امیر مسعودی
درج آگهی رایگان جدید

قالیشویی
تعمیر درب پارکینگ
شرکت سمپاشی
مجله دلتا مجله دلتا .

مجله دلتا

سفر به “آن ور آب” با 65 هزار تومان

امروزه روستاي واريان به منطقه گردشگري تبديل شده و تقريبا هيچ ساكن دائمي در آن زندگي نمي‌كند. تورهاي يك روزه به اين روستا طرفداران زيادي دارد. تا جايي كه به آن ونيز ايران گفته‌اند.
واريان

فكرش را بكنيد! به جاي تاكسي بايد سوار قايق شويد تا به خانه برسيد! واريان همان جايي است كه براي رفتن به آن بايد سوار تاكسي قايقي شويد. واريان آن ور آب‌هاي سد كرج قرار دارد و يكي از روستاهاي توريستي اطراف تهران به شمار مي‌رود. با مجله گردشگري پيام دلتا همراه باشيد تا با هم به روستاي آن ور آبي واريان سفر كنيم و زيبايي‌هاي آن را با هم ببينيم.

واريان

داستان روستاي واريان

دهه 30 خورشيدي بود كه سنگ بناي سد كرج گذاشته شد. تصميم گرفتند روي رودخانه كرج سد بزنند و وقتي اين اتفاق افتاد، نيمي از روستاي واريان كه آن سوي رودخانه كرج بود به زير آب رفت. آن زمان روستا حدود 500 نفر جمعيت داشت و نيمي از اين افراد دچار مشكل جدي شدند! خانه شان زير آب رفت و ديگرنمي‌توانستند در همان خانه زندگي كنند.

واريان

اينجا بود كه اتفاق جديدي افتاد. به افرادي كه دچار بحران مسكن شده بودند، در محدوده “زرنان” زمين و خانه دادند. در واقع اهالي واريان به اجبار به منطقه زرنان كوچانده شدند. زرنان محدوده‌اي بين جاده قديم و جاده مخصوص كرج است.

واريان

نيمي از روستا كه در ارتفاع قرار داشت به حيات خودش ادامه داد و اهالي همچنان آنجا زندگي كردند. اما بين روستا و خانه‌هايشان و جاده، يك درياچه فاصله افتاده بود. چنين شد كه براي اين عده قايق در نظر گرفتند تا بتوانند خودشان را به اطراف برسانند. و چنين بود كه روستاي واريان كم كم به منطقه‌اي گردشگري تبديل شد. جايي كه براي سفر به آن بايد سوار قايق شد، روي آب‌هاي نيلگون سد كرج پارو زد و به طبيعت زيباي روستا رسيد.

واريان

چطور برويم؟

براي رفتن به واريان بايد به جاده چالوس برويد و جاده را تا حدي ادامه دهيد كه سد كرج ديده شود. بايد خودتان را به پايين سد برسانيد. جاده فرعي وجود دارد كه شما را از جاده به نزديك سد منتقل مي‌كند. از آنجا بايد با قايق خودتان را به روستا برسانيد. تعداد كمي قايق براي تردد به روستا وجود دارد. بنابراين اگر قصد داريد بدون تور به روستا سفر كنيد، بايد از صبح زود كنار سد كرج حاضر باشيد.

واريان

تورهاي يك روزه واريان

امروزه روستاي واريان به منطقه گردشگري تبديل شده و تقريبا هيچ ساكن دائمي در آن زندگي نمي‌كند. تورهاي يك روزه به اين روستا طرفداران زيادي دارد. تا جايي كه به آن ونيز ايران گفته‌اند. البته بهروستاي صراخيه نيز ونيز ايران مي‌گويند. طبيعت روستا و همچنين تنها راه ورود به آن كه عبور از روي درياچه سد كرج است، از جذابيت‌هاي اين سفر به شمار مي‌رود. اين تورها ارزان هستند و با زير 100 هزار تومان يكي از آنها را مي‌توانيد بخريد.

واريان

نكات مهم در بازيد از روستاي واريان

بايد تمام سد كرج را كه آب در آن جا چند ده متر عمق دارد، بپيماييد. بنابراين سفر با تور پيشنهاد ما به شمااست. اما توري كه شما را بيمه گردشگري كرده باشد و موقع سفر با قايق، جليقه نجات بر تن كرده باشيد. چون حادثه خبر نمي‌كند. اگر از آب مي‌ترسيد و بيم غرق شدن داريد، اين سفر بر اي شما مناسب نيست.

واريان

تابستان و پاييز بهترين فصل سفر به روستا است. زيبايي طبيعت روستا صد چندان مي‌شود. كنار سد كرج رستوران شيشه‌اي جذابي قرار دارد كه غذاهاي با كيفيتي ارائه مي‌كند. بد نيست اگر خودتان را به اين رستوران دعوت كنيد و از چشم انداز زيباي درياچه و روستا كه فقط بخش خيلي كوچكي از آن از فاصله دور ديده مي‌شود، لذت ببريد. اين سفر براي افراد با نيازمندي‌هاي خاص پيشنهاد نمي‌شود.

واريان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۸:۴۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

مي‌دانستيد فرش هم موزه دارد؟

همان كسي كه ورزشگاه آزادي و فرودگاه مهرآباد را طراحي كرده، موزه فرش را نيز طراحي كرده است.
موزه فرش

موزه فرش يكي از محبوب‌ترين موزه‌هاي تهران است. تا اندازه‌اي كه در همه تورهاي ورودي، يعني برنامه سفر خارجي‌هايي كه با تور به ايران سفر مي‌كنند، بازديد از آن گنجانده شده است. فرش ميراث معنوي ما ايرانيان است و موزه فرش، جايي است كه مي‌توانيد زيباترين نمونه‌هاي اين هنر فاخر را آنجا ببينيد. شايد براي‌تان جالب باشد اگر بدانيد ساختمان موزه فرش، شبيه به دار قالي است. با مجله گردشگري پيام دلتا همراه باشيد تا با هم به موزه فرش سفر كنيم و لاي تار و پود آنها زيبايي را با همه وجودمان حس كنيم.

موزه فرش

نماي بيروني موزه فرش

موزه فرش كه نماي بيروني آن نيز به شكل دار قالي است، تمام الگوها و نقش‌هاي محلي قالي‌بافي از چهار گوشه ايران را به نمايش مي‌گذارد. هر كدام از رنگ‌هاي استفاده شده در فرش‌هاي موزه فرش ، معني خاصي داشته و نقش‌هاي بي‌همتاي آنها حكايت از احساسات و باورهاي مردم اين سرزمين دارند كه برگرفته از طبيعت، زندگي روزمره روستائيان و حماسه‌هاي شاهنامه هستند.

موزه فرش

قديمي‌ترين قالي موزه فرش

قديمي‌ترين فرش موزه يك فرش كاشاني ۵۰۰ ساله معروف به سنگشكو است. در اين موزه يك نسخه از قديمي‌ترين قالي موجود در جهان يعني قالي پازيريك، نيز به نمايش گذاشته شده است.

موزه فرش

داستان ساخت موزه فرش

موزه فرش ايران به منظور مطالعه تاريخ و چگونگي توسعه هنر فرش مخصوصاً فرش ايراني به دستور فرح پهلوي ساخته شد و در سال 1356 توسط وي افتتاح شد. معمار آن يكي از برجسته‌ترين معماران معاصر ايران آقاي عبدالعزيز فرمانفرمائيان است. از ديگر شاهكارهاي معماري وي اين معمار طراحي فرودگاه مهرآباد تهران و ورزشگاه آزادي است.

موزه فرش

ويژگي هاي معماري موزه

مساحت بناي موزه فرش۳۴۰۰ متر مربع بوده كه در دو طبقه ساخته شده است. طبقه اول نمايشگاه دايمي است كه در آن حدود ۱۵۰ تخته از نفيس‌ترين فرش‌هاي ايران همواره به نمايش گذاشته مي‌شوند. طبقه دوم براي برگزاري نمايشگاه‌هاي موقتي به كار مي‌رود. كتابخانه موزه چندين هزار كتاب با ارزش به زبان‌هاي مختلف در اختيار مشتاقان و محققان هنر قرار داده است. اين كتابخانه گنجينه‌اي از كتاب‌ها و نشريات و مقالات گوناگون مربوط به فرش ايراني و مشرق زمين است به شمار مي‌رود.

موزه فرش

چطور برويم؟

موزه فرش در گوشه شمال غربي پارك لاله و كنار موزه هنرهاي معاصر تهران قرار دارد. در واقع اين موزه در تقاطع خيابان كارگر شمالي و خيابان فاطمي قرار گرفته است. نزديك‌ترين متروها به اين موزه، متروي ايستگاه انقلاب و همچنين ايستگاه ميدان جهاد است.

نكات مهم در بازديد از موزه

كشيدن سيگار در تمام مكان‌ها و محوطه موزه ممنوع است.

فيلمبرداري و عكس‌برداري بدون استفاده از سه پايه دوربين و بدون اهداف تجاري داخل نمايشگاه دائمي آزاد است.

هر گونه فيلمبرداري و عكسبرداري از گالري موزه ممنوع است.

ممكن است برخي مكان‌ها بخاطر عمليات‌ حفظ و نگهداري بصورت موقتي بسته باشند.

وسيله ارتباطي براي افراد ناشنوا (TDD) در طبقه اول فراهم شده است.

بازديد از اين موزه را مي‌توانيد با بازديد از موزه هنرهاي معاصر در يك زمان تنظيم كنيد، چون هر دو در كنار يكديگر قرار دارند.

موزه براي بازديد افراد داراي فرزند زير 15 سال جذابيت ندارد.

موزه فرش

نكات مهم براي بازديد افراد با نيازمندي‌هاي خاص

موزه فرش براي افراد داراي معلوليت مناسب است. امكان تردد ويلچر فراهم است. همچنين براي افراد ناشنوا وسايل ارتباطي فراهم است. موزه به دليل فضاي نسبتا تاريكش براي بازديد خانواده‌هاي داراي فرزند اوتيسم مناسب نيست.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۴:۱۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

درياچه نمك بوليوي؛ اينجا مرزي وجود ندارد

كوير نمكي بوليوي، با مساحت ۱۰۵۸۲ هزار كيلومتر وسيع‌ترين سطح نمكي دنياست.

درياچه نمك بوليوي

در  كشور بوليوي منطقه‌اي وجود دارد كه در روزهاي خاصي از سال به پديده‌اي  شگفت‌انگيز تبديل مي‌شود. درياچه نمك بوليوي جايي است كه مرز بين آسمان و  زمين از بين مي‌رود و منظره‌اي باورنكردني شكل مي‌گيرد. اين منطقه‌ي وسيع  با بارش اندكي باران به بزرگترين آيينه‌ي طبيعي جهان تبديل مي‌شود كه چشم  هر بيننده‌اي را محصور مي‌كند. در ادامه با مجله دلتا همراه باشيد تا در مورد بزرگترين آيينه جهان و دليل شكل‌گيري آن بيشتر آشنا شويم.

بزرگترين آينه جهان

اين سرزمين شگفت‌انگيز در جنوب غربي بوليوي و در نزديكي كوه آند واقع شده است و در زبان محلي سالار دو ييوني ناميده مي‌شود. اين پديده  حاصل تغيير و تحولات طبيعي درياچه‌اي ماقبل تاريخي در طول هزاران سال است.  سطح اين كوير برخلاف كويرهاي ديگر كه با شن پوشيده شده از نمك سفيد تشكيل  شده است. سطح اين كوير نمكي صاف و هموار است و تنها تعدادي تپه مرتفع وجود  دارد كه در هنگام تشكيل درياچه مانند «جزيره» از آب بيرون مي‌مانند و  زيبايي و شگفتي اين منظره را دو چندان مي‌كنند.

جاذبه هاي گردشگري بوليوي

هنگامي  كه باران مي‌بارد اين سطح صاف به آيينه‌اي خارق‌العاده تبديل مي‌شود كه  آنچنان بزرگ و صيقلي است كه كشورهاي مختلف از اين درياچه براي تنظيم  ماهواره استفاده مي‌كنند. سطوح نمكي گزينه‌هايي ايده‌آل براي تنظيم فاصله‌ي  تجهيزات ماهواره‌اي هستند، زيرا بسيار وسيع و صيقلي هستند و قدرت  بازتابندگي آن‌ها مشابه سطوح يخ است.

بزرگترين آينه جهان

افسانه‌ها چه مي‌گويند؟

اما  مردمان بومي اين منطقه، توضيحي غيرواقعي اما جالب‌تر براي شكل‌گيري اين  منطقه دارند و اين توضيح مربوط به سه كوهي است كه اطراف اين منطقه وجود  دارد. به اعتقاد آن‌ها اين سه كوه در گذشته‌هاي دور، انسان‌هاي غول‌پيكري  بودند كه در اين منطقه زندگي مي‌كردند. طبق افسانه‌ها يكي از آنها همسرش را  از دست مي‌دهد و اين غول در غم از دست دادنش آنقدر اشك مي‌ريزد كه از  اشك‌هاي شورش درياچه نمك به وجود مي‌آيد.

افسانه‌ها چه مي‌گويند؟

زيبايي درياچه نمك 

در  چندسال اخير انتشار عكس‌هاي فوق العاده از اين درياچه باعث شهرت و  محبوبيتش شده و گردشگران بسياري از سراسر دنيا براي ديدن اين پديده‌ي زيبا  به بوليوي سفر مي‌كنند. زيبايي اين آيينه طبيعي با نزديك شدن غروب آفتاب و  فرارسيدن شب صدچندان مي‌شود و بازتاب سرخي غروب بر اين آيينه و سپس تصوير  ستارگان و ستاره راه شيري روي درياچه، منظره‌اي خارق‌العاده و استثنائي  پديد مي‌آورند.

زيبايي درياچه نمك

امكانات  مختلف گردشگري در اين منطقه به وجود آمده كه باعث افزايش ورود گردشگران به  منطقه شده است. يكي از اين خدمات ماشين‌سواري و گشت روي درياچه است كه  بسيار مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.

پيشنهاد مطالعه:  براي آشنايي با جاذبه هاي گردشگري “گل‌هاي سرسبد گردشگري در دنيا!” را مطالعه كنيد.

همچنين بخوانيد:

جاده يونگاس يا جاده مرگ 

ساكاريا؛ شهر ناشناخته‌ي تركيه 

دانشگاه سه گوش اهواز 

با قونيه، شهر مريدان مولانا آشنا شويد 

۵ جاذبه گردشگري در كوه فوجي 

با مجله گردشگري دلتا همراه باشيد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۵۸:۱۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

با ۵ پل معلق و مهيج ايران آشنا شويد!

پل‌هاي  معلق را شايد در صحنه‌هاي ترسناك فيلم‌ها ديده باشيد، ولي به راستي  پياده‌روي روي اين گونه پل‌هاي لرزان هيجاني بي‌نظير را براي همه به ارمغان  مي‌آورد.

پل هاي معلق ايران

در  هنگام عبور از پل معلق شما به مقصد رو به روي خود فكر نمي‌كنيد، بلكه تمام  حواس‌تان به گذرگاه متحركي است كه از روي آن عبور مي‌كنيد. گذرگاهي كه  باعث مي‌شود شما با احتياط زياد و با هيجان وصف‌ناپذير در ارتفاعات حركت  كنيد. در اين مقاله مجله دلتا قصد داريم شما را با تعدادي از هيجان‌انگيزترين پل هاي معلق ايران آشنا كنيم.

۱)پل معلق مشگين شهر؛ طولاني‌ترين پل معلق خاورميانه

مشگين شهر شهري در استان اردبيل است كه جمعيتي حدود ۷۰ هزار نفر دارد. در چند سال  اخير نام مشگين شهر با جاذبه گردشگري جديد آن يعني پل معلق مشگين شهر بر سر  زبان‌ها افتاده است.

پل معلق مشگين  شهر كه در سال ۱۳۹۴ افتتاح شده است، با طول ۳۶۵ متر، طولاني‌ترين پل معلق  خاورميانه به شمار مي‌رود. عرض اين پل ۲ متر است. اين پل روي رودخانه  «خياوچايي» و در ارتفاع ۸۰ متري از آن ساخته شده و چشم‌انداز طبيعي اطراف  آن بسيار زيبا است.

جاذبه هاي گردشگري ايران

۲)پل معلق پيرتقي؛ تجربه‌اي مهيج و نسبتا ترسناك

اگر  به دنبال پل معلقي هستيد كه كمي ترسناك‌تر از مشگين شهر باشد، مي‌توانيد  در همان استان اردبيل و در دره‌هاي شهر هشتجين در شهرستان خلخال، روستاي  «پيرتقي» و پل معلق آن را جستجو كنيد. اين پل روي رودخانه خروشان و پرآب  «قزل اوزن» ساخته شده و بسيار شبيه به آن تصاوير ترسناكي است كه ممكن است  در فيلم‌ها از پل‌هاي معلق ديده باشيد، خصوصا كه عرض كمتر آن نسبت به پل  معلق مشگين شهر شايد هيجان آن را دوچندان كند.

پل معلق پيرتقي؛ تجربه‌اي مهيج و نسبتا ترسناك

۳)پل معلق دره خرينه؛ بلندترين پل معلق خاورميانه

دره  خزينه، نام يكي از زيباترين و كم‌نظيرترين جاذبه‌هاي طبيعي استان لرستان  است كه از شباهت بسيار زيادي با منطقه مشهور «گرند كانيون» در آمريكا نيز  برخوردار است. اين منطقه حيرت‌انگيز در ميان جاده پلدختر به سمت انديمشك و  در مجاورت روستايي هم‌نام با خود واقع شده است. رودخانه كرخه با عبور از  ميان اين دره يك منظره شگفت‌انگيز را پديد آورده است. يكي از مهيج‌ترين پل  هاي ايران در همين منطقه واقع شده است.

پل معلق دره خرينه؛ بلندترين پل معلق خاورميانه

۴)پل معلق مجموعه گردشگري نمك آبرود؛ آدرنالين با طعم جنگلي!

يكي  از بهترين نقاط تفريحي استان مازندران، بدون شك شهرك گردشگري نمك آبرود  است. اين شهرك در ۱۲ كيلومتري شهر چالوس قرار داشته و اغراق نيست اگر  بگوييم يكي از كامل‌ترين و مجهزترين نقاط تفريحي در شمال ايران است. جالب  است بدانيد كه اين شهرك داراي دو خط تله كابين است. تله كابين خط يك كه  قديمي‌تر است، امكان رفتن مسافرين به قله سرسبز «مدوبن» را فراهم مي‌كند.

پل معلق مجموعه گردشگري نمك آبرود؛ آدرنالين با طعم جنگلي!

۵)پل معلق هير كجاست؟

هير  يكي از شهرهاي خوش آب‌هواي استان اردبيل است كه در جنوب اردبيل قرار دارد.  اين شهر به‌دليل داشتن باغ‌هاي فراوان ميوه‌ همچون آلبالو و گيلاس، به شهر  شكوفه‌هاي گيلاس و باغشهر استان اردبيل معروف است و داراي طبيعت  منحصربه‌فرد و تماشايي است. از ديدني‌هاي اين شهر پل معلق و شيشه‌اي هير  است كه در منطقه‌ي بي‌نظير هير و روي دره و رودخانه‌ي پر آب هير چايي ساخته  شده است.

پل معلق هير كجاست؟

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با جاذبه هاي گردشگري ايران مطلب “قصبه؛ قناتي كه توسط جن‌ها ساخته شد!” را مطالعه كنيد.

همچنين بخوانيد:

گنبد قابوس؛ بلندترين برج آجري جهان 

۳ پارك آبي برتر دنيا 

ديدني هاي پادشاهي دانمارك 

جزيره كامچاتكا؛ سرزمين آتش و يخ 

درياچه نمك بوليوي؛ اينجا مرزي وجود ندارد 

با مجله گردشگري دلتا همراه باشيد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۳۹:۴۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

درخت رنگين كمان كجا قرار دارد؟

شايد  فكر كنيد كه درخت اكاليپتوس تنها كاربرد زيبايي دارد اما بايد بدانيد كه  امروزه اكاليپتوس رنگين كمان يكي از بالاترين ارزش هاي تجاري را در صنعت  تجارت دارد كه شايد باور آن كمي سخت باشد.

درخت رنگين كمان

تا  به حال نام درخت رنگين كمان به گوشتان خورده است؟ با ديدن تصاوير زير شايد  فكر كنيد كه اين درختان تنها يك نقاشي هستند؛ اما بايد بگوييم كه اين  درختان كاملا طبيعي هستند و به درخت رنگين كمان يا اكاليپتوس رنگين كمان  معروف هستند. با مجله دلتا همراه باشيد تا با اين درخت شگفت‌انگيز بيشتر آشنا شويد ….

معرفي گونه‌ايي خاص از درختان = اكاليپتوس دلتا (رنگين كمان) 

اكاليپتوس دلتا گونه‌اي از درختان بلند است كه معمولاً به اوكاليپتوس رنگين كمان،   صمغ ميندانائو يا صمغ رنگين كمان معروف است. اينگونه از درختان بيشتر در  كشور‌هاي فيليپين، اندونزي يافت مي‌شود. مي‌توان گفت كه نوعي درخت بومي اين  كشور‌ها است.

اگر بخواهيد بيشتر از طبيعت اين درخت بدانيد بايد گفت كه اين درخت، در جنگل‌هاي باراني و بيشتر در نيمكره شمالي رشد مي‌كنند.

درخت اكاليپتوس

مشخصات اين درخت چيست؟

اين  درخت سريع رشد مي‌كند و به طور معمول به ارتفاع ۶۰-۷۵ متر  با تنه قطر تا  ۲۴۰ سانتي متر  و داراي پايه‌هاي تا ۴ متر مي‌رسد. اين پوست پوستي صاف و  نارنجي دارد كه به صورت نواري ريخته مي‌شود و رگه‌هايي از سبز كم رنگ،  قرمز، نارنجي، خاكستري و قهوه‌اي مايل به ارغواني را نشان مي‌دهد.

شاخه‌ها  تقريباً به صورت مقطع مربع و اغلب داراي بال‌هاي باريك در گوشه‌ها هستند.  برگ‌ها به صورت جفت مخالف، عمدتا ۷۵–۱۵۰ ميلي‌متر طول و ۵۰–۷۵ ميلي‌متر   عرض روي يك دمبرگ كوتاه مرتب شده‌اند.

رنگ هاي آن از كجا آمده است؟

درختان  اكاليپتوس يك ويژگي خاص دارد كه با گذشت زمان قسمت‌هايي از پوست خود را  خرد مي‌كنند و پوست جديدي توليد مي‌كند كه همين امر باعث رنگارنگ شدن تنه  خود شده است. در ابتدا رنگ تنه اين درخت سبز رنگ است و با گذشت زمان شما  شاهد رنگ‌هاي آبي، نارنجي، قرمز و قهوه‌اي نيز خواهيد بود.

رنگ هاي آن از كجا آمده است؟

شما  با ديدن اين درختان تصور خواهيد كرد كه در حال تماشاي طيف وسيعي از مداد  رنگي‌ها خواهيد بود. زماني كه شما در بين هزاران درخت رنگين كمان بايستيد  تصور خواهيد كرد كه در سرزمين عجايب خواهيد بود. همچنين درختان رنگين كمان  بيشتر به دليل برگ هاي معطر و منبع اصلي غذاي كوالا شناخته شده است.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با مطالب گردشگري بيشتر “اندونزي؛ سرزمين جزيره و جنگل” را مطالعه كنيد.

همچنين بخوانيد:

تالاب ميقان؛ ميزبان پرندگان مهاجر 

درياچه توشن؛ تقابل جنگل و دريا 

كاروانسراي شرف؛ موزه آجركاري ايران 

جزيره كامچاتكا؛ سرزمين آتش و يخ 

دانشگاه سه گوش اهواز 

با مجله گردشگري دلتا همراه باشيد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۴۶:۳۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

مسجد جامع عتيق؛ شاهكار كاشيكاري شيراز

مسجد جامع عتيق شيراز، قديمي‌ترين مسجد شيراز است كه مسجد جمعه يا آدينه نيز ناميده مي‌شود.

مسجد جامع عتيق

پس  از ورود اسلام به ايران در تمامي دوره‌هاي تاريخي در كنار ابنيه‌ي تاريخي  مربوط به هر دوره، حكمرانان و بزرگان مردم، اقدام به ساخت مساجدي كرده‌اند  كه اكنون يكي از عناصر شناخت تاريخ اين سرزمين به شمار مي‌روند. هر كدام از  شهرهاي اين سرزمين كه از حيث قدمت صاحب امتياز باشند، يك يا چند مسجد  تاريخي را نيز در خود جاي داده‌اند. مانند شهر شيراز كه مساجد كم‌نظيري از  لحاظ تاريخي و ارزش‌هاي معماري در آن وجود دارد. در مجله دلتا به بررسي مسجد جامع عتيق مي‌پردازيم.

قدمت مسجد جامع عتيق

مسجد عتيق كه به آن مسجد آدينه نيز گفته مي‌شود، قديمي‌ترين مسجد شيراز است و در شرق حرم شاه‌چراغ قرار  دارد، به نحوي كه يكي از ورودي‌هاي آن از داخل حياط حرم شاه‌چراغ است.  كاوش‌هاي باستان‌شناسي نشان مي‌دهد اين مسجد را روي بقاياي عبادتگاهي قديمي  (احتمالا آتشكده) بنا كرده‌اند و حتي نقشه‌ي بناي قبلي در طراحي مسجد نيز  تاثيرگذار بوده است.

اين عبادتگاه  قديمي مربوط به دوره‌ي پيش از اسلام است؛ ولي به علت محدوديت در كاوش‌ها  مشخص نيست متعلق به كدام يك از دوره‌هاي تاريخي است.

ساخت  بناي اين مسجد متعلق به دوران حكومت عمروليث صفاري، دومين فرمانرواي  سلسله‌ي صفاريان يعني بين سال‌هاي ۲۶۵ هجري قمري تا ۲۸۷ هجري قمري است.  بناي اين مسجد در طول حيات خود بارها مرمت شده است كه بسياري از اين  مرمت‌ها قدمت قابل توجهي دارند.

جاذبه هاي گردشگري شيراز

مسجد عتيق و حافظ

امين  احمد رازي تذكره‌نويس و اديب ايراني قرن يازدهم هجري صاحب كتاب چهار جلدي  هفت اقليم كه در سال ۱۰۱۰ هجري قمري در بخشي از كتاب هفت اقليم خود كه در  مورد حافظ شيرازي است، مسجد عتيق را مسجدي مي‌داند كه حافظ شيرازي خود را  ملزم كرده بوده تا هر شب جمعه به اين مسجد بيايد و به تلاوت قرآن بپردازد.

همچنين  برخي از محققان ادبي با توجه به اين‌كه حافظ از طريق مشاغل ديواني  (حكومتي) امرار معاش مي‌كرده است، معتقد هستند كه از طرف شاه اسحاق اينجو،  مسئوليت دارالمصحف به حافظ داده شده بوده و علت حضور حافظ در مسجد عتيق در  كنار مطلبي كه امين احمد رازي گفته، اين مسئوليت نيز بوده است.

مسجد عتيق و حافظ

براي ديدن مطالب بيشتر در مورد گردشگري از مطلب “مسجد نصير الملك شيراز ؛تركيب معماري و رنگ” ديدن كنيد.

همچنين بخوانيد:

طبيعت بكر در اطراف شيراز 

چرا تخت جمشيد آتش گرفت؟ 

واقعيت هايي درباره روسيه كه نمي دانستيد 

يانگسي چين؛ شهر كوتوله‌ها 

جاذبه هاي سردشت؛ بهشت آذربايجان 

با مجله گردشگري دلتا همراه باشيد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۸:۱۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

اشتباهات رايج در دكوراسيون

دكوراسيون داخلي خانه يكي از معيارهاي اصلي براي داشتن خانه زيبا و مدرن است.

اشتباهات دكوراسيون داخلي

اشتباهات‌ دكوراسيون داخلي

هميشه  پرسش مشتركي در بين مخاطبان وجود دارد كه چرا دكوراسيون خانه به دلمان  نمي‌نشيند؟ برخلاف اين كه همه چيز را از قبل تهيه و تدارك ديده‌اند، سبك  مناسب را انتخاب كرده‌اند، حتي با هزينه زياد مبلمان و وسايل را خريداري كرده اما باز هم به آن چيزي كه مي‌خواستند نرسيده‌اند. پاسخ اين سوال را در اين نوشتار از مجله دلتا بيان كرده‎ايم و اشكال كار در عدم آگاهي از اشتباهات دكوراسيون داخلي است.

طراحي شلوغ اطراف تلويزيون

بعضي  از افراد به اين علاقه دارند كه تمام دكوري‌ها و وسايل تزييني به خوبي  ديده شوند. بنابراين آن‌ها را در اطراف تلويزيون مي‌چينند. اما بايد بدانيد  كه واقعا لازم نيست تلويزيون مركز توجه خانه باشد! بهتر است ابتدا قبل از  قرار دادن تلويزيون، ديوار پشت آن را طراحي كرده و محل دقيقي مشخص كنيد.  اين كار باعث مي‌شود كه همه چيز تعريف شده باشد و به يك طراحي شيك برسيد.

اشتباهات دكوراسيون داخلي

عدم وجود گياهان خانگي

دكوراسيون  بدون حضور گياهان بسيار سرد و بي‌روح خواهد بود. به خصوص فضاهايي مانند  نشيمن و اتاق‌خواب بدون وجود سبزي و گياهان خانگي ناكامل به نظر مي‌رسند.  شما مجبور نيستيد كه خانه را به يك گلخانه بزرگ تبديل كنيد! فقط كافي است  كه گياه مورد علاقه خود را پيدا كرده و چند گلدان كوچك تهيه و حتي  مي‌توانيد از آن‌ها فقط براي روي ميز استفاده كنيد.

انتخاب آباژور نامناسب در چيدمان

يك  آباژور با يك سبك منحصر به فرد مي‌تواند جذابيت را به يك فضا اضافه كند،  اما انتخاب كلاهك نامناسب مي‌تواند نتيجه كاملا برعكس داشته باشد. بهتر است  در انتخاب مدل كلاهك آباژور دقت بيشتري داشته و سبك و اندازه آن را متناسب  با اتاق در نظر بگيريد.

اشتباهات چيدمان دكوراسيون

چيدن قاب عكس هاي زياد در دكوراسيون

بعضي  از افراد به عكس‌ها و خاطرات قديمي علاقه دارند و به همين دليل فضاهاي  مختلف خانه را پر از قاب عكس مي‌كنند. در صورتي كه اين كار نه تنها باعث  ديدن نشدن عكس‌ها مي‌شود، بلكه شلوغي و هرج و مرج را به همراه دارد. براي  ايجاد گالري ديواري بهتر است يكي از ديوارهاي خالي خانه را انتخاب كرده و  آن را به يك گالري عكس تبديل نماييد. با اين كار عكس‌هاي موردعلاقه خود را  روي ديوار نصب كرده و هر زمان مي‌توانيد آن را عوض كنيد.

اشتباهات دكوراسيون

ناديده گرفتن فضاي ورودي خانه

فضاي  ورودي فرصتي فوق العاده براي نشان دادن شخصيت شما است و نماينده آن چيزي  است كه در خانه وجود دارد. خيلي از افراد به اين فضا اهميتي نمي‌دهند و آن  را به حال خود رها مي‌كنند.يك طراحي بسيار ساده خلق نماييد. لازم نيست حتما  ايده‌هاي خيلي خاص و پيچيده داشته باشيد. گاهي با استفاده از يك رنگ يا  كاغذديواري براي ديوارها، نصب آينه يا تابلوي هنري، جاكفشي زيبا و ….  مي‌توان يك ورودي جذاب طراحي نمود.

مبلمان يكپارچه

بعضي  از افراد فكر مي‌كنند كه حتما بايد همه مبلمان و وسايل با يكديگر ست شود.  در صورتي كه اين يك اشتباه بزرگ است.سعي نماييد تعادل را بين مبلمان و  وسايل برقرار كرده و تنوعي بين آن‌ها ايجاد كنيد. به طور مثال اگر مبل‌هاي  بزرگ و سنگين داريد از ميزجلومبلي شيشه‌اي و آباژور ظريف در كنارش استفاده  كنيد.

دكوراسيون

نگه داشتن وسايلي كه دوستشان نداريد

يكي  از بزرگترين اشتباهات دكوراسيون داخلي نگه‌داشتن چيزهايي است كه واقعا  علاقه‌اي به آن‌ها نداريد. خلاص شدن از آن بهترين راه حل است.  اين وسايل  را از خانه بيرون برده و جايگزين بهتري انتخاب نماييد.

خانه نامرتب

نامرتب  و نامنظم بودن خانه نه تنها باعث ايجاد يك زندگي پر از استرس مي‌شود، بلكه  تمام زيبايي يك فضا را نيز خراب مي‌كند. استفاده از فضاي ذخيره‌سازي مخفي.  سبدهاي حصيري متناسب با دكوراسيون مي‌توانند به راحتي در كمدها و قفسه‌ها قرار گرفته و فضاي مناسبي براي نگهداري وسايل اضافي باشند.

چيدمان دكوراسيون

پيروي از مد روز

پيروي  از يك مد كه بعد از مدتي نيز قديمي مي‌شود از اشتباهات بزرگ دكوراسيون  داخلي خواهد بود. زيرا براي رسيدن به آن مد هزينه مي‌كنيد اما پس از مدتي  زيبايي خود را از دست داده و وسايل خريداري شده را نيز نمي‌توانيد دور  بيندازيد. سبك خود را انتخاب كنيد. رسيدن به سبك شخصي در دكوراسيون باعث  مي‌شود هميشه از ديدن آن لذت ببريد و هيچ‌گاه هم قديمي نخواهد شد.

فرش نامناسب براي دكوراسيون

فرش‌هايي  كه بيش از اندازه كوچك است علاوه بر اين كه فضا را خالي نشان مي‌دهند به  راحتي حركت كرده و روي كفپوش سر مي‌خورند. اگر فرش انتخابي شما اندازه  مناسب داشته باشد، به راحتي تا پايه‌هاي مبلمان رسيده و علاوه بر پر كردن  فضا حركت نيز نمي‌كند.

كاور مبل نامناسب

اگر  مبلمان خود را دوست داريد، راه‌هاي جالب ديگري به جز استفاده از روكش‌هاي  ضخيم پلاستيكي براي محافظت از آن‌ها وجود دارد. استفاده از روكش‌هاي شيك  بهتر از پارچه‌هاي سبك و ساده براي مبلمان است. گاهي اوقات پهن كردن يك پتو  به عنوان شال مبل نيز مي‌تواند همان كار را براي شما انجام دهد.

دكوراسيون داخلي

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “بايد و نبايدهاي دكوراسيون آشپزخانه كوچك” را بخوانيد.

همچنين بخوانيد:

فرش مناسب زير ميز ناهارخوري 

چيدمان مبلمان در منزل 

دكوراسيون راهروي باريك 

دكوراسيون خود را ژورنالي كنيد 

بوفه و ويترين در دكوراسيون 

با مجله دكوراسيون دلتا همراه باشيد. 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۱۵:۵۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

ميز جلو مبل و نكاتي براي تزيين آن

مي  توان با در نظر داشتن نكاتي ساده و مهم، ميز جلو مبلي را به صورت زيبا  تزيين كرد و به دكوراسيون پذيرايي و نشيمن منزل جلوه اي شيك بخشيد.

تزيين ميز جلو مبلي

ميز جلو مبلي

در اين نوشتار از مجله دلتا قصد داريم نكات كليدي كه طراحان داخلي در تزيين ميز جلو مبلي استفاده مي‌كنند را معرفي كنيم تا بتوانيد اين عنصرِ مهمِ نشيمن و پذيرايي را اصولي و زيبا دكور كنيد.

چيدمان ميز جلو مبلي

براي تزيين ميز جلو مبل، يك دكوري را به عنوان نقطه كانوني در نظر بگيريد!

تزيين ميز جلو مبل مانند دكور اصولي هر اتاقي از خانه، نياز به نقطه كانوني دارد. با توجه به  اين موضوع بايد يك دكوري كه از نظر شكل و ظاهر زيبا و متفاوت است را روي  ميز جلوي مبل منزل قرار دهيد، تا توجه هر شخصي را به خود جلب كند. نقطه  كانوني ميز نشيمن، مي‌تواند شاخه هاي زيبايي از گل مورد علاقه، سوغاتي از  يك سفر خاطره انگيز و يا يادگاري خاص از دوستان و آشنايان باشد. پس پيشنهاد  مي‌كنيم به سليقه و علاقه خود دكوري خاصي كه بسيار دوستش داريد را انتخاب  كنيد.

ميز جلو مبلي

ميز جلو مبل را شلوغ و در هم ريخته نكنيد!

توجه  داشته باشيد كه سطح در هم ريخته ميز جلو مبل، جلوه بدي به دكوراسيون نشيمن  مي‌دهد. علاوه بر آن، اين ميز بايد فضاي كافي براي قرار دادن وسايل  پذيرايي را نيز داشته باشد. بنابراين بيش از حد آن را پر از لوازم دكوري  نكنيد و هميشه آن را مرتب نگه داريد. پيشنهاد مي‌كنيم براي مرتب نگه داشتن  سطح اين ميز، يك سيني مخصوص تهيه كنيد و برخي وسايل دكوري و پذيرايي را  درون آن قرار دهيد.

براي تزيين ميزهاي  جلو مبلي كوچك، از شكلات‌خوري و زير ليواني‌هاي زيبا استفاده كنيد تا فضاي  كم‌تري را به لوازم دكوري كه كاربرد خاصي ندارند، اختصاص داده باشيد.

پيشنهاد  مي‌كنيم كه بيشتر از سه نوع دكوري را روي اين ميز قرار ندهيد تا هم  ديزايني اصولي داشته باشيد و هم فضاي كافي روي آن ايجاد شود. براي مثال  تنها از سه گروه، كتاب، شمع و گل براي دكور ميز جلو مبل استفاده كنيد.

چيدمان ميز جلو مبلي

دكوري ها را بر اساس شكل هندسي ميز جلو مبلي كه داريد، انتخاب كنيد!

يكي از مهم‌ترين نكاتي كه در تزيين ميز جلو مبل بايد در نظر داشته باشيد، هارموني و هماهنگي بين شكل هندسي ميز و دكوري هاي روي آن است. پس با توجه به اين  موضوع برخي از دكوري ها را مشابه با شكل ميز نشيمن منزل انتخاب كنيد.

البته  بايد بدانيد كه مشابه بودن تمام شكل ها، جلوه يكسان و بدون جذابيتي به  ديزاين ميز خواهد داد. بنابراين يك يا دو دكوري كه شكل متضاد دارند را روي  ميز قرار دهيد.

هارموني با مبلمان و وسايل ديگر را فراموش نكنيد!

توجه  داشته باشيد كه عناصر روي ميز جلوي مبل، از ديگر وسايل و مبلمان اتاق  نشيمن جدا نيستند و بايد بين آن ها نيز هارموني وجود داشته باشد. پس مانند  نشيمن، يك يا دو عدد از آن‌ها را به رنگ و يا طرح مشابه يكي از مبلمان و  وسايل ديگر انتخاب كنيد.

تناسب را بين اندازه ميز جلو مبل و بزرگ ترين دكوري رعايت كنيد!

يكي از مهم‌ترين نكات كه در تزيين ميز جلو مبل بايد رعايت كنيد، تناسب بين اندازه ميز و بزرگ‌ترين دكوري روي آن است. در  واقع اين دكوري، نه آن چنان بزرگ باشد كه سطح زيادي از ميز را پوشش دهد و  نه آن چنان كوچك كه روي ميز گم شود. همچنين در نظر داشته باشيد كه ارتفاع  وسايل روي ميز نبايد به قدري باشد كه ديد را براي تماشاي تلويزيون و ديدن  مهمانان مختل كند.

براي تزيين ميز جلوي مبل، ريتم ايجاد كنيد!

يكي  از ترفندهاي ديگرِ براي ايجاد جذابيت و زيبايي در دكوراسيون، ايجاد ريتم  با تكرار وسايل كوچك و بزرگ يا كوتاه و بلند در آن است. براي اين كار  پيشنهاد مي‌كنيم يكي از تزئينات روي ميز مثل كتاب، شمع و يا هر چيز ديگري  را، روي ميز چيدمان كنيد.

ميز جلو مبلي

از دكوري هايي استفاده كنيد كه از هر طرف قابل ديدن باشند!

دقت  داشته باشيد دكوري هاي ميز جلوي مبل، بايد از هر طرفي كه نشسته ايد، قابل  ديدن باشند. با اين تعريف وسايلي مانند قاب عكس كه از هر سمتي ديده نمي  شوند را روي ميز قرار ندهيد.

طبقه پايين ميز جلو مبلي را نيز مرتب و منظم بچينيد!

در  نظر داشته باشيد، ديدِ كم به طبقه پايين ميز جلو مبل نبايد باعث شود كه آن  را غير اصولي و نامرتب چيدمان كنيد. پيشنهاد مي كنيم براي اين بخش وسايل  كم كاربردتر و آن هايي كه جنبه دكوري كم تري دارند را در نظر بگيريد و منظم  و مرتب بچينيد تا به آن ها دسترسي آساني داشته باشيد. از آن جا كه وسايل  طبقه زير ميز شيشه اي به راحتي ديده مي شوند، آن را نيز با دكوري هاي زيبا و  با توجه به نكات بالا، چيدمان كنيد.

تزيين ميز جلو مبلي

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با تزيينات بيشتر ” آينه كاري سالن پذيرايي را مطالعه كنيد.

همچنين بخوانيد:

قوانين چيدمان مبلمان منزل 

تزيين ديوار خانه با ايده هاي جذاب 

ست كردن رنگ پرده با مبلمان 

ايده‌هايي براي ديزاين مبل‌ها 

مبلمان مناسب براي جلو تلويزيون 

با مجله دكوراسيون دلتا همراه باشيد. 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۰۶:۰۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

نكاتي براي تغيير استايل مردان جوان

اگر مي‌خواهيد تأثيري روي دنيا داشته باشيد، لباس متناسب با شخصت خود به تن كنيد.

استايل مردان جوان

جواني  خط مرزي ميان بزرگسالي و نوجواني هست. در اين دوران به آرزوهاي خودتان  بيشتر از آنچه ديگران به شما تأكيد مي‌كنند، بها بدهيد. اگر مي‌خواهيد  تأثيري روي دنيا داشته باشيد، لباس متناسب با شخصت خود به تن كنيد. همراه مجله دلتا باشيد تا نكاتي درمورد تغيير استايل مردان جوان را ياد بگيريد.

نكاتي براي تغيير استايل مردان جوان

اعتمادبه‌نفس داشته باشيد

به  ياد داشته باشيد كه قبل از همه‌چيز اعتمادبه‌نفس بالا داشتن، اولين قدم  درراه پوشيدن لباس‌هاي خارج از عرف است. اعتمادبه‌نفس فقط براي برقراري  ارتباط با ديگران نيست، بلكه به شما يادآوري مي‌كند كه چه كسي هستيد.

استايل مردان جوان قضاوت از رو ظاهر

قضاوت از روي ظاهر وجود دارد

وقتي  شما قدم به خيابان و ميان مردم مي‌گذاريد بايد ضرب‌المثل: ارزش كتاب‌ها به  كيفيت روي جلد آن‌ها است، ايمان پيدا كنيد. مخصوصاً براي اولين بار به شكل  متفاوتي در جايي ظاهر شويد. با همه اين اوصاف به شما اطمينان مي‌دهيم كه  شخصيت پشت لباس بسيار مهم‌تر از خود لباس است. لباس در حالي كه شيك بودن را  نشان مي‌دهد، شخصيت را هم نمايان مي‌كند.

استايل مردان جوان اعتماد به نفس

كفش‌تان را عوض كنيد

توصيه بعدي عوض كردن كفش‌ها است. نكته مهم كه در دنياي مد وجود دارد، قضاوت با كفش‌هايي است كه به پا داريد. كفش‌ها بيانگر جايگاه اجتماعي هستند.

مراقب لباس‌ها باشيد

براي  نگه‌داري كافي است يك جارختي، چوب‌لباسي، اتو و مواد شوينده كافي داشته  باشيد. از ديگر مواردي كه بايد رعايت كنيد خواندن برچسب‌هاي درون لباس‌ها  است و نحوه شست‌وشو و نگه‌داري آن‌ها كه به شما كمك مي‌كند تا لباس‌هاي نو و  گران‌قيمت در اثر شستشو خراب نشوند.

چند نكته را فراموش نكنيد

  • اندازه لباس: لباس‌هاي متناسب، نه گشاد نه چسبان.
  • نوع و رنگ لباس: اگر كارمند هستيد بايد كت‌شلواري با رنگ اداري بپوشيد.
  • مدهاي بازاري را از ذهن خود پاك كنيد. اين سبك از لباس‌ها به درد فرش‌هاي قرمز مي‌خورد.

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “روش‌هاي ست كردن كت و شلوار طرح‌دار مردانه” را مطالعه كنيد.

همچنين بخوانيد:

استايل راحتي مردانه چيست؟ 

يقه اسكي لباس روز هاي سرد آقايان 

گشاد كردن كفش تنگ با ۵ راهكار ساده 

انتخاب شال گردن مردانه 

شلوار مناسب براي آقايان لاغر اندام 

با مجله مدو زيبائي دلتا همراه باشيد . 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۴۵:۱۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

تجلي طرح فرش در كيف‌هاي برند

قصه‌هايي كه در خميدگي بته جقه و پيچ و تاب خطوط اسليمي و ختايي فرش‌هاي ايراني وجود دارد، فراتر از آن است.

بي‌شك  تاريخ و فرهنگ هر كشوري پشتوانه‌ي هنر آن مرز و بوم است. اما قصه‌هايي كه  در خميدگي بته جقه و پيچ و تاب خطوط اسليمي و ختايي فرش‌هاي ايراني وجود  دارد، فراتر از آن است كه فقط به زير پاي ايرانيان نقش بسته شود. در طي اين  دهه‌ي اخير خانه‌هاي مد مانند Hermes ،Gucci ،Givenchy و Tory Burch با  الهام از فرش‌هاي ايراني چه در تزيين مسير ران وي و چه در طراحي لباس،  كالكشن‌هاي بي‌نظيري را خلق كردند. با اين مطلب مجله دلتا درباره طرح فرش در كيف‌ هاي برند همراه ما باشيد.

طرح فرش در كيف‌ هاي برند ران وي

تجلي طرح فرش در كيف‌ هاي برند

در  اين كالكشن‌ها چيزي كه به شكل مشترك جذابيت اين مجموعه‌ها را دو چندان  مي‌كند، تلفيق نقوش سنتي فرش با طرح و سبك‌هاي مدرن مد است. ناگفته نماند  كه حرفه‌ي فرش‌بافي يكي از حرفه‌هاي معتبر در قاره آسيا بوده و حتي به شمال  آفريقا (مراكش) راه پيدا كرده است.

طرح فرش در كيف‌ هاي برند غربي

طرح فرش در كيف‌ هاي برند

وقتي  منبع الهام، فرش باشد هنرمندان و طراحان لباس همچون Ralph Lauren به سادگي  از اين هنر اصيل گذر نمي‌كنند. Ralph Lauren آمريكايي كه با لباس مردانه  پا به دنياي مد گذاشت، رويكردي را اتخاذ كرد كه بر كاربردي بودن لباس و  اكسسوري، تمركز داشته باشد. در مجموعه‌ي پاييز ۲۰۱۳، اين برند كه اغلب به  سبك preppy كار مي‌كرد، كيف‌هايي را به دست مدل‌هايش داد كه حس و حال سبك  boho-chic را داشت.

طرح فرش در كيف‌ هاي برند مراكش

مجموعه  لباسي كه پارچه‌ي غالبش مخمل بود و تك رنگ؛ در كنار كيف‌هايي با رنگ‌هاي  پر جنب و جوش فرش‎هاي قديمي، بسيار چشم نواز بود. برخي از اين كيف‌هاي چهل  تيكه در آمريكا و برخي ديگر به دست هنرمندان ايتاليايي ساخته شده بود. چرم‌هاي دباغي شده‌ي قديمي، قطعات برنجي و الياف پشمي از ديگر متريال‌هايي بود كه در اين كيف‌ها از آن استفاده شد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي بيشتر “چگونه با كتوني استايل بهتري داشته باشيد؟” را مطالعه كنيد.

همچنين بخوانيد:

۴ مدل كيف كه هر خانمي بايد داشته باشد 

چگونه لباس بپوشيم كه جوان‌تر به‌نظر برسيم؟ 

كمربند زنانه و همه آن چه بايد بدانيد 

چند اكسسوري مهم براي هر مرد امروزي 

لباس مناسب دختر خانم‌ها براي خواستگاري 

با مجله مدو زيبائي دلتا همراه باشيد . 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۳۷:۲۶ توسط:مجله دلتا موضوع: