‌ي گيلاني ديدني هاي ماسوله

اين بازار ۲ طبقه‌اي است و مغازه‌هايش در سطوح بالا و پايين شكل گرفته است. در اين بازار انواع سوغاتي‌هاي مختلف گيلان و ماسوله به فروش مي‌رسد. مي‌توانيد انواع زيورآلات دست‌ساز، تزئيني‌جات، خوراكي ها، ترشيجات و حتي رستوران‌هاي محلي با غذاهاي بسيار خوشمزه را در اين بازار بيابيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۳:۴۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

گردش در پرتغال ، كشور هزارجزيره

پرتغال، كشوري در جنوب غرب اروپا كه پايتخت آن ليسبون است.
گردش در پرتغال

تاريخچه، هنر، فرهنگ و غذاهاي خوشمزه، براي ايجاد يك تجربه فراموش‌نشدني هنگام گردش در پرتغال كافي است، اما نمي‌توان از مكان‌هاي شگفت‌انگيز هم غافل شد. در حال حاضر، پرتغال به يكي از مقصد‌هاي مورد توجه گردشگران تبديل شده است. همين موضوع باعث شده تا در مجله دلتا، بهترين مكان‌ها براي بازديد از پرتغال را به شما معرفي كنيم.

برج بلم (Belém Tower)

برج بلم، ميراث جهاني يونسكو، يكي اثر تاريخي كه در بندر ليسبون قرار دارد و قدمت آن به قرن شانزدهم باز مي‌گردد. اين برج تركيبي از سبك‌هاي معماري ونيزي، شمال آفريقا و گوتيك است.

گردش در پرتغال برج بلم

ليوراريا للو (Livraria Lello)

ليوراريا للو، يكي از جذاب‌ترين كتاب‌فروش‌هاي جهان است كه  دو طبقه با راه‌پله‌هاي قرمز رنگ دارد. مجموعه‌اي غني كه بيش از ۶۰۰۰۰ كتاب در آن وجود دارد و به همين دليل يكي از معروف‌ترين كتاب‌فروشي‌هاي جهان است. بد نيست در بازديد از پرتغال به اين كتابخانه سر بزنيد.

گردش در پرتغال ليوراريا للو

 

كليساي سائو فرانسيسكو (Sao Francisco Church)

كليساي سائو فرانسيسكو كليسايي است كه قدمت آن به قرن چهاردهم باز مي‌گردد و با ورود به آن گويي در بهشت طلايي قدم گذاشته‌ايد. پس از بازسازي كه به سبك باروك در قرن هجدهم در اين كليسا صورت گرفت، براي تزيين و طراحي ديوار‌هاي آن از بيش از ۱۰۰ كيلوگرم طلا استفاده شد.

گردش در پرتغال كليساي سائو فرانسيسكو

پونتا دا پيداد (Ponta da Piedade)

سفر به لاگوس، بدون بازديد از آب‌هاي كريستالي پونتا دا پيداد، كامل نخواهد بود. زيبايي واقعي طبيعت را در اين ساحل با ديدن صخره‌هاي سنگي، امواج فيروزه‌اي و غارهاي اسرار‌آميز درك خواهيد كرد. دوست‌داران ماجراجويي، تور كاياك را فراموش نكنند.

پونتا دا پيداد گردش در پرتغال

غار بناگيل (Benagil Cave)

كمي خارج از لاگوس، دهكده‌ي كوچك ماهيگيري وجود دارد كه با نام بناگيل شناخته شده است. مسافراني كه به اين شهر مي‌آيند، خواهان بازديد از غار بناگيل هستند. البته اين غار به دليل ساختار گنبدي شكلي كه دارد، به نام غار كليساي جامع هم معروف است. غواصي در ساحل و قايق‌راني هم امكان‌پذير است.

گردش در پرتغال غار بناگيل

كاخ ملي پنا (Pena National Palace)

شبيه به عكسي عجيب، خيره‌كننده و نفس‌گير است. كاخي كه در اواسط قرن نوزدهم در بالاي تپه و مشرف به شهر سينترا ساخته شده و گويي در ميان ابر‌ها قرار دارد. كاخ ملي پنا، علاوه بر پالت رنگ فريبنده، داراي مجسمه‌هاي اساطيري، دژ منحصر‌به‌فرد و چشم‌اندازي خيره‌كننده است.

گردش در پرتغال كاخ ملي پنا

كويينتا دا رگاليرا (Quinta da Regaleira)

بازديد از پرتغال بدون ديدن اين قلعه‌ها ممكن نيست. برخلاف كاخ‌هاي سلطنتي و قلعه‌هاي سينترا، كويينتا دا رگاليرا، يك ملك خصوصي و لوكس است كه در قرن بيستم ساخته شده است. اين ملك اسرار‌آميز داراي سبك گوتيك با مجسمه‌هاي باشكوه در زميني پهناور است. فضاي خانه، باغ و تونل‌هاي زير‌زميني و پنهان آن جاي زيادي براي گشتن و اكتشاف دارد.

گردش در پرتغال كويينتا دا رگاليرا

پيكو دو آريرو (Pico do Arieiro)

پيكو دو آيرو قله‌اي جذاب و ديدني بر فراز كوه ماديرا، مناسب براي افرادي كه با گردش در پرتغال به دنبال ماجراجويي، طبيعت‌گردي، پياده‌روي و قدم زدن بر روي ابر‌ها هستند. اين سفر كه ۲ تا ۳ ساعت طول خواهد كشيد، چشم‌انداز و تجربه‌اي بي‌نظير در اختيار شما خواهد گذاشت.

گردش در پرتغال پيكو دو آريرو

باغ گرمسيري كاخ مونت (Monte Palace Tropical Garden)

باغ گرمسيري كاخ مونت با بيش از ۲۰۰ هزار گونه گياه عجيب و غريب، درياچه‌اي درخشان، مجموعه‌اي از فسيل‌ها، يك پناهگاه طبيعي و منحصر‌به‌فرد براي حيواناتي نظير طاووس‌ها، غاز‌ها و اردك‌هاي آزاد و سرگردان است.

گردش در پرتغال باغ گرمسيري كاخ مونت

حتي اگر خوش‌شانس باشيد، شايد بتوانيد يك قوي سياه استراليايي يا سفيد يخي اسكانديناويايي را ببينيد. همچنين مي‌توانيد از موزه كاخ مونت هم بازديد كنيد.

ماتا دو بوكاكو (Mata do Bucaco)

در طول تاريخ، ماتا دو بوكاكو، چيزهاي زيادي به خود ديده است. در هر قرني، قسمتي از اين ملك پهناور در زميني ۱۰۵ هكتاري ساخته شد، اما قسمت قابل توجه آن، جنگل‌هاي اطراف است. جنگلي با چشمه‌اي زيبا و بيش از ۲۵۰ گونه درخت و گياه عجيب و غريب، كه ميراثي به جا مانده و غني است.

گردش در پرتغال ماتا دو بوكاكو

كتابخانه جوانينا (Joanina)

كتابخانه جوانينا كه در قرن هجدهم به سبك باروك ساخته شده، در قلب دانشگاه كويمبرا قرار دارد و يكي از زيبا‌ترين‌ها در جهان است. اين كتابخانه يك بناي يادبود ملي است و بيش از ۲۵۰ هزار كتاب را در خود جاي داده است.

كتابخانه جوانينا گردش در پرتغال

كليساي كوچك استخوان

اعتقاد بر اين است كه كليساي كوچك استخوان گوتيك داراي ۵۰۰۰ اسكلت است و به طور انحصاري با جمجمه‌ها و استخوان‌هاي راهبان فرانسيسكان پوشانده شده است. اگرچه بازديد از اين كليسا به تمامي افراد توصيه نمي‌شود زيرا ممكن است روح شما را آزرده كند، اما گردش در پرتغال را هيجان‌‌انگيزتر مي‌كند.

گردش در پرتغال كليساي كوچك استخوان

معبد رومي ديانا

در بالاترين نقطه‌ي شهر اورا، معبد مشهور ديانا قرار گرفته است. اعتقاد بر اين است كه اين معبد در قرن اول ميلادي براي پرستش امپراتور اوگوست‌ها مورد استفاده قرار مي‌گرفته است.

گردش در پرتغال معبد رومي ديانا

اين معبد، بعد‌ها به قلعه‌اي قرون وسطايي تبديل شد و در حال حاضر به عنوان ويرانه‌اي رومي كه تحت حفاظت پرتغال است، شناخته شده است.

قايق موليسيرو (Moliceiro)

شهر آويرو را از بهترين مكان ببينيد و تجربه‌اي بي‌نظير در بازديد از پرتغال به دست آوريد. قايق‌هاي به گوندلا در كانال‌هاي آبي وجود دارد كه قبلا كشاورزان براي برداشت جلبك دريايي از آن استفاده مي‌كردند، اما در حال حاضر به وسيله‌اي براي گرداندن گردشگران هنگام تبديل شده است.

گردش در پرتغال قايق موليسيرو

كوستا نوا (غير مجاز مي باشدta Nova)

براي دوست‌داراي غذاهاي دريايي، شن و ساحل و يك اقامت‌گاه تميز، كوستا نوا در انتخاب خوبي است. با يك اتوبوس يا قايق موليسيرو از مركز آويرو مي‌توانيد به ساحل كوستا نوا برسيد.

گردش در پرتغال كوستا نوا

 

در بازديد از پرتغال علاوه بر زيبايي‌هاي طبيعي، فعاليت‌هايي نظير اسكي روي آب و قايق‌راني براي كساني كه به ورزش‌ و سرگرمي‌هاي آبي علاقه‌مند هستند، در دسترس است. تجربه‌اي بي‌نظير در بازار ماهي‌ها و از خوردن غذاهاي سنتي و دريايي تازه هم به دست آوريد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۵:۵۳ توسط:مجله دلتا موضوع: