دارامان

گردشگري دلتا گردشگري دلتا .

گردشگري دلتا

سفر به “آن ور آب” با 65 هزار تومان

امروزه روستاي واريان به منطقه گردشگري تبديل شده و تقريبا هيچ ساكن دائمي در آن زندگي نمي‌كند. تورهاي يك روزه به اين روستا طرفداران زيادي دارد. تا جايي كه به آن ونيز ايران گفته‌اند.
واريان

فكرش را بكنيد! به جاي تاكسي بايد سوار قايق شويد تا به خانه برسيد! واريان همان جايي است كه براي رفتن به آن بايد سوار تاكسي قايقي شويد. واريان آن ور آب‌هاي سد كرج قرار دارد و يكي از روستاهاي توريستي اطراف تهران به شمار مي‌رود. با مجله گردشگري پيام دلتا همراه باشيد تا با هم به روستاي آن ور آبي واريان سفر كنيم و زيبايي‌هاي آن را با هم ببينيم.

واريان

داستان روستاي واريان

دهه 30 خورشيدي بود كه سنگ بناي سد كرج گذاشته شد. تصميم گرفتند روي رودخانه كرج سد بزنند و وقتي اين اتفاق افتاد، نيمي از روستاي واريان كه آن سوي رودخانه كرج بود به زير آب رفت. آن زمان روستا حدود 500 نفر جمعيت داشت و نيمي از اين افراد دچار مشكل جدي شدند! خانه شان زير آب رفت و ديگرنمي‌توانستند در همان خانه زندگي كنند.

واريان

اينجا بود كه اتفاق جديدي افتاد. به افرادي كه دچار بحران مسكن شده بودند، در محدوده “زرنان” زمين و خانه دادند. در واقع اهالي واريان به اجبار به منطقه زرنان كوچانده شدند. زرنان محدوده‌اي بين جاده قديم و جاده مخصوص كرج است.

واريان

نيمي از روستا كه در ارتفاع قرار داشت به حيات خودش ادامه داد و اهالي همچنان آنجا زندگي كردند. اما بين روستا و خانه‌هايشان و جاده، يك درياچه فاصله افتاده بود. چنين شد كه براي اين عده قايق در نظر گرفتند تا بتوانند خودشان را به اطراف برسانند. و چنين بود كه روستاي واريان كم كم به منطقه‌اي گردشگري تبديل شد. جايي كه براي سفر به آن بايد سوار قايق شد، روي آب‌هاي نيلگون سد كرج پارو زد و به طبيعت زيباي روستا رسيد.

واريان

چطور برويم؟

براي رفتن به واريان بايد به جاده چالوس برويد و جاده را تا حدي ادامه دهيد كه سد كرج ديده شود. بايد خودتان را به پايين سد برسانيد. جاده فرعي وجود دارد كه شما را از جاده به نزديك سد منتقل مي‌كند. از آنجا بايد با قايق خودتان را به روستا برسانيد. تعداد كمي قايق براي تردد به روستا وجود دارد. بنابراين اگر قصد داريد بدون تور به روستا سفر كنيد، بايد از صبح زود كنار سد كرج حاضر باشيد.

واريان

تورهاي يك روزه واريان

امروزه روستاي واريان به منطقه گردشگري تبديل شده و تقريبا هيچ ساكن دائمي در آن زندگي نمي‌كند. تورهاي يك روزه به اين روستا طرفداران زيادي دارد. تا جايي كه به آن ونيز ايران گفته‌اند. البته بهروستاي صراخيه نيز ونيز ايران مي‌گويند. طبيعت روستا و همچنين تنها راه ورود به آن كه عبور از روي درياچه سد كرج است، از جذابيت‌هاي اين سفر به شمار مي‌رود. اين تورها ارزان هستند و با زير 100 هزار تومان يكي از آنها را مي‌توانيد بخريد.

واريان

نكات مهم در بازيد از روستاي واريان

بايد تمام سد كرج را كه آب در آن جا چند ده متر عمق دارد، بپيماييد. بنابراين سفر با تور پيشنهاد ما به شمااست. اما توري كه شما را بيمه گردشگري كرده باشد و موقع سفر با قايق، جليقه نجات بر تن كرده باشيد. چون حادثه خبر نمي‌كند. اگر از آب مي‌ترسيد و بيم غرق شدن داريد، اين سفر بر اي شما مناسب نيست.

واريان

تابستان و پاييز بهترين فصل سفر به روستا است. زيبايي طبيعت روستا صد چندان مي‌شود. كنار سد كرج رستوران شيشه‌اي جذابي قرار دارد كه غذاهاي با كيفيتي ارائه مي‌كند. بد نيست اگر خودتان را به اين رستوران دعوت كنيد و از چشم انداز زيباي درياچه و روستا كه فقط بخش خيلي كوچكي از آن از فاصله دور ديده مي‌شود، لذت ببريد. اين سفر براي افراد با نيازمندي‌هاي خاص پيشنهاد نمي‌شود.

واريان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۸:۴۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

مي‌دانستيد فرش هم موزه دارد؟

همان كسي كه ورزشگاه آزادي و فرودگاه مهرآباد را طراحي كرده، موزه فرش را نيز طراحي كرده است.
موزه فرش

موزه فرش يكي از محبوب‌ترين موزه‌هاي تهران است. تا اندازه‌اي كه در همه تورهاي ورودي، يعني برنامه سفر خارجي‌هايي كه با تور به ايران سفر مي‌كنند، بازديد از آن گنجانده شده است. فرش ميراث معنوي ما ايرانيان است و موزه فرش، جايي است كه مي‌توانيد زيباترين نمونه‌هاي اين هنر فاخر را آنجا ببينيد. شايد براي‌تان جالب باشد اگر بدانيد ساختمان موزه فرش، شبيه به دار قالي است. با مجله گردشگري پيام دلتا همراه باشيد تا با هم به موزه فرش سفر كنيم و لاي تار و پود آنها زيبايي را با همه وجودمان حس كنيم.

موزه فرش

نماي بيروني موزه فرش

موزه فرش كه نماي بيروني آن نيز به شكل دار قالي است، تمام الگوها و نقش‌هاي محلي قالي‌بافي از چهار گوشه ايران را به نمايش مي‌گذارد. هر كدام از رنگ‌هاي استفاده شده در فرش‌هاي موزه فرش ، معني خاصي داشته و نقش‌هاي بي‌همتاي آنها حكايت از احساسات و باورهاي مردم اين سرزمين دارند كه برگرفته از طبيعت، زندگي روزمره روستائيان و حماسه‌هاي شاهنامه هستند.

موزه فرش

قديمي‌ترين قالي موزه فرش

قديمي‌ترين فرش موزه يك فرش كاشاني ۵۰۰ ساله معروف به سنگشكو است. در اين موزه يك نسخه از قديمي‌ترين قالي موجود در جهان يعني قالي پازيريك، نيز به نمايش گذاشته شده است.

موزه فرش

داستان ساخت موزه فرش

موزه فرش ايران به منظور مطالعه تاريخ و چگونگي توسعه هنر فرش مخصوصاً فرش ايراني به دستور فرح پهلوي ساخته شد و در سال 1356 توسط وي افتتاح شد. معمار آن يكي از برجسته‌ترين معماران معاصر ايران آقاي عبدالعزيز فرمانفرمائيان است. از ديگر شاهكارهاي معماري وي اين معمار طراحي فرودگاه مهرآباد تهران و ورزشگاه آزادي است.

موزه فرش

ويژگي هاي معماري موزه

مساحت بناي موزه فرش۳۴۰۰ متر مربع بوده كه در دو طبقه ساخته شده است. طبقه اول نمايشگاه دايمي است كه در آن حدود ۱۵۰ تخته از نفيس‌ترين فرش‌هاي ايران همواره به نمايش گذاشته مي‌شوند. طبقه دوم براي برگزاري نمايشگاه‌هاي موقتي به كار مي‌رود. كتابخانه موزه چندين هزار كتاب با ارزش به زبان‌هاي مختلف در اختيار مشتاقان و محققان هنر قرار داده است. اين كتابخانه گنجينه‌اي از كتاب‌ها و نشريات و مقالات گوناگون مربوط به فرش ايراني و مشرق زمين است به شمار مي‌رود.

موزه فرش

چطور برويم؟

موزه فرش در گوشه شمال غربي پارك لاله و كنار موزه هنرهاي معاصر تهران قرار دارد. در واقع اين موزه در تقاطع خيابان كارگر شمالي و خيابان فاطمي قرار گرفته است. نزديك‌ترين متروها به اين موزه، متروي ايستگاه انقلاب و همچنين ايستگاه ميدان جهاد است.

نكات مهم در بازديد از موزه

كشيدن سيگار در تمام مكان‌ها و محوطه موزه ممنوع است.

فيلمبرداري و عكس‌برداري بدون استفاده از سه پايه دوربين و بدون اهداف تجاري داخل نمايشگاه دائمي آزاد است.

هر گونه فيلمبرداري و عكسبرداري از گالري موزه ممنوع است.

ممكن است برخي مكان‌ها بخاطر عمليات‌ حفظ و نگهداري بصورت موقتي بسته باشند.

وسيله ارتباطي براي افراد ناشنوا (TDD) در طبقه اول فراهم شده است.

بازديد از اين موزه را مي‌توانيد با بازديد از موزه هنرهاي معاصر در يك زمان تنظيم كنيد، چون هر دو در كنار يكديگر قرار دارند.

موزه براي بازديد افراد داراي فرزند زير 15 سال جذابيت ندارد.

موزه فرش

نكات مهم براي بازديد افراد با نيازمندي‌هاي خاص

موزه فرش براي افراد داراي معلوليت مناسب است. امكان تردد ويلچر فراهم است. همچنين براي افراد ناشنوا وسايل ارتباطي فراهم است. موزه به دليل فضاي نسبتا تاريكش براي بازديد خانواده‌هاي داراي فرزند اوتيسم مناسب نيست.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۴:۱۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

پيش شرط هاي عرضه اينترنت ۵G

به نظر مي‌رسد با دستيابي به پيش شرط هاي اعلام شده، نسل پنجم شبكه 5G در ايران ارائه شود.
اينترنت 5G

اينترنت ۵G

اينترنت ۵G به نسل پنجم شبكه تلفن همراه مي‌گويند كه به اشتباه آن را نسل پنجم اينترنت مي‌نامند. اين تكنولوژي جديدترين نسل سيستم ارتباطات سيار است. شبكه ۵G داده ها را به صورت بي سيم انتقال مي‌دهد. تا پيش از اين، اينترنت ۴G ارائه شده بود. در نسل پنجم، سرعت انتقال داده افزايش يافته است و تا حدود ۲۰ گيگابايت بر ثانيه مي‌رسد. با توجه به نياز روز افزون عده زيادي از كاربران به پهناي باند، استفاده از فناوري ۵G ضروري خواهد بود.

به گزارش مجله دلتا به نقل از mci، در نسل پنجم شبكه تلفن همراه، انتقال داده توسط امواج راديويي با طول موج هاي كوتاه كه به امواج ميلي متري يا مايكروويو معروف هستند، صورت مي‌گيرد. به اين صورت اطلاعات بيش تري در بازه زماني كم تر انتقال پيدا مي‌كند.

از ديگر مزيت هاي ۵G مصرف كم تر انرژي است. در نتيجه علاوه بر اينكه گوشي همراه داغ نمي‌شود، طول عمر باتري افزايش مي‌يابد. ظرفيت انتقال بيش تر و پايداري بالاتر نيز از برتري هاي شبكه ۵G نسبت به ۴G است. با تكنولوژي ۵G بستر مناسبي براي استفاده از اينترنت اشيا فراهم خواهد شد.

مرتضي طاهري بخش، معاون فني و توسعه شبكه شركت ارتباطات سيار ايران (همراه اول) در نشستي تخصصي اعلام كرد: پيش بيني مي‌شود ارائه آزمايشيِ شبكه تلفن همراه ۵G تا سال ۲۰۲۰ يا ۲۰۲۱ صورت پذيرد و طي ۴ تا ۵ سال فراگير شود. از شرط هاي لازم براي استفاده از اين تكنولوژي كه بدون آن ارائه شبكه ۵G محقق نخواهد شد، اين است كه بايد طبق موارد بيان شده در كنفرانس جهاني ارتباطات راديويي ۲۰۱۹ (WRC-19)، همه رگولاتوري ها طيف پيوسته ۸۰ تا ۱۰۰ مگا هرتز را در باند ۳.۵ مگا هرتز و حداقل باند ۱ گيگا هرتز را براي باند هاي موج ميلي متري در شبكه تلفن همراه ۵G عرضه كنند. در بحث زير ساخت ها، به دليل پايداري نسل پنجم در حدود ۱۰۰ درصد، امكان عرضه سرويس هاي پر ريسك روي شبكه وجود دارد، بنابراين بايد توجه ويژه اي به زيرساخت ها داشت.

سرعت اينترنت ۵G در حدود ۱۰ برابر بيش تر از نسل چهارم (LTE) خواهد بود. به طور متوسط هر ثانيه ۱۰۰ مگا بايت و در شرايط ايده آل تا ۲۰ گيگا بايت بر ثانيه امكان دانلود وجود خواهد داشت. در آخر بايد اشاره كرد كه احتمال دارد فناوري ۵G به دليل داشتن هزينه هاي بيش تر براي تامين آن، با قيمت بالاتري نسبت به نسل قبلي براي مصرف كنندگان عرضه شود.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۴:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

معرفي ايكس باكس اسكارلت در دو نسخه لاك هارت و آناكوندا

كنسول هاي جديد پروژه اسكارلت مايكروسافت با نام هاي لاك هارت و آناكوندا در تعطيلات سال 2020 ميلادي ريليز خواهند شد.
ايكس باكس اسكارلت

ايكس باكس اسكارلت

در حالي كه به نظر مي‌رسيد پروژه بعدي مايكروسافت، رونمايي از نسلِ جديد كنسول ايكس باكس (XBox) با نام “پروژه اسكارلت” باشد، خبر ساخت كنسول هاي “لاك هارت” و “آناكوندا” منتشر شد. گفته مي‌شود مايكروسافت قصد دارد در تعطيلات سال ۲۰۲۰ ميلادي دو نسخه از ايكس باكس جديد را با قيمتي ارزان و مقرون به صرفه ارائه كند.

به گزارش مجله دلتا، مايكروسافت اين دو كنسول را به عنوان جايگزيني براي نسل هشتم كنسول هاي بازي در نظر گرفته است. اين نسل در نسخه هاي ضعيف تر از نسل هاي قديمي و بدون ديسك همراه با رونمايي از پروژه اسكارلت عرضه مي‌شوند.

آن طور كه از خبرگزاري هاي مختلف نقل مي‌شود، قرار است لاك هارت در ابعادي كوچك تر از نسل پيشين، بدون ديسك درايو و با قابليت بازي به صورت استريم و ديجيتال، توليد شود. به اين صورت بازي هاي آفلاين و ديسكي از دور خارج خواهند شد. به نظر مي‌رسد لاك هارت به عنوان جايگزين ايكس باكس وان اس در نسل هشتم خواهد بود. كنسول آناكوندا به عنوان جهشي بزرگ در كنسول هاي توليدي مايكروسافت محسوب مي‌شود. اين نسخه نقش ايكس باكس وان ايكس را در نسل نهم بر عهده خواهد داشت. انتظار مي‌رود لاك هارت و آناكوندا از سخت افزارهايي مشابه استفاده و بازي هايي با رزولوشن ۱۴۴۰p را پشتيباني كنند.

تا اين لحظه مايكروسافت به طور رسمي قيمتي براي لاك هارت و آناكوندا اعلام نكرده است، اما شايعاتي وجود دارد مبني بر اين كه قرار است اين دو دستگاه ۱۰۰ دلار ارزان تر از نسخه هاي پيشين به فروش برسند. براي اطلاع از قيمت، تاريخ عرضه و ساير ويژگي هاي نسل جديد كنسول ها، همچنان بايد در انتظار بود. با انتشار اين خبر بايد منتظر ماند تا رقيب اصلي مايكروسافت، سوني، نيز نسخه جديد پلي استيشن ۵ را معرفي كند.

نظر شما در مورد كنسول جديد از جمله ويژگي هاي سخت افزاري و نرم افزاري آن چيست؟ منتظر خواندن نظرات شما هستيم.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۷:۲۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

رونمايي گوگل از پلتفرم واقعيت افزوده ARCore (+ويدئو)

پلتفرم واقعيت افزوده، نمايي زنده به اشكال غير فيزيكي و مجازي مي‌بخشد و اجسام را در تصاويرِ دنياي واقعي شبيه سازي مي‌كند.
واقعيت افزوده ARCore

واقعيت افزوده ARCore

شركت گوگل، كيت توسعه نرم افزار (SDK)، را با نام ARCore در مارس ۲۰۱۸ رونمايي و در اكتبر ۲۰۱۹ نسخه پايدار آن را عرضه كرد. اين كيت امكان استفاده از فناوري واقعيت افزوده در گوشي هاي هوشمند را به كاربران سيستم عامل اندرويد مي‌دهد. از آن زمان تاكنون متخصصان شركت گوگل براي ارائه خدمات بهتر به كاربراني با گوشي هاي مختلف، مشغول بهينه سازي ARCore هستند.

به گزارش مجله دلتا، با استفاده از رابط هاي برنامه نويسي كاربردي (API) مي‌توان با دوربين ساده موبايل نقشه هاي عمق دار ايجاد كرد. اين توسعه نرم افزار به زودي در دسترس همگان قرار خواهد گرفت.

واقعيت افزوده ARCore

 با استفاده از اين تكنولوژي مي‌توان اشيا يا اشكال مجازي را كه فرمي سه بعدي دارند پشت اجسام واقعي قرار داد و جلوه اي باور پذيرتر به آن بخشيد. براي مثال اگر يك گربه روي ميز ببينيد كه با تغيير زاويه دوربين جاي آن تغيير نمي‌يابد، كاملا مصنوعي خواهد بود. اما با پيشروي در اين زمينه، ARCore  اين امكان را به شما مي‌دهد كه به گونه اي گربه را پشت ميز قرار دهيد كه با تغيير زاويه ديد، گربه را به طوري واقعي تر در پشت آن ببينيد.

اين قابليت باعث مي‌شود مرزهاي بين اجسام مجازي و واقعي كم رنگ شود. تاكيد بر توانمندي كيت ARCore به اين دليل است كه بدون نياز به سخت افزارهاي پيشرفته و فقط با يك گوشي هوشمند مي‌توان از تكنولوژي واقعيت افزوده بهره برد.

الگوريتم به كار رفته در اين فناوري بسيار پيچيده است. با توجه به حركت دوربين و تخمين فاصله اجسام دور و نزديك، به فضا عمق مي‌بخشد و اشكال مجازي را در فاصله مناسب قرار مي‌دهد.

پشتيباني از پلتفرم واقعيت افزوده و امكان استفاده از ARCore در تمام گوشي هاي اندرويدي كه در چند سال گذشته رونمايي شده اند، وجود دارد. در اين ميان گوشي هايي كه به دوربين مدت پرواز (ToF) مجهز هستند سازگاري بيش تري با اين كيت خواهند داشت. ToF نوعي دوربين است كه با استفاده از پالس نوري و محاسبه سرعت نور، فاصله اشيا را تا دوربين تخمين مي‌زند.

ويديو زير در درك اين موضوع به شما كمك خواهد كرد.

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله مد و زيبايي دلتا ديدن نماييد


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۳:۳۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

كمبود آپارتمان نوساز براي فروش

پرس و جو از مشاوران املاك در نقاط مختلف تهران حاكي است كه تعداد آپارتمان هاي نوساز در بازار خريد و فروش كاهش يافته و اين موضوع باعث شده قيمت واحدهاي مسكوني موجود در بازار افزايش يابد.
آپارتمان نوساز

بررسي آگهي هاي عرضه شده به دفتر مشاوران املاك در چند روز گذشته گوياي اين واقعيت است كه بازار خريد و فروش مسكن با كمبود واحد هاي مسكوني نوساز مواجه شده است، به طوري كه ارزيابي جداگانه هر منطقه‌ از پايتخت نيز نشان مي‌دهد تعداد آپارتمان نوساز و كليد نخورده‌اي كه سازندگان به بازار عرضه كرده‌اند، در چند هفته گذشته انگشت‌شمار بوده است.

به گزارش مجله دلتا كاهش عرضه آپارتمان نوساز در كنار ثابت‌ماندن تقاضا در تهران موجب شده است تا همين تعداد محدود واحد هاي مسكوني نوساز در بازار معاملات، با قيمت نسبتا بالاتري به مشتريان ارائه شود و متقاضيان را از انجام دادن معامله منصرف كند. در واقع سازندگان و مالكان اين نوع واحد ها چندان نرمشي در تعديل قيمت‌ ها نسبت به مالكان ساير گروه‌ هاي سني آپارتمان‌ ها نشان نداده‌اند.

چه كساني آپارتمان نوساز مي‌خرند؟

مشاوران املاك معتقدند كه با توجه به شرايط فعلي بازار مسكن و سطح بالاي قيمت‌ ها، عمده خريداران واحد هاي نوساز از دسته متقاضياني هستند كه به قصد سرمايه‌گذاري‌، اين واحد ها را خريداري مي كنند و با انتظار تورمي تا پايان دوره چند فصلي ركود حاضر به فروش آن‌ها نيستند. عمده خريداران مصرفي و متقاضيان خانه‌ اولي نيز هم‌اكنون شرايط حضور در بازار خريد ملك را ندارند و منتظر ريزش بيشتر قيمت‌ ها هستند.

به نظر مي‌رسد بخش عمده سازندگاني كه تعداد محدود آپارتمان‌ هاي نوساز خود را تكميل و براي فروش در بازار عرضه كرده‌اند، قصد دارند از طريق فروش ملك، بخشي از بودجه آغاز پروژه‌ هاي ساختماني جديد خود را تامين كنند.

بررسي جدول زير به خوبي نشان مي‌دهد به غير از واحد هاي نوساز، بخش عمده آگهي‌هاي ارائه شده نسبت به ماه گذشته اندكي تعديل قيمت از سوي مالكان را تجربه كرده‌اند. براي اطلاع دقيق از قيمت آپارتمان‌ هاي نوساز در شهر تهران و ساير شهرستان‌ ها مي‌توانيد از گروه مشاوران املاك دلتا كمك بگيريد.

 

آپارتمان هاي نوساز


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۹:۴۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

خريد آپارتمان در شريعتي

خيابان شريعتي در منطقه 3 از خيابان‌هاي سرزنده و پررونق تهران و از محدوده‌هاي پرطرفدار براي سكونت است.
خريد-آپارتمان-در-شريعتي

خيابان شريعتي از خيابان‌هاي مهم و طولاني تهران است كه به نام دكتر علي شريعتي نويسنده و پژوهشگر معاصر نامگذاري شده است. براي بررسي جزيي قيمت خريد آپارتمان در شريعتي در اين مطلب محدوده شريعتي را در فاصله بين بزرگراه‌هاي همت از جنوب و صدر از شمال در نظر گرفته ايم.

به گزارش مجله دلتا ميزان مطلوب دسترسي پذيري محدوده شريعتي به مراكز تجاري، تفريحي و درماني يكي از عمده دلايلي است كه موجب شده خيابان شريعتي كانون آپارتمان‌هاي مسكوني و تجاري باشد.

خيابان شريعتي در گذشته

خيابان شريعتي قديمي‌ترين جاده ارتباطي تهران به شميران و قصران به شمار مي‌آيد و امتداد آن در زمان قاجار، دارالخلافه را به شميران در شمال تهران وصل مي‌كرده است. ابتداي جنوبي اين خيابان كه در گذشته (تا اواخر قاجار) دروازه شميران بوده، پيچ شميران كنوني است كه در خيابان انقلاب قرار داشته و تا ميدان قدس امتداد دارد.

دسترسي به خيابان شريعتي

خيابان شريعتي به دليل بافت مسكوني، تجاري و تفريحي خاص خود، يكي از خوش‌مسيرترين نوع دسترسي‌ها را دارا است. ايستگاه‌هاي متروي قلهك، شريعتي و صدر واقع در خط يك تهران است كه ورود به اين خيابان را براي شما آسان مي‌كند. به‌علاوه ايستگاه‌هاي تاكسي مستقر در اطراف مترو رفت و آمد به محله‌هاي اطراف شريعتي را امكان‌پذير مي‌سازند. تقاطع شريعتي با خيابان‌هاي مهمي مانند ظفر، كلاهدوز، قبا ، يخچال و همچنين بلوار ميرداماد خيال شما را از بابت تردد با خودروي شخصي نيز راحت خواهد كرد.

مكان‌ هاي مهم خيابان شريعتي

از امتيازات مهمي كه اين محدوده دارد دسترسي مناسب آن به مراكز درماني و فرهنگي است. ضمن آنكه اگر اين مسير را به عنوان پياده‌راه خود انتخاب كرده باشيد از كافه و رستوران هم جا نخواهيد ماند. بيمارستان كودكان مفيد و همچنين بيمارستان‌هاي ايرانمهر و كيان به همراه ساختمان پزشكان متعددي مانند بزرگمهر در اين محدوده قرار دارند و خدمات پزشكي مناسبي را به بيماران ارائه مي‌دهند. دانشگاه علوم پزشكي آزاد اسلامي واقع در خيابان خاقاني نيز از مكان‌هاي فرهنگي محدوده شريعتي محسوب مي‌شود. از مراكز ورزشي محدوده شريعتي، كانون چندمنظوره فرهنگي و ورزشي شهيد مفتح است كه از لحاظ دسترسي در خيابان شريعتي و پايين‌تر از حسينيه ارشاد قرار دارد.

خريد آپارتمان در شريعتي

مراكز خريد شريعتي

خيابان شريعتي يكي از خيابان‌هاي سرزنده و پرتردد تهران است كه از قدم زدن در آن خسته نخواهيد شد. دليل آن هم مغازه‌ها و فروشگاه‌هاي متنوع مستقر در اين خيابان است. از مراكز خريد اين محدوده مي‌توان به مجتمع اداري و تجاري نگين ظفر اشاره كرد كه گردشگران و شهروندان تهران مي توانند خريد لذت بخشي را در آن تجربه كنند. مركز خريد قلهك نيز با ۷۰ واحد تجاري در ۲ طبقه و ۶۰ واحد اداري در ۸ طبقه پذيراي  ساكنان اين محدوده و شهروندان ديگر است. برج اداري، تجاري، تفريحي باران پايين تر از حسينه ارشاد نيز از ديگر مراكزي است كه مي‌توانيد اوقات فراغت خود را در آن سپري كنيد.

مراكز تفريحي شريعتي

پرديس سينمايي قلهك واقع در خيابان شريعتي و خيابان يخچال در فضايي نزديك به چهار هزار متر مربع داراي سالن‌هاي ورزشي، رستوران و فست فود، كتابخانه و … ميزبان مراجعه‌كنندگان است و شما مي‌توانيد اوقات خوشي را در آن سپري كنيد. پارك پايداري در خيابان قبا كه در سال ۸۶ تاسيس شده با كافه گالري، كتابخانه و محيط سرسبز خود، فضايي مفرح را براي شهروندان فراهم مي‌كند. از ديگر مراكز تفريحي و سرگرمي نزديك به اين محدوده به بولينگ عبدو يا مجموعه فرهنگي ورزشي شهيد چمران خيابان شريعتي بالاتر از پل صدر مي‌توان اشاره كرد. به طور كلي با سكونت در خيابان شريعتي براي استفاده از امكانات، لازم نيست مسير طولاني را طي كنيد.

قيمت ملك

برخورداري از امكانات رفاهي مطلوب، موقعيت و همچنين دسترسي اين محدوده به شريان‌هاي اصلي شهر تهران باعث شده است تا قيمت ملك در خيابان شريعتي قابل توجه باشد. براي اطلاع دقيق از قيمت خريد آپارتمان در شريعتي اينجا كليك كنيد.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۶:۳۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

توقف واتس اپ در گوشي ميليون ها كاربر

واتساپ فقط تا پايان سال 2019 ميلادي قابل دسترس خواهد بود.
توقف واتس اپ

توقف واتس اپ

واتس اپ يك برنامه پيام رسان فوري و پر طرفدار در نقاط مختلف جهان است. اين نرم افزار براي گوشي هاي هوشمند با سيستم عامل هاي گوناگون توليد شده است. اين نرم افزار تا بهمن ۱۳۹۲ حدود ۴۳۰ ميليون كاربر داشته است كه روزانه بيش از ۵۴ ميليارد پيام مخابره مي‌كردند. تعداد كاربران اين نرم افزار تا بهمن ۱۳۹۴ تا يك ميليارد نفر صعود كرد. فيس بوك، دارنده امتياز واتس اپ، اعلام كرده است به پشتيباني بسياري از گوشي هاي هوشمند خاتمه خواهد داد. اين شركت تاريخ توقف واتس اپ را از ۳۱ دسامبر براي سيستم عامل هاي اندرويد و آي او اس، هم چنين ۱ فوريه ۲۰۲۰ ميلادي را براي گوشي هاي ويندوز فون به طور رسمي اعلام كرده است.

به گزارش مجله دلتا به نقل از فرارو، ليست گوشي هايي كه واتس اپ از آن ها پشتيباني نخواهد كرد در سايت واتس اپ اعلام شده است. اين اقدام براي حفظ امنيت بيش تر كاربران صورت مي‌گيرد و امري ضروري است.

از روز اول فوريه سال ۲۰۲۰ ميلادي فقط ويندوز فون هايي كه نسخه ۸.۱ و بالاتر را دارند مي‌توانند از اپليكيشن واتس اپ استفاده كنند. براي دسترسي به اين نرم افزار كاربران ويندوز فون بايد گوشي هاي هوشمند خود را آپديت كنند. اما مدل هاي قديمي كه نسخه هاي ويندوز فون بالا را پشتيباني نمي‌كنند در استفاده از واتس اپ دچار مشكل خواهند شد.

در مورد گوشي هاي آيفون نيز واتس اپ عملكرد خود را در سيستم عامل iOS براي نسخه ۸ و پيش از آن متوقف مي‌كند. گوشي هاي آيفون ۶ و جديدتر، همچنان به واتس اپ دسترسي خواهند داشت.

افرادي كه نسخه اندرويد گوشي هاي هوشمند آن ها قديمي تر از اندرويد ۲.۳.۳ و يا اندرويد جينجربرد است، بايد دستگاه خود را آپديت كنند تا واتس اپ از دسترس آن ها خارج نشود. گوشي هاي هواوي، سوني و گوگل در ليست حذفياتِ واتس آپ قرار ندارد. بايد در نظر داشته باشيد كه گوشي هاي قديمي با نسخه هاي به روزِ اندرويد سازگاري ندارند و قابليت آپديت شدن به اين نسخه در آن ها امكان پذير نيست.

 


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۳:۲۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

پس از چند سال مي‌توانيد صاحبخانه شويد؟

براساس برنامه ششم توسعه، مدت زمان خانه‌دار شدن خانوارهاي ايراني در سال ۹۷ بايد به ۹ سال مي‌رسيده است.
خريد مسكن

شاخص دسترسي به مسكن، مدت زمان انتظار براي خانه‌دار شدن با تخصيص ۱۰۰ درصد درآمد افراد براي خريد مسكن است كه در يك سال گذشته با جهش قيمت‌ها، افت پيدا كرده است.

به گزارش مجله دلتا سال گذشته در حالي شاخص خريد مسكن تحت تاثير قيمت‌ها به ۱۱ سال رسيد كه قرار بود بر اساس برنامه ششم توسعه اين عدد از ۱۰ سال به ۹ سال برسد. اين موضوع متاثر از چند متغير است كه بازار ملكي را تحت الشعاع خود قرار داده‌ است.

دامنه نوسان قيمت مسكن يا متوسط سالانه نوسان هاي قيمت مسكن يكي از اين متغيرها است. دامنه نوسان يا نرخ تورم سالانه مسكن در سال ۹۷ براساس برنامه ششم توسعه حداكثر به ميزان ۱۵ درصد تعريف شده با اين حال در سال ۹۷ اين ميزان معادل ۳/ ۳۲ درصد بوده است.
متغير ديگري كه از اوضاع نامساعد بازار مسكن خبر مي‌دهد سهم نظام بانكي در تامين مالي مسكن است. براساس پيش‌بيني‌ها در حالي كه در سال ۹۷ بايد ۳۸ درصد از هزينه خريد مسكن خانوارها از طريق تسهيلات بانكي تامين مي‌شده است، اين تسهيلات فقط ۷/ ۱۸ درصد هزينه خريد مسكن را پوشش است.

شاخص سوم را مي‌توان به سياست‌گذاري براي نوسازي بافت فرسوده مرتبط دانست. بر اساس برنامه ششم توسعه ۱۸ درصد از ميزان كل ساخت و سازها در كشور در سال ۹۷ بايد به نوسازي بافت‌ هاي فرسوده اختصاص پيدا مي‌كرده است كه اين ميزان در سال گذشته معادل ۱۲ درصد تحقق يافت و عملا با شكست مواجه شد. از دلايل اصلي محقق نشدن اين تكليف عدم تامين كمك سود سهم دولت و اعتبارات تخفيف‌ هاي اعمال شده توسط شهرداري‌ ها عنوان شده است.

افزايش سهم مسكن در سبد هزينه خانوار شهري، قابليت دسترسي به تامين مسكن را از ۸ سال در سال ۸۴ به ۱۱ سال در سال ۹۷ افزايش داده است. اين در حالي است كه شاخص دسترسي به مسكن براي گروه‌ هاي كم‌ درآمد يعني دهك‌هاي اول تا چهارم بين ۱۹ تا ۳۶ سال است و اين موضوع نشان‌دهنده وخامت اوضاع براي اين گروه از متقاضيان مسكن است. به عبارتي خانوارهاي كم‌درآمد و به ويژه دهك‌هاي ۱ و۲ به اين زودي‌ها قادر به تامين مسكن مناسب نخواهند بود.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۲:۴۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

معرفي اولين تلويزيون هوشمند از نوكيا

اولين تلويزيون هوشمند از برند نوكيا با قيمتي ارزان معرفي شد.
تلويزيون هوشمند نوكيا

نخستين تلويزيون هوشمند نوكيا

به گزارش مجله دلتا؛ برند نوكيا، تاكنون به عنوان غول دنياي موبايل سازي جهان شناخته مي‌شد. اما به تازگي خبرهايي از سوي اين شركت منتشر شده و به نظر مي‌رسد عوامل كمپاني نوكيا پا را از اين فراتر گذاشته اند و قصد توسعه در ساير شاخه هاي فناوري را دارند. اين ابر قدرت، طي روزهاي گذشته محصولات جديدي را معرفي كرده كه تاييدي بر اين ادعا است. جالب است بدانيد نوكيا از اولين تلويزيون هوشمند خود رونمايي كرد.

اين محصول توسط شركت نوكيا توليد نشده است. بلكه يك كمپاني هندي به نام فليپ كارت (Flipkart) با دريافت مجوز رسمي از نوكيا تلويزيون هوشمند را توليد مي‌كند. فليپ كارت با داشتن لايسنس نوكيا و همكاري يك شركت فنلاندي اين تلويزيون را با نام نوكيا وارد بازار خواهد كرد.

قائم مقام ارشد فليپ كارت، ويپول مهروترا، مدعي شده است كه همكاران او با داشتن اطلاعات كافي از نياز مصرف كننده و تسلط بر تقاضاي كاربران، مي‌توانند تلويزيون هوشمند نوكيا را با قيمت ارزان توليد كنند. نخستين تلويزيون هوشمند با قيمت ۴۱۹۹۹ روپيه، برابر با ۵۸۹ دلار، از تاريخ ۱۰ دسامبر در هند به فروش خواهد رسيد.

ويژگي تلويزيون هوشمند اندرويد

ويژگي هاي تلويزيون هوشمند نوكيا

اين محصول صفحه نمايش ۵۵ اينچي، با نسبت ۱۶ به ۹ و كيفيت (رزولوشن) ۴K دارد. داراي پنل LED با ديمرهاي هوشمند است كه به صورت خودكار، روشنايي نمايشگر را با توجه به نور پس زمينه تنظيم مي‌كند. شامل دو عدد بلندگو از JBL و Harman با توان ۲۴ وات، دو پورت USB، سه درگاه HDMI، حافظه رم ۲.۲۵ گيگا بايت، پردازنده ۴ هسته اي و حافظه داخلي ۱۶ گيگابايت است. تلويزيون نوكيا فناوري Dolby Vision و HDR10 را پشتيباني مي‌كند و با نرخ به روز رساني ۶۰ هرتز مجهز شده است.

به احتمال زياد اين تلويزيون يك اندرويد تي وي خواهد بود. يعني از سيستم عامل اندرويد ۹ و كروم كست پشتيباني خواهد كرد. همچنين براي دانلود اپليكيشن هاي مورد نياز، به گوگل پلي دسترسي خواهد داشت.

كاربران نسبت به اين اتفاق زياد خوش بين نيستند و پيش بيني ‌مي‌كنند اين پروژه با شكست روبرو شود. گرچه زمان ورود اندرويد به بازار نيز اكثر افراد نظر مثبتي نداشتند. اما شاهد هستيم كه اندرويد بسيار پر قدرت به كار خود ادامه داد. نوكيا با پيشروي در بخش هاي مختلف تكنولوژي و توليد محصولات جديد، مي‌تواند رقيب سرسختي براي ساير برندها محسوب شود. شما چه فكر مي‌كنيد؟


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۰:۴۶ توسط:مجله دلتا موضوع: