امیر مسعودی
درج آگهی رایگان جدید

قالیشویی
تعمیر درب پارکینگ
شرکت سمپاشی
مجله دلتا مجله دلتا .

مجله دلتا

ساكاريا؛ شهر ناشناخته‌ي تركيه

سقاريه يا ساكاريا نام يكي از زيباترين استان‌هاي كشور تركيه با جاذبه هاي طبيعي بسيار است.
جاذبه هاي ديدني ساكاريا

ساكاريا يا سقاريه با جمعيتي تقريبا ۹۸۰ هزار نفري در ناحيه مرمره و ساحل درياي سياه واقع شده و مركز آن يعني آداپازاري به جاذبه‌هاي طبيعي خيره‌كننده و فراوان شهره است. اين استان در بزرگراه معروف استانبول-آنكارا قرار گرفته و دسترسي بسيار خوبي از شهرهاي مجاور دارد. منطقه ساپانجا كه عمدتا ميزبان طبيعت‌گردان است، در مرزهاي شرقي اين استان واقع شده و با ديدني‌هاي طبيعي خود مي‌تواند هوش از سر شما ببرد. اگر قصد سفر به ساكاريا تركيه را داريد و مي‌خواهيد با جاذبه هاي ديدني ساكاريا آشنا شويد، تا انتها با مجله دلتا همراه باشيد.

درياچه ساپانچا

ساپانچا نام شهري در ناحيه مرمره و استان سقاريه است كه درياچه آن با طبيعت شگفت‌انگيزي كه دارد، زبان‌زد خاص و عام بوده و اين روزها به يكي از قطب‌هاي گردشگري منطقه تبديل شده است. داخل و خارج از شهر، مجموعه‌هاي رفاهي بسياري آماده خدمت‌رساني به مسافران هستند و در كنار درياچه هم شرايط لازم براي كمپينگ فراهم شده است.

درياچه ساپانچا جاذبه هاي ديدني ساكاريا

ساپانچا فاصله كمي با ازميت دارد؛ از اين رو، از نظر دسترسي مشكلي وجود نخواهد داشت. نكته قابل توجه در مورد درياچه ساپانچا، تلاقي آن با جنگل‌هاي سرسبز است.

پارك طبيعي ايل اورماني سقاريه

با در نظر گرفتن طبيعت بكر ساكاريا، در گوشه و كنار اين استان سرسبز، پارك‌هاي طبيعي زيادي هستند كه ساعت‌ها مي‌توانيد در آنها تفريح كنيد و از هواي پاك آن لذت ببريد. «ايل اورماني سقاريه» نام يكي از همين پارك‌هاست كه با امكانات رفاهي مختلف، به مكاني مناسب براي سفرهاي خانوادگي تبديل شده و افراد با خيال راحت مي‌توانند كودكان را با خودشان به اين پارك ببرند. در اينجا همچنين مسيري مخصوص دوچرخه‌سواري در نظر گرفته شده كه بي‌شك مي‌تواند خاطره‌اي به‌يادماندني را براي شما به همراه داشته باشد.

پارك طبيعي ايل اورماني سقاريه

آبشار دوغان چاي

آبشار دوغان چاي يكي از زيباترين جاذبه هاي طبيعي ساكاريا است كه نام آن در ليست يادمان‌هاي طبيعي تركيه نيز به چشم مي‌خورد. اين آبشار در روستاي «مقصوديه» در شهر «گيوه» واقع شده و حدودا ۳۵ كيلومتر با آداپازاري فاصله دارد.

آبشار دوغان چاي

پل سانگاريوس

پل سانگاريوس كه با نام پل ژوستينين نيز شناخته مي‌شود، بنايي تاريخي و قديمي است كه در زمان رومي‌ها، توسط ژوستينين يكم بر روي رودخانه ساكاريا ساخته شد. هدف اصلي از ساخت اين پل، بهبود راه‌هاي ارتباطي ميان پايتخت روم شرقي يعني قسطنطنيه با استان‌هاي شرقي اين امپراطوري بوده است.

پل سانگاريوس

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري تركيه “آلاچاتي تركيه؛ بهشتي زيبا با ساحل مخفي” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۳:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

جزيره شيدور؛ جزيره مارو

جزيرهٔ شيدوَر يكي از جزاير غيرمسكوني از توابع بخش كيش شهرستان بندرلنگه در استان هرمزگان است.
جزيره شيدور

در مجله‌ دلتا مي خواهيم ميان جاذبه‌هاي طبيعت‌گردي ايران، شما را با يكي از كامل‌ترين، بكرترين و جذاب‌ترين طبيعت درون كشورمان آشنا نماييم. جزيره شيدور در جنوب ايران مي تواند تنها مقصد گردشگران به اين منطقه باشد. بسياري از گردشگران كوله پشتي خود را تنها براي ديدن تالاب شيدور در اين جزيره برمي‌دارند و سفر خود را شروع مي‌كنند.

چرا به جزيره شيدور، جزيره مارو مي‌گويند؟

جزيره شيدور به خاطر تعداد زياد مار سمي سياه رنگ و كوچكي كه دارد، معروف است. اين مارها، در زير شن‌ها مخفي مي‌‌شوند. به همين خاطر، به اين جزيره «جزيره ماران» و به لهجه محلي «مارو» مي‌گويند.

جزيره شيدور چرا به جزيره شيدور، جزيره مارو مي‌گويند؟

پوشش گياهي جزيره شيدور

پوشش گياهي جزيره شيدور در جنوب از گونه‌هاي غالب شامل ليسيوم، سودا، آتريپلكس و گونه‌هاي سيپروس، اروديوم و نستورا كه جزوي از گونه‌هاي علفي هستند، تشكيل شده است. همچنين چمن شور پاگربه‌اي، گل جاليزي، نوعي ارمك، آفتاب‌پرست ساحلي، زدوك، بارهنگ، چوچ (درخت مسواك)، پير گياه و گل ماهور شرقي از ديگر گونه‌هاي گياهي اين جزيره هستند.

جزيره شيدور پوشش گياهي جزيره شيدور

لاك پشت‌هاي تالاب شيدور در جنوب

از اخبار مهم و خوشحال كننده‌اي كه در طي اين سال‌ها شنيده‌ايم، اين بوده است كه لاك پشت‌هاي تالاب شيدور در جنوب ايران به شبكه مناطق مهم لاك پشت‌هاي دريايي در اقيانوس هند و جنوب شرق آسيا پيوسته است.

اين موضوع از اين بابت اهميت دارد كه اجراي منسجم برنامه‌هاي حفاظتي و مديريتي روي گونه‌ها و معرفي مهم‌ترين زيستگاه‌هاي اين‌گونه ارزشمند در شبكه مناطق مهم لاك‌پشت دريايي ايجاد مي‌شود.

جزيره شيدور لاك پشت‌هاي تالاب شيدور در جنوب

اثرات زيان‌بار گردشگري بر روي لاك‌پشت‌ها

تنها ۵ درصد از جزيره صخره‌اي مارو ماسه‌اي است. اين بخش، تنها محل تخم‌گذاري لاك پشت‌ها و پرنده‌هاست. گردشگران هم دقيقا در همين نقطه كمپ مي‌زنند.

اگر بيشتر با زندگي لاك پشت‌ها آشنا شويد، مي‌توانيد كم كم متوجه اثرات زيانبار اقامت شبانه در اين جزيره آن هم در فصل تخم‌گذاري لاك‌پشت‌ها شويد. لاك پشت‌هاي پوزه عقابي پس از ۲۵ سال كه در همين جزيره از تخم هايشان بيرون آمدند، دوباره در فصل اسفند به شيدور باز مي‌گردند تا همانند مادرانشان، تعمل تخم‌گذاري شبانه درون ماسه‌هاي ساحلي جزيره را انجام دهند.

جزيره شيدور اثرات زيان‌بار گردشگري بر روي لاك‌پشت‌ها

با اين وجود، اين لاك پشت‌ها بسيار حساس و ترسو هستند. اگر به هر نحوي از حضور شما در ساحل آگاه شده و بترسند، اين ترس در وجود آن‌ها باقي مانده و ديگر براي تخم گذاري به اين ساحل نمي‌آيند. بلكه ساحل خود را تغيير مي‌دهند. زماني كه لاك‌پشت‌ها به اين جزيره نيايند، چرخه حيات در زيستگاه و تالاب شيدور در جنوب عوض مي‌شود يا به نوعي نابود مي‌شود. اگر اين حادثه هولناك اتفاق بيفتد، تمام جهانيان يكي از تالاب‌هاي بين‌المللي را از دست مي‌دهند.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري بيشتر “جاذبه هاي گردشگري جزيره هنگام” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۰:۲۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

تفريحات ويتنام كه بايد تجربه كنيد

ويتنام علي‌رغم تاريخ پرفرازونشيب خود به مقصد گردشگري محبوبي در آسياي جنوب شرقي تبديل شده است.
تفريحات ويتنام

اگرچه شهرهاي هانوي، هو شي مين و… به اندازه كافي براي سفر و گشت‌وگذار جذاب هستند اما چشم‌انداز طبيعت ويتنام است كه همه گردشگران را بيشتر تحت تاثير قرار مي‌دهد. كوهستان در غرب هم‌مرز با كامبوج و لائوس و درياي جنوبي چين يا به قول ويتنامي‌ها درياي شرقي در شرق ويتنام قرار گرفته است. در شمال و جنوب اين سرزمين دلتاهاي باشكوه رودخانه سرخ و مكونگ خودنمايي مي‌كنند. در اين مناطق با شاليزارها، سنجاقك‌ها، گاوميش‌ها و كشاورزان با كلاه‌هاي مخروطي‌شكل روبرو مي‌شويد كه تصوير كلاسيكي از ويتنام ارائه مي‌دهند. با مجله دلتا همراه باشيد تا به معرفي برخي تفريحات ويتنام بپردازيم و ديدني‌هاي سفر در اين كشور را معرفي كنيم.

پياده روي در سا پا

در روزهاي روشن و آفتابي مناظر اطراف سا پا در شمال ويتنام خيره‌كننده است. سا پا شهري مرزي است كه نوسان دماي هوا در آن زياد است. مزارع سرسبز شالي در دره‌هاي شيب‌دار در حالي كه كوه‌ها از هر طرف نمايان هستند گردشگران زيادي را براي قدم زدن و گشت‌وگذار به اين منطقه مي‌كشاند. اقوام زيادي از گذشته‌هاي دور در دره‌هاي سا پا زندگي مي‌كنند. مي‌توانيد از سبك زندگي سنتي آنها ديدن كنيد. بازارهاي رنگارنگ سا پا در كنار مناظر طبيعي چشم‌نواز از انگيزه‌هاي اصلي مسافران براي پياده‌روي در اين منطقه توريستي است.

تفريحات ويتنام پياده روي در سا پا

تفريحات آبي در خليج ها لونگ

در سفر به ويتنام بازديد از خليج‌ها لونگ در شمال اين كشور را نبايد به هيچ وجه از دست داد. صخره‌هاي آهكي كه سر از آب زمردي رنگ خليج درآورده‌اند در كنار درختان سربه‌فلك‌كشيده مناظري را پديد آورده‌اند كه چشم هر بيننده‌اي را به خود خيره مي‌كند. بسياري از كوهنوردان حرفه‌اي از سراسر دنيا خود را براي ديدن كوه‌هاي سنگ آهكي به اين منطقه مي‌رسانند.

تفريحات ويتنام تفريحات آبي در خليج ها لونگ

استراحت در جزيره فو كوك

تصاوير كارت پستالي جزيره فو كوك در جنوب ويتنام بسياري از افراد را براي سفر به اين منطقه ترغيب مي‌كند. سواحل ماسه‌اي سفيد، غروب باشكوه خورشيد، جنگل‌هاي انبوه اطراف و فضاي آرام جزيره حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد. با وجود رفت‌وآمد زياد گردشگران به اين جزيره هنوز هم جاهايي در اطراف آن وجود دارد كه ماسه‌هاي نرم آن هنوز پا نخورده است. مي‌توانيد در آب‌هاي آبي و درخشان جزيره شنا و غواصي كنيد يا با كاياك پارو بزنيد.

تفريحات ويتنام استراحت در جزيره فو كوك

پياده‌روي و دوچرخه‌سواري در اطراف دا لات

دا لات با خيابان‌هاي پرپيچ‌وخم، بناهاي متعلق به دوران استعمار فرانسه و به دليل برخورداري از آب‌وهواي خنك و معتدل خود در طول سال «شهر بهار ابدي» لقب گرفته است. بازديد از كاخ تابستاني باشكوه امپراتور Bao Dai بسياري از گردشگران را به سفر به دا لات ترغيب مي‌كند.

تفريحات ويتنام پياده‌روي و دوچرخه‌سواري در اطراف دا لات

طبيعت اطراف دا لات مسحوركننده است. پياده‌روي در جنگل‌هاي معطر كاج و نظاره آبشارهاي خروشان لذت سفر را دوچندان مي‌كند. دوچرخه‌سواري و صخره‌نوردي براي گردشگراني كه در بازديد از جاهاي ديدني ويتنام به دنبال هيجان بيشتر هستند در اين منطقه مهياست. براي ماجراجويي بيشتر در اطراف دا لات مي‌توانيد موتورسيكلت كرايه كنيد و با هيجان در اين منطقه گشت بزنيد و از تفريحات ويتنام لذت ببريد.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري ويتنام “پل طلايي ويتنام، سازه‌اي حيرت انگيز” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۴۲:۱۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

دانستني هايي درباره شهر سوخته

شهر سوخته در ۵۵ كيلومتري شهر زابل در استان سيستان و بلوچستان و در كنار جاده زابل - زاهدان قرار دارد.
شهر سوخته

تمدن شهر سوخته يكي از شگفتي‌هاي دنياي باستان است. اين شهر مهمترين مركز استقرار و در حقيقت پايتخت منطقه در دوران مفرغ بوده است. اين شهر در استان سيستان و بلوچستان  قرار دارد و در يك برآمدگي بين درياچه هامون و رود هيرمند بنا شده است كه همين مورد ماهيگيري را به يكي از منابع درآمد اصلي مردم شهر تبديل كرد. با مجله دلتا همراه باشيد تا بيشتر درباره شهر سوخته بدانيم.

چرا شهر سوخته سوخت؟

مهم‌ترين سوال براي باستان‌شناسان در بررسي‌هاي اين منطقه اين بود كه چرا شهر سوخته سوخت؟ اما آيا واقعا اين شهر، سوخته است؟ در اين زمينه كارشناسان باستان شناسي نظريه‌هاي مختلفي دارند. در بررسي‌هاي اوليه گروهي از باستان‌شناسان خارجي، به دليل وجود لايه‌هاي خاكستر وسيع در اين منطقه و مشاهده آثار سوختگي در بناها، لقب شهر سوخته را به اين شهر دادند. بنا بر نظر بعضي كارشناسان شهر سوخته دو بار به آتش كشيده شده است. بار اول در دوران رشد و شكوفايي و بار دوم به زمان نابودي شهر مربوط مي‌شود، اما اختلاف نظرهايي در اين باره وجود دارند و برخي ديگر از محققان اين نظريه را رد مي‌كنند.

درباره شهر سوخته چرا شهر سوخته سوخت

برخي كارشناسان تاثيرات خشكسالي و از بين رفتن منابع آب را دليل كم شدن تدريجي دام‌ها و محصولات كشاورزي و از بين رفتن آن‌ها مي‌دانند و در نهايت استفاده مردم از بقاياي شهر براي تهيه آتش و درست كردن غذا، باعث تخريب كامل شهر شد. در اين نظريه كه از طرف مهدي مرتضوي استاد باستان شناس دانشگاه سيستان و بلوچستان و عضو هيئت علمي اين دانشگاه مطرح مي‌شود، آتش سوزي در شهر سوخته رخ نداده است.

درباره شهر سوخته چرا شهر سوخته سوخت

امروزه كارشناسان معتقد هستند كه به دليل رونق صنعت و وجود مناطق صنعتي در اطراف شهر در گذشته، تلي از خاكستر ناشي از فعاليت‌هاي اين مناطق را پوشانده بوده است. تغييرات اقليمي و از بين رفتن رونق صنعت و تجارت، اصلي‌ترين دلايل زوال بوده‌اند.

كشفيات عجيب شهر سوخته

يافته‌هاي متنوعي از اين شهر به دست آمده كه باعث تعجب باستان شناسان شده است. از جمله:

 • اولين جراحي مغز در ۴۸۰۰ سال پيش در اين شهر انجام شده است
 • ساكنان كفش توليد مي‌كرده‌اند و صنعت كفاشي داشته‌اند
 • كهن‌ترين انيميشن (جان بخشي) و تصوير متحرك يافت شده است كه در اين انيميشن بزي به يك بوته گياه نگاه مي‌كند و از آن بالا مي‌رود
 • براي اولين بار در ۳۰۰۰ قبل از ميلاد شتر مورد استفاده قرار گرفته است
 • يك خط كش چوبي باستاني با دقت نيم ميلي متر در اين شهر يافت شده است
 • مردمان آن روز از شطرنج و تخته نرد استفاده مي‌كرده‌اند
 • مراكز صنعتي مردم شهر سوخته خارج از شهر بوده است
 • تعدادي لوله‌هاي سفالي در اين شهر پيدا شده كه احتمالاً جهت آب‌رساني يا دفع فاضلاب استفاده مي‌شده است
 • پارچه‌هايي كه يافت شده مطلقاً در هيچ كجاي ايران يافت نشده است
 • صنايعي مانند ريسندگي، خراطي، معرق‌سازي، مرمرسازي، سفال‌گري، مهرسازي، حصيربافي و ساخت ابزار فلزي در شهر رواج داشته است.

درباره شهر سوخته كشفيات عجيب شهر سوخته

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري بيشتر “مرز حيرت‌انگيز جنگل و بيابان در ايران” را مطالعه كنيد.

همچنين بخوانيد:

هرمز، جزيره خاك هاي رنگي خوراكي

ديدني‌هاي تهران؛ دشت هويج

پتاس تنها آبشار نمكي جهان در ايران

روستاي زغال اخته در ايران


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۰:۰۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

چشمه آبگرم گنو در بندرعباس

چشمه آبگرم گنو و بخش‌هاي اطراف آن مكاني مناسب براي استراحت و تفرج‌هاي خانوادگي است.
چشمه آبگرم گنو

با وجود اينكه سواحل درياي خليج فارس و عمان در اين منطقه شهرت زيادي دارد و بسياري از مردم آن را با سواحل زيبا و جزاير دوست داشتني‌اش مي‌شناسند، اما اين منطقه داراي جاذبه‌هاي گردشگري ديگري نيز هست كه در اين مقاله از مجله دلتا سعي داريم تا با چشمه آبگرم گنو از جاهاي ديدني بندرعباس بيشتر آشنا شويم.

معرفي چشمه آبگرم گنو

چشمه آبگرم گنو در كوه گنو واقع شده كه در فاصله ۳۴ كيلومتري از شمال شرقي بندرعباس قرار دارد. اين چشمه و بخش‌هاي اطراف آن مكاني مناسب براي استراحت و تفرج‌هاي خانوادگي است.

معرفي چشمه آبگرم گنو چشمه آبگرم گنو

 

با وجود اينكه آب و هواي استان هرمزگان در اغلب مواقع سال گرم و شرجي است، اما محيط اطراف كوه گنو به‌دليل ارتفاع زيادش آب و هواي معتدلي دارد و البته بايد بدين نكته نيز توجه داشت كه دليل شرجي بودن هواي اين استان همين كوه گنو است.

ويژگي‌هاي خاص

هيدروژن سلفوره و كلر از جمله تركيبات آب‌هاي گرم هستند كه اين مواد به‌همراه دماي بالاي آب محيطي را ايجاد مي‌كنند كه تنها گياهان و حيوانات اندكي مي‌توانند در آن زندگي كنند. اما نكته جالب اينجا است كه در شرايط اين‌چنيني چشمه گنو نوعي ماهي به نام آوينيوس گينويس دارد كه اين نوع ماهي در كل دنيا فقط در چمشه مذكور يافت مي‌شود.

چشمه آبگرم گنو ويژگي هاي خاص

امكانات و خدمات رفاهي

براي بهره بردن از آبگرم چشمه گنو دو استخر مردانه و زنانه در اين منطقه ايجاد كرده‌اند كه گردشگران مي‌توانند از آن‌ها استفاده كنند. چندين مجتمع نيز براي استراحت و اقامت مسافران در اين محل تعبيه شده است و فروشگاه‌هايي نيز براي خريد وسايل مورد نظر در اين منطقه يافت مي‌شود.

چشمه آبگرم گنو امكانات و خدمات رفاهي

آلاچيق‌هايي در محيط اطراف اين بخش وجود دارند كه گردشگران مي‌توانند در آن‌ها بنشينند و از مناظر و هواي خوب منطقه استفاده كنند. آب استخر‌هاي مذكور از طريق چشمه گنو تامين مي‌شود و پساب استخر‌ها نيز مثل رودخانه از استخر خارج شده و سپس به‌شكل آبشاري كوچك به پايين مي‌ريزد. لازم به ذكر است كه از اين پساب جهت آبياري نخلستان‌هاي موجود در اطراف اين منطقه استفاده مي‌شود.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري هرمزگان “ساحل زيباي بندر مقام هرمزگان” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۶:۱۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

قانون هميشگي در مد و استايل آقايان

اگر در لباس‌ها بيشتر از يك لباس طرحدار داشته باشيد، نه تنها جذاب نمي‌شويد، بلكه ظاهرتان شلوغ و بهم ريخته نيز به نظر مي‌رسد.
قوانين مد و استايل آقايان

هميشه آنچه مد و فشن در مورد شيوه لباس پوشيدن ما مي‌گويد، درست نيست. بايد گاهي درس‌هايي را كه بزرگ‌ترها به ما مي‌دهند، گوش كنيم. اگرچه برخي از قوانين دنياي مد منسوخ شده‌اند اما رعايت كردن برخي از آنها هنوز هم يك قانون است. در ادامه با قوانين مد و استايل آقايان كه در لباس پوشيدن بايد رعايت كنند، آشنا مي‌شويد. با مجله دلتا همراه باشيد.

قوانين مد و استايل آقايان

استايلي رسمي، كمربند و كفش‌ را با هم ست كنيد: زماني كه مي‌خواهيد استايلي رسمي داشته باشيد، بايد اين قانون را رعايت كنيد. به عنوان مثال اگر كمربندتان قهوه اي است، كفش هم بايد قهوه‌اي باشد، در غير اين صورت ظاهر شما شيكي و جذابيت خود را از دست خواهد داد.

قوانين مد و استايل آقايان كفش و كمربند

از پوشيدن چند لباس طرحدار با هم خودداري كنيد: پوشيدن لباس‌هاي طرحدار بسيار جذاب است اما اين دليل نمي‌شود كه در اين كار زياده روي كنيم. اگر در لباس‌ها بيشتر از يك لباس طرحدار داشته باشيد، نه تنها جذاب نمي‌شويد، بلكه ظاهرتان شلوغ و بهم ريخته نيز به نظر مي‌رسد و ديگر هيچ كدام از لباس‌ها به چشم نمي‌آيد.

قوانين مد و استايل آقايان طرح دار

لباس را با توجه به موقعيت انتخاب كنيد: مهم نيست كه چه لباسي به شما مي‌آيد، بايد با توجه به موقعيتي كه در آن قرار داريد، لباس را انتخاب كنيد. مثلا اگر به يك ميهماني رسمي دعوت شده‌ايد، حتي اگر احساس مي‌كنيد كه كت به شما نمي‌آيد، بايد آن را به تن كنيد، در غير اين صورت در كنار ديگران به چشم نخواهيد آمد، حتي اگر بهترين لباس را پوشيده باشيد.

آخرين دكمه ژاكت را نبنديد: يكي از مهمترين قوانيني كه هر مردي بايد بداند اين است كه دكمه آخر ژاكت نبايد بسته باشد. در واقع با بستن دكمه آخر لباس، در قسمت كمر شما تنگ و چسبان شده و در قسمت بالاي آن پف مي‌كند و باعث مي‌شود كه اندام نامتناسب جلوه كند. بنابراين از بستن آخرين دكمه ژاكت خودداري كنيد.

بستن ساسپندر و كمربند باهم، ممنوع: كمربند شلوار شما را بالا نگه مي‌دارد. ساسپندر هم به همين منظور بسته مي‌شود، بنابراين ديگر نيازي نيست كه هر دو را با هم ببنديد.

رنگ لباس را با فصل‌ها ست كنيد: هر فصل رنگ لباس مخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال شما در گرماي تابستان ترجيح مي‌دهيد كه شلوار سفيد و پيراهن آبي كمرنگ به تن كنيد و برعكس، در زمستان به سراغ رنگ‌هاي تيره برويد. از اين رو بهتر است كه حتي اگر دلتان هواي لباس هاي تابستانه را كرد، آنها را در فصل زمستان به تن نكنيد. هر چه با فصلي كه در آن هستيد هماهنگ تر باشيد، جذاب تر خواهيد بود.

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “اشتباهات مردان در زمينه پوشش” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۲:۲۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

با كتاني زنانه چي بپوشيم؟

بدون شك در كمد همه ما لباس­‌هاي مشخص و ثابتي است كه از بين نمي‌روند بلكه از فصلي به فصل بعد منتقل مي‌شوند، كمد كفش‌ها نيز از اين قاعده مستثني نيست.
كتوني زنانه

كفش نه تنها به عنوان يك اكسسوري بلكه به عنوان يك نقطه عطف در برخي استايل‌ها از اهميت ويژه‌­اي برخوردار است. بنابراين برخي مدل‌ها وجود دارند كه گذشتن از آنها براي‌مان كاري ناممكن است پس به طور مداوم از آنها استفاده مي‌كنيم. يكي از اين كفش‎­هاي مهم كتوني زنانه است. با مجله دلتا همراه باشيد.

با كتوني زنانه چي بپوشيم؟

كتوني با شلوار جين اسكيني: تركيب هميشگي و بدون انقضا، وقتي كتوني مي‌پوشيم اولين انتخابمان يك جين تنگ و چسبان است! اين تركيب يك استايل ثابت است، نه خوب است و نه بد. درواقع خوبي و بدي اين تركيب كاملا بستگي به چگونه پوشيده شدن آن دارد. زماني كه كتوني را با شلوار جين اسكيني مي‌پوشيد بايد به چند نكته خيلي مهم دقت كنيد : ۱- ميزان تنگي شلوار ۲-قد شلوار ۳- مدل كتوني

ميزان تنگي شلوار: حواستان به شلواري كه انتخاب مي‌كنيد باشد، شلواري كه مي‌پوشيد بايد كاملا مناسب اندام، مخصوصا فرم پاها باشد و همچنين بايد متناسب با مدل كتوني شما نيز باشد. معمولا كتوني­‌هاي ظريف براي شلوارهاي خيلي جذب مناسب ­ترند.

قد شلوار: مهمترين نكته در ست كردن شلوارجين با كتوني توجه كردن به قد شلوار است. شلوارهاي كوتاهي كه يك فضاي خالي ميان كفش و مچ پا ايجاد مي‌كنند، مناسب‌ترين قد شلوار براي اين استايل هستند.

مدل كتوني: معمولا استفاده از كتوني‌هاي ظريف براي ست كردن با شلوار جين اسكيني مناسب‌ترند، زيرا پايين تنه شما را ظريف‌تر، بلندتر و لاغر­تر نشان مي‌دهند.

كتوني زنانه با شلوار جين راسته: اين ست يكي از استايل‌­هاي مدرن و ساده اين روزها را به وجود مي‌آورد. بهتر است كمي از شلوار جين اسكيني فاصله بگيريد و اين جين­‌هاي راسته مدرن را انتخاب كنيد.

كتوني زنانه شلوار راسته

كتوني با دامن و پيراهن: پوشيدن دامن و پيراهن با انواع كتوني يك تركيب ترندي، كژوال و دخترانه است كه طرفداران زيادي دارد.

كتوني با شلوار كلاسيك: شايد تركيب غيرمعمولي به نظر برسد اما بي‌­نظير و مدرن است! اين ست شيك و راحت يك استايل كژوال را به وجود مي‌­آورد و تركيب مناسبي براي دانشگاه و محل كار است.

كتوني با شلوارك: شايد شما هم ازطرفداران پوشيدن شلوارك در دورهمي­‌هاي دوستانه باشيد. اين لباس يك آيتم جوان پسند و كژوال است كه تركيب‌هاي خوبي در يك استايل به وجود مي‌آورد و از اين رو طرفداران پروپا قرصي دارد.

كتوني با شلوار گشاد: اگر بگوييم كتوني يك كفش همه كاره است اشتباه نيست! اين روزها شلوارهاي گشاد طرفداران زيادي پيدا كرده­‌اند و به جرات مي‌توان گفت همه ما يك مدل از اين شلوارها را در كمدمان داريم. اين شلوارها معمولا با هر كفشي ست مي‌شوند.

كتوني­ ساق دار: مهمترين نكته­‌اي كه در پوشيدن اين كفش بايد در نظر بگيريد قد شلوار يا دامن است. توجه داشته باشيد لباسي كه انتخاب مي‌كنيد بايد بالاتر از ساق اين كتوني قرار بگيرد. بهترين آيتم‌هايي كه مناسب اين نوع كفش­ هستند، لباس كوتاه كه تا روي زانو يا بالاتر از آن قرار مي‌گيرند؛ مثل شلوارك و دامن هاي كوتاه.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيشتر “چرا نبايد لباس ارزان خريد؟” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۲:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

راهنماي خريد انواع پيراهن مردانه

پيراهن مردانه طي سالها به يكي از اساسي‌ترين لباس‌هاي كمد آقايان تبديل شده و تنوع در آن‌ها بسيار است.
انواع پيراهن مردانه

پيراهن مردانه طي سالها به يكي از اساسي‌ترين لباس‌هاي كمد آقايان تبديل شده است. تنوع پيراهن‌هاي مردانه زياد است و شما با هر بودجه‌اي مي‌توانيد پيراهن دلخواه خودتان را داشته باشيد. انواع پيراهن مردانه چه ويژگي‌هايي دارد؟ همراه مجله دلتا باشيد تا در مورد انواع پيراهن‌ بيشتر بدانيد.

ويژگي‌ انواع پيراهن مردانه

پيراهن‌هاي مردانه معمولا از پارچه‌هاي نخي و پنبه‌اي دوخته مي‌شوند و داراي الگوهاي خاص كه اغلب ساده و  بدون جزييات هستند. رنگ پيراهن‌ها نيز متنوع است و از يك قانون خاص تبعيت نمي‌كند. با تغيير هر كدام از ويژگي‌هايي كه به شما گفتيم، پيراهن از يك لباس رسمي براي ديدار كاري به يك لباس اسپرت و كژوال مي‌تواند تغيير كند.

جنس پيراهن مردانه

نخي: پارچه‌هاي پنبه‌اي و نخي، هدايت گرمايي، جذب رطوبت كافي، دوام و شكل‌پذيري نسبتا خوبي روي بدن دارند. همچنين به راحتي شسته و تميز مي‌شوند.

پيراهن مردانه الياف مصنوعي: هيچ وقت الياف مصنوعي نمي‌توانند جاي پنبه را بگيرند. استفاده از الياف ساخته دست انسان كيفيت خوبي ندارند اما در مقايسه با پيراهن‌هاي پنبه‌اي قيمت پايين‌تري دارند. الياف مصنوعي در مقابل چروك و همچنين لكه‌هاي رايج پيراهن مقاومت خوبي دارند. اگر چه ما توصيه مي‌كنيم كه هيچ وقت پارچه‌اي كه در آن الياف مصنوعي بيش از ۵۰ درصد باشد را خريداري نكنيد.

پيراهن مردانه ابريشمي: لوكس‌ترين نوع پيراهن‌ها مربوط به پيراهن‌هاي ابريشمي هستند. ظاهر اين پيراهن‌ها شفاف و جذاب است ولي قيمت آن‌ها به اندازه زيبايي و شيك بودنشان، بالا است. همچنين بايد از پيراهن‌هاي ابريشمي مراقبت‌هاي خاصي به عمل آوريد.

رنگ پيراهن پيراهن مردانه

چهره، رنگ چشم و رنگ مو از مهمترين فاكتورهايي هستند كه حين انتخاب يك بالاپوش بايد به آن‌ها توجه كنيد. متاسفانه اكثر آقايان با توجه به لباس‌هاي قبلي خود انتخاب مي‌كنند و اين موارد را در نظر نمي‌گيرند.

رنگ سفيد: رنگ رايج پيراهن‌هاي مردانه سفيد است. تا به امروز رنگ سفيد نسبت به ديگر رنگ‌ها، بار رسمي بودن بيشتري داشته است و شما مي‌توانيد با خيال راحت براي قرارهاي كاري و مجالس رسمي از پيراهن سفيد استفاده كنيد.

انواع پيراهن مردانه سفيد

 

رنگ آبي: محبوبيت اين رنگ به درصد بالايي تطبيق‌پذيري با رنگ پوست آقايان برمي‌گردد. رنگ آبي امروزه در ايران يكي از محبوب‌ترين رنگ‌ها است و كارخانه‌هاي دوخت پيراهن، هر روز يك الگو جديد براي رنگ آبي توليد مي‌كنند. امروزه رنگ آبي جايگزين خوبي براي سفيد شده است و متاسفانه انواع مختلفي از رنگ آبي در كمد لباس آقايان پيدا مي‌شود. ما دوست نداريم كه رنگ سفيد فراموش شود!

رنگ‌هاي ديگر پيراهن مردانه: صورتي، بژ، بنفش روشن، شيري، سبز تيره، زرشكي از جمله رنگ‌هايي هستند كه آقايان مي‌توانند آن را براي پيراهن خودشان انتخاب كنند. اين رنگ‌هاي مي‌توانند به صورت جداگانه در قالب الگو و طرح روي يكديگر هم استفاده شوند تا تكراري به نظر نرسند. آمار نشان مي‌دهد كه ۱۰ درصد از آقايان از اين رنگ پيراهن‌ها استفاده مي‌كنند.

در مورد پيراهن‌ها، اجزاي ديگري همانند نوع يقه، الگوهاي بكار رفته روي پارچه (ساده، راه‌راه، چهارخانه)، نوع دوخت آستين و مچ پيراهن (دكمه‌اي، فرانسوي) و حتي دكمه‌هاي بكار رفته مي‌توانند هر كدام به تنهايي قابل بحث باشند.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيشتر با مطالب مد و زيباي “شلوار مناسب براي آقايان لاغر اندام” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۴۹:۱۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

اشتباهات در پوشش كه شما را پيرتر نشان مي‌دهد!

بايد سعي كنيد جوري لباس بپوشيد كه هم خودتان را بيان كنيد هم احساس راحتي داشته باشيد. هر چه دوست داريد بپوشيد؛ اما بايد از اشتباهاتي كه ممكن است سن‌تان را بيشتر از آنچه هست نشان دهد، جلوگيري كنيد.

از شما درباره سنتان سوال مي‌پرسند و مي‌خواهيد خودشان حدس بزنند؛ احتمالا با شنيدن اعدادي بيشتر از سنتان ناراحت مي‌شويد! چه باور كنيد چه نه؛ بهتر است بدانيد آنچه هر روز مي‌پوشيد و به عنوان استايل شناخته مي‌شود، گاهي ممكن است سن را بيشتر از آنچه هست نشان بدهد. مواردي در اين مطلب مجله دلتا آمده كه كمك مي‌كند تا اين اشتباهات در پوشش را بشناسيد و در سبك پوشش خود تغيير ايجاد كنيد.

اشتباهات در پوشش كه شما را پيرتر نشان ميدهد!

بنده مد روز نباشيد!

بهتر است نسبت به مد روز بي‌توجه باشيد! معمولا استايل و لباس هايي كه در يك دوره مد مي‌شوند به سرعت هم جاي خودشان را به مدهاي جديدتر مي‌دهند. براي همين شما مي‌مانيد و يك كمد پر از لباس هايي كه هزينه زيادي براي آنها پرداخت كرده‌ايد؛ ولي بعد از يكي دوبار پوشيدن ديگر به روز نيستند. البته منظورمان اين نيست كه كلا از مد صرف نظر كنيد.

اشتباهات در پوشش مد روز

براي جوان تر ديده شدن فقط سياه نپوشيد

مشكي رنگ فوق العاده‌اي است. به راحتي با هر رنگي ست مي‌شود و علاوه بر اينكه اندام را متناسب‌تر نشان مي‌دهد، در هر مناسبتي قابل پوشيدن است. اما اينكه هميشه با اين رنگ ديده شويد، اشتباه است. استفاده از يك شال روشن يا يك اكسسوري با رنگ جيغ در كنار مشكي  آن را متعادل‌تر كرده و تصوير جوانتري از شما نشان مي‌دهد. يادتان باشد قرار گرفتن سياه با رنگ روشن پوست معمولا در تضاد قرار مي‌گيرد و خطوط چهره‌ را بيشتر نمايان مي‌كند!

يقه اسكي نپوشيد

با اينكه پوشيدن لباس يقه اسكي گردن را مي‌پوشاند؛ اما بهتر است راه حل بهتري به جاي استفاده از اين نوع يقه پيدا كنيد. لباس هايي با يقه هفت و گرد كه توجه را به بخش گردن شما جلب نكند انتخاب عاقلانه‌تري است.  همچنين يقه هاي مردانه نيز تا حدي گردن را مي پوشاند و از طرفي جوان‌تر نشان مي‌دهد.

اشتباهات در پوشش يقه

سايز لباستان را بدانيد

اگر سايزتان ۳۸ است همين سايز را انتخاب كنيد. اينكه فكر كنيد با خريد يك سايز كوچك تر لاغرتر به نظر مي‌رسيد، اشتباه است. سايز نادرست لباس يكي از موارد اشتباهات در پوشش است كه شما را پيرتر نشان ميدهد! سعي كنيد اگر به هر دليلي چاق شده‌ايد و سايزتان تغيير كرده از همان سايز قبلي استفاده نكنيد؛ چون يك اشتباه است.

كفش مناسب را انتخاب كنيد

كفش ها نقش مهمي در جوان‌تر نشان دادن سن شما دارند. بهتر است انتخاب كفش‌هايي با پاشنه پهن يا بندهاي چسبي را كنار بگذاريد و كفشي با پاشنه‌هاي بلند و باريك را انتخاب كنيد. اگر اهل پوشيدن پاشنه بلند نيستيد، بهتر است كفش هاي تخت شيك را كه كمي رسمي هستند، انتخاب كنيد.

احساس راحتي كنيد

در پايان اينكه سن و سال يك عدد است و اينكه چقدر احساس جواني مي‌كنيد، حسي است كه از درونتان مي‌آيد. بايد سعي كنيد جوري لباس بپوشيد كه هم خودتان را بيان كنيد هم احساس راحتي داشته باشيد. هر چه دوست داريد بپوشيد؛ اما بايد از اشتباهات در پوشش كه ممكن است سن‌تان را بيشتر از آنچه هست نشان دهد، جلوگيري كنيد.

اشتباهات در پوشش راحتي

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيشتر “استايلي با رنگ نارنجي در روز هاي پاييزي” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۴۶:۱۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

چرا نبايد لباس ارزان خريد؟

جالب است بدانيد كه گاهي وقت‌ها هزينه‌اي كه براي خريد چند دست لباس ارزان مي‌شود، معادل خريد يك لباس با كيفيت است.
خريد لباس ارزان

خريد لباس ارزان عبارتي وسوسه كننده است؛ خيلي‌ها فكر مي‌كنند وقتي ارزان بخرند، برد كرده‎‌‌اند؛ غافل از اينكه ارزان خريدن به هزار و يك دليل يك باخت كامل است. از اين هزار و يك دليل، در اين مقاله با چند دليل خيلي مهم كه خريد لباس ارزان را قدغن مي‌كند، آشنا خواهيد شد، با مجله دلتا همراه باشيد.

خريد لباس ارزان به ضرر جيب شماست

خريد لباس ارزان به ضرر اقتصاد فردي شما تمام مي‌شود. كافي است به زمان‌هايي فكر كنيد كه عبارت حراج ۵۰ درصدي و تخفيف ويژه را روي ويترين مغازه‌ها يا در بنر سايت‌هاي آنلاين ديده‌ايد و فورا براي خريد دست به كار شده‌ايد.
در چنين شرايطي اغلب افراد به دليل ارزان بودن لباس‌ها تعدادي لباس بي‌كيفيت مي‌خرند كه ممكن است واقعا به كارشان هم نيايد و حتي زياد هم آن‌ها را نپوشند.

 

كميت بهتر از كيفيت است؟

ممكن است فكر كنيد خريد تعداد زيادي لباس ارزان باعث مي‌شود بتوانيد انواع استايل‌هاي متنوع را براي خودتان بسازيد و اصطلاحا استايليش Stylish به نظر برسيد؛ اما واقعيت متفاوت با اين طرز تفكر است.

كافي است استايل بازيگران و مدل‌هاي بين‌المللي را بررسي كنيد تا متوجه شويد آن‌ها براي استايليش بودن به تعداد زيادي لباس ارزان نياز ندارند؛ بلكه تعداد كمتري لباس‌هاي با كيفيت‌‌تر مي‌خرند كه به فرم بدنشان مي‌آيد و جذابيتشان را چندان مي‌كند.

خريد لباس ارزان كميت

 

خريد، راه حل نيست

واقعيت اين است كه خيلي از ما گاهي سراغ خريد مي‌رويم چون مي‌خواهيم احساس بهتري داشته باشيم.در شرايط اقتصادي فعلي خريد به سمت گزينه‌هاي ارزان‌‌تر مي‌رود و افراد ممكن است براي داشتن احساس بهتر، خريد لباس ارزان را مد نظر قرار دهند. كافي است چند بار از پوشيدن لباس ارزانتان بگذرد و آن را شسته باشيد تا متوجه شويد چقدر راحت رنگش را از دست مي‌دهد، فرم پارچه‌اش عوض مي‌شود و حتي ممكن است دوخت‌هايش از هم باز شوند.

هدف طولاني مدت بگذاريد

گاهي وقت‌ها هزينه‌هاي همين لباس‌هاي ارزان در طول يك سال اگر در كنار هم جمع شود، تبديل به مبلغ زيادي خواهد شد؛ مبلغي كه مي‌تواند به راحتي صرف يك مسافرت تفريحي خوب شود و تا آخر عمر خاطره‌هاي خوبي برايتان باقي بگذارد؛ در حالي كه لباس‌ها چند وقتي بيشتر برايتان نخواهند ماند.

خريد لباس ارزان، ضرري بزرگ براي كارگران

يكي از كارهايي كه صنعت فشن انجام مي‌دهد اين است كه به ما تلقين كند بايد چطور به نظر برسيم و براي رسيدن به اين هدف به چه لباس‌هايي نياز داريم.

 • فست فشن به افراد جامعه القا مي‌كند كه براي دوست داشتني بودن، نياز دارند تا لباس‌هايي متنوع بپوشند. وقتي اين لباس‌ها گران باشند، افرادي كه وضعيت اقتصادي متوسطي دارند، چاره‌اي جز خريد لباس ارزان نخواهند داشت؛ حالا اين لباس ارزان به چه قيمتي توليد مي‌شود؟ به قيمت زندگي يك كارگر ساده در يك منطقه محروم كه براي به دست آوردن لقمه‌اي نان مجبور است ساعت‌هاي طولاني در كارگاه‌هاي غير استاندارد كار كند تا بتواند نياز مشتري‌ها به لباس ارزان را برطرف كند.

كار مفيد را جايگزين كنيد

اگر به خريد لباس ارزان اعتياد پيدا كرده‌ايد يا خريد كردن باعث مي‌شود ناراحتي‌هايتان را فراموش كنيد؛ سعي كنيد كار مفيد ديگري را جايگزين اين قضيه كنيد تا بدون اينكه به خودتان و محيط اطرافتان آسيب بزنيد، احساس بهتري داشته باشيد.
اين كار در طولاني مدت باعث بهبود شرايط اقتصادي و روحي شما خواهد شد.

خريد لباس ارزان ضرر

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيشتر “اكسسوري هاي زنانه؛ ترند پاييز ۲۰۲۰” را مطالعه كنيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۵۹:۴۷ توسط:مجله دلتا موضوع: