گردشگري دلتا

رهن و اجاره آپارتمان در منطقه 4 تهران

با اجاره آپارتمان در منطقه 4 مي توانيد از شرايط زندگي در محله‌هايي مانند پاسداران، شهرك اميد، گلستان، بوستان و بسياري ديگر بهره مند شويد.
اجاره آپارتمان در منطقه 4

منطقه 4 تهران، از جمله مناطقي است كه از نظر امكانات عمومي همچون مراكز تفريحي و فضاهاي سبز، داراي رتبه قابل قبولي است و با برخورداري از بيش از 25 بوستان شرايط خوبي را به لحاظ پوشش گياهي براي ساكنان اين محدوده به وجود آورده است. اگر قصد اجاره آپارتمان در منطقه 4 شهر تهران را داريد با مجله دلتا همراه باشيد.

به گزارش مجله دلتا از مراكز فرهنگي اين محدوده مي توان به فرهنگسراي اشراق و هنگام و از ايستگاه هاي متروي آن به ايستگاه متروي تهرانپارس، خواجه عبدالله انصاري، شهيد زين‌الدين و متروي فرهنگسرا اشاره كرد.

رهن و اجاره آپارتمان در منطقه 4

بررسي آگهي‌هاي اجاره آپارتمان در منطقه 4 پايتخت نشان مي‌دهد؛ در اين منطقه مي‌توان با وديعه كمتر از ۱۰۰ ميليون تومان و اجاره‌بهاي زير ۲ ميليون تومان، آپارتمان اجاري مناسب سكونت پيدا كرد.

نگاهي به آگهي آپارتمان‌‌هاي اجاري عرضه شده در بازار اجاره پاييزي در منطقه چهار نشان مي‌دهد؛ آپارتمان‌هاي اجاري به بهاي رهن هر متر مربع يك ميليون و ۵۰۰ تا يك ميليون و ۷۰۰ هزار تومان به سادگي قابل دسترسي بوده و عموم آپارتمان‌هاي مصرفي با قيمت‌هاي مناسب عرضه شده‌اند. در اين بين رويه قيمت‌گذاري اجاره آپارتمان‌هاي نوساز از موارد استثنا به شمار مي‌رود، چراكه قيمت‌گذاري آنها اغلب حبابي و بيش از سطح مورد انتظار است.

در اين منطقه تعداد آپارتمان‌هاي زير ۷۰ مترمربع عرضه شده به مراتب بيشتر از ساير مناطق است و در نتيجه مي‌تواند محل مناسبي براي جست‌وجوي متقاضيان آپارتمان‌هاي كوچك‌متراژ به خصوص زوج‌هاي بدون فرزند باشد.

نكته جالب در بررسي آگهي‌هاي موجود در بازار اجاره منطقه چهار اين است كه علي‌رغم تصورات از بازار اجاره پاييزي مبني بر وجود موارد پيشنهادي نامناسب و غيربرخوردار از امكانات ضروري، در بازار رهن و اجاره پاييز امسال اتفاقا آگهي‌هاي داراي امكانات كامل از قبيل آسانسور، پاركينگ و انباري نيز همچنان در صف واگذاري قرار دارند.

اجاره آپارتمان

 

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

وام مسكن مشكلات را بيشتر مي‌كند


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۲:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

هر نفر چند برگه تسهيلات مي‌تواند خريداري كند؟

با توجه به مصوبه شوراي پول و اعتبار، خريداران اوراق حق تقدم بانك مسكن تا ۴ ماه از زمان خريد اين اوراق امكان فروش آن را ندارند.
اوراق حق تقدم

ناظر بازار براي آن دسته از خريداران اوراق حق تقدم بانك مسكن با نماد معاملاتي تسه كه تنها ۴ ماه به زمان انقضاي تاريخ اعتبار آن نماد معاملاتي باقي مانده، براي اين محدوديت استثنا قائل شده است.

به گزارش مجله دلتا بر مبناي اين استثنا نمادهاي معاملاتي تسه ۹۶۰۹، تسه ۹۶۱۰، تسه ۹۶۱۱ و تسه ۹۶۱۲ كه مربوط به اوراق تسهيلات مسكن صادره در ماه‌هاي آذر تا اسفند سال ۱۳۹۶ هستند، از محدوديت فروش، معاف هستند.

از ديگر محدوديت‌هايي كه براي اوراق تسهيلات مسكن در نظر گرفته شده، تعيين سقف خريد ۱۶۰ برگه براي دارنده هر كد معاملاتي در هر جلسه خريد است.

بر اساس اعلام ناظر بازار فرابورس، تخطي از اين محدوديت‌ها منجر به ابطال كليه معاملات، حذف سفارش‌هاي انجام شده و ارجاع تخلف به مرجع رسيدگي به تخلفات در سازمان بورس و اوراق بهادار خواهد بود.

گفتني است دارندگان برگه هايي كه تاريخ اعتبار آنها به پايان رسيده، تا يك ماه پس از آن تاريخ مي توانند با مراجعه به شعب بانك مسكن نسبت به اخذ تسهيلات مسكن اقدام كنند.

محدوديت‌هاي معاملاتي اوراق تسهيلات بانك ملي

ناظر فرابورس در خصوص معاملات اوراق گواهي حق تقدم استفاده از تسهيلات مسكن بانك ملي با نماد معاملاتي «تملي»، محدوديت زماني فروش را حذف كرده و دارنده اين اوراق مي تواند از پانزدهم همان ماه تا ۲ سال اقدام به خريد و فروش اوراق كند.

همچنين محدوديت حجمي نيز براي اوراق تملي افزايش يافته و تقريبا تا ۸۰ درصد بيشتر از اوراق تسه امكان خريد اوراق تملي و تا سقف ۲۴۰ برگه در هر جلسه معاملاتي با يك كد بورسي وجود دارد.

كارشناسان بازار سرمايه معتقدند احتمال دارد محدوديت‌هاي حجمي جديد به افزايش قيمت اوراق تسهيلات مسكن بانك مسكن با نماد «تسه» و استقبال بيشتر از تسهيلات مسكن بانك ملي با نماد «تملي» منجر شود.

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

خبر خوش براي متقاضيان خريد آپارتمان


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۵۳:۱۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

افزايش 27 درصدي اجاره خانه

27

درصد افزايش اجاره بها، نتيجه چك و چانه صاحبخانه و مستاجر در تابستان امسال بوده است.
افزايش اجاره

در واكنش به افزايش اجاره خانه بسياري از مستاجران در حالي ترجيح به نقل مكان به جاي ديگري داشته‌اند كه در قراردادهاي جديد نيز با افزايش ۲۳ درصدي روبه‌رو شده‌اند.

به گزارش مجله دلتا افزايش اجاره بها در تابستان امسال در سراسر كشور متفاوت بوده است. بنا بر گزارش مركز آمار استان آذربايجان غربي با افزايش 11 درصدي مبلغ اجاره، صاحبخانه‌هاي منصف‌تري را نسبت به ديگر استان‌ها در خود جاي داده است. در طرف مقابل نيز، استان لرستان صاحبخانه‌هاي سرسخت‌تري داشته است كه  ۳۷٫۲ درصد روي رقم اجاره‌هاي جديد كشيده‌اند.

چرا افزايش اجاره در قراردادهاي جديد كمتر بوده است؟

ممكن است بسياري از مستاجرها به محض مواجهه با اجاره‌ خانه بالا به سراغ خانه‌هاي كوچك‌ متراژ يا خانه‌هايي در مناطق ارزان‌تر رفته‌ باشند. اين مورد مي‌تواند يكي از دلايلي باشد كه باعث شده قراردادهاي جديد، افزايش قيمت كمتري نسبت به قراردادهاي تمديدشده داشته باشند. دليل ديگر اين است كه اغلب صاحبخانه‌ها از ترس خالي‌ ماندن واحد مسكوني خود براي جذب مستاجر جديد راحت‌تر كوتاه مي‌آيند.

افزايش اجاره از نرخ تورم عقب افتاد

با اينكه ميزان افزايش مبلغ اجاره‌بها در هر سال، از افزايش عمومي ‌قيمت‌ها و شاخص تورم الگو مي‌گيرد، اما امسال با توجه به تورم بالا و قدرت خريد پايين مردم، صاحبخانه‌ها نتوانستند مبلغ اجاره را همگام با نرخ تورم بالا ببرند؛ چراكه مستاجرها توانايي پرداخت اجاره با افزايش ۳۵ درصدي را ندارند. گزارش مركز آمار درباره تغييرات اجاره‌ مسكن نشان مي‌دهد كه نرخ افزايش اجاره‌بها در تابستان هيچ ارتباطي با قيمت مسكن نداشته است. قيمت مسكن در تابستان ۹۸ نسبت به يك‌سال قبل افزايش ۵۶ درصدي را پشت سر گذاشته و اين نسبت هيچ شباهتي به نرخ افزايش اجاره‌بها ندارد. اين در حالي است كه خيلي از صاحبخانه‌ها امسال به خيال افزايش قيمت مسكن، اجاره‌بها را متناسب با آن بالا برده‌اند و به همين جهت در واگذاري واحد مسكوني خود ناكام مانده‌اند.

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

وام مسكن مشكلات را بيشتر مي‌كند


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۱۶:۲۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

شيب تند افزايش قيمت زمين

دليل اول تورم قيمت زمين، كمبود ملك كلنگي قابل مشاركت در بازار ساخت و ساز است. برخي مالكان ساختمان‌هاي كلنگي در ماه‌هاي اخير، با مطالبه نرخ‌هاي نامعقول و بالاي مشاركت، شرايط توافق بر سر ساخت و ساز با سازندگان را غيرممكن كرده‌اند.
قيمت مسكن تهران
بررسي گزارش‌هاي مربوط به بازار مسكن نشان مي‌دهد در تابستان امسال كمترين تورم فصلي براي خريد آپارتمان و بيشترين تورم نيز براي بازار زمين به ثبت رسيده و به عبارت ديگر، شيب رشد قيمت مسكن تهران بعد از رشد قيمت زمين قرار گرفته است.
به گزارش مجله دلتا اگر چه تغييرات افزايشي قيمت زمين نيز به فاصله كوتاهي بعد از رشد قيمت مسكن در سال گذشته آغاز شد، اما گزارش‌ ها حاكي از آن است كه طي اين مدت،‌ شيب رشد قيمت زمين بيشتر از قيمت مسكن بوده است. بهار 98 ميانگين قيمت مسكن در تهران حدود ۱۰۶ درصد در مقايسه با بهار سال 97 افزايش يافت، در حالي كه جهش قيمت زمين در اين فاصله ۱۷۴ درصد گزارش شده است.
 

چرا قيمت زمين بيشتر از مسكن بالا رفت؟

دليل اول تورم قيمت زمين، كمبود ملك كلنگي قابل مشاركت در بازار ساخت و ساز است. برخي مالكان ساختمان‌هاي كلنگي در ماه‌هاي اخير، با مطالبه نرخ‌هاي نامعقول و بالاي مشاركت، شرايط توافق بر سر ساخت و ساز با سازندگان را غيرممكن كرده‌اند.

بسياري از سازندگان مسكن نيز با بررسي چشم‌انداز نه چندان روشن بازار فروش آپارتمان‌ هاي نوساز به دليل كاهش توان خريد مردم از يكسو و افزايش هزينه ساخت ناشي از رشد قيمت نهاده‌ هاي ساختماني از سوي ديگر، اصراري به رسيدن به توافق با مالكان نداشته‌اند؛ به همين دليل، تعداد قراردادهاي مشاركت در ساخت در شهر تهران طي ماه‌ هاي اخير كاهش پيدا كرده است. رشد قابل توجه قيمت زمين به‌رغم افت چشمگير معاملات نشان دهنده عرضه كم ملك كلنگي و تقاضاي بيشتر براي آن است.

از آنجا كه تقاضاي سرمايه‌اي در بازار زمين، به مراتب بيشتر از تقاضاي سرمايه‌اي در بازار مسكن، از بنيه مالي بالا برخوردار است. بنابراين طبيعي است تاثير خريد هاي سرمايه‌اي در بازار زمين نيروي بيشتري براي جهش قيمت در مقايسه با تاثير خريداران سرمايه‌اي بازار مسكن، وارد كند.

مسكن تهران

مسكن تهران

 

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

وام مسكن مشكلات را بيشتر مي‌كند


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۴:۱۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

خريد آپارتمان در محله مجيديه

محله‌ي مجيديه از محله‌هاي پرطرفدار شرق تهران براي سكونت است.
خريد آپارتمان در مجيديه

محله مجيديه با دسترسي مناسب خود به چند بزرگراه اصلي شهر و وجود آپارتمان‌هايي با متراژ متنوع، شهروندان بسياري را به خود جذب كرده است. اگر قصد خريد آپارتمان در مجيديه را داريد با مجله دلتا همراه باشيد.

به گزارش مجله دلتا محله‌ مجيديه تهران از طريق بزرگراه رسالت، به دو بخش مجيديه شمالي و جنوبي تقسيم شده است كه هر كدام بخشي از دو منطقه شهرداري تهران هستند. مجيديه شمالي و مجيديه جنوبي به ترتيب در مناطق 4 و 8 شهرداري تهران قرار دارند.

مجيديه در تاريخ

از آنجا كه اين محله در گذشته زمين‌هايي مناسب كشاورزي نداشته است، ساكنان زيادي هم نداشته است. با رشد شهرنشيني ، هموطنان ارمني از ابتداي دهه 30 شروع به ساخت و ساز در اين محله كردند؛ از اين رو، نسبت به ديگر محله‌ هاي قديمي تهران، مجيديه از قدمت كمتري برخوردار است. نام اين محله از نام عبدالمجيد بختيار (مجيد خان بختيار) نماينده مجلس شوراي ملي كه در اين منطقه زندگي مي‌كرد، گرفته شده است، نام محله اميريه تهران نيز از نام عموي او لطفعلي خان اميرمفخم برگرفته شده است.

چگونه به مجيديه برويم؟

محله مجيديه از شمال با بزرگراه شهيد زين‌الدين، از جنوب با مسيل باختر، از شرق با خيابان كرمان و از غرب با بزرگراه صياد شيرازي هم جوار است. روي هم رفته، مجيديه، محله‌ي خوش مسيري به حساب مي‌آيد. اگر با اتومبيل شخصي تردد مي‌كنيد، به بزرگراه‌هاي رسالت، زين الدين و صياد شيرازي دسترسي بسيار مناسبي خواهيد داشت. ايستگاه‌هاي مترو خواجه عبدالله و صياد شيرازي نيز شما را به مجيديه خواهند رساند. ضمن اينكه ايستگاه گلبرگ هم براي ساكنان بخش شرقي محله مجيديه مناسب است. اتوبوس هاي تندرو پايانه بيهقي _دانشگاه علم و صنعت حمل و نقل در اين محله را پوشش داده و در دو ايستگاه ميدان رسالت و چهارراه پاسداران به اين محله خط تاكسي وجود دارد.

آپارتمان مجيديه

اولين‌هاي مجيديه

تعداد چشمگير قنادي و مغازه‌هاي فروش مواد پروتئيني از چيزهايي است كه در محله مجيديه شما را متعجب خواهد كرد. پيشينيه اين مغازه‌ها به سال‌هاي ابتدايي اقامت ارمني ها در محله مجيديه برمي‌گردد. گفته شده است  كه توليد كالباس و سوسيس با ورود هموطنان ارمني  به ايران آغاز شده و رونق گرفته است .

مراكز خريد و تفريحي

مركز خريد دنياي نور در مجاورت بزرگراه رسالت يكي از مراكز خريد شاخص در محله مجيديه است. از مراكز تفريحي نيز مي‌توان به بوستان خانعلي واقع در خيابان هدايتي، بوستان دهقان نبش خيابان دهقان، بوستان شهيد جهان پناه واقع در خيابان منصوري و بوستان مجيديه واقع در خيابان منصوري اشاره كرد.

قيمت ملك

دسترسي مناسب مجيديه به خيابان‌ها و بزرگراه‌هاي تهران، آن را به يكي از محله‌هاي پرتراكم تهران تبديل كرده است. اگرچه سونامي ساخت و ساز و تخريب خانه‌هاي قديمي و ويلايي در مجيديه بافت غالب منطقه را نوساز و بزرگ‌متراژ كرده است، اما هنوز هم در اين محله مي‌توان آپارتمان‌هايي با متراژ كوچك  پيدا كرد؛ از اين لحاظ مجيديه مي‌تواند براي دانشجويان و زوج‌ هاي بدون فرزند انتخاب خوبي باشد. به دليل وجود تراكم در بافت مسكوني و وجود آپارتمان‌ هايي با متراژ هاي متنوع، خريد و فروش آپارتمان در مجيديه با قيمت‌هايي معقولي انجام مي‌شود. واحدهايي كه در دفتر مشاوران املاك آگهي شده‌اند نشان مي‌دهند كه در اين محله، قيمت آپارتمان از هر متر مربع، 11 ميليون تومان به هر متر مربع 22 ميليون و 500 هزار تومان مي‌رسد. براي خريد آپارتمان در محله مجيديه اينجا كليك كنيد.

همچنين بخوانيد:

خريد خانه در پيروزي ؛ محله خوش مسير شرق تهران

خريد آپارتمان در مناطق 19 و 20 با بهترين شرايط

خريد آپارتمان با 400 ميليون در منطقه 2 تهران


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۲:۰۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

بازار اجاره‌بها به كدام طرف حركت مي‌كند؟

در حالي كه طبق روند هر ساله مالكان به افزايش اجاره اقدام مي‌كنند، اما امسال برخي موجران با همان نرخ سال گذشته واحدهاي خود را به اجاره گذاشتند.
قيمت اجاره خانه در تهران
آمار آبان‌ماه نشان مي‌دهد كه بازار قيمت اجاره خانه در تهران و در شمالي‌ترين منطقه پايتخت دستخوش تغييراتي شده است كه مستاجران را خوشحال مي‌كند.

به گزارش مجله دلتا اصرار مالكان به افزايش اجاره بها مطابق هر سال منجر به خالي ماندن بسياري از آپارتمان‌هاي اجاري آن‌ها در تابستان امسال شد. از اين رو موجران ناگزير شدند در آذرماه از افزايش حبابي اجاره‌بهاي خود صرف‌نظر كرده و به نرخ‌هاي معقول‌تري كه با توان مستاجران هماهنگي دارد،‌ بازگردند.

رصد قيمت‌هاي پيشنهادي رهن و اجاره واحدهاي مسكوني عرضه شده در بازار مسكن در پاييز 98 حكايت از آن دارد كه در بازار پاييزي حباب اجاره‌بهاي پيشنهادي به تدريج در حال تخليه است و نرخ‌ها روند نزولي در پيش گرفته اند.

آگهي‌هاي پيشنهادي اجاره پاييزي محله‌هاي مصرفي منطقه يك تهران، ميانگين بهاي رهن كامل آپارتمان با امكانات كامل و ميانسال بين ۲ ميليون و ۸۰۰ هزار تا ۳ ميليون و ۲۰۰ هزار تومان برآورد كرده است. اين در حالي است كه بسياري از موجران تا دو، سه ماه پيش تصور مي‌كردند مي‌توانند واحدهاي خود را به بهايي بيشتر و بعضا تا رهن هر متر مربع ۴ ميليون تومان نيز به مستاجران واگذار كنند.

بهاي رهن كامل آپارتمان‌هاي بدون امكانات در محله‌هاي مصرفي منطقه يك نيز كه اغلب سن بنايي بيش از ۱۵ سال دارند، تقريبا هر متر مربع ۲ ميليون تومان تعيين شده است و البته با توجه به ركود حاكم بر بازار اجاره به دليل افت قدرت خريد، همين قيمت‌هاي پيشنهادي نزديك به استطاعت مستاجران نيز در بسياري از موارد سبب نشده زمان به اجاره رفتن ملك كاهش يابد و صف موجران در انتظار يافتن مستاجر به سرعت كوتاه شود.

با نگاه مناطق ديگر تهران به منطقه يك و پيش گرفتن رفتار معاملاتي مشابه، اين انتظار مي‌رود كه در آينده تخليه حباب اجاره به مناطق ديگر هم سرايت كند. براي اطلاعات بيشتر از قيمت اجاره خانه در تهران اينجا كليك كنيد.

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

وام مسكن مشكلات را بيشتر مي‌كند


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۲:۳۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

رهن و اجاره آپارتمان در محله هفت تير

محله هفت تير بخشي از منطقه ۷ تهران است كه به دليل وجود واحدهاي تجاري و مسيرهاي دسترسي متنوع يكي از محله‌هاي سرزنده تهران به شمار مي‌رود.
رهن و اجاره آپارتمان در هفت تير

محله هفت تير به دليل وجود مراكز تجاري و اداري و همچنين دسترسي آن به خيابان هايي مانند كريمخان، مفتح و بزرگراه مدرس يكي از محله‌هاي پرتردد در طول روز است. اگر قصد رهن و اجاره آپارتمان در محله هفت تير را داريد با مجله دلتا همراه باشيد.

به گزارش مجله دلتا توسعه محله هفت تير پيش از انقلاب آغاز شد. به همين سبب در مواجهه با اين محله باخانه‌هاي قديمي و زيباي بسيار زيادي رو‎به‎رو خواهيد شد. اين خانه‌ها همگي مناسب زندگي هستند. اگر اولويت شما دسترسي مطلوب به مركز شهر باشد، اين محله انتخاب خوبي است.

اين محله به عنوان يكي از شلوغ‌ترين محله‌هاي تهران شناخته مي‌شود. دليل آن هم بسيار واضح است. از ميدان هفت تير به نقاط مختلف شهر مي‌توانيد سفر كنيد. دليل ديگر اين شلوغي شكل كلي ميدان ۷ تير است. فضاي خياباني و اندازه خيابان‌ها به هيچ‌وجه يكسان نيست. اما اگر به كوچه پس‌كوچه‌هاي محله سر بزنيد، فضا خلوت‌تر و مناسب زندگي خواهد شد.

چگونه به هفت تير برويم؟

اصلي‌ترين قسمت از امكانات اين محله كه به آن اشاره كرديم، دسترسي آن است. ايستگاه اصلي اين محله بخشي از خط مترو تجريش – كهريزك است. از شرق ميدان امكان دسترسي به كريمخان و ميدان وليعصر وجود دارد. شمال و جنوب هم به مفتح و مدرس دسترسي خواهيد داشت. همين باعث شده كه محله ۷ تير يك نقطه مهم در مركز شهر باشد.

مراكز خريد

در اين محله دسترسي تجاري خوبي هم خواهيد داشت. كمي مانده به ابتداي مفتح شمالي، هايپرماركت ياس قرار دارد. اين فروشگاه انواع و اقسام محصولات را به فروش مي‌رساند. موسسات آموزشي مختلفي از آموزش زبان گرفته تا آموزش‌هاي تخصصي‌تر در محله ۷ تير مشغول به فعاليت هستند. اگر از ميدان به سمت كريمخان برويد، با كافه‌ها، كتابفروشي‌ها و رستوران‌هاي متنوعي روبرو مي‌شويد. نشر چشمه، هنوز و ثالث همگي در اين خيابان مستقر هستند. دسترسي خوبي به خيابان ايرانشهر و خانه هنرمندان ايران خواهيد داشت. سينما پايتخت در ابتداي خيابان مفتح هم مكان خوبي براي تماشاي فيلم‌هاي تازه است. اگر به هنر علاقه داريد، گالري شيرين در امتداد خيابان فراهاني است. در كل مي‌توان گفت كه محله ۷ تير امكانات دسترسي، فرهنگي، تجاري و آموزشي خوبي در اختيار دارد. مطمئنا اين محله با چنين مشخصاتي ‌مي‌تواند براي تمام اعضاي خانواده مناسب باشد.

اجاره آپارتمان در هفت تير

قيمت اجاره خانه در اين محله

محله هفت تير گزينه‌هاي فراواني را در اختيار شما قرار خواهد داد. در اين محله شما با خانه‌هاي قديمي و خانه‌هاي نوساز مواجه خواهيد شد. از نظر متراژ هم گستردگي فراواني وجود دارد. پس بهتر است كه با درك خواسته‌هاي خود درپي منزلي مناسب بگرديد و بودجه خود را فراموش نكنيد. قيمت خانه به متغيرهاي فراواني بستگي دارد. امكانات واحد مسكوني، سن بنا و شكل بنا هم اهميت زيادي دارند. اما در پايان دو فاكتور متراژ و موقعيت قرارگيري خانه بيشترين اهميت را دارد. اجاره‌بها مناطق مختلف تهران هر سال تفاوت پيدا مي‌كند و بالاتر مي‌رود. محله ۷ تير هم در چند ماه اخير شاهد افزايش در نرخ اجاره‌بها بوده است. اگر قصد زندگي در محله هفت تير را داريد، احتمالا مي‌توانيد يك گزينه مناسب با بودجه خود پيدا كنيد. اين محله امكانات گسترده‌اي دارد كه آن را تبديل به يكي از بهترين نقاط براي زندگي كرده است. محله هفت تير مي‌تواند بهترين گزينه براي دفتر كار شما نيز باشد. براي اطلاعات بيشتر از رهن و اجاره آپارتمان در هفت تير با موقعيت اداري اينجا كليك كنيد.

همچنين بخوانيد:

خريد خانه در پيروزي ؛ محله خوش مسير شرق تهران

خريد آپارتمان در مناطق 19 و 20 با بهترين شرايط

خريد آپارتمان با 400 ميليون در منطقه 2 تهران


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۱:۴۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

هشدار به متقاضيان مسكن در مورد بند «ج»

ثبت‌ نام برنامه اقدام ملي مسكن كار خود را به طور رسمي از ۲۱ آبان در چهار استان نخست اين فاز يعني سيستان‌ و بلوچستان، خراسان‌ جنوبي، خراسان‌ شمالي و قم آغاز كرد.
خريد مسكن

متقاضيان خريد مسكن در قالب طرح اقدام ملي با ورود به سامانه tem.mrud.ir ثبت‌ نام خود را بر اساس شرايط اعلام شده كه به استناد قانون ساماندهي و حمايت از ساخت و عرضه مسكن است انجام مي‎دهند.

به گزارش مجله دلتا بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازي، شرايط ثبت‌ نام در برنامه اقدام ملي مسكن شاملِ تاهل، نداشتن سابقه سكونت ملك مسكوني براي سرپرست خانوار و افراد تحت تكفل وي از اول فرودين ۸۴ به بعد، عدم استفاده از هيچكدام از امكانات دولتي از جمله زمين و يارانه و حداقل سابقه پنج سال سكونت در شهر مورد تقاضا است.

بررسي و پايش ثبت‌نام شدگان برنامه اقدام ملي مسكن در خصوص «بند ج» كه به موضوع عدم استفاده از تسهيلات دولتي براي خريد و يا ساخت مسكن اشاره دارد به سرعت و به صورت آنلاين انجام مي‌شود و در صورت قرمز بودن اين بند، متقاضي خود به خود از سيستم حذف مي‌شود.

امكاناتي كه وزارت راه و شهرسازي براي متقاضيان برنامه اقدام ملي مسكن تدارك ديده شامل ارايه تسهيلات وام بانكي به مبلغ ۷۵ تا ۱۰۰ ميليون تومان است كه براي متقاضياني كه در صندوق پس‌انداز مسكن يكم سپرده ندارند، نرخ سود وام ۱۸ درصد با دوره مشاركت مدني (ساخت) حداكثر دو ساله و بازپرداخت تسهيلات در قالب فروش اقساطي به مدت حداكثر ۱۲ سال محاسبه مي‌شود.

پس از پايان ثبت‌نام فاز نخست برنامه اقدام ملي توليد مسكن در چهار استانِ قم، سيستان‌ و بلوچستان، خراسان‌ شمالي و خراسان‌ جنوبي، در هفته آينده و در سه روز نخست ثبت‌نام در استان‌هاي كردستان، گلستان و كهگيلويه و بويراحمد انجام مي شود و در سه روز كاري پس از آن نيز استان هاي يزد، چهارمحال و بختياري و همدان ثبت نام برنامه اقدام ملي مسكن را انجام مي دهند.

براي كلانشهرها از جمله تهران و شهرهاي جديد، ثبت نام برنامه اقدام ملي مسكن در هفته اول آذرماه انجام مي‌شود و جزئيات آن به متقاضيان اعلام خواهد شد.

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

وام مسكن مشكلات را بيشتر مي‌كند


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۱:۳۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

منتظر تكان بازار مسكن باشيم يا خير؟

بانك مسكن از ۱۵ مهرماه 98 محدوديت شرط سني واحدهاي مسكوني براي دريافت‌ وام از طريق اوراق را كه تا پيش از آن ۲۰ سال بود به ۲۵ سال افزايش داد.
وام خريد مسكن

اخيرا بنابر مصوبه جديد وام خريد مسكن امكان استفاده از همه تسهيلات براي خريد خانه‌ هايي با عمر بناي حداكثر ۲۵ سال، مجاز و بلامانع اعلام شده است.

به گزارش مجله دلتا بانك مسكن در تازه‌ترين اقدام خود امكان استفاده از انواع تسهيلات خريد مسكن (به جز خانه‌‏اولي‌ها) را براي خانه‌هاي با عمر بناي حداكثر ۲۵ سال ساخت مجاز اعلام كرد. البته شرايط صندوق پس‌‏انداز مسكن يكم به روال گذشته است و حداكثر سن بناي مجاز براي آپارتمان‌ها و خانه‏‌هايي كه با اين نوع تسهيلات مورد معامله قرار مي‏‌گيرند ۱۵ سال است.

تحقيقات ميداني از شعب بانك مسكن در سراسر كشور حاكي از افزايش تقاضاي استفاده از اين تسهيلات براي خريد واحدهاي مسكوني با عمر بناي بالا است. هرچند برخي كارشناسان، افزايش وام خريد مسكن را دليلي براي رونق معاملات خريد مسكن در ميان گروه‌هاي مصرفي مي‌دانند، اما از سوي ديگر عده‌اي معتقدند با توجه به جهش قيمت مسكن كه منجر به افت شديد معاملات شده افزايش سقف تسهيلات نمي‌تواند به رونق بازار مسكن كمك كند؛ چرا كه خريداران مصرفي از عهده پرداخت اقساط برنمي‌آيند.

شرط سني آپارتمان‌ها براي دريافت اوراق تسهيلات مسكن در شرايطي منجر به محدوديت خريداران شده بود كه طي پنج سال گذشته متقاضيان خريد در تهران به تدريج به سمت واحدهاي قديمي‌تر روآورده‌اند.

مهرماه سال ۹۳ آپارتمان‌هاي با عمر بناي شش سال به بالا ۴۴.۷ درصد از كل معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده بودند. اين رقم در مهر سال ۹۴ به ۴۴.۹ درصد رسيد. مهرماه ۹۵ آپارتمان‌هاي مذكور ۴۸.۳ درصد از كل معاملات را از آن خود كرده اند.

اين گزارش حاكي است در مهر 9۶ واحدهاي مسكوني بالاي شش سال عمر ۵۳.۸ درصد خريد و فروش را به خود اختصاص دادند. در مهرماه ۹۷ نيز سهم آپارتمان‌هاي بالاي شش سال ساخت از كل مبايعه‌نامه‌هاي شهر تهران ۵۵.۵ درصد شد. تيرماه ۹۸ خانه‌هاي بيش از شش‌سال ساخت ۶۰ درصد از كل معاملات پايتخت را به خود اختصاص دادند.

هم‌چنين مهرماه ۹۳ واحدهاي بيش از ۲۰ سال ساخت ، ۶.۶ درصد از كل معاملات را در بر مي‌گرفت. اين رقم در شهريورماه ۹۸ به ۱۰.۹ درصد رسيده است. خريد و فروش خانه‌هاي ۱۶ تا ۲۰ سال ساخت نيز از ۶.۱ درصد در مهرماه ۹۳ به ۱۵.۹ درصد از كل معاملات در شهريورماه ۹۸ رسيد.

همچنين بخوانيد:

خريد آپارتمان در مشهد ؛فرصت ها را از دست ندهيد!

تادائو آندو ،معماري كه دانشگاه نرفت و ماندگار شد!

نكات طلايي تهيه سس بشامل


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۵:۵۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

شروط اعطاي وام 100 ميليوني مسكن

وزارت راه و شهرسازي براي افزايش وام مسكن تا سقف 100 ميليون تومان دو شرط تعيين كرده است.
بازپرداخت وام مسكن

متقاضيان افزايش وام تا ۱۰۰ ميليون تومان بايد توان بازپرداخت وام مسكن را به تاييد بانك برسانند. همچنين سود بانكي مقدار اضافه‌تر از رقم اوليه وام، مشمول تخفيف نبوده و با همان سود ۱۸ درصد محاسبه مي‌شود.

به گزارش مجله دلتا بنا به گفته محمد پژمان، معاون وزير راه و شهرسازي تاكنون ۶ هزار متقاضي تسهيلات نوسازي را دريافت كرده‌اند و امكان افزايش سقف تسهيلات نوسازي مسكن تا ۱۰۰ ميليون تومان نيز منوط به توانايي متقاضيان در بازپرداخت اقساط وام و تاييد اين موضوع توسط بانك است. سود بانكي مقدار اضافه‌تر از رقم اوليه وام نيز بر مبناي ۱۸ درصد محاسبه مي شود.

چرا نوسازي محله سيروس متوقف شد؟

معاون وزير راه و شهرسازي همچنين درباره توقف نوسازي منطقه سيروس كه دو سال گذشته توسط عباس آخوندي كلنگ زني شد، اظهار داشت: اين پروژه را به توسعه‌گر واگذار كرده‌ايم، اما بايد در آن تجديد نظر شود تا حداقل هزينه و درآمد اين پروژه سربه‌سر شود و توسعه‌گر بايد پيشنهاد اصلاح را ارايه دهد.

محمد پژمان با بيان اينكه هنوز پروژه نوسازي بافت فرسوده در سيروس به مرحله اجرا نرسيده است، گفت: نقشه‌هاي قبلي پذيرفته نشده است چراكه در اين نقشه‌ها، بيش از يك برابر اندازه يك واحد، مشاعات براي آن در نظر گرفته شده است كه هزينه زيادي را به سازنده تحميل مي‌كرد.

پژمان ادامه داد: محدوده نوسازي اين منطقه افزايش يافته و قرار شده سازنده نقشه‌اي براي محدوده بزرگ‌تر تهيه كند و به شركت باز آفريني ارائه دهد. البته در اين منطقه هنوز واحدي از سوي مالكان به توسعه‌گر ارائه نشده و دولت در اين منطقه ۵۰ واحد مسكوني خالي از سكنه دارد كه در صورت نياز اين واحدها را در اختيار مالكان بافت فرسوده قرار مي‌دهيم تا طرح به اجرا برسد.

گفتني است براساس اعتباري كه در اختيار وزارت شهرسازي براي اجراي طرح افزايش سقف تسهيلات نوسازي بافت فرسوده قرار گرفته به ۲۰ هزار واحد از سوي بانك مسكن تسهيلات نوسازي تخصيص پيدا مي كند.

همچنين بخوانيد:

واحدهاي تجاري خالي ؛ در انتظار خريدار

از تامين مسكن براي كارگران چه خبر؟

عرضه و تقاضاي مسكن در سال‌هاي 97 و 98


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۹:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع: